Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#361 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 10:26

Od březnového čísla se začíná Geocachingu věnovat časopis Koktejl.

Citace ze strany 110:
Geocaching je hra, a my jsme se ji rozhodli s vámi hrát. V tomto čísle přinášíme malou ochutnávku, abyste nahlédli do světa moderních hledačů pokladů. U vybraných článků naleznete logo geocachingu s identifikačním kódem kešky, kterou jsme pro vás v dané lokalitě vybrali. Informace o nich pak naleznete vždy v této rubrice. Oslovujeme lidi, kteří s danými keškami přišli do styku a na stránkách Koktejlu se dělí o své dojmy. Od dubna vás pak budeme provázet všemi fázemi vývoje kačera (nebo kešera, jak se někteří nazývají), aby i ten, kdo dosud o této hře nevěděl, mohl co nejjednodušeji začít.

Naskenovaná strana 110 zde:
http://img14.imagesh...01041540000.jpg
  • 0

#362 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 11:04

Mau Loftin napsal/a:
časopis Moje země, Česká Republika - 1/2010:
Zdravím Martina Vitíka (Cira z Plzně) :) , hezký článek, jen mě pobavila věta:

"Když už došla pěkná místa, začaly se obsazovat kostely a hřbitovy"

- předpokládám, že obsazovat keškama, né kačerama ve smyslu: kostely k modlení za další místa a hřbitovy jako jediné východisko :D



Ta veta je hodne vytrzena z kontextu, smysl je jasny jde s s geocachingem z kopce . Pri psani reportaze a foceni byla sranda a rad na to vzpominam.

Pokud se nekde potkame rad ti casopis podepisu :D:D
  • 0

#363 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 11:51

rozsafin napsal/a:
Od březnového čísla se začíná Geocachingu věnovat časopis Koktejl.

Citace ze strany 110:
Geocaching je hra, a my jsme se ji rozhodli s vámi hrát. V tomto čísle přinášíme malou ochutnávku, abyste nahlédli do světa moderních hledačů pokladů. U vybraných článků naleznete logo geocachingu s identifikačním kódem kešky, kterou jsme pro vás v dané lokalitě vybrali. Informace o nich pak naleznete vždy v této rubrice. Oslovujeme lidi, kteří s danými keškami přišli do styku a na stránkách Koktejlu se dělí o své dojmy. Od dubna vás pak budeme provázet všemi fázemi vývoje kačera (nebo kešera, jak se někteří nazývají), aby i ten, kdo dosud o této hře nevěděl, mohl co nejjednodušeji začít.

Naskenovaná strana 110 zde:
http://img14.imagesh...01041540000.jpg


no nevim, ta prvni stranka je takova vsehochut, povidani o ctyrech kesich (seriich) v ruznych koncich sveta, bez jakehokoliv objasneni, o co vlastne jde. clovek, ktery o tom v zivote neslysel, nebude chapat, o cem je rec. clovek, ktery uz o gc slysel, se ale moc blizsiho (treba prave o tom, jak zacit, jaka jsou pravidla a zasady) nedozvi. Nicmene ty faze vyvoje kacera, ktere umozni co nejjednoduseji zacit, by me zajimaly. Nektere clanky o gc jsou dobre, ale tohle na me tak nepusobi.
  • 0

#364 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 20:23

Tinah&Power Team napsal/a:

no nevim, ta prvni stranka je takova vsehochut, povidani o ctyrech kesich (seriich) v ruznych koncich sveta, bez jakehokoliv objasneni, o co vlastne jde. clovek, ktery o tom v zivote neslysel, nebude chapat, o cem je rec. clovek, ktery uz o gc slysel, se ale moc blizsiho (treba prave o tom, jak zacit, jaka jsou pravidla a zasady) nedozvi. Nicmene ty faze vyvoje kacera, ktere umozni co nejjednoduseji zacit, by me zajimaly. Nektere clanky o gc jsou dobre, ale tohle na me tak nepusobi.


Ono ten článek je určen čistě jenom pro kačery ;). Docela jsem rád , že nezačaly hned od začátku velkým článkem pro začátečníky - takhle to lidi , které to zajímá přinutí si zagooglit a ty co to nezajímá to přeskočí a nebudou o ničem vědět. Nejvíc mě rozesmál textík na titulce "Dobrej signál, kačeři! Nalaďte na str. 111" - docela by mě zajímalo , co si o tom myslí lidi geocachingem neznalí :). Jinak se přiznám , že koktejl odebírám ;) - je to bezva časák ( dobře graficky zpracovaný , reklamou nepřeplácaný ) a už teď mě 8 čísel dělá slušnou bichli ( odebírám střední verzi ) a navíc parádně padne do knihovny! A vlastně to je první časák , který zavádí pravidlenou rubriku geocaching - to už není daleko k vydání prvnímu kačerskému časáku , že?
  • 0

#365 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 20:46

ladabohac napsal/a:

Tinah&Power Team napsal/a:

no nevim, ta prvni stranka je takova vsehochut, povidani o ctyrech kesich (seriich) v ruznych koncich sveta, bez jakehokoliv objasneni, o co vlastne jde. clovek, ktery o tom v zivote neslysel, nebude chapat, o cem je rec. clovek, ktery uz o gc slysel, se ale moc blizsiho (treba prave o tom, jak zacit, jaka jsou pravidla a zasady) nedozvi. Nicmene ty faze vyvoje kacera, ktere umozni co nejjednoduseji zacit, by me zajimaly. Nektere clanky o gc jsou dobre, ale tohle na me tak nepusobi.


Ono ten článek je určen čistě jenom pro kačery ;).



To asi tezko, kdyz se v uvodu pise:
Od dubna vás pak budeme provázet všemi fázemi vývoje kačera (nebo kešera, jak se někteří nazývají), aby i ten, kdo dosud o této hře nevěděl, mohl co nejjednodušeji začít.

Ano, Koktejl je fajn casopis, taky ho kupuju, ale to neznamena, ze vsechno, co se tam objevi, je super a kvalitni.
  • 0

#366 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 21:12

Tinah&Power Team napsal/a:

ladabohac napsal/a:

Ono ten článek je určen čistě jenom pro kačery ;).



To asi tezko, kdyz se v uvodu pise:
Od dubna vás pak budeme provázet všemi fázemi vývoje kačera (nebo kešera, jak se někteří nazývají), aby i ten, kdo dosud o této hře nevěděl, mohl co nejjednodušeji začít.

Ano, Koktejl je fajn casopis, taky ho kupuju, ale to neznamena, ze vsechno, co se tam objevi, je super a kvalitni.


Jasný , ale - až v dubnovém čísle ! Já docela oceňuju , že tím nezačali zrovna ze začátku.

Některé články jsou supr , některé méně , ale čtu ho rád. Ohledně ceny/kvality si myslím že nemá konkurenci. I když to je věc názoru.
  • 0

#367 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2010 - 10:45

Tak se přiznejte kdo prozradil úkryt schránky v reportáži z Islandu v dnešním Objektivu na ČT1:o.

edit: GCJZQB Sólfar
  • 0

#368 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2010 - 11:09

http://www.ct24.cz/v...:30-objektiv/1/
  • 0

#369 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:43

No přiznám se, že jsme s mou geopřítelkyní nechápali, jak v nedělním objektivu naférovku ukázali kešku:-( Moc se mi to tedy nelíbilo.
  • 0

#370 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:52

dipous napsal/a:
No přiznám se, že jsme s mou geopřítelkyní nechápali, jak v nedělním objektivu naférovku ukázali kešku:-( Moc se mi to tedy nelíbilo.


Nevím, jestli to bylo v Objektivu, ale byla to ta někde na Islandu,že? Jen tak jsem to v TV zahlédl. No ukázali....., taky mě to napadlo, ale na druhou stranu, kdo by toho zneužil? Islanďani asi ČT nechytí a že by zrovna tam někdo jel z ČR a zároveň viděl to i tento pořad, jaká je pravděpodobnost? Takže spíš be happy než se tím nějak trápit :) - ale je fakt, že solidní kačer by toto dělat neměl!
  • 0

#371 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 11:13

Myslím že se není čeho bát, šance že někdo viděl objektiv a pojede na Island tu možná je,ale, myslím, že když už tam někdo pojede, nemůže to snad být takový idiot aby likvidoval keš... Bál bych se kdyby to bylo v Chorvatsku někde u pláže, ale Island ..
  • 0

#372 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 18:57

Nevim jestli to tu uz bylo: http://www.ct24.cz/d...gps-hru-i-pivo/
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#373 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 15:13

V časopise Sedmička pro Ústí nad Labem, Děčín, Teplice a Litoměřice, číslo 6, ročník II., 11.února 2010, na straně 06 se v článku: "Jak se baví Ústečané? U internetu. Díky němu se totiž dostanou ven." píše kromě Geocachingu o kterém zasvěceně hovoří pan Lauda alias FxCze, dozvíte také o www.toywoyegers.com - putující plyšáci, nebo o free running popř. parkour - umění zmizet. nebo www.postcrossing.com - posílání sladkostí a čehokoli.
  • 0

#374 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 17:09

Ono ani tak nejde, že je ta keška někde na Islandu, jde o to, že to přeci je proti principům té hry. Projednou budiž, ale pozor na to.
  • 0

#375 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 17:13

Jinak se chystám koupit ten Koktejl, kde je o geocachingu. Ale docela jsem pro nějaký ten časáček jenom pro kačery. Nevíte, jestli na tom někdo nějak pracuje?
  • 0

#376 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 21:00

dipous napsal/a:
Jinak se chystám koupit ten Koktejl, kde je o geocachingu. Ale docela jsem pro nějaký ten časáček jenom pro kačery. Nevíte, jestli na tom někdo nějak pracuje?


Co by v něm mělo být? Nedokážu si to představit.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#377 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 14:58

no třeba nějaký ty zážitky, reportáže z eventů, něco o přírodě třeba u nás, typy na výlety, recenze GPS,Software etc. Třeba by to mohlo vycházet jen jednou za půl roku.
  • 0

#378 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 11:19

;)

http://www.novinky.c...i-nebo-usa.html
  • 0

#379 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 12:40

Jarous1 napsal/a:
;)

http://www.novinky.c...i-nebo-usa.html



taky jsem to dneska viděl :-D Nejvíc se mi líbí komentář po článkem, kde po autorovi chce, ať mu nadiktuje seznam všech kešek... ...to bychom už to mohli zabalit úplně :-D
  • 0

#380 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 13:48

strycek skrblik napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
;)

http://www.novinky.c...i-nebo-usa.html



taky jsem to dneska viděl :-D Nejvíc se mi líbí komentář po článkem, kde po autorovi chce, ať mu nadiktuje seznam všech kešek... ...to bychom už to mohli zabalit úplně :-D


Ten redaktor musel mít upito, navíc se mi zdá, že je to okopírovaný článek staršíhio data.
Podepsáno ČTK... ach jo
  • 0
www.povetrnik.cz




10 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 10 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama