Přejít na obsah


Fotka

TB - vlozit hned zase vzit...? je to normalni a fer?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 17:46

jo placatice, duvod k napiti se vzdycky najde:D to je chvalihodne, horsi kdyz bych tech ritualu absolvoval vicero behem dne :o
  • 0

#22 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 17:48

Když jsme začínali, tak jsme jednou zažili něco podobného - dorazili jsme k jedné Chorvatské kešce a nemohli najít. Začal jsem s luštěním nápovědy a než jsem to stihl, přiběhli další kačeři a ti s již vyluštěnou nápovědou jen sáhli a měli. Byla to malá krabička a zamýšlené 2 ks TB by se tam nevešly ani omylem, takže mi je vrazili do rukou a zalogovali jsme to jako vložení a následně vyjmutí. Krabička putovala na místo a mě pak hřály v kapse hned dva naše vůbec první TB ;o) Ale vkládat je do kešek co najdu cestou a zase je z nich vyndávat a celé to logovat ? Nedovedu si představit, že někde na začátku dovolené vyzvednu nějaký TB nebo GC a pak budu doma k desítkám kešek ještě přidávat dvakrát tolik dalších logů.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#23 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 18:47

Proč ne. Sleduji své TB jak si cestují po světě a jsem rád když vidím, že se někde objevili a nezáleží jak dlouho se v keši ohřály. Nevadí mě že si dva geocacheri TB u keše předali z ruky do ruky. Hlavně, že se TB hejbe. Je to výrazně lepší když leží půl roku v keši a já nevím co se s ním děje. B)
  • 0

#24 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1040 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 20:23

kabukiman_CZ napsal/a:
Pratele,
mam dalsi dotaz ohledne TB a GC. Beru, ze jsou kaceri, kteri maji vlastni GC nebo TB a protrakovavaji si ho v kesich, ktere navstivi.
Ale zjistil jsem, ze dochazi k tomu, ze se vyzvedne z jedne kese TB, v dalsich treba trech se jen polozi a hned zase stejnym kacerem vyzvedne ...
Proto se ptam: Je vyse popsane chovani pripustne a normalni? ...
diky za vase nazory vas zkusenejsich


Tak teď jsem na rozpacích. Dostal jsem takovej blbej nápad a objednal tento TB http://worldcaching....products_id=303 a přesně výše popsané plánuji s tímto TB dělat. Obávám se, že žádná cache by pro něj nebyla dost velká. A nepředpokládám, že bych připustil, aby někdo mohl logovat jinak než Discovered it.
  • 0

#25 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 20:27

kabukiman_CZ napsal/a:
Byt ownerem, tak bych z toho radost nemel....


Byt owner tak v kazdom pripade mi to obohati cache history.
  • 0

#26 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1040 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 20:31

javla napsal/a:
... Ale vkládat je do kešek co najdu cestou a zase je z nich vyndávat a celé to logovat ? Nedovedu si představit, že někde na začátku dovolené vyzvednu nějaký TB nebo GC a pak budu doma k desítkám kešek ještě přidávat dvakrát tolik dalších logů.


A proč dvakrát tolik logů? Mé skromné zkušenosti říkají, že Dropped off log lze realizovat spolu s Foud it logem.
No ale zas tak moc tomu nerozumím. ;)
  • 0

#27 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 20:31

swenney napsal/a:
hlavne se divim ze vas to bavi logovat:)


Ja mám dog tag ktorý nosievam na krku na eventy... a rátam ním km prechodené za keškami... a po 2500 km musím povedať, že naozaj ma ho už nebaví logovať. Asi s tým seknem.
  • 0

#28 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2008 - 21:48

Ja mám dog tag ktorý nosievam na krku na eventy... a rátam ním km prechodené za keškami... a po 2500 km musím povedať, že naozaj ma ho už nebaví logovať. Asi s tým seknem.

No tohle sem taky nedavno udelal, protahnul ho zpetne asi 250 kesemi a vickrat bych to nedelal :D
  • 0

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2008 - 14:15

Myslím že je vlastník TB /GC/ především rád, když se mu předmět hýbe. Každý log je vítán, nic nečestného ani nesportovního, pokud jej jeden kačer prologuje ve více keších které navštíví, na tom nevidím. TB který je v nějakém závodě jsem ještě neviděl, ale i přes to, pak záleží především na ownerových pravidlech toho závodu. A závěrem, budu radši za aktivního kačera, který bude nosit a prologovávat můj TB třeba dva měsíce, než takového, který si jej nechá doma bez povšimnutí půl roku, či na něj úplně zapomene... A to jsem ještě rád, že jeho vyzvednutí vůbec zalogoval.
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2008 - 15:01

Určitě to normální není, ale pravidla to nezakazují... ;) Jako majitel budu ale rád, že aspoň vím, že TB/GC žije, ale logoval bych ho jen tehdy, pokud by cestou při GEO výletu splňoval nějaké podmínky, např. fotku s nějakým objektem nebo tak něco..
  • 0

#31 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2008 - 15:46

Obecně TBa GC loguji jenom tam, kde je opravdu nechám. Ale asi 2x nebo 3x (z 55 retrieved) jsem udělal něco výše uvedeného a myslím, že to nebylo nic proti ničemu. Příklad: Byl jsem na dovolené v Litvě a našel jsem tam TB. Říkal jsem si: přivezu ho do Čech. Ale pak jsem ještě jel do Lotyšska a do Estonska a zpátky přes Polsko a všude jsem trochu GeoCachoval a ten TB měl u sebe. Po návratu do Čech jsem TB droppnul co nejdříve to šlo, ale pak měl TB v mapě jen přímou cestu Litva--->ČR. Takže jsem ho ještě zpětně virtuálně "protáhnul" těmi zeměmi, kde jsem cachoval. Nelogoval jsem ho do každé navštívené cache, ale myslím, že 1x v Lotyšsku, 1x v Estonsku a 1x v Polsku. Lajna v mapě historie TB pak byla mnohem realističtější a pravdivější. No, jak říkám, často to nedělám, ale podle mne jsou situace, kdy je to ospravedlnitelné.
  • 0

#32 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2008 - 21:37

To jsou zajímavé názory. Jsem sice zacatecnice, nicmene jsem to taky zatim resila ze jsem vyzvedla a pak zalogovala, kdyz jsem ho dala do dalsi vhodne kesky. Ale svou logiku to ma, logovat i "navstevy" - zvlast, pokud se jedna o podobnou situaci, kterou popisuje Kryspin. To jsou panecku vylety za GC! Nevim, jestli by me bavilo nosit s sebou TB na krku a logovat ho u kazde kese, je to urad, ale taky to chapu, je to takovy svedek mych navstev ;). Zajimava diskuze.
  • 0

#33 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2008 - 21:42

Jestě mě napadl jeden dotaz týkající se GC - kde je kupujete, když je sami dáváte do oběhu???
Vim o ofic.obchodu v Hranicích n.M., ale je jich tolik druhů..!!! Nemáte někdo nějaký tip? Předem dík.
  • 0

#34 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2008 - 20:26

Když jsem teď našel GC s úkolem: "Nasbírat co nejvíc kilometrů" a chci ho protáhnout kešemi, které navštívím tento víkend, tak jak to mám zapsat u mojí keše, kde jsem s ním dneska byl? Jako "write note"? Nebo jakým způsobem?
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2008 - 21:28

Jezci-sokolov napsal/a:
Když jsem teď našel GC s úkolem: "Nasbírat co nejvíc kilometrů" a chci ho protáhnout kešemi, které navštívím tento víkend, tak jak to mám zapsat u mojí keše, kde jsem s ním dneska byl? Jako "write note"? Nebo jakým způsobem?

Ano, na kešce dáš Write note a vložíš TB, následně ho zase vyjmeš.. a vložíš do další.
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2008 - 21:30

BAFteam napsal/a:
Jestě mě napadl jeden dotaz týkající se GC - kde je kupujete, když je sami dáváte do oběhu???
Vim o ofic.obchodu v Hranicích n.M., ale je jich tolik druhů..!!! Nemáte někdo nějaký tip? Předem dík.

Zdrojů kde koupit GC je spousta, v podstatě ho můžeš koupit na jakémkoliv internetovém obchodě na světě. Nějaké najdeš i v zde inzerovaném obchodě v sekci Obchody. Cena v zahraničí i poštovné vycházejí v podstatě stejně, občas i levněji.
  • 0

#37 faf8

faf8

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2008 - 6:26

Já myslím, že to jde. Každopádně nevím o tom že by to zakázané bylo. Já měl onehdy v držení jednu GC, jejíž owner vyloženě vyžadoval protahování GC keškama. Její cíl byl "Čím víc keší, tím víc adidas" B)
  • 0

#38 mamolahonor

mamolahonor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2008 - 12:38

sám o tak nedělám, ale smí se to, tak co. :)
  • 0

#39 RASKOU

RASKOU

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2008 - 23:39

Dnes jsem ulovil svůj I. GC, jelikož jsme (já i GC) navštívili další keše, rozhodl jsem se ho logovat do všech, které ještě spolu navštívíme, hlavně pro info majitele GC. Takový přístup bych očekával od každého, kdo uloví můj TB :)
  • 0

#40 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2008 - 8:35

Bo.T.L. napsal/a:

kabukiman_CZ napsal/a:
Pratele,
mam dalsi dotaz ohledne TB a GC. Beru, ze jsou kaceri, kteri maji vlastni GC nebo TB a protrakovavaji si ho v kesich, ktere navstivi.
Ale zjistil jsem, ze dochazi k tomu, ze se vyzvedne z jedne kese TB, v dalsich treba trech se jen polozi a hned zase stejnym kacerem vyzvedne ...
Proto se ptam: Je vyse popsane chovani pripustne a normalni? ...
diky za vase nazory vas zkusenejsich


Tak teď jsem na rozpacích. Dostal jsem takovej blbej nápad a objednal tento TB http://worldcaching....products_id=303 a přesně výše popsané plánuji s tímto TB dělat. Obávám se, že žádná cache by pro něj nebyla dost velká. A nepředpokládám, že bych připustil, aby někdo mohl logovat jinak než Discovered it.


No tak vzhledem k tomu, ze je to TB na auto, tak bych pocital, ze ani jine logy nez Discovered k nemu nenalezi. Muzes cekat, jestli jej nekdo zaloguje jako grabbed :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama