Přejít na obsah


Fotka

eTrex Legend - mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 16:44

Dneska mi přišel nový Legend, chytl se pěkně, ale potom jsem se zděsil. Na mapě se zobrazují pouze dálnice a nejdůležitější tahy a to i přesto, že i v manuálu je psáno

Přístroj obsahuje předehranou mapu ... TOPO 50

Pokud mapu přiblížím na 3 km: 1 cm a více, tak to píše

overzoom

Prolezl jsem nastavení, manuál a už mě nenapadá kdo by mohla být chyba. Tak mám pocit, že tam ta mapa opravdu není :( A nebo jsem úplná lama a neumím to nastavit? Prosím o radu B)
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 16:56

Legend... starý černobílý? Nebo nějaký novější na SD karty? Ten starý má jen 8MB interní paměť, takže celá TOPO50 se do něj nevejde. Nemáš k tomu ještě CD s mapsource a mapou? Kde jsi kupoval? Ještě si můžeš na obrazovce s mapou rozbalit menu a podívat, co je v přístroji nahrané... hrabu z paměti, takže názvy menu a položek možná nebudou úplně přesně, ale myslím, že "Map setup" popř. "nastavení mapy" a poslení záložka v pravo (měl by tam být seznam nahraných map). U novějšího Legenda na paměťové karty zase může být problém se správným odemčením mapy na konkrétní přístroj. Stalo se už párkrát, že prodejce prohodil karty.
  • 0

#3 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 17:06

Já měl v legendu nahranou basemapu evropy (mauntfield). Přes kabel jsem ho připojil k počítači s mapsource (na CD - vyžaduje instalaci, ....) a v tom sem vybral části mapy které v legendu chci mít a poslal je do přístroje. Po nahraní nových map se ty staré automaticky smažou.
  • 0

#4 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 17:14

alkes napsal/a:
Legend... starý černobílý?

Ano, ten starý černobílý, který lidi docela chválili.

chrbat napsal/a:
Já měl v legendu nahranou basemapu evropy (mauntfield). ... (na CD - vyžaduje instalaci, ....) ...


Tu tam mám taky, ale žádné CD k tomu nebylo. Znamená to tedy, že si budu muset koupit MapSource a jeste nejake mapy? :o
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 17:20

Jestli CD nemáš a jenom ti ho třeba nezapomněli přibalit, tak ti asi nic jiného než si mapu dokoupit nezbyde. :( Když jsem kupoval Legenda u Mountfieldu, tak se CD s TOPO50 a propojovací kablík kupovalo zvlášť asi za 1500 kč. Byla to ale ta první akce "Legend zdarma ke kolu" a od té doby se mohlo leccos změnit. Btw. mapy se vždy prodávají i s Mapsource, takže ten kupovat zvlášť nemusíš... vlastně by ani nebylo kde. :)
  • 0

#6 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 17:23

Tak jsem ještě poslal dotaz na ten internetový obchod, ze kterého to mám, páč opravdu inzerujou že je to s "TOPO50" (aspoň v manuálu). Uvidíme. Snažil jsem se být zdvořilý :)
  • 0

#7 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 17:48

Uháněj je kvůli CD, a kdyžtak napiš o koho jde (jen proto ať se podíváme co tam píšou). Bez CD by to bylo na reklamaci. Topo 50 v čb Legendu být celá předehraná nemůže, nevejde se. Basemapa je ve všech mapových Garminech a nelze smazat, ale ani neubírá udávanou paměť. Neinstaluje se. V Mountfieldu prodávali Legend s přednahranou mapou Topo Mountfield která se vešla celá do paměti a k tomu pak CD na kterém byla ta instalace Topo Mountfield a Topo50 v3. Mapsource je součástí mapy, jinak zdarma ke stažení na garmin.com.
  • 0

#8 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 18:35

Takže obchod tady: http://www.vyptech.c...Sti&StiId=20878
Přikládám obrázek, to je napsané v namuálu:
  • 0

#9 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 20:01

Na to co píšou v manuálu se můžeš v klidu vykašlat, k mému Legendu HCx byl dodán český manuál ze série C a přitom na netu je manuál HCx v pohodě ke stažení.

To že si vymažeš předehranou mapu je pravda, ale do Legenda ( 8MB ) se celé Topo50 nevejde. Takže se někde stala chyba.

Jinak na tom netu o mapě nic nepíšou, nebo vidím špatně. Pokud by jsi si objednal stejný přístroj v Alzasoftu tak se na poslední řádce dočteš že je bez mapy http://www.alza.cz/g...gend-d80164.htm . Obsah balení v současné dodávce by měl být stejný. Tady vidím od Picodasu trochu krok zpět a ty jsi bez mapy.

Co dělat na tvém místě nevím, zkus se zeptat přímo zastoupení. www.gpscentrum.cz Máš alespoň kabel?
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2008 - 21:13

Jestli jsi objednával přes net, tak můžeš třeba do 14 dní vrátit a poohlédnout se po použitém ale funkčním kousku,který bude se vším všudy a vyjde tě i levnějc. Legendů se teď zbavuje spousta lidí.
  • 0

#11 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 13:24

pk84 napsal/a:
Máš alespoň kabel?

Kabel mám a napsal jsem prodejci, tak uvidíme...
  • 0

#12 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 13:26

A ještě bych poprosil toho maníka, co mi psal ohledně map na ICQ, jestli by mi nemohl napsat znovu. Já ho nějak nemůžu v contactlistu najit... :(
  • 0

#13 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 17:42

kocin03 napsal/a:

pk84 napsal/a:
Máš alespoň kabel?

Kabel mám a napsal jsem prodejci, tak uvidíme...


Tak napiš až ti odpoví.
  • 0

#14 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 15:20

Odpověděl, že v balení je paměťavá karta, na keteré je ta mapa předehraná. Tak sjem mu obratem vysvětlil, že Legend slot na kartu nemá a ani v balení žádná přiložená nebyla.
  • 0

#15 Toncek27

Toncek27

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 8:17

Za kolik jsi jej kupoval? Pokud u něj opravdu mapa nemá být, tak se přikláním k variantě vrátit do 14 dnů a poohlédnout se po nějakém použitém i s mapama.
  • 0

#16 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 13:02

já prodal starýho legenda za 2000 Kč včetně Topo50 + CD a Topo Czech 1.20 Muselo se ale vždy nahrát jen pár okresů, více se tam nevešlo. GPS je hodně nepřesná )málo citlivá) i v řídkém lese ! jinak byla super :-)
  • 0

#17 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 13:08

to Kocin03: Podle toho upozornění výše, to vypadá na tu Mountfieldí mapu, která sice je TOPO 50, ale má osekané detaily, aby se do 8MB vešla celá republika.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama