Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#1641 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 1:13

Milý Korismato, fair-play? Na prvních 20 místech? Prostě nemáš pravdu. I Ty osobně o tom mnoho víš.


Takže někdo z dvacítky? Asi neřeknete, kolik lidí...
  • 0

#1642 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 6:44

Korismata tu hru organizoval?


  • 0

#1643 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 6:49

Hah, jestli byly sametky o ceny pro hledače s nejvíce nálezy, tak potěš koště. Ve velkém se podvádí i v našem top žebříčku (a to za to nejsou žádné ceny, jen číslo na nějaké webovce), tak je jasné co se muselo dít tam, když měli lidi před očima tablety.
A geofun a desetitisícové náklady, to už je opravdu top, kocourkov hadr.
  • 5

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#1644 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 9:52

Což o to, já si to myslím taky.

Jenže "jedna paní povídala" a "to je přece jasný" nemůžou sloužit jako podklady pro článek v médiích, ani tak ten článek nesmí vyznít. Že je to v našich Plescích běžné, je věcí jinou.

Chtělo by to konkrétní doložení.

Stejně jako minimálně oslovení druhé strany (což pěkně prezentuje diskuze pod článkem).

 

Podobné třesky plesky může totiž vyplodit každej jouda, včetně mě B)  Na to nemusí být "solidním žurnalistou" nebo jak to bylo.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1645 Kuba Turek

Kuba Turek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 14:02

Takže někdo z dvacítky? Asi neřeknete, kolik lidí...

Dvacítku tady zavedl Korismata  :)  My v redakci máme důkazy o šesti lidech ze špičky, další jsme nezkoumali. Ale nejde o jejich jména - tyhle díry způsobil organizátor Sametek, a tak ji pouze využili.

Pokud by to byla nějaká soukromá iniciativa typu geocaching, opencaching, whereigo... tak nás to až tak nezajímá, protože případné podvody jsou věcí mezi hráči navzájem - jde o jejich zábavu, čas a případně peníze.

Jenže v případě Sametek jde o veřejné peníze (kdo nezaplatí daně, toho zavřou), veřejnou podporu (angažoval se v tom např. Český rozhlas) a veřejnou instituci (Česká rada dětí a mládeže).
 


  • 2

#1646 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 14:11

p. Turek: děkuji za odpověď.
  • 0

#1647 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 15:24

My v redakci máme důkazy o šesti lidech ze špičky, další jsme nezkoumali. Ale nejde o jejich jména - tyhle díry způsobil organizátor Sametek, a tak ji pouze využili.

 

Mě je to celkem jedno (soutěže jsem se sice také zůčastnil, ale o přední pozice jsem neusiloval), ale docela by mě zajímalo, o jaké důkazy se přesně jedná. Že podle nich s jistotou usuzujete, že dotyčný podváděl.


  • 2

#1648 Kuba Turek

Kuba Turek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 15:32

Mě je to celkem jedno (soutěže jsem se sice také zůčastnil, ale o přední pozice jsem neusiloval), ale docela by mě zajímalo, o jaké důkazy se přesně jedná. Že podle nich s jistotou usuzujete, že dotyčný podváděl.

Popisujeme to v odkazovaném článku. Dva nám to řekli sami, u dvou máme potvrzená "udání" spoluhráčů a u dvou jsme sledovali jejich aktivity po celé republice. Vše zdokumentováno kopiemi z logbooků a záznamů na webu Sametek. Omlouvám se, ale víc neprozradím. Slíbil jsem jim osobně anonymitu.


  • 0

#1649 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 15:36

Popisujeme to v odkazovaném článku. Dva nám to řekli sami, u dvou máme potvrzená "udání" spoluhráčů a u dvou jsme sledovali jejich aktivity po celé republice. Vše zdokumentováno kopiemi z logbooků a záznamů na webu Sametek. Omlouvám se, ale víc neprozradím. Slíbil jsem jim osobně anonymitu.

 

Mě je úplně jedno kdo to byl, to si klidně nechte pro sebe. Vůbec mi nevadí, že měl někdo trojnásobek sametek... Jen mě zajímalo, o jaké důkazy se jedná. Když píšete, že určitě podváděli. :)

 

"potvrzená "udání" spoluhráčů"  Tak to mě opravdu pobavilo.


Tento příspěvek byl upraven od Stepan_M: 04 prosinec 2014 - 15:38

  • 3

#1650 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 16:36

Popisujeme to v odkazovaném článku. Dva nám to řekli sami, u dvou máme potvrzená "udání" spoluhráčů a u dvou jsme sledovali jejich aktivity po celé republice. Vše zdokumentováno kopiemi z logbooků a záznamů na webu Sametek. Omlouvám se, ale víc neprozradím. Slíbil jsem jim osobně anonymitu.

Kuba Turku, nejspíše mě máš za nějakého alkoholika s halucinacemi, který nevěří vlastním očím. Až mi pošleš jasný důkaz potvrzující podvádění, můžeš si o tom tvrdit co chceš. Do té doby jsi v mých očích lhář, který si všechno vymyslel. Já jsem si podpisy kontroloval a vím co jsem viděl. To, že třeba někdo na pár keších zapomněl razítko je normální (taky se mi to stává), a tak nemůžeš tvrdit, že někdo podváděl. Jednak ty podpisy prostě zfalšované nejsou, druhak ani jiný rukopis neznamená podvod. Jak už jsem avizoval v minulém příspěvku - někteří loví v týmu, a tak prostě jeden zapíše všechny, hotovo. Neříkám, že mi to přijde jako dobré, ale pokud lovíš ve městě, kde je plno lidí, tak prostě píše jeden a ostatní mu dělají krytí. Z těchto důvodů tedy pravdu NEMÁŠ. Pokud ji někdy budeš mít, může to být tak u jednoho nebo dvou jedinců (i když ani tomuto nevěřím), ale pouze pokud předložíš jasné důkazy. Protože to, že se někdo nezapíše vlastní rukou není důkaz (a neznamená), že na místě nebyl.

 

EDIT: Ono kdybys tu hru hrál, tak bys alespoň věděl o čem mluvím. A nepsal tady blbosti. A důkazy, ty prostě nepředložíš. Žádné nemáš a celé sis to vymyslel. A možná Ti k tomu hodný (či nějak zaplacený?) kamarád pomáhá.


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 04 prosinec 2014 - 17:11

  • 0

#1651 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 17:54

No, slova "Slíbil jsem jim osobně anonymitu" chápu jako vyloučení možnosti, že by ti nějaké důkazy poslal. Tím spíše, že článek je už publikovaný. :)

Nicméně, Korismata, že jste s Kubou Turkem ve sporu a vyměňujete si názory, proti tomu žádná, ale sniž úroveň emocí na jeho a hned to bude mít lepší úroveň. Bez obviňování ze zaplacených kamarádů ještě vyšší.

A technická poznámka: k tomu, aby novinář např. shromáždil informace a vydal článek o podvodech ve výběrovém řízení určitě nemusí být účastníkem tohoto řízení. Analogicky nemusí hrát Sametky a informace může získat z jiných zdrojů, typicky nejspíš od hráčů.


  • 2

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#1652 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 18:07

Nicméně, Korismata, že jste s Kubou Turkem ve sporu a vyměňujete si názory, proti tomu žádná, ale sniž úroveň emocí na jeho a hned to bude mít lepší úroveň. Bez obviňování ze zaplacených kamarádů ještě vyšší.

Díky za názor, ale toto je bohužel velmi těžké. Když se někdo pořád ohání důkazy, které visí kdoví kde ve vzduchu a do toho mění svoje tvrzení o zdrojích, vypadá to prostě zvláštně a nabádá to k takovým tvrzením. Abych tedy nepsal stylem Kuby Turka, z ničeho takového ho neobviňuji a nemám k tomu důkazy, je to pouze můj názor díky několika faktorům. Navíc to ani nebylo myšlené špatně - vždyť některé deníky si platí své přispěvovatele nebo snad ne?


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 04 prosinec 2014 - 18:07

  • 0

#1653 Kuba Turek

Kuba Turek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 0:01

Díky za názor, ale toto je bohužel velmi těžké. Když se někdo pořád ohání důkazy, které visí kdoví kde ve vzduchu a do toho mění svoje tvrzení o zdrojích, vypadá to prostě zvláštně a nabádá to k takovým tvrzením. Abych tedy nepsal stylem Kuby Turka, z ničeho takového ho neobviňuji a nemám k tomu důkazy, je to pouze můj názor díky několika faktorům. Navíc to ani nebylo myšlené špatně - vždyť některé deníky si platí své přispěvovatele nebo snad ne?

1) Svá tvrzení o zdrojích neměním. 2) Důkazy bych samozřejmě musel vydat soudu, kdyby to došlo až tak daleko. 3) Nejsou to moji kamarádi.


  • 0

#1654 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 0:15

1) Svá tvrzení o zdrojích neměním. 2) Důkazy bych samozřejmě musel vydat soudu, kdyby to došlo až tak daleko. 3) Nejsou to moji kamarádi.

Důkazy byste mohl dát organizátorům Sametek, třeba by z nich vyvodili nějaké důsledky. Ale jak píšete, o potrestání nepoctivých hráčů Vám v první řadě nejde. Ani mně ne, jelikož
jsem na umístění sice trošku hrál, ale jsem s ním spokojen.

Edit: dá se říct, že soutěž byla z Vašeho pohledu "fraška", ale nebyla hlavním posláním toho projektu. Aktivních účastníků mohlo být víc, ale finanční náklady spojené s cestováním je asi odradily. Každý není z většího města, kde nějaké ty Sametky byly.

Většinu hráčů asi tvořili geocacheři, kteří stejně jezdí na kešky, takže jen přizpůsobili trasy.
Navíc mají vybavení, kupovat GPS jen kvůli Sametkám by asi moc lidí nechtělo. Chytrý telefon taky úplně každý nemá...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 05 prosinec 2014 - 1:43

  • 0

#1655 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 7:28

Myslím, že sama hra byla dobrý nápad, protože připomínek hrůz komunismu a jeho pravé podstaty není nikdy dost, a my, žel Bohu, až příliš rychle zapomínáme (jak ukazují volební výsledky). Ovšem obávám se, že těm, kterým jsou jednotlivé sametky věnovány, by vstávaly vlasy hrůzou na hlavě (a nebo by z toho měli strašnou legraci - to dle naturelu), kdyby zjistili, že se stali "předmětem" soutěže o ceny tohoto ražení. Přijde mi, že investovat takové sumy veřejných peněz tímto způsobem je často až popřením hodnot, pro které oni trpěli a umírali. Nahradit totalitu konzumem a diktátem peněz, to opravdu není cesta směrem ke svobodě.

 

Na sametky jsem se zaregistrovala, abych se podívala, o co se jedná. Se zájmem jsem si prohlédla nějaké listingy a témata keší a na jednu nejbližší jsem se zašla podívat. Našla jsem nepříliš dobře ukrytou krabičku s mizerným hintem, válející se v bahně. Taky v průběhu hry jednou zmizela, dodnes má 30 nálezů. Téma dobré, ale náklady i ceny v hodnotě desetitisíců korun mi přijdou zcela nepřiměřené, tím spíš, že je zde možnost podvádění (ať už byla využita nebo nikoliv). Adekvátní by bylo prvních deset hledačů odměnit dobrou knihou na téma související s hrou (např. velmi působivých životopisů, vzpomínek lidí z kriminálu či rozhovorů s pamětníky vyšlo od r. 1990 celé množství). Případně, pokud by už organizátoři chtěli výherce opravdu odměnit cenami typu tablet nebo fotoaparát, pak by bylo na místě soutěž pojmout trochu jinak - např. tím, že se hráč dostane mezi prvních X na žebříčku, by se kvalifikoval pro vědomostní soutěž, kde by prokázal, co se při hedání naučil a co o tématu hry ví. Tím by to ocenění bylo opravdu "za něco", navíc tam už se švindluje podstatně hůř.

 

Celkově mi přijde, že je to dost škoda. Dobrý nápad, ale zpracovaný špatným způsobem, nevím, jestli splnil svůj účel, ale podle mě by bylo možné dosáhnout většího efektu za desetinu nákladů.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 05 prosinec 2014 - 8:26

  • 17

#1656 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 22:01

1) Svá tvrzení o zdrojích neměním. 2) Důkazy bych samozřejmě musel vydat soudu, kdyby to došlo až tak daleko. 3) Nejsou to moji kamarádi.

Kdybys ty důkazy měl, tak by ses tady z toho nesnažil vymluvit. Takhle to prostě vypadá, že nechceš přiznat své šlápnutí vedle svým článkem, a proto se to snažíš obejít všemi možnými způsoby. Já si taky můžu tvrdit, že mám cokoliv - a znamená to, že to mám?


  • 0

#1657 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 23:24

Kdybys ty důkazy měl, tak by ses tady z toho nesnažil vymluvit. Takhle to prostě vypadá, že nechceš přiznat své šlápnutí vedle svým článkem, a proto se to snažíš obejít všemi možnými způsoby. Já si taky můžu tvrdit, že mám cokoliv - a znamená to, že to mám?

Tak něco asi Kuba Turek, potažmo redakce mít musí. Nebo měli by mít. Protože obvinit někoho veřejně z podvodu není jen tak. Ať je to jakýkoliv podvod.

Jinak promiň, vím, že je to váš rozhovor. Možná by mohl mít i svoje vlákno.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 06 prosinec 2014 - 0:03

  • 0

#1658 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 23:33

Určitě něco má :-)

 

Jen nevím, jestli to jsou důkazy :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1659 Kuba Turek

Kuba Turek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2014 - 11:59

Hele, Kolombo :-) Zdravím, Vás bych tu vážně nehledal.


  • 1

#1660 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2014 - 13:39

Jinak promiň, vím, že je to váš rozhovor. Možná by mohl mít i svoje vlákno.


... mozna by tu ten rozhovor ani nemusel byt... Navic nejaky Sametky se nerovna geocaching, cili je tato debata cela mimo tema.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama