Přejít na obsah


Fotka

diakritika v listingu? jak na to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 10:10

HaLuMa napsal/a:
Zkusili jste diakritiku na te soucasne nove verzi webu, co se tam ted objevila? nejaka zmena?

Hola, tak už mám taky zkušenost. Moje cache GC19QQF
Staré Divadlo měla původně čárku nad é a procházelo to bez problémů. Teď v novém webu to píše Staré zkomoleně tak jsem to opravil na e. Asi to bude s češtinou horší než předtím.
Zdravím
  • 0

#22 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 13:25

A. da Mek napsal/a:

Proc v logu pod kesi muzu pouzit komplet cestinu vcetne č,ř,ž a v listingu ne?

Log je plain text, kdežto u listingu je možnost volby buď plain text nebo html, a v souvislosti s tím to upravujou asi pomocí htmltidy nebo něčím takovým.

Decimal NCRs, 100% v logu.

Ale ani tam bych to nedoporučoval používat, protože to neprojde dobře do .gpx souborů - úvodní ampersand zápisu entity je nahrazen svou vlastní entitou & (Nebo aspoň tak tomu bylo před dvěma lety kdy jsem to zkoušel.)


No vyborne! na tom uz se da stavet. Sice html potrebuji, ale pokud to nejak projde pres plain text (coz jsem tedy nezkousel, ma chyba), tak existuje aspon jedno korektni reseni pro zobrazeni spravne diakritiky. Moc diky za tip.

NCRs byla zkouska z nouze, zda to aspon nejak projde.
  • 0

#23 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 13:30

A. da Mek napsal/a:

Zkusili jste diakritiku na te soucasne nove verzi webu, co se tam ted objevila? nejaka zmena?

Stále to nejde. Podle mého názoru to není problém webu jako takového, ten už dávno jede v utf-8, ale převodu mezi html a databází, která zřejmě jede v západní latince. Asi by stačilo jenom aby u znaků větších než 0xFF místo toho aby je nahrazovali písmenem bez diakritiky tak aby je radši nahradili numerickým zápisem entity. Ale američani to nepotřebujou a tak na to kašlou a možná že je to tak dobře, protože problémy s domorodým písmem můžou aspoň část autorů přimět udělat i bezproblémovou verzi v mezinárodním jazyce.


Mas pravdu s temi amiky, ze k tomu sdilni nebudou, kazdopadne nejake nemale procento neamerickych uzivatelu ma taky premium member. Kdyby to bylo uplne free ani neceknu.

Co se tyce traslatu do anglictiny, kde to jde, vzdy prekladam. U nekterych mysterek je to ale problem, protoze vypocet v anglictine muze diky jinym vysledkum ci zadanim napovedet s resenim ulohy.

A pak existuji pripady jako mam ja, kdy pro spravne zobrazeni mystery cache holt potrebuji korektni cestinu, jinak to nema smysl a kes nelze zrealizovat. Tady mi bohuzel ani preklad do anglictiny nepomuze.

Kazdopadne diky za napad. Amikum jsem psal, pokud nekdo odpovi (haha), tak lze konkretni navrh aspon poslat.
  • 0

#24 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 13:33

kantor napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Zkusili jste diakritiku na te soucasne nove verzi webu, co se tam ted objevila? nejaka zmena?

Hola, tak už mám taky zkušenost. Moje cache GC19QQF
Staré Divadlo měla původně čárku nad é a procházelo to bez problémů. Teď v novém webu to píše Staré zkomoleně tak jsem to opravil na e. Asi to bude s češtinou horší než předtím.
Zdravím


Po kontrole svych kesi zjistuji, ze mam vse psano bez diakritiky a vetsinou i anglicky. Ja vidim zmeny: zvetseno radkovani, svetlost fontu, i fonty. je to takove cele nafoukle.
  • 0

#25 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 13:41

Zkousel jsem tedy na vase rady PLAIN TEXT. Kdyz vyplnim korektni diakritiku do formulare (win1250), tak edit projde spravne, tj. v editovanem okne vidim spravne diakritiku. Ale po zobrazeni (view) se cestina opet zmrsi. Oboji jede v UTF-8, jak nekdo psal. V druhem pripade jsem pouzil NCRs dec a konecne poprve USPECH! Do nazvu to teda cpat nebudu a musim nejak vymyslet, jak zajistit html aspon odkaz v plain textu. dik za rady
  • 0

#26 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 15:41

b7 napsal/a:
Tak parvidla se zmenila k velkemu nadseni vsech, ale ze by konecne vyresili diakritiku v HTML zobrazeni, to asi nic co... Nebo uz na to nekdo prisel?


Vim, ze je to celkem prasarna, ale zkousel jsi to pres frame? Tahat ohackovany a ocarkovany text z externiho zdroje. Nebo je gc.com vuci framum imunni?
  • 0
Není keš jako keš...

#27 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 15:43

Radimecek napsal/a:

b7 napsal/a:
Tak parvidla se zmenila k velkemu nadseni vsech, ale ze by konecne vyresili diakritiku v HTML zobrazeni, to asi nic co... Nebo uz na to nekdo prisel?


Vim, ze je to celkem prasarna, ale zkousel jsi to pres frame? Tahat ohackovany a ocarkovany text z externiho zdroje. Nebo je gc.com vuci framum imunni?


A uz vidim, ze to nejde. Sorry. ;)

Jedina moznost je (jak se zda) na diakritiku odkazat kamsi jinam. To snad nebude tak vadit.
  • 0
Není keš jako keš...

#28 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 20:47

Radimecek napsal/a:

Radimecek napsal/a:

b7 napsal/a:
Tak parvidla se zmenila k velkemu nadseni vsech, ale ze by konecne vyresili diakritiku v HTML zobrazeni, to asi nic co... Nebo uz na to nekdo prisel?


Vim, ze je to celkem prasarna, ale zkousel jsi to pres frame? Tahat ohackovany a ocarkovany text z externiho zdroje. Nebo je gc.com vuci framum imunni?


A uz vidim, ze to nejde. Sorry. ;)

Jedina moznost je (jak se zda) na diakritiku odkazat kamsi jinam. To snad nebude tak vadit.


Docela bude, nerad bych mel prazdny listing sosany odjinud. to postrada smysl. takze setrvaly stav. logy s diakritikou lze, listing nikoliv :(
  • 0

#29 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 21:06

b7 napsal/a:

Radimecek napsal/a:

Radimecek napsal/a:

b7 napsal/a:
Tak parvidla se zmenila k velkemu nadseni vsech, ale ze by konecne vyresili diakritiku v HTML zobrazeni, to asi nic co... Nebo uz na to nekdo prisel?


Vim, ze je to celkem prasarna, ale zkousel jsi to pres frame? Tahat ohackovany a ocarkovany text z externiho zdroje. Nebo je gc.com vuci framum imunni?


A uz vidim, ze to nejde. Sorry. ;)

Jedina moznost je (jak se zda) na diakritiku odkazat kamsi jinam. To snad nebude tak vadit.


Docela bude, nerad bych mel prazdny listing sosany odjinud. to postrada smysl. takze setrvaly stav. logy s diakritikou lze, listing nikoliv :(

Ne, listing, ktery muze byt bez diakritiky by byl normalne a odkaz az na formular, ci cast s diakritikou. Jinak napada me, ze mozna by slo pouzit rozumny obrazek a nejak sikovne CSS styly s textem bez diakritiky (pro stahovace apod).
Mozna by slo pres CSS natahat cely listing odjinud, jen si ted nemuzu predstavit, jak by se to delalo jinak nez obrazkem. Javascript je asi taky pase, co?
  • 0
Není keš jako keš...

#30 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 23:39

Mozna by slo pres CSS natahat cely listing odjinud, jen si ted nemuzu predstavit, jak by se to delalo jinak nez obrazkem. Javascript je asi taky pase, co?


Ted mne napadlo udelat obrazky s hackem, carkou a krouzkem a cpat je do pozadi pismenek, ktera by mela mit diakritiku. Blby ale je, ze kazdy browser ma trochu jine fonty, tak tezko rict, jak by to pak vypadalo. Navic, vzhledem k tomu, ze nelze pouzit klasicky stylopis, tak primym stylovanim by to dost nakynulo. Vyhodou by ale bylo, ze by v tom slo teoreticky normalne i vyhledavat (tedy bez diakritiky).

Myslim to asi takto:

ve(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ern(span style="background-image: url('blabla.cz/carka.gif');")i(/span)(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ek


No, uznavam, ze to je na pohled dost hrozny ;) .

Skoda, kdyby slo pouzit klasicke stylopisy, tak by to mohlo vypadat celkem luxusne, treba:

ve(b)c(/b)ern(i)i(/i)(b)c(/b)ek


  • 0

#31 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:30

ZdenalCZE napsal/a:

Mozna by slo pres CSS natahat cely listing odjinud, jen si ted nemuzu predstavit, jak by se to delalo jinak nez obrazkem. Javascript je asi taky pase, co?


Ted mne napadlo udelat obrazky s hackem, carkou a krouzkem a cpat je do pozadi pismenek, ktera by mela mit diakritiku. Blby ale je, ze kazdy browser ma trochu jine fonty, tak tezko rict, jak by to pak vypadalo. Navic, vzhledem k tomu, ze nelze pouzit klasicky stylopis, tak primym stylovanim by to dost nakynulo. Vyhodou by ale bylo, ze by v tom slo teoreticky normalne i vyhledavat (tedy bez diakritiky).

Myslim to asi takto:

ve(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ern(span style="background-image: url('blabla.cz/carka.gif');")i(/span)(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ek


No, uznavam, ze to je na pohled dost hrozny ;) .

Skoda, kdyby slo pouzit klasicke stylopisy, tak by to mohlo vypadat celkem luxusne, treba:

ve(b)c(/b)ern(i)i(/i)(b)c(/b)ek

Jojo, jednu z techto variant jsem myslel, nechtel jsem ji explicitne uvadet, pac celkem problem je i ruzna velikost pisma, dośt by to vyresil ten javascript.
BTW (k pŕikladu): Stacilo by nadefinovat si CSS tridu a pomoci te uzit span tag. To jen pro doplneni. ;o)
  • 0
Není keš jako keš...

#32 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:32

to CSS by mohlo mozna projit. Javascript se obavam, ze nikoliv. obchazime jednoznacnou chybu GC, pritom vsechna data maji ulozene v UTF-8
  • 0

#33 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:41

b7 napsal/a:
to CSS by mohlo mozna projit. Javascript se obavam, ze nikoliv.

obchazime jednoznacnou chybu GC, pritom vsechna data maji ulozene v UTF-8

Bohuzel. Zda se, ze s tim nic jineho neudelame. ;o) A CSS je na GC povolene urcite. ;o) (Pac jsem v tom neco formatoval.)

Myslel jsem taky neco takoveho: (http://diskuse.jakps...m=1&topic=86745), prohlizec bude asi chapat kodovani stranky GC ale pri UTF-8 v externim CSS by nemel byt problem, GC si to orezava serverove.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <title></title>
  <style type="text/css">
    #zapati:after {content: "ahoj";}
    #zapati {
      ruby-align: expression(
        this.runtimeStyle.rubyAlign = "auto",
        this.innerHTML +="ahoj"
      )
    }
  </style>
  </head>
  <body>
    <span id="zapati">
    </span>
  </body>
</html>
Z vyse uvedeneho linku, predstavte si to v externim stylopise. Mam rozbitou klavesnici, tak je horor to prepsat. :)

Jen si nejsem jisty, jestli prohlizece natahnou externi css pokud neni v hlavicce.
  • 0
Není keš jako keš...

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:53

b7 napsal/a:
to CSS by mohlo mozna projit. Javascript se obavam, ze nikoliv.

obchazime jednoznacnou chybu GC, pritom vsechna data maji ulozene v UTF-8


Jestli to spíše nebude záměr vzhledem k chování různých kapesních zařízení, která k hledání používáme.

Mimochodem, při tom jaké hrubky občas jsou v listingu a následně, co jsou někteří schopni napsat do logu, tak myslím, že absence nabodeníček nebude ta největší tragédie.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:56

kolombo napsal/a:

b7 napsal/a:
to CSS by mohlo mozna projit. Javascript se obavam, ze nikoliv.

obchazime jednoznacnou chybu GC, pritom vsechna data maji ulozene v UTF-8


Jestli to spíše nebude záměr vzhledem k chování různých kapesních zařízení, která k hledání používáme.

Mimochodem, při tom jaké hrubky občas jsou v listingu a následně, co jsou někteří schopni napsat do logu, tak myslím, že absence nabodeníček nebude ta největší tragédie.

Mno, je to mozne. Ale kdyz uz mame problem, urcite jde vyresit. ;)
  • 0
Není keš jako keš...

#36 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:58

Radimecek napsal/a:

ZdenalCZE napsal/a:

Mozna by slo pres CSS natahat cely listing odjinud, jen si ted nemuzu predstavit, jak by se to delalo jinak nez obrazkem. Javascript je asi taky pase, co?


Ted mne napadlo udelat obrazky s hackem, carkou a krouzkem a cpat je do pozadi pismenek, ktera by mela mit diakritiku. Blby ale je, ze kazdy browser ma trochu jine fonty, tak tezko rict, jak by to pak vypadalo. Navic, vzhledem k tomu, ze nelze pouzit klasicky stylopis, tak primym stylovanim by to dost nakynulo. Vyhodou by ale bylo, ze by v tom slo teoreticky normalne i vyhledavat (tedy bez diakritiky).

Myslim to asi takto:

ve(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ern(span style="background-image: url('blabla.cz/carka.gif');")i(/span)(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ek


No, uznavam, ze to je na pohled dost hrozny ;) .

Skoda, kdyby slo pouzit klasicke stylopisy, tak by to mohlo vypadat celkem luxusne, treba:

ve(b)c(/b)ern(i)i(/i)(b)c(/b)ek

Jojo, jednu z techto variant jsem myslel, nechtel jsem ji explicitne uvadet, pac celkem problem je i ruzna velikost pisma, dośt by to vyresil ten javascript.
BTW (k pŕikladu): Stacilo by nadefinovat si CSS tridu a pomoci te uzit span tag. To jen pro doplneni. ;o)


No to mi nemusis rikat, ze bych si mohl nadefinovat svoji tridu, jen jsem nejak neprisel na to, jak li do listingu na gc.com narvat - pokud vis, jak to udelat, tak mi to prozrad, protoze mi to dost zjednodusi a zprehledni listingy, ale pokud se nemylim, tak jedinym zpusobem teoreticky moznym (kdyz se nedostanem do hlavicky - teda aspon nevim jak se tam dostat) je pouziti tagu STYLE, a ten mi gc.com vesele maze - pokud jsem vsak na nejaky zpusob zapomnel, rad se necham poucit, taky nejsem vsevedouci.

Btw: Ten druhy priklad jsem umyslne uvedl s tim, ze by znaky s diakritikou byly vzdy v kratkem tagu, protoze se mi to zda prehlednejsi a min "nakynute", nez pokud bych mel misto (b)c(/b) psat (span class="hacek")c(/span) - uvedom si, ze by to bylo treba 2x ve skoro kazdem slove, takze tento zapis by byl skoro stejne neprehledny jako ten prvni, ktery jsem uvadel.
  • 0

#37 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:03

ZdenalCZE napsal/a:

Radimecek napsal/a:

ZdenalCZE napsal/a:

Mozna by slo pres CSS natahat cely listing odjinud, jen si ted nemuzu predstavit, jak by se to delalo jinak nez obrazkem. Javascript je asi taky pase, co?


Ted mne napadlo udelat obrazky s hackem, carkou a krouzkem a cpat je do pozadi pismenek, ktera by mela mit diakritiku. Blby ale je, ze kazdy browser ma trochu jine fonty, tak tezko rict, jak by to pak vypadalo. Navic, vzhledem k tomu, ze nelze pouzit klasicky stylopis, tak primym stylovanim by to dost nakynulo. Vyhodou by ale bylo, ze by v tom slo teoreticky normalne i vyhledavat (tedy bez diakritiky).

Myslim to asi takto:

ve(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ern(span style="background-image: url('blabla.cz/carka.gif');")i(/span)(span style="background-image: url('blabla.cz/hacek.gif');")c(/span)ek


No, uznavam, ze to je na pohled dost hrozny ;) .

Skoda, kdyby slo pouzit klasicke stylopisy, tak by to mohlo vypadat celkem luxusne, treba:

ve(b)c(/b)ern(i)i(/i)(b)c(/b)ek

Jojo, jednu z techto variant jsem myslel, nechtel jsem ji explicitne uvadet, pac celkem problem je i ruzna velikost pisma, dośt by to vyresil ten javascript.
BTW (k pŕikladu): Stacilo by nadefinovat si CSS tridu a pomoci te uzit span tag. To jen pro doplneni. ;o)


No to mi nemusis rikat, ze bych si mohl nadefinovat svoji tridu, jen jsem nejak neprisel na to, jak li do listingu na gc.com narvat - pokud vis, jak to udelat, tak mi to prozrad, protoze mi to dost zjednodusi a zprehledni listingy, ale pokud se nemylim, tak jedinym zpusobem teoreticky moznym (kdyz se nedostanem do hlavicky - teda aspon nevim jak se tam dostat) je pouziti tagu STYLE, a ten mi gc.com vesele maze - pokud jsem vsak na nejaky zpusob zapomnel, rad se necham poucit, taky nejsem vsevedouci.

Btw: Ten druhy priklad jsem umyslne uvedl s tim, ze by znaky s diakritikou byly vzdy v kratkem tagu, protoze se mi to zda prehlednejsi a min "nakynute", nez pokud bych mel misto (b)c(/b) psat (span class="hacek")c(/span) - uvedom si, ze by to bylo treba 2x ve skoro kazdem slove, takze tento zapis by byl skoro stejne neprehledny jako ten prvni, ktery jsem uvadel.

GC maze i style? Kurna... Tak to je hnus, Velebnosti.
Tim pada, co jsem vyse uvadel. A sorry, po ranu ctu jen pulku prispevku. _:oD

Muzes psat normalne nekam do souboru, jen si udelas programek, kterym text s dia prevedes na text pro GC. ;)
  • 0
Není keš jako keš...

#38 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:04

kolombo napsal/a:

b7 napsal/a:
to CSS by mohlo mozna projit. Javascript se obavam, ze nikoliv.

obchazime jednoznacnou chybu GC, pritom vsechna data maji ulozene v UTF-8


Jestli to spíše nebude záměr vzhledem k chování různých kapesních zařízení, která k hledání používáme.

Mimochodem, při tom jaké hrubky občas jsou v listingu a následně, co jsou někteří schopni napsat do logu, tak myslím, že absence nabodeníček nebude ta největší tragédie.


No vetsinou neresim to, ze pisu "cesky", ale jeden listing jsem treba chtel mit cely versovany a potom to bez ty diakritiky vypada vazne dost mizerne - kdyz to clovek cte, tak uz to proste neni ono.
  • 0

#39 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:06

Nedalo mi to a ted koukam, ze jsem to kdysi resil, style tag fakt nejde, lze to jen slozite. :(
  • 0
Není keš jako keš...

#40 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:11

Radimecek napsal/a:
GC maze i style? Kurna... Tak to je hnus, Velebnosti.
Tim pada, co jsem vyse uvadel.

Muzes psat normalne nekam do souboru, jen si udelas programek, kterym text s dia prevedes na text pro GC. ;)


Jo, a neni to jedina vec, kerou orezavaj, u nekterych tagu taky mazou atribut "style", takze co si vzpominam, tak mi treba neslo zmenit k obrazu svemu vzhled ul/li.

Jako uplne idealni by bylo, kdyby v parametrech listingu bylo okynko pro url na externi stylopis, coz neni problem udelat - pokud by nekdo ovsem v GS chtel. Jenze na to oni nikdy nepristoupi, protoze mam pocit, ze to, ze si listingy nekteri lidi uz ted trochu styluji jim je proti srsti. Tim by totiz otevreli dvere lidem, kteri by treba chteli zmenit ikonu typu kese na neco jineho (pohraval jsem si s tou myslenkou taky, ale slo to udelat jen pozicovanim a tudiz se nedalo zarucene trefit na spravne misto). Takze nakonec myslim, ze muzeme byt radi, ze nam zatim dovoluji aspon to, co nam dovoluji :(. Ono pokud nam to budou vic a vic orezavat, tak nakonec proste zrusi ten checkbox "listing is html" ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama