Přejít na obsah


Fotka

hitparada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 16:17

Mozna to tady uz x krat bylo, nenarazil jsem na kloudne zduvodneni. Proc tady na strankach vlastne neni trvala anketa - hlasovani o nejlepsich cache? Chapu arguemnty neobjektivnosti, ruzneho vkusu atd., ale i tak mne osobne by to velice zajimalo:) Kdyz bude mit nejaka cache treba 300hlasu oproti zaplave cachi s 1-3 hlasy asi too neco vypovidat bude. No to jen tak k zamysleni. T
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 16:32

dusivka napsal/a:
Mozna to tady uz x krat bylo, nenarazil jsem na kloudne zduvodneni.

Proc tady na strankach vlastne neni trvala anketa - hlasovani o nejlepsich cache? Chapu arguemnty neobjektivnosti, ruzneho vkusu atd., ale i tak mne osobne by to velice zajimalo:)

Kdyz bude mit nejaka cache treba 300hlasu oproti zaplave cachi s 1-3 hlasy asi too neco vypovidat bude.

No to jen tak k zamysleni.

T


Hlavně proto, že nejde srovnávat neporovnatelné.

Povedenou traditonálku v Praze uvidí daleko více lidí, než fantastickou multinu v horách.

Jizerské 1000 mají od července 2007 jen 8 nálezů, jak to chceš porovnávat s kešemi, kam přijde za den 5 lidí?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 16:59

no a vadi to? vypovidaci hodnota anket obecne je nulova - je to jen pro zajimavost a mne konkretne by to zajimalo. Bral bych to jako celkovy prehled "best of" konkretnich jednotlivců s celkovym poradim a to ze na spici budou prazske cache, to prece nicemu nevadi (i kdyz jsem brnak:) Uz jen to ze se konkretni cache v takovem rebricku objevila...
  • 0

#4 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 17:13

dusivka napsal/a:
Uz jen to ze se konkretni cache v takovem rebricku objevila...

Predpokladam ze kazdy jesitny owner by si klikol ze ta jeho je najlepsia... a uz by to nesplnalo co od toho ocakavas :) A vzhladom k tomu, ako casto sa tu vedu takmer vrazedne spory o uplne blbosti, tak by to (IMHO) k uceleniu komunity rozhodne neviedlo.

dusivka napsal/a:
no a vadi to? vypovidaci hodnota anket obecne je nulova - je to jen pro zajimavost a mne konkretne by to zajimalo.

No... ma zmysel robit nieco, co ma nulovu "vypovidaci" hodnotu?
Staci si otvorit GPXko z okolia prahy, vytiahnut hodnoty nalezov jednotlivych kesi, zotriedit a mas to :)
  • 0

#5 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 18:03

No, Wherigo cartridge maji hodnoceni pomoci hvezdicek, a nemuzu si pomoct ... moc se mi to libi. Nejak nerozumim tomu problemu, ze cache v Praze najde 100 lidi a cache v horach jen 5. Pokud te "horske" cachi da vsech pet kaceru hodnoceni "super", kdezto tu prazskou sice 20 lidi ohodnoti "super", ale zbytek bud nebude hlasovat vubec (protoze je jim to jedno) a dalsich dvacet ji ohodnoti nejak jako "prumer", tak na tom ta horska bude porad lip, ne? Me je docela lito, ze Groundspeak nic takoveho nezavedl. Logy to nenahrazuji. Jednak nekteri z neznameho duvodu nepisou negativni zkusenosti a DNF, a navic je trochu problem procist dostatecny pocet logu kdyz se clovek treba kouka ktera multina z 20 nejblizsich by dnes stala za to ... Mrknete se treba na hodnoceni filmu na csfd.cz, to je ukazkovy priklad neobjektivity (kazdy ma jiny vkus), presto je to asi tak milionkrat lepsi nez nic ... :)
  • 0

#6 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 18:29

V tomhle threadu jsou naznaceny nejake budouci vymozenosti gc.com v2.0: uzivatelum bude mozno udelovat pochvaly v ruznych kategoriich (autor cachi, spisovatel logu atd.)
  • 0

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 19:01

chjo... Pořád nějáké ocenění a ceny...... A přitom to má být o tom, vydat se na pěkné místo....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 20:27

Například na stránkách geocachingu v českém ráji je veden žebříček místních cachí podle počtu lidí kteří si je zařadili do bookmarku. Na předních místech jsou dvě snadné cache zajímavé svým provedením (obě od stejného autora) a dvě cache naopak dost obtížné (jedna z nich 4/5) a proto ne tak často navštěvované. Takže na návštěvnosti tolik nezáleží jako na tom jak se ta která cache hledačům vryje do paměti.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 20:33

dusivka napsal/a:
no a vadi to? vypovidaci hodnota anket obecne je nulova - je to jen pro zajimavost a mne konkretne by to zajimalo. Bral bych to jako celkovy prehled "best of" konkretnich jednotlivců s celkovym poradim a to ze na spici budou prazske cache, to prece nicemu nevadi (i kdyz jsem brnak:)

Uz jen to ze se konkretni cache v takovem rebricku objevila...


Naprosty souhlas a navic koho to nezajima a nebo ho to nejak pohorsuje, tak at se na to proste nediva a je to ne? Me se ten napad osobne libi. Ty protiargumenty mi prijdou jako argumenty jesitnejch majitelu kesi, aby nahodou ta jejich kvuli tomu, ze neni v Praze nebyla treba horsi;)
  • 0

#10 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 20:33

ja jsem rozhodne pro;)
nejblizsi okoli si clovek jeste taknak vohlida, ale pokud chce nekam vyjet, neni sance v tom spamu najit ten spravnej ham:D

hodnoceni musi byt hlavne transparentni - neco ve smyslu ebay - a klidne i anonymni - dam hlas, ten je na kesi, ale zaroven v mem profilu. jen tak lze zarucit objektivitu.

jsem docela zvedavej, co prinese gc v2. vypada to zajimave;)

kolombo napsal/a:

Hlavně proto, že nejde srovnávat neporovnatelné.


a proc by neslo ? za celodenni multi mas taky tentyz bod, jako kdyz zastavis na odpocivadle u dalnice na zachod a pri moceni u stromu na tebe vypadne logbook - brat s rezervou
to, ze tu zminenou tradicionalku ohodnoti treba 100x vic lidi nez ty 1000, jeste preci neznamena, ze bude mit lepsi rating;)

kolombo napsal/a:

Jizerské 1000 mají od července 2007 jen 8 nálezů, jak to chceš porovnávat s kešemi, kam přijde za den 5 lidí?


Miro, to je hodne nepovedenej primer:D pac ti, co nebyli na dovce zrovna v cervenci, na ni jeli v srpnu,a pokud to za zari ci rijen nestihli, musej cekat jeste ted, pac je tam porad snih :P
  • 0

#11 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 21:42

polerok napsal/a:
chjo... Pořád nějáké ocenění a ceny...... A přitom to má být o tom, vydat se na pěkné místo....


No právě, pěkné místo... to hodnocení ti to může částečně ukázat. Není to proto, aby kešeři soutěžili, která keš má nejvíc hvězdiček, jde o informace pro ty, kteří přijdou po nás. Asi těžko pojedu odněkud 50 km kvůli keši, která má o půl hvězdičky víc, ale když budu mít 2 multi blízko sebe, usnadní to výběr.
Hvězdičkový systém by se mi docela líbil, všimla jsem si ho na keších v Británii (třeba tady GCY9CR). Hodnotit může jen ten, kdo cache našel. Není to samozřejmě objektivní, navíc na keši nás může nadchnout ledacos - místo, provedení, úkryt, zajímavý úkol, všechno dohromady,... někdy těžko nacpat do hvězdiček, ale někdy to řekne víc než logy (kdo se tím má pročítat, nebo z toho TFTC TNLN něco vyčíst:)).
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 21:48

Svým způsobem jsem taky propagátor určitého hodnocení kešek od kačerů, ale bylo by nutné to trochu víc rozpracovat a připravit tomu tady nějakou podporu, což mám dojem, se nikomu moc nechce :-( i když by to možná tomuto webu prospělo, mít trošku další jiný obsah než jen diskusní forum a pseudo cache mapu co je na gc.com. Jinak na GC18P96 najdeš nějaké hodnocení nejlepších kešek a pak se to chce dívat na bookmarky od ostatníchkačerů...
  • 0

#13 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 22:08

sobikovi napsal/a:
Svým způsobem jsem taky propagátor určitého hodnocení kešek od kačerů, ale bylo by nutné to trochu víc rozpracovat a připravit tomu tady nějakou podporu, což mám dojem, se nikomu moc nechce :-( i když by to možná tomuto webu prospělo, mít trošku další jiný obsah než jen diskusní forum a pseudo cache mapu co je na gc.com. Jinak na GC18P96 najdeš nějaké hodnocení nejlepších kešek a pak se to chce dívat na bookmarky od ostatníchkačerů...


Živě si dovedu představit ty stupidní diskuze a hádky o tom, že něčí keška dostává míň bodů než si zaslouží a že někdo někomu ubližuje. Z pohledu tohoto serveru nevidim žádný pozitivní přínos.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#14 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 22:14

DeathOfRats napsal/a:

polerok napsal/a:
chjo... Pořád nějáké ocenění a ceny...... A přitom to má být o tom, vydat se na pěkné místo....


No právě, pěkné místo... to hodnocení ti to může částečně ukázat. Není to proto, aby kešeři soutěžili, která keš má nejvíc hvězdiček, jde o informace pro ty, kteří přijdou po nás. Asi těžko pojedu odněkud 50 km kvůli keši, která má o půl hvězdičky víc, ale když budu mít 2 multi blízko sebe, usnadní to výběr.
Hvězdičkový systém by se mi docela líbil, všimla jsem si ho na keších v Británii (třeba tady GCY9CR). Hodnotit může jen ten, kdo cache našel. Není to samozřejmě objektivní, navíc na keši nás může nadchnout ledacos - místo, provedení, úkryt, zajímavý úkol, všechno dohromady,... někdy těžko nacpat do hvězdiček, ale někdy to řekne víc než logy (kdo se tím má pročítat, nebo z toho TFTC TNLN něco vyčíst:)).


Tohle byla spíš reakce na

spisovatel logu atd.


  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 22:55

Já si myslím, že centrální hodnotící databáze by tu nevedla k ničemu dobrému, hlavně pokud by byla jenom obyčejně bodová/známková apod. Diskuzí už se o tom ale vedlo dost ... editováno
  • 0

#16 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 23:39

A co tedy zacit anketou "Chcete klasifikovat kesky?" ano / ne / je mi to jedno. (?) Ja jsem tedy jednoznacne pro. Mozna ze je trochu zavadejici uz to oznaceni "hitparada". Tady preci vubec nejde o to jestli je tahle keska 50. a tamhleta 350., jesti ji hodnotilo 100 nebo 500 lidi. Jde o to, jestli se spis libi nebo nelibi. Mam predstavu, ze by tam bylo mozne davat 1-5 "srdicek" a 1-5 "blesku" (petihvezdickova stupnice obtiznosti a terenu je ve skutecnosti taky desetistupnova). A vubec preci nezalezi na tom za co ji to hodnoceni dam. Proste to jen rekne vic, nez kdyz musim "vestit" ze zdvorilych logu. Mam necelou stovku nalezu a nevstivil jsem hezkou radku paradnich mist na ktera bych se jinak nepodival, ale byl jsem i na takovych, ktera bych klidne ozelel. A byla to mista o kterych jsem si jist, ze by u nich 100% prevladaly ty blesky. Nejde preci vubec o srovnavani nesrovnatelneho. Budes snad mit problem, zda si vybrat kesku se ctyrna srdickama hodnocenou 30 lidma nebo s dvema blesky ohodnocenou 300 lidma? Vzdyt snad rozdil mezi paradni, obycejnou, a nebo uplne blbou keskou kazdy nejak po svem citi. A hlavne by to mohlo dost efektivne diskvalifikovat ty hardcore blby. Mne je tedy dost proti mysli, napsat do logu nekomu, kdo neco pro druhe v dobre vire vytvoril napsat ze je osel, jen proto, ze nejspis ted zrovna na vic nema. "Hlas lidu - hlas bozi" by mu mohl napovedet...
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#17 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 0:23

sundialer napsal/a:
A co tedy zacit anketou "Chcete klasifikovat kesky?" ano / ne / je mi to jedno. (?) Ja jsem tedy jednoznacne pro.


alkes na to uz vlastne odpovedal...

alkes napsal/a:
Diskuzí už se o tom ale vedlo dost ...


... a vzhladom k tomu ze ludia necitaju stare vlakna, vzdy sa casom objavi niekto, kto chce vsetko rozoberat na novo s argumentom ze je novy a nechce sa mu prehrabovat v nejakej ohavnej historii :) Tak mam dojem ze okrem Colorada a par problemov s PDA je forum cyklicky plnene rovnakymi otazkami a odpovedami. Pre tych co nesuhlasia - kludne ma kamenujte, mam na oknach mreze :)
  • 0

#18 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 1:23

drobik napsal/a:
alkes na to uz vlastne odpovedal...

alkes napsal/a:
Diskuzí už se o tom ale vedlo dost ...

To je blabol. Navrhl jsem anketu, z ktere by by vyplynulo, jestli je o neco takoveho zajem nebo ne. To nijak nesouvisi s tim kolik diskuzi se tady o tom vedlo.
K cemu mi bude precist si deset starsich diskuzi z kterych se dozvim, ze cast lidi o to ma zajem a druha se domniva, ze by to k nicemu dobremu nevedlo (opravdu racionalni argument proti jsem tu nezaznamenal). Ja vim jen tolik, ze na Youtube video s jednou hvezdickou nerozkliknu a o nic tim neprijdu. Proto si podrzim i svuj nazor, ze by hodnoceni kesi bylo dobre. Tobe pak ponecham Tvuj a zcela prost jakychkoli obav usetrim za mrize na oknech.:D
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 6:25

DeathOfRats napsal/a:

polerok napsal/a:
chjo... Pořád nějáké ocenění a ceny...... A přitom to má být o tom, vydat se na pěkné místo....


No právě, pěkné místo... to hodnocení ti to může částečně ukázat. Není to proto, aby kešeři soutěžili, která keš má nejvíc hvězdiček, jde o informace pro ty, kteří přijdou po nás. Asi těžko pojedu odněkud 50 km kvůli keši, která má o půl hvězdičky víc, ale když budu mít 2 multi blízko sebe, usnadní to výběr.
Hvězdičkový systém by se mi docela líbil, všimla jsem si ho na keších v Británii (třeba tady GCY9CR). Hodnotit může jen ten, kdo cache našel. Není to samozřejmě objektivní, navíc na keši nás může nadchnout ledacos - místo, provedení, úkryt, zajímavý úkol, všechno dohromady,... někdy těžko nacpat do hvězdiček, ale někdy to řekne víc než logy (kdo se tím má pročítat, nebo z toho TFTC TNLN něco vyčíst:)).


Souběžně tu běží vlákno s logy kačerů, co nenašli, ale na Internetu logovali. Myslím, že se najde pár jedinců, kteří celé bodování svojí stupiditou zboří a znehodnotí.

A na skutečně dobrých keších je v logu málokdy jen TFTC TNLN
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:57

sundialer napsal/a:
K cemu mi bude precist si deset starsich diskuzi z kterych se dozvim, ze cast lidi o to ma zajem a druha se domniva, ze by to k nicemu dobremu nevedlo (opravdu racionalni argument proti jsem tu nezaznamenal).

No právě v těch starších diskuzích bys našel spoustu argumentů pro i proti, které ti chybí tady. Nikomu se to totiž nechce psát pořád znova.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama