Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé zjištění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
155 odpovědí na toto téma

#101 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:08

To je přesně ono, jako ownerovi se mi to taky stalo - jedno hlášení DNF, pak zase findy, tak si říkám keš bude OK. Po pár dnech zjistím že OK nebyla, opravdu vymudlená od prvního hlášení... Nechápal jsem co se děje, až včera mi docvaklo že ty nálezy byly prostě lži.
  • 0

#102 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:23

dachmh napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ne, já to vím. B)

Tak to jsem rád, že tu máme všeumělce - od stromolezce, cyklistu až po právníka, na kterého se všichni můžeme s důvěrou obrátit. Jaké činnosti máš vlastně ještě takhle vyšperkované, jen se nestyď a pochlub se...:D


Hele, shaman3-ne, nejsi Tiskařův utajený brácha ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#103 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:25

ono to je mnohdy tak, že začátečník uvažuje takto: "Na místě jsem byl, místo, kde by keška byla, kdyby tam byla, jsem našel a to že tam keška není, není moje chyba." Někomu tohle uvažování zůstane i do pozdějšího kačerského věku. Není nikdo, kdo by jim klidně a slušně řekl, že v takové situaci se má logovat DNF, a že DNF není ostuda, ale zpráva pro ownera i ostaní hráče. Že se nehraje na body, ale na zážitky.
  • 0

#104 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:27

Tuhle část bych mooožná ještě pochopil. Ale to že pak v tichosti tajnosti změním log, to je už opravdu smutný a o těch lidech to hodně vypovídá. Ale holt každej děláme GC z jiných důvodů, ten jejich já nikdy nepochopím. Pak se ale zase nikdo nemůže divit že je čím dál víc keší jen Premium.
  • 0

#105 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:35

Včera jsem dával svou první lezecí pětkovku. Chvilku to trvalo, ale zdolal jsem to. Při logování na netu jsem se všiml logu, kdy ji kačeři našli, ale z logu vyplývalo, že ji nejspíše jen "našli" a nelogovali do papírového logbooku. Protože přeci: cesta nahoru špatná, bez větví a když tam nějaká byla, tak suchá a nedoporučovali ji lovit, protože bez speciálních pomůcek je neodlovitelná. No co, také bod :-( edit: Aby to nemátlo, já tam vylezl a jsem zalogován v keši :)
  • 0

#106 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:38

Petman02 napsal/a:
... No co, také bod :-(


Takže pokud budu na souřadnicích na kešce pod vodou (tzn budu nahoře na hladině na lodi) tak mohu logovat FI, protože "neumím moc plavat, a pokud bych uměl, tak nemám potápěčskou výbavu" :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#107 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:42

Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND! ;)
  • 0

#108 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:43

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)


A jak s těmi v jeskyních a stokách?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#109 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:44

fremen.cz napsal/a:
A jak s těmi v jeskyních a stokách?


Znám někoho kdo ji opravdu našel = find? :)
  • 0

#110 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:52

rincewindcz napsal/a:
Tuhle část bych mooožná ještě pochopil. Ale to že pak v tichosti tajnosti změním log, to je už opravdu smutný a o těch lidech to hodně vypovídá.
Ale holt každej děláme GC z jiných důvodů, ten jejich já nikdy nepochopím. Pak se ale zase nikdo nemůže divit že je čím dál víc keší jen Premium.


Na druhou stranu nemůžete odsuzovat všechny plošně, vám se někdy nestalo, že jste odeslaly log, který jste chtěli odeslat třeba jako DNF a dali jste ho jako FI? Prostě jste omylem přehodili zatržítko? Mně už párkrát ano. I když ten log pak většinou vypadal komicky a bylo v něm vidět, že je něco divného... Ale většinou i při nenalezení děkuji za zavedení na zajímavé místo (pokud to je pěkné místo), takže když napíšu něco jako:
"Hledali jsme dlouho, ale nenašli jsme. Přesto děkuji za ukázání krásného místa" omylem odkliknu FI log místo DNFka a pak si toho všimnu a změním ho, tak jsem hned podvodník? Už se mi jednou či dvakrát něco podobného taky stalo (a pak jsem hledal, proč mi nesouhlasí počítadlo nálezů s počtem nalezených :-) )
Vždy bychom měli posuzovat případ od případu...

Na druhou stranu pokud těch lidí je najednou víc, co zaloguji FI, i když tam není, tak to potom asi takováto náhoda nebude...

A bohužel za DNFka se bohužel dnes 90% kačerů asi stydí. Jak jinak si vysvětlit, že keš, kterou průměrně najde za týden 6 kačerů tak najednou za 3 týdny nenajde nikdo a teprve po 3 týdnech přijde první DNF log! Přitom za stejné období o měsíc dříve za tu dobu přišlo min. 15 logů... Já jako majitel kešek - pokud nedostanu DNF log, tak na kontrolu keše nejedu (mám permanentně problémy se 3 keškami, které mi neustále někdo krade, takže kdybych je měl kontrolovat stále, musel bych je kontrolovat každý týden)
Pokud nepíšeme DNF logy, tak jsme sami proti sobě - autoři neví o tom, že s jejich keší něco je, nemůže ji opravit a tím více dalších lidí ji bude neúspěšně hledat.
  • 0

#111 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:55

fremen.cz napsal/a:

Petman02 napsal/a:
... No co, také bod :-(


Takže pokud budu na souřadnicích na kešce pod vodou (tzn budu nahoře na hladině na lodi) tak mohu logovat FI, protože "neumím moc plavat, a pokud bych uměl, tak nemám potápěčskou výbavu" :D

Aby nedošlo k mýlce, já tam vylezl a jsem zalogován v keši :-) Jen jsem popisoval log na netu jiného kačera.
  • 0

#112 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:56

fremen.cz napsal/a:

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)


A jak s těmi v jeskyních a stokách?


Pak si dáš HFI :-) Hypotetické found it. Kdybych býval měl holinky a oblečení do kanálu, tak bych býval byl odlovil :-D Takhle se i dobře loví HFTF :-D
  • 0

#113 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:57

Roman_Jaromer napsal/a:
Na druhou stranu nemůžete odsuzovat všechny plošně ...


Omyl chápu, stane se, nejsem výjimka.
Ale že by se tahle chybka stala najednou třem lidem kteří šli v partě a ještě u dvou keší zároveň? Hahaha :D

S tím proč lidé nedávaj DNF to taky nechápu. Píšu ho pokaždé, i když si nejsem úplně jist, jestli jen blbě nehledám. Také napíšu proč dávám DNF. A jako owner jsem i za dnf rád - pomáhá mi hlídat keš a navíc i to dnf ukazuje, že se někdo o mojí keš zajímal.
  • 0

#114 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:59

Roman_Jaromer napsal/a:
"Hledali jsme dlouho, ale nenašli jsme. Přesto děkuji za ukázání krásného místa" omylem odkliknu FI log místo DNFka a pak si toho všimnu a změním ho, tak jsem hned podvodník? Už se mi jednou či dvakrát něco podobného taky stalo (a pak jsem hledal, proč mi nesouhlasí počítadlo nálezů s počtem nalezených :-) )
Vždy bychom měli posuzovat případ od případu...

Takových zářezů mám taky několik. Text logu "hm, tak tam asi opravdu není." a FI. :-)
  • 0

#115 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:00

U nás máme na DNF i pěknou keš :-) GC2W8FX
  • 0

#116 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:03

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)

Já myslím, že by se to logicky i dalo uznat, když tu kešku přímo vidí, tak ji nalezl. B)
Dokázat to pak může třeba fotografií.
  • 0

#117 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:08

Gleep napsal/a:

fremen.cz napsal/a:

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)


A jak s těmi v jeskyních a stokách?


Pak si dáš HFI :-) Hypotetické found it. Kdybych býval měl holinky a oblečení do kanálu, tak bych býval byl odlovil :-D Takhle se i dobře loví HFTF :-D

Někomu prostě to, že keš viděl = našel, stačí k zapsání FI.

Mě se jednou stalo, že jsem odlovil na jednom místě keš konkurenční hry (nebyla nijak označená) a až na netu při logování jsem zjistil, že jsem se zmýlil (diky předchozím logum). Tak jsem se práskl, jak to bylo. No owner, protože jsem tu jeho keš nenašel, můj log smazal. Moc se mi to nelíbilo, nemůžu tušit, že na místě jsou krabičky dvě a co si budeme povídat, řada keši v GC, také nemá čitelné označení. Jen jsem mu tedy doporučil, aby na tu konkurenční keš, která byla ve vzdálenosti přesnosti GPS-ky, upozornil v listing.
  • 0

#118 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:13

shaman3 napsal/a:

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)

Já myslím, že by se to logicky i dalo uznat, když tu kešku přímo vidí, tak ji nalezl. B)
Dokázat to pak může třeba fotografií.

Že mě to včera nenapadlo. Nemusel jsem schánět žádné pomůcky a nemusel se dřít s nima na místo a lézti nahoru :D Mohl jsem tu keš vyfotit pěkně v bezpečí ze země a je to :D
Jsou keše, které prostě "nedám" a rozhodně mě netrápí, že mi straší neodlovené na mapě.
  • 0

#119 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:14

,:D,
  • 0

#120 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:17

Jednou se mi stalo, že jsem neměl tužku, v keši nebyla a logbook byl docela malej a nechtělo se mi ho prasit nějakým opáleným klacíkem. Tak jsem se vyfotil s logbookem v ruce a ještě jsem odtud vzal GC. Před nedávnem tady na foru byla diskuze na podobné téma a protože nemám rád takové keci o ničem, napsal jsem Zeměmluvu o jejich názor. Je to jasné FI pouze !!!!!!!!! pokud je zápis v logbooku. Ostatní má owner povinnost vymazat. Čtete dobře má povinnost vymazat.:D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama