Přejít na obsah


Fotka

Legend versus Nokia N82


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 milanb

milanb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 17:49

Zatím stále úspěšně používám starýho dobrýho legenda, ale protože mi dosloužil mobil, tak uvažuju nad pořízením Nokie N95, N82 nebo 6220. Nebaví mě sebou vláčet pořád mobil, foťák a navigaci každý zvlášť a ve všem neustáne udržovat nabitý baterky. Neb když chci někam vyrazit tak něco z toho nefunguje nebo to nemám u sebe, když by se mi to hodilo. Proto bych se chtěl dotázat na zkušenosti s použitímt těchhle mobilů pro geocaching a navigaci v autě a případně srovnání přesnosti navigace s legendem. Dík.
  • 0

#2 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 19:41

Od integrované GPS v Nokii moc zázraků nečekej, to je má rada :-)
  • 0

#3 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 21:17

milanb napsal/a:
Zatím stále úspěšně používám starýho dobrýho legenda, ale protože mi dosloužil mobil, tak uvažuju nad pořízením Nokie N95, N82 nebo 6220.


Autacek napsal/a:
Od integrované GPS v Nokii moc zázraků nečekej, to je má rada :-)


Ahoj, rozhodně nesouhlasím s hodnocením Autacka.
To, co píše, se týká staré verze N95. Počínaje 6110Navigator má Nokie přijímač překvapivě dobrý - v některých ohledech lepší než běžné SirfIII.

1) Pokud máš povolené datové přenosy pro GPS, tak telefon při studeném startu stahuje efemeridní data a základní lokalizaci (dle čísla sítě a ID buněk kolem) přes GPRS přímo od Nokie, což brutálně zrychluje studený start - něco tak svižného jsem ještě neviděl.

2) U 6110Navigator a možná i některých jiných je přímo ve firmware telefonu implementováno Kalmanovo filtrování souřadnic. Výsledkem je překvapivě vysoká reálná přesnost i při poměrně velkém hlášeném EPE (jinak řečeno - souřadnice jde přesně po skutečné trase, i když telefon hlásí EPE 50 metrů).

Jinak velmi dobrou zkušenost mám s kombinací Nokia + software Garmin MobileXT + mapa Topo Czech (resp. Topo Great Britain).

Pozor! Garmin MobileXT se mi nepodařilo rozběhnout na Nokii N78. Nevím, kde je chyba a ani jsem jí moc nehledal. Používám ho na 6110Navigator (s60 r3 fp1) a N95 8GB (s60 r3 fp2), tam funguje.

Dále viz:
co se dá použít na Nokii s GPS
  • 0

#4 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 7:50

Mno ja pouzivam N82 a bezne s ni nemam problem, krom jedine veci a tou je samozrejme odolnost, ale co se tyka odlovu, tak zatim vzdy poslouzila perfektne, zvlaste pokud budes mit datovy tarif, je to spolu s nastroji typu Handygeocaching a jemu podobne dobra kombinace. Presnost je opravdu dostatecne dobra a i bez vyhledu na oblohu se diky A-GPS celkem slusne chytne (v ramci cca 20m - alespon tak jsem skoncil vcera se zapnutyma Google maps, dle pozice jsem bez jedineho satelitu stal akorat na druhe strane namesticka) Takze pokud se nechystas na extremy a pocitas s tim ze je to NEODOLNY pristroj tak ji mohu jen doporucit, smozrejme zase je problem s bateriema, oproti Garminu samozrejme neni az tak jednoduche sehnat stavu :D Vsechno ma sve ro a proti
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#5 Petules

Petules

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 9:39

Ahoj, tak přidám taky svou zkušenost, nemám sice N-series, ale klasickou 6300 s externím modulem, takže ti neporadím co se citlivosti a příjmu signálů týká... Jen bys měl počítat s tím, že např. při dešti, nebo někde v lese, až se udeš hrabat v jehličí pro poklad a druhou rukou držet telefon, tak dostane pěkně zabrat :) Taky baterka jistě nevydrží to co klasická GPS. Zas je ale výhoda, že máš vše pohromadě a můžeš se z jednoho přístroje třeba připojit přes HandyGC a zjistit info o keši a tak... Já jsem zatím spokojen, no až mi jednou telefon spadne na šutr, asi budu mluvit jinak :D
  • 0

#6 saironcz

saironcz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 14:38

Se smartphony od Nokie sice nemám přímou zkušenost, ale používám WM smartphone Qtek 8310 s externím modulem, občas PDA s integrovanou GPS. Většina výhod i nevýhod už zde padla - mezi výhody patří ta integrovanost - neseš jen jeden přístroj, u WM máš navíc prakticky neomezené možnosti instalace navigačního SW, aplikací pro správu databáze keší, utilit pro nastavení přijímače atd., na Symbian toho je taky relativně dost. Na druhou stranu máš v klasické navigaci možnost vyměnit vybité baterie za nové prakticky kdykoliv - tužkové AA koupíš všude. Se smartphonem musíš být buď aspoň jednou za den na síti, popřípadě mít nabíječku v autě, nebo si pořídit aspoň jednu náhradní baterii, kterou s sebou budeš nosit nabitou (tak to řeším já). I přes ty nevýhody ale zůstávám věrný kombinaci smartphone + GPS modul, přinejhorším se nám doma válí Legend. Na novou navigaci tak přes 10 tisíc neseženu, takže můžu nad Coloradem a Magellanem MM6 jen slintat :) A navíc, u WM nikdy není problém naprogramovat si nějakou blbost, která mi zrovna chybí :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama