Přejít na obsah


Fotka

hitparada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:06

Fénix napsal/a:
Zed: jakkoli si myslím, že to s anketou ani s hodnocením není špatný nápad, tak to co píšeš pepovi je neslušné. On je admin, on rozhoduje.

Jo asi mas pravdu, takze:

To admin: Sorry
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:17

abakus napsal/a:
Z mého pohledu je jednorozměrné hodnocení hovadina, protože každému se prostě líbí něco jiného a pro mě je to přesně jak napsal Numira - pokud je z mé kešky nadšený kešer s 20 nálezy, má to mizivou vypovídací hodnocu v porovnání s názorem kešera s 1000 nálezy, notabene pokud ho znám osobně nebo aspoň z gc.cz.

Tak prrr. Pro koho zakládáš kešky? Nevidím důvod, proč by názor "mlíčňáka" s 20 nálezy měl mít nižší váhu, než "starého bobra" s 1000. Já osobně mám radost z každého nálezu a hodnocení a jsem rád, že jsem na zajímavé místo přivedl někoho, komu se tam líbilo. Samozřejmě že pochvala od "staré gardy" potěší...
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:21

mariushka napsal/a:
Ahoj, myslím že stačí když budou kešky hodnoceny v logu. Ale pravdivě a bez přetvářek.

To si přejeme asi všichni a taky se doufám tak snažíme i fungovat, ale problém vidím v tom, že takový "žebříček" hodnocení napomůže udělat si obrázek o dané lokalitě a radostně si třeba zakešovat. Je fakt umorný proklikávat se danou lokalitou,pročítat logy zpátky a vybírat si kam půjdu či nepůjdu.

Vem si, kolik tady je vláken typu "Jedu do Brna, doporučte co tam stojí za to..." nebo "Rád bych nějakou mazanou mysterku, ale jakou? Doporučte" případně "Chci adrenalinovou kesku 5/5 která za to stojí..". Pokud by byl nějaký "žebříček" - a je jedno jak tomu budeme říkat, pak se prostě člověk jukne na lokalitu a typ co ho zajímá a hned uvidí podle hodnocení nálezců top 10 krabiček a je to...
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:24

Zed napsal/a:
Mozna, ze by uplne stacilo udelat to hodnoceni jinde nez zde a pro pripadne zajemce dat pouze odkaz do diskuze, ze neco takoveho funguje.

Z reakci okolo, me to prijde jako nesmysl to nutne cpat sem a popsat kvuli tomu desitky obrazovek. Uz po par prispevcich je mi jasne jak by to bylo slozite:)

Ja sam bohuzel mam velice male znalosti co se tyce programovani webu, ale pokud by se toho nekdo chtel ujmout, tak bych mu byl napomocen, myslenka se mi libi.

Ano, mohlo by to být i jinde, ale na druhou stranu by to pro tento server bylo přínosem a hlavně jednou z docela smysluplných náplní. Zatím jen diskusní forum, reklama na projekty a pseudo keš mapa ne zcela plní moji představu o regionálním kačerském serveru. Ostatně to že vznikají další lokální servery se zajímavější náplní, životem a grafikou je toho důkazem. Ale i tak, díky za toto diskusní forum :D, za ty měsíce je znát posun vpřed a hodně práce adminů. Jen bych si přál, aby server byl otevřenější novým věcem...
  • 0

#45 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:35

jejda, omlouvam se :|
prehledl jsem, ze vedeni hitparady je zamysleno v ramci gc.cz - to rozhodne NE, s tim nemohu souhlasit. to by nemelo sanci fungovat - dvoji logovani by nikoho nebavilo, me by dokonce pekne s*alo:D k tomu zbytecna prace admina z Pocernic - to by fakt nemelo smysl;)

hodnoceni ano, ale jen v ramci gc.com. dulezita je vsak forma. proto jsem v ocekavani, co prinese gc.com v2


Numira napsal/a:
Milovnici anket, zebricku a nekonecneho srovnavani, kteri povazuji hledani za ztratu casu, nasel jsem vam jeste neco:
GC18P96
tady mate to, co chcete


dik, ale ja si prave takovyhle hodnoceni rozhodne nepredstavuju. nic proti autorovi, jeho myslenka je velmi dobra, nicmene z celkoveho pohledu je to vyborna ukazka toho, jak globalni hodnoceni nema vypadat:D
  • 0

#46 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:40

sobikovi napsal/a:
Ano, mohlo by to být i jinde, ale na druhou stranu by to pro tento server bylo přínosem a hlavně jednou z docela smysluplných náplní. Zatím jen diskusní forum, reklama na projekty a pseudo keš mapa ne zcela plní moji představu o regionálním kačerském serveru. Ostatně to že vznikají další lokální servery se zajímavější náplní, životem a grafikou je toho důkazem. Ale i tak, díky za toto diskusní forum :D, za ty měsíce je znát posun vpřed a hodně práce adminů. Jen bych si přál, aby server byl otevřenější novým věcem...


Ty vidíš přínos, já vidím je další podněty pro nesmyslné hádky. Už teď se tu lidi dohadujou o každé kravině, nerad bych se dočkal stopříspěvkových vláken o tom, že nějaká keška má průměr 3.7 hvězdičky a jiná o hodně lepší jen 3.65 a jak je to nespravedlivé.
Navíc gc.com třeba rozdejchá svojí V2 s možností hodnocení a to co teď chceš se najednou stane pseudo hodnocením.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#47 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:54

sobikovi napsal/a:
Tak prrr. Pro koho zakládáš kešky? Nevidím důvod, proč by názor "mlíčňáka" s 20 nálezy měl mít nižší váhu, než "starého bobra" s 1000. Já osobně mám radost z každého nálezu a hodnocení a jsem rád, že jsem na zajímavé místo přivedl někoho, komu se tam líbilo. Samozřejmě že pochvala od "staré gardy" potěší...


Kešky samozřejmě zakládám pro všechny, ale když mi když má někdo jen pár nálezů třeba ve městě, tak u první pařezovky napíše, že to je supr schovka, protože neviděl ještě ty stovky jiných. Občas takový log obdržím, kde nováčci vychvalují umístění kešky, které je pro každého zkušenejšího úplně normální.

Pochvala pochopitelně potěší od kohokoli, ale pro mě má vypovídací hodnotu od toho, kdo může porovnávat a ne od někoho, kdo je z principu nadšený z každé nalezené krabičky.

To je asi jako kdybych se podílel na sestavování žebříčku zlínských keší, kde mám ulovené jen dvě...
  • 0

#48 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 14:32

A která z nich byla ta nejlepší ? ;)
  • 0

#49 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 14:40

pepa.z.pocernic napsal/a:
Ty vidíš přínos, já vidím je další podněty pro nesmyslné hádky. Už teď se tu lidi dohadujou o každé kravině, nerad bych se dočkal stopříspěvkových vláken o tom, že nějaká keška má průměr 3.7 hvězdičky a jiná o hodně lepší jen 3.65 a jak je to nespravedlivé.
Navíc gc.com třeba rozdejchá svojí V2 s možností hodnocení a to co teď chceš se najednou stane pseudo hodnocením.

Chápu, co máš na mysli. Je tomu asi tak.
A nějakému zamyšlení se nad tím,
jak zde na těchto stránkách vytvořit, sestavit databázi dobrých keší,
by ses nebránil?
Vzhledem k tomu, že jediné místo, kde se o tom v širším fúoru dá diskutovat je tady, záleží realizace takového počinu asi na Tobě.
  • 0

#50 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 15:01

gerdik napsal/a:
A nějakému zamyšlení se nad tím,
jak zde na těchto stránkách vytvořit, sestavit databázi dobrých keší,
by ses nebránil?
Vzhledem k tomu, že jediné místo, kde se o tom v širším fúoru dá diskutovat je tady, záleží realizace takového počinu asi na Tobě.


Je otázka, jak by to mělo vypadat. Dovedu si představit, že by mohl každý v profilu vyplnit N doporučených kešek a pak z toho vylezl nějaký souhrn. N by mohlo záviset na počtu nálezů (objektivně ten co má 1000 nálezů má asi větší přehled než ten co 10). Je to na zvážení. Do jisté míry to supluje uživatelské bookmarky s doporučenými, ale zase by to mohl využít každý a dalo se to hromadně zpracovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#51 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 15:43

pepa.z.pocernic napsal/a:
Navíc gc.com třeba rozdejchá svojí V2 s možností hodnocení a to co teď chceš se najednou stane pseudo hodnocením.

Respekt! Pro me prvni skutecne realnej argunent proti.

Po precteni starsiho "flame" (ktery se mi jako flame vubec nejevil, protoze se zastanci hodnoceni jen snazili vysvetlit odpurcum proc nevyhnutelna neobjektivnost neni relevantni duvod k odmitnuti takoveho hodnoceni), bych si jeste dovolil pripomenout dost podstatny aspekt meho prvniho navrhu: Nejde tu ani tolik o hodnoceni nejlepsich – me je z praktickeho hlediska vyberu kam jit celkem fuk jestli je keska "jenom" dobra nebo primo exelntni. Zato bych uvital moznost eliminace tech zvlast nestastne vytvorenych... A chci verit, ze toho jsou si autori V2 snad take vedomi.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#52 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 16:35

pepa.z.pocernic napsal/a:
Je otázka, jak by to mělo vypadat. Dovedu si představit, že by mohl každý v profilu vyplnit N doporučených kešek a pak z toho vylezl nějaký souhrn. N by mohlo záviset na počtu nálezů (objektivně ten co má 1000 nálezů má asi větší přehled než ten co 10). Je to na zvážení. Do jisté míry to supluje uživatelské bookmarky s doporučenými, ale zase by to mohl využít každý a dalo se to hromadně zpracovat.

Koukám, že jsi už o tom přemýšlel. :o)
Co píšeš se mi zdá rozumné.
Třeba dle poměru 1:20?
Ale i tak to bude pakárna udělat.
  • 0

#53 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 16:57

Hlavně ať není potřeba hodnotit všechny kešky, které jsme našli ;) Pepův návrh zní rozumně, ale chtělo by to navíc rozdělit na typ keší (minimálně tradi a multi) a taky nějak podle oblastí. Každý máme posbíráno něco jiného a bylo by mi třeba líto, že do 10 musím vměstnat Brno, kde to znám hodně dobře, Prahu, Znojmo a třeba i Českou Kanadu, což jsou další oblasti, kde mám něco uloveno a každá je něčím jiná než ostatní. Aby pak lidi nebyli postaveni před rozhodování, jestli je lepší Gambrinus nebo Opavia polomáčené.... :)
  • 0

#54 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:17

Zdar! Už dlouho o hodnocení přemýšlím. Bylo by fajn, kdyby při logování nálezu na gc.com mohl logující cache rovnou ohodnotit. Za rozumné bych považoval dvě hodnocení podle dvou hledisek. a) okolí cache, příroda, architektura, zvolené místo (tedy něco, co autor nemůže ovlivnit) - to by mi řeklo, jestli to místo stojí za návštěvu b ) zpracování cache - pixla, originalita, kvalita listingu... (tedy to, co autor vyrobil). Mohlo by se to třeba známkovat 1-5 jako ve škole. Až zase pojedu na nějaké úplně (pro mne) neprobádané místo, kde jsou desítky-stovky cachí a já budu mít čas jenom na dvě až tři, tohle by mi moc pomohlo vybrat si. No, teď ještě aby si ode mne nechal Groundspeak poradit... :D
  • 0

#55 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:25

abakus napsal/a:
- pokud je z mé kešky nadšený kešer s 20 nálezy, má to mizivou vypovídací hodnocu v porovnání s názorem kešera s 1000 nálezy,

Ty jo, na tyhle řeči už jsem skoro alergickej...
Četl jsem, jak to vysvětluješ a chápu, co máš na mysli.
Na druhou stranu se čím dál častěji setkávám (nejen na tomhle serveru) s nějakým "kastováním" geocacherů. Už jsem i párkrát dostal mail se slovy:
"Co ty mi máš co vykládat... já beru rady jen od těch, co už pár cachí v životě našli (míněno aspoň 1000)."

Ne každý začátečník je debil. Jsou lidi, co mají nalezeno 50 cachí, ale přemýšlí a jsou soudní a mají cit pro přírodu.
A pak znám magory, co za den autem zdolají 20 cachí... Vyskočit z auta, rychle někam napsat podpis a valit dál. Listingy nečtou, po okolí nemají čas koukat a ani pořádně nevědí, jak se jmenuje to město, kde zrovna jsou. Do logů pak píší "TFTC!" Jo, mohou mít nalezeno třeba 1000, ale nesouhlasím, že se dá paušálně tvrdit, že tihle lidé jsou fakt super-třída a jejich názor má "vyšší" hodnotu.
  • 0

#56 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:48

Kryspin: trochu se mirni. Abakus chtel upozornit na fakt, ze pokud kesku ohodnoti kacer, ktery jeste nenasle dostatecne mnozstvi kesek pro porovnani rozdilu, tezko muze objektivne urcit kvalitu kesek. To je proste fakt. I tak mohou existovat vyjimky. Ale nikdo nikoho nekastuje !!!
  • 0

#57 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 23:22

LaLu Team napsal/a:
Kryspin: trochu se mirni. Abakus chtel upozornit na fakt, ze ... Ale nikdo nikoho nekastuje !!!

Trochu se mirnim ;) - tedy, pokud přijdu na to, jak to myslíš ;)
Do Abakuse nereju, psal jsem, že jeho důvody chápu.
S určitou přezíravostí jsem se fakt několikrát setkal, ale sebekriticky uznávám, že tohle téma zrovna do tohohle vlákna vůbec nepatří. Pardón...
  • 0

#58 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 6:10

K celému vláknu: nikdo zde se nebrání novinkám - tyto stránky byly vyladěny také na vašich nápadech. Anketa by v tomhle případě neměla smysl, pokud bylo od začátku jasné postavení Pepy (a defakto i mě). Rozumným kompromisem vidím ony uživatelské bookmarky (viz výše) - tak uvidíme...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 7:21

pepa.z.pocernic napsal/a:
Ty vidíš přínos, já vidím je další podněty pro nesmyslné hádky. Už teď se tu lidi dohadujou o každé kravině, nerad bych se dočkal stopříspěvkových vláken o tom, že nějaká keška má průměr 3.7 hvězdičky a jiná o hodně lepší jen 3.65 a jak je to nespravedlivé. Navíc gc.com třeba rozdejchá svojí V2 s možností hodnocení a to co teď chceš se najednou stane pseudo hodnocením.

No právě.... třeba rozdejchá GC svoji V2 nebo taky z toho bude něco zcela jiného. Jako bychom to neznali :( Osobně bych se toho nebál, že tady bude diskuse o tom, že něco je 3.65 a ne 3.66, a i kdyby, tak by to tak moc vadilo? Vždyt je to tady jen diskusní forum... a máš dojem, že když GC spustí své V2, tak tady ta diskuse nebude, bude. V tom tedy problém nehledej... A o tom, jaká jsou vlákna rozhodují moderátoři a organizace toho diskusního fóra. A ještě k těm hádkám o bodíky... moc dobře znám hospodské hádky horolezců o tom, zda daná cestička je 7c nebo 6b :P V horolezeckém průvodci je prostě u ní 7a, pro každého má svoji obtížnost a stejně to nikdo nezmění a stejně na tu cestu jdou další lezci B)
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 7:26

abakus napsal/a:
Kešky samozřejmě zakládám pro všechny, ale když mi když má někdo jen pár nálezů třeba ve městě, tak u první pařezovky napíše, že to je supr schovka, protože neviděl ještě ty stovky jiných. Občas takový log obdržím, kde nováčci vychvalují umístění kešky, které je pro každého zkušenejšího úplně normální.
Pochvala pochopitelně potěší od kohokoli, ale pro mě má vypovídací hodnotu od toho, kdo může porovnávat a ne od někoho, kdo je z principu nadšený z každé nalezené krabičky.
To je asi jako kdybych se podílel na sestavování žebříčku zlínských keší, kde mám ulovené jen dvě...

Nevím, myslím že to děláme proto, abychom šířili radost mezi ostatní kačery z nálezů a pěkných míst a je mi jedno, jestli je to kačer co má 10ks ve městě nebo machr s 1000 v alpách. Zápis toho mlíčňáka má pro mne stejnou hodnotu jako od mazáka, moje keška udělala prostě jednomu kačerovi radost. Druhá stránka je váha pochvaly, což samo ale snad jsem schopen odfiltrovat s tím, že holt je fajn, že tem mlíčnák má radost z pařezu a na druhou stranu mně potěší zase jinak, když borec největší řekne že je to zajímavá schovka, schránka atd.

A co ti brání hlasovat pro ty dvě zlínské kešky... nic. Jednak tvoje hodnocení v tom indexu se ztratí a za druhé i ty dvě zlínské si třeba v tom hodnocení krabiček v jihomoravském kraji bez Brna musí vybojovat svoji pozici...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama