Přejít na obsah


Fotka

Jak dosat mapu *.img do Legenda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2008 - 23:01

Mám navigaci Garmin eTrex Legend a odtud http://garminmapsearch.com/?l=es jsem si stáhl free mapu. Je ve formátu *.img. Jak ji dostanu do toho Legenda nejlépe přes MapSource? Kdž jsem nainstaloval TOPO ČR 1.20 do PC tak v adresáři MapSource je ve formátu *.img - z toho usuzuju že by to mělo jít. Díky
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 0:11

Ahoj. Jde to. Zkus kouknout sem nebo sem.Prográmek M3 z druhého odkazu bude asi pro začátek jednodušší.
Další možnstí nezávilsou na Mapsource je toto.
  • 0

#3 milantuma

milantuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 5:07

Ja bych doporucoval tu druhou moznost jak radi alkes, tedy pouzit M3 (Mapsource Mapset Manager), je to celkem jednoduche a funguje to bez problemu. Je to jakysi spravce map v MapSource, dava ti to moznost tam mapu doinstalovat nebo ji zase odebrat bez nutnosti znat jak to zaridit v registrech systemu.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 7:28

A v neposledni rade lze misto M3 pouzit tuzemsky http://geoget.ararat.cz/doku.php/msm ;)
  • 0

#5 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 7:46

Na podobný program jsem taky narazil, jmenuje se MapSetToolKit a ke své činnosti potřeboval další program cgpsmapper který není zdarma. Zkoušel jsem nějakou trial verzi ale převod 10MB mapy trval celou noc nějak se sekl. Teď koukám že v tom M3 je vlastní cgpsmapper a M3 se ovládá obdobně jako ten MapSetToolKit. Tak jsem spustil převod oné 10MB mapy a uvidíme jak to dopadne. Původně jsem si myslel že to generuje jen nějaké potřebné soubory k tomu IMG ale zdá se, že to přímo něco kompiluje, protože procesor jede naplno. Bude pak možnost tu mapu nějak rozsekat na menší oblasti jak je tomu třeba u TOPO 1.20? Do garmina se mi vleze jen 8MB :(
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 8:26

Ano, kompiluje, vyrabi to nahledovou mapu pro mapsource. Jinak vsechny tyto progray pouzivaji k tomuto ucelu cgpsmapper, a to v jeho free verzi, ktera na tuto ulohu bohate staci. (placene verze jsou uzitecne ve chvili, kdy potrebujes vyrabet mapy, ale jednoduche jsou delat i tou free verzi.) Posleze tu mapu uz nerozsekas. To se dela tak, ze tu mapu prave vyrobis uz rozsekanou a pak to spojujes do mapsetu.
  • 0

#7 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 9:44

Tak mi to M3 nak poskodilo mapsource ci co :( chjo, jde ta mapa zobrazit i v tom, mapsource? mam totiz v garminu topo czech, ale na pc mapu nemam a to me mrzi nemam si jak znacit cesticky a mista kde jsme byla...
  • 0

#8 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 10:17

Tak si Topo Czech stáhni z http://www.garmin.cz...hp?section=3003 a nainstaluj do PC.
  • 0

#9 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 10:42

K tomu potrebuju jakysi cislo, nic takovyh jsem tam nemela :(
  • 0

#10 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 11:03

Kniga napsal/a:
Tak mi to M3 nak poskodilo mapsource ci co :( chjo, jde ta mapa zobrazit i v tom, mapsource? mam totiz v garminu topo czech, ale na pc mapu nemam a to me mrzi nemam si jak znacit cesticky a mista kde jsme byla...


Použij utilitku "MapSource Registry FIX" (ke stažení na http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22), ta ti na 99 % pomůže, a navíc ještě zjistíš kde přesně se stala chyba (a čeho se tím pádem příště vyvarovat).
  • 0

#11 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 12:48

HaLuMa napsal/a:
Ano, kompiluje, vyrabi to nahledovou mapu pro mapsource. Jinak vsechny tyto progray pouzivaji k tomuto ucelu cgpsmapper, a to v jeho free verzi, ktera na tuto ulohu bohate staci. (placene verze jsou uzitecne ve chvili, kdy potrebujes vyrabet mapy, ale jednoduche jsou delat i tou free verzi.)

Posleze tu mapu uz nerozsekas. To se dela tak, ze tu mapu prave vyrobis uz rozsekanou a pak to spojujes do mapsetu.



Jenže já můžu pouze stáhnout z internetu 10MB velký soubor *.img a ten pomocí libovolné "nadstavby" (M3, atd...) k cgpsmapper dostanu do Mapsource. Takže bych měl rozsekat přímo ten soubor *.img ? Jak?
  • 0

#12 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2008 - 8:01

Kniga napsal/a:
K tomu potrebuju jakysi cislo, nic takovyh jsem tam nemela :(

Na stažení číslo nepotřebuješ a pak myslím stačí jako sériové číslo zadat DEMO a máš demoverzi, kterou sice nedostaneš do GPS, ale jinak funguje bez problémů. Aspoň já si tu mapu tak nejdřív testoval
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama