Přejít na obsah


Fotka

PDA - sdílení GPS mezi programy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 11:34

Kurnik už mě to štve pořád vypínat a zapínat GPS u každého programu, když chci přeskočit. Existuje prej něco na sdílení GPS mezi programi, dokáže mi někdo (nejspis honzik a pavlinka:-D ) poradit co pouzit? Popr. jak to spravne pouzit a jake jsou toho nevyhody?? diky diky diky
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#2 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 11:44

Zkus :

Franson GpsGate
Using Franson GpsGate it is possible to share one GPS between many applications running on a laptop or handheld computer. Today’s solutions only allow one application to take exclusive access of a connected GPS. As more applications are becoming position aware, GPS sharing will become a necessity.

jeste je jeden programek neco jako GPS Proxy ale ted si nemuzu vzpomenout....

Jo uz vim:

http://sourceforge.n...jects/gpsproxy/
  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 11:45

Qnik napsal/a:
Kurnik už mě to štve pořád vypínat a zapínat GPS u každého programu, když chci přeskočit.

Existuje prej něco na sdílení GPS mezi programi, dokáže mi někdo (nejspis honzik a pavlinka:-D ) poradit co pouzit? Popr. jak to spravne pouzit a jake jsou toho nevyhody?? diky diky diky

Zalezi na OS systemu v PDA. Od WinMobile 5 je jiz podpora sdileni GPS portu zabudovana primo v OShttp://czaxim.wordpr...ndows-mobile-5/, v ostatnich OS (napr. WinCE .NET) je nutno pouzit externi aplikaci, napr. GPSGate http://www.pdasoft.c...=print&sid=3301(bohuzel pro PDA placena).
  • 0

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 13:24

mam WM 5 a cetl jsem ze tam je to nejak uz zabudovany..ale jaxi jsem s tim nejak nepochodil
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#5 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 14:30

Qnik napsal/a:
mam WM 5 a cetl jsem ze tam je to nejak uz zabudovany..ale jaxi jsem s tim nejak nepochodil

To je trochu zesiroka napsane, z toho se na duvod dost tezko usuzuje. Sdileni musis nastavit, viz odkaz v mem predeslem prispevku.
  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2008 - 18:30

Já k naprosté spokojnosti používám PortSplitter http://freewareppc.c...tsplitter.shtml

Je jednoduchoučký, funguje bez problému a je zdarma.
  • 0

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2008 - 9:39

Tak jsem zatím s neúspěchem zkusil ten PortSplitter ... nastavim si vstup GPS port vystup napr COM 9 a pustim...no a BeeLine prostě port nenajde:-( to ho musim nastavit ručně?...-to mě napadlo až teď to jsem včera nezkusil.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#8 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 05 June 2008 - 12:05

Ja na petkach uplne s prehledem rozchodil nastaveni, ktere je popsane vyse, funguje bezvadne. Testovano na HP hx2750 + Nokia LD-3W, GeoScout a NoniGPS
  • 0

#9 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 05 June 2008 - 12:25

Když tak na toto vlákno koukám tak by se mi hodilo taky něco podobného akorát na symbian (s60 3.rd), neexistuje na to taky nějaký softík ;) abych nemusel programy neustále vypínat a zapínat...:(
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#10 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 05 June 2008 - 13:15

Postup pro WM5 taky neúspěšný:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#11 poetka

poetka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 05 June 2008 - 20:45

Sdileni GPS signalu mezi aplikaci v symbianu me tez zajima delsi dobu... Bohuzel jedine info co jsem zatim nasel je toto:

http://developer.sym...messageID=47274

Ale nadeji neztracim ;> Do te doby bohuzel tez musim vypinat a zapinat aplikace...
  • 0

#12 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 06 June 2008 - 9:36

Qnik napsal/a:
Tak jsem zatím s neúspěchem zkusil ten PortSplitter ... nastavim si vstup GPS port vystup napr COM 9 a pustim...no a BeeLine prostě port nenajde:-( to ho musim nastavit ručně?...-to mě napadlo až teď to jsem včera nezkusil.


Popravdě už nevím, ale myslím, že Beeline ten port umí najít samo.. A když ne, tak jistě není problém ho nastavit...

Nezapoměl jsi jen PortSplitter předtím zapnout? ;-)
  • 0

#13 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2008 - 12:57

Windows Mobile 5 i 6 mají už v samotném systému integrované sdílení GPS signálu mezi více programy (Start>Nastavení>Systém>External GPS) V kartě Hardware zadejte port, ke kterému je gpska fyzicky připojena (často COM2, 5, 6) V kartě Software zadejte výstupní softwarový COM port (nesmí se shodovat s žádným hardwarovým) Na kartě Přístup zaškrtněte volbu "Spravovat GPS automaticky" Nyní v libovolném programu Beeline, OziExplorer stačí nastavit softwarový port a mohou být spuštěny současně. Přepínají se pak pomocí nějakého taskmanageru. Problém je, že některé programy (zejména autonavigační) nedokáží číst ze softwarového portu a musí být namapované na HW port. Pak ale může běžet jen daný 1 program. Známé programy, které neumí číst ze SW portu jsou tyto: SmartMaps verze vyšší 2.8.8, IGo, VitoNavigator, myslím i TOMTOM... Jinak velice dobrý software na toto téma je Franson GPSgate 2.6 Ten je ale komerční.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#14 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2008 - 13:07

Vyreseno...objednal jsem si 60CSx :-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#15 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2008 - 13:14

Qnik napsal/a:
Vyreseno...objednal jsem si 60CSx :-)


To jsem se nemusel tak iniciativně snažit ;-)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#16 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2008 - 13:31

Promiň objednal jsem v úterý...a netušil jsem, že ještě zareaguješ...I přesto díky, stejně na to mrknu, protože PDA bude stále dál využívat boo21 při svejch samostatnejch odlovech...CSxko se jí "nelíbí" :-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama