Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#261 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 16:10

Ahoj,

Wherigo považuju za úžasný a revoluční vynález, který zcela změní geocaching. Je skvělé že člověk nemusí nic počítat, jen odpovídá na otázky, a zadává indicie. Taky je to multimediální a interaktivní, na rozdíl od nudně statického listingu klasických multicachí. Bohužel, na některých platformách je s tím poněkud potíž, a ne vše běhá jak má. Proto jsem po vás připravil první skutečně multiplatformní Wherigo cartridge, kterou spustíte skutečně všude. Pro uznání nálezu je potřeba abyste mi soukromou zprávou poslali Completion code, který se vám zobrazí poté co tuto cartridge dohrajete.

perl -e '$| = 1; while (1) { print "Hadej indicii! "; last if <STDIN> == 123; print "Spatne, zkus to znovu!\n"; } print "Skvele, to je spravna odpoved.  Completion code je BFLMPSVZ.  Cache je na souradnicich 49.11111 16.33333!\n";'

  • 0

#262 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 18:05

ahoj, sice mi chvíli trvalo, než jsem tuhle cartridge zprovoznil na telefonu ... ale nakonec se dobrá věc podařila. cartridge se mi líbila, zvlášť propracovaný příběh, škoda jen že to bylo bez obrázků. akorát finálovku jsem nemohl najít - nemáš nějaké hinty k místu úkrytu? díky m.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#263 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 9:57

No, stačil by ASCII-art? Finálovka je krtinec u Oslavan. Řekneš básničku, vyleze krtek v kalhotách a podá ti cache, to je přece jasný!
  • 0

#264 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 10:17

Jestli se můžu zeptat, tak Wherigo se dá hrát na mobilech, pda a colorado. Jaký program potřebuju abych mohl wherigo hrát i na K750i? Díky za odpověď.
  • 0

#265 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 10:52

OpenWIG :D
  • 0

#266 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 13:28

Mám si stáhnout nejnovější verzi OpenWIG a ten soubor si dát do mobilu a nainstalovat. ok? Ale to nejde. Píše mi to Chybu souboru... Třeba už je K750i starej mobil na tyhle soubory...
  • 0

#267 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 13:52

Není, neboj, sám jsem na něm OpenWIG spouštěl :) Bohužel si to už přesně nepamatuju, jak se to instaluje, zkus napsat přímo matejcikovi
  • 0

#268 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 13:59

Hurw-ice napsal/a:
Mám si stáhnout nejnovější verzi OpenWIG a ten soubor si dát do mobilu a nainstalovat. ok?

Ale to nejde. Píše mi to Chybu souboru... Třeba už je K750i starej mobil na tyhle soubory...

um, a co takhle ten stažený soubor rozzipovat a do telefonu nahrát jenom JAR?
  • 0

#269 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 16:23

Musím stáhnout ten soubo jak je druhý od zhora ne?
  • 0

#270 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 16:34

Jestli myslíš JAD soubor, tak ten ne, resp. ne jen ten - ne, že bych se v tom vyznal, ale mám pocit, že JAD obsahuje mimo jiné digitální podpisy, aby se telefon pořád neptal, když se chceš připjit k BT atd. Jestli to tak není, můžete mi to někdo vysvětlit, samotného mě to zajímá :), každopádně tento soubor ti nestačí.
Zde v pravém sloupci najdeš položku Featured Downloads: a pod tím odkaz ke stažení zazipovaného souboru. Ten si stáhni do počítače, rozbal a oba soubory, které z něj získáš (JAR a JAD), nahrej do telefonu.
Pak teprve v telefonu program instaluj.
  • 0

#271 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:00

Když to rozzipuju tak dostanu jad a zazipovanou složku s názvem OpenWIG. Co teda mám dát do mobilu?
  • 0

#272 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:02

začínám to propagovat na ofi Wherigo fórech, takže jsem tam přidal pár souborů, které dělají zmatek :e) asi tak:

1. buď můžeš nainstalovat pre-verzi tak, že si přímo z prohlížeče v telefonu stáhneš http://openwig.googl...les/OpenWIG.jad
2. nebo stabilní verzi 0.3.06 ze zipu http://openwig.googl...nwig-0.3.06.zip -> rozbalit, vzít soubor jar a nahrát do telefonu

Jad soubor je taková "hlavička" - jednak slouží ke stahování OTA (over the air) přímo do telefonu, protože má pár bajtů a okamžitě ukáže vlastnosti toho zbytku (a nabídne ti, jestli to chceš celé stahovat nebo ne), jednak v něm můžou být digitální podpisy, jak říká Sutech. ale openwig digitálně podepsaný není.
Jar je potom samotná aplikace.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#273 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:04

Hurw-ice napsal/a:
Když to rozzipuju tak dostanu jad a zazipovanou složku s názvem OpenWIG. Co teda mám dát do mobilu?

tu "zazipovanou složku" :e) prosímtě co to máš za počítač, když vidíš u "jad" souboru příponu a u "jar"u ne?
  • 0

#274 BlueDragonFS

BlueDragonFS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 18:15

Muzu se zeptat, co umi ta nova 0.3.07a verze?Ma cenu to stahovat, kdyz mam 0.3.06?Dik
  • 0

#275 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 18:52

Na Nokii 6021 mi nechodí (taky bych se divil, kdyby jo). Je někde seznam, na jakých mobilech chodí, bylo odzkoušeno úspěšně/neúspěšně, na co koukat při výběru nového mobilu / GPSmodulu?
  • 0

#276 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 21:32

ProKesTom napsal/a:
Na Nokii 6021 mi nechodí (taky bych se divil, kdyby jo). Je někde seznam, na jakých mobilech chodí, bylo odzkoušeno úspěšně/neúspěšně, na co koukat při výběru nového mobilu / GPSmodulu?

v prvním příspěvku v tomhle vlákně je napsáno, co od telefonu potřebuje: MIDP-2.0, CLDC-1.1, JSR-75. tahle nokia má všechno kromě jsr75, což je na nahrávání souborů - což bys teoreticky nepotřeboval, kdybych tam přidělal čtení z jaru, jenže pokud to dobře chápu, stejně nezvládne midlety větší než 125kB, takže by se to určitě nevešlo. možná tak bez obrázků.

BlueDragonFS napsal/a:
Muzu se zeptat, co umi ta nova 0.3.07a verze?Ma cenu to stahovat, kdyz mam 0.3.06?Dik

je tam pár drobných oprav, hezká animovaná šipka a podpora interních GPS. ale právě ty interní gpsky nějak ne a ne správně fungovat, takže to zatím nechávám jakože nevydané, než to vychytám.
až bude nějaká výrazná změna, tak to sem napíšu.
  • 0

#277 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 9:52

matejcik napsal/a:
Každý, komu se podaří opakovatelně zaseknout nebo shodit OpenWIG, má u mě pivo.
Zaseknutím se rozumí situace, kdy s OpenWIGem nejde dělat nic jiného než násilně ukončit z menu telefonu; pádem se rozumí situace, kdy se násilně ukončí sám od sebe ;e)

Tak zkusím štěstí ... :)
- čerstvě nainstaluju nejnovější OpenWIG (0.3.07c), tzn. tak aby si nepamatoval nic z minula
- v nastavení OpenWIGu si vyberu "GPS Type: bluetooth"
- ťuknu na "Choose", ale nemám žádnou BT GPS v danou chvíli zapnutou. Objeví se "Please wait" a mobil asi hledá BT GPSky.
- ťuknu na "Back", vrátím se zpět do menu, a v něm si vyberu "Start".
- nabídne se mi seznam složek v mobilu. Když chvíli nebudu nic dělat, objeví se cca po 1/2 minutě obrazovka s nadpisem "Bluetooth devices", v ní položka "[No Device Found]", a tlačítko "Back" (které nic nedělá). Žádnou kombinací kláves už se v tuto chvíli nedostanu zpátky do menu nebo kamkoli jinam. Můžu jen pořád dokola skenovat bluetooth :-)

No já vím, není to as tak úplně chyba OpenWIGu, spíš toho blueletu, a v praxi takovou pitomost nejspíš nikdo nezkusí, ale ... :)
  • 0

#278 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 10:15

Mimon_team napsal/a:

matejcik napsal/a:
Každý, komu se podaří opakovatelně zaseknout nebo shodit OpenWIG, má u mě pivo.
Zaseknutím se rozumí situace, kdy s OpenWIGem nejde dělat nic jiného než násilně ukončit z menu telefonu; pádem se rozumí situace, kdy se násilně ukončí sám od sebe ;e)

Tak zkusím štěstí ... :)
- čerstvě nainstaluju nejnovější OpenWIG (0.3.07c), tzn. tak aby si nepamatoval nic z minula
- v nastavení OpenWIGu si vyberu "GPS Type: bluetooth"
- ťuknu na "Choose", ale nemám žádnou BT GPS v danou chvíli zapnutou. Objeví se "Please wait" a mobil asi hledá BT GPSky.
- ťuknu na "Back", vrátím se zpět do menu, a v něm si vyberu "Start".
- nabídne se mi seznam složek v mobilu. Když chvíli nebudu nic dělat, objeví se cca po 1/2 minutě obrazovka s nadpisem "Bluetooth devices", v ní položka "[No Device Found]", a tlačítko "Back" (které nic nedělá). Žádnou kombinací kláves už se v tuto chvíli nedostanu zpátky do menu nebo kamkoli jinam. Můžu jen pořád dokola skenovat bluetooth :-)

No já vím, není to as tak úplně chyba OpenWIGu, spíš toho blueletu, a v praxi takovou pitomost nejspíš nikdo nezkusí, ale ... :)


ále tak ... není to sice úplně co jsem myslel, ale uznám ti to, jelikož je jednoduchý to opravit :e))
  • 0

#279 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 13:52

nová verze 0.3.07 - codename "Vnitřní záležitosti"

přináší podporu interních GPS, opravu těch dvou chyb z Blair Witch a všechno co jsem byl schopen dekódovat ze slovenské Čukárské Paky.
a pak spoustu drobností a vylepšené použitelnosti a sexy animovaná navigační šipka a tak.
ke stažení na obvyklém místě
  • 0

#280 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 21:22

Tak jsem se konečně odhodlal a vyzkoušel WHERIGO a to sice pomocí OpenWIG pomocí telefonu SE K800i a modulu NOKIA LD-3W. Jako první jsem zkusil Cartridge "Za prazskymi vodniky" a musím říci, že bez jediného zaškobrtnutí programu. Vše proběhlo čistě jak má, tedy myslím po technické stránce. Nepočítám mou neschopnost a nutnost se několikrát vracet :). Teď bych chtěl napsat pár svých skromných výtek, které bych měl k samotnému programu OpenWIG: - aplikace nepokrývá celý display a v horní části zůstává stavová lišta a nadpis telefonu, která zmenšuje plochu zobrazení - navigační šipka se díky předchozímu nedostatku v horní části nevykresluje celá a kousíček ji chybí a i dole je nějak useknutá - nešlo by u šipky doprogramovat denní/noční režim? Lovil jsem už za tmy a to bílé pozadí strašně oslňovalo Na závěr ještě několik nedostatků, které však nevím jestli nejsou ovlivněny přímo samotnou WHERIGO: - pokud daný úkol úspěšně splním, tak by se již neměl při průchodu zónou znovu zobrazit, u výše zmíněné se mi to několikrát stalo - nějakým záhadným způsobem se mi vytratila získaná věc, kterou jsem poctivě sebral, ale když jsem prošel znovu přes zónu kde jsem ji získal, tak najednou zmizela a já to zjistil až dále a tak jsem se pro ni musel vracet Prosím neberte mé názory jako kritiku, ale jen jako postřehy jednoho ze spokojených uživatelů, který che jen trochu komfortu navíc ;). Jinak díky, že to pro nás děláte. Máte můj obdiv a úctu
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama