Přejít na obsah


Fotka

Vista Hcx vs Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2008 - 7:51

Vtip je v tom, ze pokud mas ke GPS i PDAcko, tak tam ty listingy mas taky, a navic i s tema obrazkama, se kterymi si Colorado neporadi, a jeste si muzes sam zvolit, jak konkretne se ten listing ma zobrazovat. Field-notes se take v PDA pisi mnohem pohodlneji. Wherigo si na PDA take zahrajes. A navic, PDA skyta moznost se i v terenu podivat na online verzi cerstvych dat na gc.com a ne na starou verzi, co sis nekdy kdysi naladoval do GPSky. Takze mne temi tebou vyjmenovanymi vymozenostmi Colorado nejak vubec neoslovilo, a tak jasne jako ty to fat nevidim. Oslovilo mne jinymi prednostmi, ale ty zase neospravedlnuji tak velkou investici. Kazdopadne pro mne idealni GPSka vypada trosku jinak.
  • 0

#22 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2008 - 8:11

No, já jsem prodal vistu a koupil Colorado. Jsem s ním zatím spokojen když pominu některé známe zde ve fóru uváděné neduhy, ale ty snad vyřeší nový FW. S Vistou jsem dříve současně používal i PDA na listingy atd, ale dnes už si PDA na lov ani neberu. S jedním přístrojem je to rozhodně lepší než se otravovat ještě s PDA u kterého mi stejně vždycky brzy došla baterie. Takže mě se Colorado líbí a jsem rád že jsem se Visty zbavil i když třeba na ovládání byla lepší.
  • 0

#23 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2008 - 8:37

HaLuMa napsal/a:
Vtip je v tom, ze pokud mas ke GPS i PDAcko, tak tam ty listingy mas taky, a navic i s tema obrazkama, se kterymi si Colorado neporadi, a jeste si muzes sam zvolit, jak konkretne se ten listing ma zobrazovat.

Dřív jsem měl GPS (Legenda) i PDA (E-ten X500+). Vygeneroval jsem si GPX pomocí PQ. Natáh jsem si si ho do GG, vygeneroval jsem si offline listingy, natáhl jsem si je do PDA, tam jsem taky natáhl souřadnice pro BeeLine a OziExplorer. No a taky jsem do Leganda natáhl přes MapSource všechny body z toho GPX. Prostě vopruz a spousta času.

Dneska GPX z PQ natáhnu do Colorada a můžu jít. Ani jednou jsem si od té doby nespustil GeoGet a v PDA neaktualizoval listingy. Mapsource jen párkrát abych si nahrál nové mapy. Jo a navíc nehledám po lese signál, ale už jenom keše. Zvlášť za deště to byla tragédie: Legend neměl signál a PDA nešlo vytáhnout. Taky mě vyhovuje navigace po silnicích a "líná" šipka u Colorada - nezačne bláznit blízko cíle jako jsem znal u Beeline nebo Legenda.

Jsem rád, že Colorado mám, hrozně mi to zpříjemnilo kešování.
  • 0

#24 davidhc

davidhc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2008 - 17:57

HaLuMa napsal/a:
Vtip je v tom, ze pokud mas ke GPS i PDAcko, ...


Vtip je v tom, že se tě nijak nesnažím přesvědčit. O možnosti použití PDAčka samozřejmě vím a zvažoval jsem ho, ale nevím, nevím jak dopadne srovnání v momentě kdy se spustí déšť nebo ti upadne do mokré trávy (no možná i suché). Zkrátka pod pojmem "outdoor přístroj" si představuju něco trochu jiného než PDA.
Ale abych ukončil tu přestřelku - každý mluví za to co používá a jak mu to vyhovuje, já za sebe mohu vyjádřit spokojenost s Coloradem, je to jednoúčelový přístroj právě pro tyto aktivity:)
  • 0

#25 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2008 - 17:54

Já jsem si před dvěma měsíci pořídil Vistu HCx, a zatím jsem nezpozoroval naprosto žádný problém. Odlovil jsem za tu dobu asi 70 keší v pohodě, ovládání mi vyhovuje, guma drží bez problémů a relativně malý displej mi nevadí. S Coloradem zkušelosti nemám, ale podle fotek a videí mi to ani nepřijde jako "opravdový" outdoorový přístroj. Všude samá grafika, animace a barvičky, co potom ta stříbrná barva na povrchu? Už mi to přijde spíše jako autonavigace s turistickými funkcemi. Co se týče 60CSx - kamarád ji má a občas spolu vyrážíme na lov. Přijde mi ve všech ohledech o chlup lepší než Vista, ale v místech, kde mám s Vistou přesnost 3m, 60CSx má 6m a kompas se musí kalibrovat téměř každé spuštění. Nevím, jestli to je vada konkrétního kusu, nebo jen "opotřebováním", ale tyhle (pro mě) klíčové vlastnosti by mě mrzely. Každopádně Vistu HCx můžu zatím jen doporučit.
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#26 tom1305

tom1305

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 10:49

Myslím, že tady nebyl zmíněn velký klad Victy HCx a tím je výdrž baterií v porovnání s 60CSx (máme doma) nebo Colorado (docela slabota podle zkušenosti uživatelů :(). Možné potenciální problémy s odlepující se gumou mě nechávají chladným. B) V dnešní době kvalitních lepidel Loctite, Universum apod. není problém si gumu přilepit sám a kvalitně doma...;)
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 11:09

tom1305 napsal/a:
V dnešní době kvalitních lepidel Loctite, Universum apod. není problém si gumu přilepit sám a kvalitně doma...;)


no to prave zadna sranda neni, ta mrcha nechce drzet vubec nicim :) vyzkousel jsem toho nekolik a nakonec s castecnym uspechem oboustranna lepenka.

docela by me zajimalo, jestli se to doma nekomu spolehlive podarilo.
  • 0

#28 tom1305

tom1305

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 11:40

Myslim, že lepidlo Universum by to slepit mělo. Je to guma na plast. Zatím jsem s ním teda slepil všechno.:o

Až se mi guma na HCx odlepí, tak to budu řešit.

Dain & Olik napsal/a:

tom1305 napsal/a:
V dnešní době kvalitních lepidel Loctite, Universum apod. není problém si gumu přilepit sám a kvalitně doma...;)


no to prave zadna sranda neni, ta mrcha nechce drzet vubec nicim :) vyzkousel jsem toho nekolik a nakonec s castecnym uspechem oboustranna lepenka.

docela by me zajimalo, jestli se to doma nekomu spolehlive podarilo.


  • 0

#29 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 12:16

No co se tyce vydrze baterek v Coloradu tak jsme ted byli 4 dny v okoli Telce, vedel jsem zhruba kde jsou kesky takze sem Colorado zapinal tak na cca 3-4 hodiny denne az na zacatku pesi cesty, a prekvapive baterky Sanyo 2700 zdechly presne po 12 (a posledni) kesi v nedeli odpoledne. Takze spokojenost.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka