Přejít na obsah


Fotka

stažení keší do 60CSx -GSAK, GEOGET,Skryšotlač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 23:12

Existuje způsob, jak stáhnout automatizovaně větší množství keší do mé 60CSx? Jako název chci skutečný název (nikoli GCxxxxx), jako poznámku pak nejlépe hint. Zatím to dělám ručně přes MapSource. Blíží se dovolená a budu trochu cestovat. Jsem čerstvým držitelem PM. Děkuji

Omlouvám se za zásah, ale takto to snad bude poznat, co je v tomto vlákně


  • 0

#2 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 23:48

Nejjefektivnější práci s waypointy poskytuje program GSAK, který je placený, ale můžeš ho nějakou dobu používat zdarma a poté tě začne otravovat dlouhým náběhem.
Druhou možností je free program GeoGet (viz odkaz vlevo v sekci Projekty), který toho sice neumí tolik, ale mohl by ti stačit - záleží na tom, co vše požaduješ.
GSAK ti umožňuje sestavovat a modifikovat si libovolně názvy při exportu (Např. omezit počet znaků, přidat informace o terénu a obtížnosti atd.). Předpokládám, že GeoGet tohle umí taky.
GSAK komunikuje anglicky, GeoGet česky.
V obou připadech naimoprtuješ PocketQuery a dále s waypointy pracuješ. Vhrni se do toho co nejdříve, protože to chce chvíli si hrát a zkoumat, než dosáhneš toho, čeho cheš dosáhnout.
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 6:25

abakus napsal/a:
Nejjefektivnější práci s waypointy poskytuje program
.....
GSAK komunikuje anglicky, GeoGet česky.
.....


GeoGet je taky jen anglickej, ale podpůrné stránky u autora už jsou česky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 7:04

Skus sa pozriet sem
mozno ti to bude vyhovovat...

  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 8:27

Osobně používám Skrýšotlač. Do cca 100 kešek je celkem v pohodě... A i textové výstupy jsou docela fajn. Ovšem nepíše nápovědu do poznámky. PS.: Pokud máš PM, tak lze nahrát i opravdu velký počet kešek jako POI, když si necháš udělat PQ. Já osobně PM nemám, ale čas od času mi kámoš pošle tento soubor z celé ČR a to mi bohatě stačí... A dokonce jsou v tom i body s nápovědou.
  • 0

#6 cracknell

cracknell

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 10:47

Používám Skrýšotlač... a nápovědu do poznámky jde dát přes: Export GPX / rozšířené nastavení, zaškrtnout použít vlastní popisy a do pole připsat %hint%
  • 0

#7 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:17

cracknell napsal/a:
Používám Skrýšotlač... a nápovědu do poznámky jde dát přes:
Export GPX / rozšířené nastavení, zaškrtnout použít vlastní popisy a do pole připsat %hint%


Ano, ano skrýšotklač je prostě nejlepší pro ty co nemají PM.
  • 0

#8 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 16:12

Potvrzuji, Skrýšotlač na tohle přesně funguje. Po mírném zvětšení paměti pro Javu

C:\WINDOWS\system32\java.exe -jar -Xmx1024m cacheprinter.jar

jsem zatím limit zpracovávaných keší neprolomil - jsem tak na čísle kolem 450 keší v jednom dotazu v poho.
  • 0

#9 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 21:50

jo jo skrýšotlač doporučuju Dal jsem si před časem prácičku a stahl si celou ČR jako PQ. první soubor má několik desítek MB a jsou tam roky další už jsou po půlrocích a v součastné době po měsících - vzniká toho totiž spousta novýho - tak mám seznam všech keší v ČR. Pak už jen když jedu do nějaké oblasti tak ji dám přes skrýšotlač aktualizovat například Brno do 10km atd. už mám i slovensko a ted makám na Norsku kam se chystám v létě. Zatím laboruji jak to převést např do POI aby se mi to vešlo do GPS protože 60CSX je omezena jen na 1000 záznamů - poradíte?
  • 0

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 22:23

rowing napsal/a:
Zatím laboruji jak to převést např do POI aby se mi to vešlo do GPS protože 60CSX je omezena jen na 1000 záznamů - poradíte?

nainstaluj si gsak (21 dni bez omezeni a pak odpocitavani) a do nej tohle makro http://gsak.net/boar...t=0
  • 0

#11 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 23:04

Nainstaloval jsem si GSAK. Pěkný a velice mocný produkt! Laboruji, už dokáži ze staženého PQ vyexportovat seznam keší ve vybrané lokalitě s jejich skutečným názvem. Jen se mi nedaří dát onen hint do poznámky.
  • 0

#12 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2008 - 19:46

maaaca napsal/a:

rowing napsal/a:
Zatím laboruji jak to převést např do POI aby se mi to vešlo do GPS protože 60CSX je omezena jen na 1000 záznamů - poradíte?

nainstaluj si gsak (21 dni bez omezeni a pak odpocitavani) a do nej tohle makro http://gsak.net/board/index.php?showtopic=3172&st=0�entry18194


Ahoj diky za info,
makro jsem instaloval CSV soubory se vygenerovaly.
A co dale.
Použil jsem POI loader a CSV soubory naimportoval (asi)
ale v GPSce se mi nezobrazuji - nevite kde je problem?
  • 0

#13 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 7:35

Najdi si v GPS Uživatelské body a uvidíš, vyhledají se kešky ve tvém okolí. Můžeš ještě použít prográmek xImage, který ti do GPSky nahraje symboly keší tak jak je znáš z gc.com.
  • 0

#14 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 9:26

S temi ikonkami jsem bojoval predevcirem. Staci je nahrat do slozky, kam generujes csv soubory a pojmenovat je stejne (Traditional.csv -> Traditional.bmp). POI Loader je nahraje potom spolu. Nahrani ikonek pres xImage se mi tak jevi jako zbytecne...
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 9:43

v pripade nahravani bodu jako POI je nahrani ikonek do GPS pomoci xImage nejen zbytecne, ale v podstate spolu vubec nesouvisejici.

jak pise maaaca, musis je dostat do gpsky spolu s csv poiloaderem. ten jediny priradi obrazky k POI.

xImage resp. jim nahrane ikonky do gpsky vyuzijes zase v pripade, ze kese dostavas do pristroje jako klasicke waypointy treba pres mapsource. viz napr mionovy stranky s GSAK makry a radami tykajici se zmeny typu ikonek waypointu pro kazdy typ kese http://gsak.mioncz.n...xport/index.htm
  • 0

#16 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 15:10

cracknell napsal/a:
Používám Skrýšotlač... a nápovědu do poznámky jde dát přes:
Export GPX / rozšířené nastavení, zaškrtnout použít vlastní popisy a do pole připsat %hint%

Tak jsem to zkusil a je to paráda, jediné co mne trápí, že se do chlívečku -Poznamky- vleze tak málo písmen a přitom tam je fůra místa. V nastavení mám nastaveno 100 znaků.
  • 0
Kolo jede

#17 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 19:25

už mi to od minulého týdne jede a mám v 60 CSX cca 8100 kousků takže kdykoliv kam jedu nemusím nic dodělávat - akorát bacha na aktuálnost dat
  • 0

#18 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 20:41

pk84 napsal/a:
Potvrzuji, Skrýšotlač na tohle přesně funguje. Po mírném zvětšení paměti pro Javu

C:\WINDOWS\system32\java.exe -jar -Xmx1024m cacheprinter.jar

jsem zatím limit zpracovávaných keší neprolomil - jsem tak na čísle kolem 450 keší v jednom dotazu v poho.


Použil jsem tohle v práci a krásně to začlo fungovat...ale doma mi to je prd platný:-( ať dám stahovat jakýkoli počet keší...100 nebo 20..vždycky se tak cca ve 2/3 kousne a už nestehuje...nemáte někdo podobný zkušenosti? Už jsem zoufalej:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#19 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 21:13

Omlouvám se za Flame, jsem začínající kačer. Vlastním 60CSX, mám program GSAK i MapSource. Rád bych importoval do me GPS větší počet krabiček, ale nemám PM na geocaching.com Je to bez premiového členství možné? Nejsem škrt a klidně si ho pořídím. Dále se mi nedaří stále dostat do GPS ty ikonky k různým krabičkám. Stále nechápu jak mám přřadit obrázky aby se mi po odeslání do GPS zobrazily. Omlouvám se jestli to nějak matlám, ještě v tom krapet plavu. Popostrčte mě prosím :-)
  • 0

#20 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 21:19

Jakub napsal/a:
Omlouvám se za Flame, jsem začínající kačer.
Vlastním 60CSX, mám program GSAK i MapSource.
Rád bych importoval do me GPS větší počet krabiček, ale nemám PM na geocaching.com

Je to bez premiového členství možné? Nejsem škrt a klidně si ho pořídím.

Jde to například pomocí programu MoZiGo, viz vlákno v sekci Programy na PC
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama