Přejít na obsah


Fotka

Vypnuti staticke navigace u Qualcomm chipsetu (HTC)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 honzap

honzap

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2008 - 13:16

Chtel bych poprosit majitele komunikatoru HTC (nejlepe HTC Touch Cruise) jestli by nevyskousel vypnuti staticke navigace dle tohoto navodu: http://forum.xda-dev...ad.php?t=388576.

Dle reakci na pod navodem neni jiste zda to opravdu funguje ci ne.

Diky moc
  • 0

#2 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2008 - 21:30

No dle reakcí to není návod, jak vypnout statickou navigaci, ale jak zapnout A-GPS: AGPS je asistovaná GPS. Navigační zařízení si stahuje informace o přibližné poloze satelitu přes BTS operátora a tím minimalizuje čas pro jejich nalezení. Nicméně můžu zítra klidně vyzkoušet, sice na kaiserovi, ale čip je stejný.
  • 0

#3 honzap

honzap

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2008 - 22:07

Dale na strance se pise:

It also depends on if you unit is in mode 1 or mode 2 (only ref'd to WM6 GPSmode reg key as it has the handler)...
DTR Control Flow Values.
GPS_NMEA_0183 = 1
GPS_RTCM_104 = 2

Mode 2 (which is default) processes all data through the WM6 handler, Mode 1 will give you RAW data (which should solve the Navigon 'Destination Reached' problem!!!)


Z toho jsem tak nejak pochopil, ze i kdyz budu stat na miste, z GPS lezou data porad, ale system to nejak dal filtruje a nrzobrazi to. No nevim nejak v tom plavu. Reakce jsou tam ve smyslu ze s touhle modifikaci to lze pouzivat pro geocaching.
  • 0

#4 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2008 - 22:14

Já to používám ke spokojenosti i bez modifikace, ale zítra klidně otestuju ;)
  • 0

#5 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2008 - 13:44

Tak zatím nepozoruju vůbec žádnou změnu, opět musím ujít 15 metrů, než GPSka začne ukazovat. Ještě dnes otestuju na keši a dám vědět. EDIT: Tak možná to něco dělá, ale nejsem si úplně jistej, je to spíš o tom pocitu. Po prvním fixu musím pořád ujít nějakou vzdálenost(15-20 m) než se začne měnit moje poloha na mapě. Pak po zastavení a následném pokračování v chůzi je reakce téměř okamžitá(asi po 2 m). Zkoušeno s OziExplorerem.
  • 0

#6 honzap

honzap

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2008 - 21:08

Tak to by byla super zprava. Diky moc za test. Komunikator budu kupovat asi az pristi tyden, takze pokud bys to mohle jeste jednou overit ci nekdo jiny, kdo tenhle strojecek vlastni, byl bych moc vdecny. Diky
  • 0

#7 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2008 - 22:49

Nechávám to pořád podle toho návodu, takže testovat budu i nadále. Neboj, i kdyby to nic nědělalo, tak keše se s tím lovit dají. Musíš jen po prvním fixu ujít delší vzdálenost(běhat nemusíš), než se GPSka "probudí". To samé pokud na dlouho zastavíš. Někde jsem ale četl, že záleží i na použití navigačního SW.
  • 0

#8 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2008 - 18:23

Tak v lese se mi zdá, že je to stejné jako předtím. Takže nevím, jestli to něco dělá.
  • 0

#9 scink

scink

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 20:06

Zdravím při brouzdání na netu jsem našel na tomto odkazu http://pilatus.unas....&stranka=tweaky návod na vypnutí SN u Qualcomm. Snad to někomu k něčemu bude.
  • 0
Ať se koukám, jak se koukám...

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 20:16

Skoda jen, ze to mnoha lidem, vcetne me, nefunguje.
  • 0

#11 scink

scink

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 20:18

Snaha byla :(
  • 0
Ať se koukám, jak se koukám...

#12 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 21:54

jo taky jsem neco takovyho zkousel, ale nezaznamenal jsem zadnou zmenu v chovani GPS..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama