Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#1741 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 8:47

..hmmm....asi si udělám výlet na Sněžku.

ta challenge z minulého týdne stále nepadla, poslední "pokušitel" to dotáhl ke Kovárně.


  • 0

*


#1742 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 8:49

S ochranářem nic nenaděláš, ale možná horší jsou někteří z nás, kterým není stydno dojet autem až ke krabičce i třeba po zasetém poli. To je to, co lidi opravdu vidí a vadí jim to! Dneska už si celkem snadno zjistí, proč po polní cestě vedoucí k lesu za vsí jezdí najednou tolik aut. Ze začátku se diví, pak  se začnou zajímat a jsou právem naštvaní. To, že někam není zákaz vjezdu nemusí nutně znamenat, že je krabička drive-in. Parkovací waypointy a prosby ownerů jsou jaksi zbytečné... když ta cesta vypadá, že půjde projet...

Začněme všichni u sebe a ono se spousta věcí zlepší! (to jsem ale napsal moudro, že...)

Ne, vážně. Mediální obraz je jedna věc, ale větší škody děláme my sami - my kačeři!!! Lovci, ale někdy i owneři.


  • 16

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#1743 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 8:52

Jo, bylo to takové "informačně mělké". 

A ze si zrovna vezmou do huby Rolabvu, kde ihned po vyhlaseni nove NPR doslo k presunum a vyklizeni prostoru od kesi .... Buh vi co tam onen pan videl ... Jedina kes je tam v nejblizsim okoli na parkovisti a nic jineho ani archivovaneho tam neni krom te jedne, ktera byla okamzite po vyhlaseni zrusena ... GRRRRR vzdy kdyz neco takoveho vidim mam chut prestat komunikovat s jakymkoliv ochrancem a ze toho je vzhledem mnozsti "chranenek" alespon v mych regionech ... 


  • 5
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#1744 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 8:57

Tak ono ve skutecnosti nemusel jit o geocaching, ale nejaky "takycaching". Vetsina mudlu tohle absolutne nerozlisi...


  • 0

#1745 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 8:58

S ochranářem nic nenaděláš, ale možná horší jsou někteří z nás, kterým není stydno dojet autem až ke krabičce i třeba po zasetém poli. To je to, co lidi opravdu vidí a vadí jim to! Dneska už si celkem snadno zjistí, proč po polní cestě vedoucí k lesu za vsí jezdí najednou tolik aut. Ze začátku se diví, pak  se začnou zajímat a jsou právem naštvaní. To, že někam není zákaz vjezdu nemusí nutně znamenat, že je krabička drive-in. Parkovací waypointy a prosby ownerů jsou jaksi zbytečné... když ta cesta vypadá, že půjde projet...

 

to je právě ta věc - pokud tam není zákaz a cesta vypadá docela dobře - tak proč ji neprojet ? To pak postrádá logiku cesty. Další věc jsou třeba houbaři. Ti už po desetiletí (vzpomeňme na film o Homolkovic rodině - kolik lidí a aut bylo v lese) a všichni to tolerují....jenže jak někdo jede autem kam nemá, tak je to na kešky (?)

 

A poslední - právě o víkendu jsme nechápavě kroutil hlavou - zapadlé horské údolí, cesta jako tankodrom, výmoly, díry, šotolina, panely atd. a konec na takovém mini rozšíření s parkingem v lese u zákazu vjezdu. A hned za značkou začal luxusní heboučký asfaltový koberec...nechápu, asi aby se myslivcům a lesákům moc neojezdil.


  • 3

*


#1746 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 9:41

to je právě ta věc - pokud tam není zákaz a cesta vypadá docela dobře - tak proč ji neprojet ? To pak postrádá logiku cesty. Další věc jsou třeba houbaři. Ti už po desetiletí (vzpomeňme na film o Homolkovic rodině - kolik lidí a aut bylo v lese) a všichni to tolerují....jenže jak někdo jede autem kam nemá, tak je to na kešky (?)

 

A poslední - právě o víkendu jsme nechápavě kroutil hlavou - zapadlé horské údolí, cesta jako tankodrom, výmoly, díry, šotolina, panely atd. a konec na takovém mini rozšíření s parkingem v lese u zákazu vjezdu. A hned za značkou začal luxusní heboučký asfaltový koberec...nechápu, asi aby se myslivcům a lesákům moc neojezdil.

 

Nechci se dohadovat, co je a co už není správné. To je na každém z nás. Ale jedno je třeba si uvědomit, ne všechno v našem životě lze obsáhnout zákazy. Je potřeba použít zdravý rozum a přidat k tomu trochu tolerance a ohleduplnosti ke svému okolí...

Taky jsem někdy nějakou tu polňačku použil, to nepopírám, ale často je mnohem příjemnější těch 500 metrů dojít pěšky a porozhlédnout se po okolí. Pak se teprv stává z odlovení krabičky zážitek. Alespoň tak to mám já.


  • 6

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#1747 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 9:47

 Mediální obraz je jedna věc, ale větší škody děláme my sami - my kačeři!!! Lovci, ale někdy i owneři.

S tím sypáním popela na vlastní hlavu bych to nepřeháněl. V každé skupině jsou slušňáci i prasata. A věřím/doufám, že zrovna mezi kačery převažují ti slušní a rozumní.


  • 1

#1748 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 10:19

A ze si zrovna vezmou do huby Rolabvu, kde ihned po vyhlaseni nove NPR doslo k presunum a vyklizeni prostoru od kesi .... Buh vi co tam onen pan videl ... Jedina kes je tam v nejblizsim okoli na parkovisti a nic jineho ani archivovaneho tam neni krom te jedne, ktera byla okamzite po vyhlaseni zrusena ...


Třeba ještě nebyla publikovaná... ale asi by k publikaci stejně nedošlo.
  • 0

#1749 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 10:24

Nechci se dohadovat, co je a co už není správné. To je na každém z nás. Ale jedno je třeba si uvědomit, ne všechno v našem životě lze obsáhnout zákazy. Je potřeba použít zdravý rozum a přidat k tomu trochu tolerance a ohleduplnosti ke svému okolí...

Taky jsem někdy nějakou tu polňačku použil, to nepopírám, ale často je mnohem příjemnější těch 500 metrů dojít pěšky a porozhlédnout se po okolí. Pak se teprv stává z odlovení krabičky zážitek. Alespoň tak to mám já.

 

Já s tebou vesměs souhlasím. Já se třeba domorodců vždy zeptám, jestli tam s parkováním není problém atd. Líná huba holé neštěstí...

...i když, jedna sfině mě nechala zaparkovat, ještě jsem se slušně a zdvořile zeptal no a po 20 minutách jsem tam měl pozdrav od MPíků - na udání(ale stejně jsem to FTFko urval :-)


  • 0

*


#1750 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 10:37

Třeba ještě nebyla publikovaná... ale asi by k publikaci stejně nedošlo.

Rikam ti ze tam ani nic nevisi a ani neviselo :D takovyto listing je archivovan :) krom toho na Přebuzi mam cloveka se kterym v ramci AOPK komunikuji, takze ani o nicem takovem nevim, Dark tam po vyhlaseni na zaklade NA logu kes rusil, pac se autor nerozhodl presunout a nikde tam nic jineho neni, nemluvime-li o kontroverzni kesi Nahore v dole, jenz by spise vadila Banskemu uradu :D ale lidi tam stejne vzdy polezou a to jak kaceri, tak trampove, tak omladina opilecka atd atd :)


  • 1
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#1751 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 10:53

V té reportáži to vyznělo jako že tam někoho lapli při umisťování, takže k tomu možná ještě ani neměl listing. I když to co tam ukazovali ani moc nevypadalo jako běžné umístění keše (pokud to nebyla ptačí budka), spíš mi to připomínalo umístění fotopasti.


  • 3

#1752 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 11:03

A což kdyby se třeba CAGEO ozvala a chtěla vědět, o jakou keš zrovna šlo? Nebo která konkrétně tam vadí? Jestli ten reportér nevařil z vody, případně si něco nenaaranžoval? (obecně, záznam jsem neviděl). A případně mu vysvětlit, že i kdyby to byla keš, že by stejně nemohla projít a on by si ji zase musel odnést. Opencachingu bych se nebál, to asi u nás skoro nikdo nehledá.


  • 3

#1753 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 11:19

Dole pod tím televizním příspěvkem je možnost nahlásit problém v příspěvku.

 

Kolik z Vás tu možnost využilo ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1754 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 12:16

Tak především, nelezl tam geokešing, lez tam nějakej Honza Vocásek. Jasně, vono je to někdy těžký rozlišit...

 

Za další, ani ochranáři nejsou jedna entita. Jakmile ale začnou konat... :unsure:  Jak je to s tím... no, s tím jedním a funkcí? A nejlepší jsou dobrovolnící.
 

 

No, a pokud jde o novináře.......................................................


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1755 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 12:26

Dole pod tím televizním příspěvkem je možnost nahlásit problém v příspěvku.

 

Kolik z Vás tu možnost využilo ?

 

Jo, jo. Psal jsem jim dopoledne, tak uvidím, co mi odpoví? Asi by nebylo od věci, aby jim napsalo víc lidí - "obsahová chyba" tam zjevně bude. A tak nějak zapomněli oslovit druhou stranu, nabízí se právě ČAGeo...


Tento příspěvek byl upraven od ouvalak: 11 květen 2015 - 12:26

  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#1756 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 12:29

Dole pod tím televizním příspěvkem je možnost nahlásit problém v příspěvku.

 

Kolik z Vás tu možnost využilo ?


  • 2

#1757 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 12:56

Klidně jim pište, balvanem to ale nepohne. Že by odvysílali opravenou reportáž? Nebo jaký by měl být výsledek? Když se člověk dívá na zprávy, tak za dvě hodiny neví, co se tam říkalo. Stejně tak je to i s touhle reportáží, nikdo už o ní dávno neví.


  • 1

#1758 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 13:10

Jednou už něco opravného odvysílat museli, když vysílali o životu nebezpečném geocachingu. To ale asi zareagoval někdo od nich, na nátlak veřejnosti to asi nebylo.

A co se týče kačerů a ničení přírody, mohli by se zaměřit na motorkáře, čtyřkolkaře, nebo lesníky. Takovou paseku v lese neudělá nikdo, jako studovaný hajný.


  • 7

#1759 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 13:50

To je taky pravda. Jdoucí člověk maximálně něco zlomí svou váhou, ale když vidím les s půlmetrovým zářezem od kol traktoru, tak tomu říkám parádní geodálnice. Navíc jestli tu keš plánoval owner takhle v lese, za rok by tam postupně přišlo asi tolik lidí, jako tam bylo naráz při natáčení té reportáže. Nicméně to ownera neomlouvá z hrubé neznalosti pravidel.


  • 1

#1760 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2015 - 15:07

Jen jsem se chtěl zeptat: Jakou „obsahovou chybu“ v té ČT reportáži, potažmo článku, vidíte? Jak by měla vypadat ta opravná reportáž? Já jsem se podíval na reportáž, přečetl článek a nějak v tom nevidím nic odsouzeníhodného. Jak už tady někdo psal, přijde mi to „obsahově mělké“, ale to je tak asi všechno. Můžete mě poučit, v čem vidíte problém? Děkuji.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





10 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 10 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama