Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
213 odpovědí na toto téma

#141 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:56

Důkaz nemám, ale ani to nelze popírat:

 

http://www.borelioza...seci_boreliozy/

 

Přenos boreliózy krev sajícím hmyzem V současnosti nebyl bezpečně prokázaný, ale pravděpodobná možnost přenosu je mechanická - tj. rozdrcení sajícího komára, muchničky, ováda přimo do ranky, čímž se smísí krev z hmyzu, který předtím jinde sál krev s boreliemi, dohromady s krví napadeného člověka a mohlo by tak dojít i k přenosu infekce. V komárech i jiných druzích hmyzu byly borelie nalezeny, a to dokonce i v přezimujících komárech a v jejich larvách.

 

1. To že někdo najde borrelie v komárech ještě neznamená, že jsou schopné je přenášet.

2. Mechanický přenos borrelií se testoval a nebyl prokázán.

3. Borrelie exprimuje jiné povrchové antigeny v přenašeči a v hostiteli. Aby mohly nakazit hostitele, musí se "přepnout" na hostitelský mód, jinak nejsou infekční (když se píchnou borrelie z nenasátého klíštěte do myši, tak se myš nenakazí). To "přepnutí" nějakou dobu trvá, borrelie na to má čas v klíštěti, které saje několik dní, ale ne u komára, který saje několik sekund. 

4. A jak už jsem psal, bez protektivních účinků slin borrelie v kůži nemá šanci.

Takže přenos borrelií jiným členovcem než klíštětem je z říše fantazie.


  • 1

#142 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 13:17

tak mam na 20 dni doxybene 200mg/den, skvrnu mam o velikosti jednodolarove bankovky. A s tim prenosem jen pri dlouhem prisati je to asi pravda. me skvrna zustala po jedinem letosnim klisteti, ktere jsem neohalil do 24 hodin. ostatni "ulovky" sli ven hned v den prichyceni, ale tehle jediny zmetek vydzel od nedele do pozdniho pondelniho vecera a prisel jsem na nej jen diky tomu, ze uz byl nacucany.

na prvni krevni testy jdu zitra, a behem pristiho tydne by se meli vratit vysledky. a co se tyce namahy, tak mi doktor vyrazne doporucoval pri ATB omezit fyzickou namahu, telo pry bude mit dost starosti samo se sebou.


  • 0

tarmara.png


#143 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 13:47

Těch 200mg/den je typická česká "léčba" boreliozy. Nerad straším, ale dost lidí potom skončilo s chronickou boreliozou. U někoho těch 200mg může stačit, ale ty jsi už dva měsíce infikovaný a neléčený. Já před léty ukecal svoji doktorku na dvojnásobek a jsem v pohodě, ale léčil jsem se hned po objevení skvrny.

Projdi si diskuzi na borelioza.cz , ale je to často děsivé čtení. Pokud se dá s tvým doktorem mluvit, zkusil bych přitlačit na dávkování.


  • 0

#144 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 14:16

když jdu na rehabky, a je tam "děsně nemocná" slečna co jí "děsně" bolí ruka a proto chodí na rehabky, a pak z ní vyleze, že byla o víkendu 50km na kole...

:D Na kole se ale šlape nohama a né rukama, pane kolego! Slečnu naprosto chápu. Ty jsi mi ale s tim zas připomněl období, kdy jsem před lety jezdila na rehabilitaci po dost ošklivý zlomenině nohy a řešila jsem, kam a jak mam na kolo přidělat francouzský hole :D!


  • -1

#145 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 15:08

Těch 200mg/den je typická česká "léčba" boreliozy. Nerad straším, ale dost lidí potom skončilo s chronickou boreliozou. U někoho těch 200mg může stačit, ale ty jsi už dva měsíce infikovaný a neléčený. Já před léty ukecal svoji doktorku na dvojnásobek a jsem v pohodě, ale léčil jsem se hned po objevení skvrny.

Projdi si diskuzi na borelioza.cz , ale je to často děsivé čtení. Pokud se dá s tvým doktorem mluvit, zkusil bych přitlačit na dávkování.

tam jsem bohuzel taky zavital, ale prijde mi to trosku jako spolek hysterickych hypochondru. Dle toho co jsem cetl jinde tak neni dulezity ani tak objem/den, ale delka medikace. Ty doxycikliny stejne jen zabranuji mnozeni bakterii, nezabiji je primo. Ale uvidime, jak cela tahle sranda dopadne.


  • 0

tarmara.png


#146 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 15:53

Samozřejmě že je důležitá i délka a těch 20 dní je minimum, ale je to tvoje věc. Každopádně ti přeju, ať ti to dopadne dobře a definitivně se jich zbavíš.


  • 0

#147 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 15:48

20 dní musí stačit, já už mám po třech dnech užívání antibiotik průjem, vidím to zas, že to dopadne jako minule, že se z toho střeva vzpamatují až po dvou měsících od ukončení podávání antibiotik.  :(


  • 0

#148 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 20:09

Koukám, že jsou tu odborníci na klíšťata. Co se stane, když se se zakousnutým klíštětem ponořím do vody? Čím dýchá?


  • 0

#149 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 20:43

asi bere kyslik z krve a nebo zadrzi dech  :D


  • 2

#150 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 22:05

Koukám, že jsou tu odborníci na klíšťata. Co se stane, když se se zakousnutým klíštětem ponořím do vody? Čím dýchá?

 

Klíště dýchá trachejema, ve vodě ho rozhodně neutopíš. Je tam dost kyslíku pro jeho potřeby. Existuje studie, kde testovali jak dlouho vydrží klíšťata pod vodou a i po několika týdnech byla v pohodě, dokonce jim tam začala klást... :-)


  • 0

#151 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2014 - 10:53

kliste je hlavne co nejdrive potreba vyndat....treba u boreliozy je to nutne kvuli tomu, ze sliny klistete brani imunitnimu systemu zvlikvidovat to male mnozstvi borelii co se do tela dostane. Pokud ho nechate prisate, tak se borelie stihnou v tom koktejlu ze slin klistete a krve rozmnozit tak, ze uz si s nimi imun,. system jednoduse neporadi. me letos stacilo jedno jedine kliste (z minimalne 10 co jsem si vytahaval), ktere se skovalo a ja na nej prisel az druhy den pozde vecer....a uz bastim ATB...


  • 0

tarmara.png


#152 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 15:50

Dá se z výsledků testu krve poznat, jestli jsem se antibiotiky úspěšně vyléčil? Za tři týdny mám jít na další odběr krve, půjde to poznat podle výsledků opakovaného testu krve? 

 

Výsledky vyšetření:
    --------------------------------------------------------------------------------
    CLIA IgM anti Lym.borr... hraniční....20,8 AU/ml                          
    --------------------------------------------------------------------------------
    CLIA IgG anti Lym.borr... pozitivní...16,5 AU/ml                          
    --------------------------------------------------------------------------------
    Hodnocení vyšetření:         negativní   hraniční   pozitivní             
    CLIA Borrelie IgM (AU/ml):     <18       >=18-<22     =>22                
    rozsah měření: 2 - 190                                                    
    CLIA Borrelie IgG (AU/ml):     <10       >=10-<15     >=15                
    rozsah měření: 5 - 240                                                    
    --------------------------------------------------------------------------------
    Borrelie IgM+/-, IgG+:                                                    
    Vzhledem k naměřeným hraničním hodnotám protilátek třídy IgM a            
    pozitivním hodnotám IgG doporučujeme zopakovat vyšetření s                
    časovým odstupem 2-3 týdnů z důvodu sledování dynamiky tvorby             
    protilátek. Skutečnost, že se jedná o opakovaný odběr označte             
    prosím na průvodku.                                                       
    --------------------------------------------------------------------------------

 


  • 0

#153 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:16

Vyckej ty tri tejdny, vzdyt to tam mas napsany - "sledovani dynamiky tvorby protilátek". Jednu hodnotu mas hranicni, druhou skoro hranicni. Doxyhexal znemoznuje mnozeni borelii, nezabiji je, takze tam nejaky ještě mas a telo vytvari ještě protilátky. Cim jich bude vytvaret min, tim lepsi zprava... V klidu.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#154 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:35

Jo díky. A tys chodil také opakovaně po třech týdnech na odběr krve? Kolikrát? Měl jsi obdobné výsledky jako já?


  • 0

#155 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:36

Kurník, Šamánku, já myslela, že policajti a ještě k tomu cyklisti jsou tvrdý chlapi a né hypochondři, co neustále řeší svoje zdraví. Nech to plavat, pokud by ještě něco bylo v nepořádku, ten doktor ti to řekne při příštím vyšetření. Víš, jaká je zákežná mužská choroba na 7? Rýmička! :D :D :D


  • 2

#156 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:41

Tak víš co, posledních deset nebo dvacet let jsem chodil k lékaři pouze na pravidelné preventivní kontroly, takže nejsem zvyklý na to, že mám nějakou nemoc. U mě je navíc problém, že každé dva roky posuzuje služební lékař můj zdravotní stav i na základě informací od obvodního lékaře a můžu kvůli tomu třeba i přijít o zaměstnání, ztratím třeba zdravotní způsobilost k výkonu služby. Jde mi o to, co se stane, když třeba ani po deseti odběrech krve nezmizí protilátky na Borelie? Jak dlouho jsi opakovala testy krve s pozitivními výsledky ty, než byly negativní?


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 04 listopad 2014 - 16:45

  • 0

#157 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:44

Ale houbelec ztratíš. Chytli to v začátcích, to bude dobrý. Neboj.


  • 0

#158 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 16:50

No nevím, ten průběh léčby antibiotiky byl u mě docela drastický, chřipkové příznaky jsem měl ještě i po dobrání antibiotik, a dodnes cítím takové podivné příznaky jako bolest svalů na nohách, cukání levého očního víčka, mravenčení na kosti v rameni, ... jako by ve mě ty potvory dál pochodovaly. Alespoň že ta červená skvrna na noze už zmizela.


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 04 listopad 2014 - 16:56

  • 0

#159 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 18:48

Jak jsem ti už psala asi tak před měsícem, to, že ti ty antibiotika způsobily subjektivní zhoršení stavu, je způsobený faktem, že chcípající a rozpadající se borélie jsou pro organismus poměrně dost jedovatý. To pak působí ty příznaky podobný chřipce, teplotu, únavu, bolení v krku a ve svalech atd. Kdyby ses neléčil, paradoxně by ses cítil mnohem líp. U každýho to má jinej průběh, protože na ten toxin je každej jinak citlivej. Já jsem měla jen pár dní teploty kolem 37,2 a trochu únavy, pak už jsem fungovala celkem normálně a třetí tejden jsem ještě pod antibiotikama jezdila na kole i trasy 50 - 80 km (měla jsem zrovna dovolenou). Jsou ale lidi, co mají 40+ horečky a neni to tim, že by byli víc nemocný tou boreliózou, ale jsou prostě víc alergický na ten následnej jed. Takže neplaš, v prvním stádiu ty antibiotika na vyléčení stačí. Až se ti organismus vyčistí od těch jedovatejch zplodin, bude ti líp.


  • 1

#160 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 19:55

Kolegyne Jacka ma pravdu. Na druhou stranu Samane chápu, ze mas bobky, tahle nemoc není sranda a když jsem ji mel, asi jsem mel největší strach v zivote. Nicmene příznaky, který pocitujes, budou odeznívat resp. budes mit obdobi potizi cim dal v delších rozestupech a mirnejsi a budes zdravej. Vyraz na krabice, vylůad se pozitivne..


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama