Přejít na obsah


Fotka

Exploze v geocachingu u nás


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 12:45

Asi bychom se měli dohodnout na významu termínu dítě. Já za děti v mezích této diskuse považuji špunty od tří do sedmi let, před kterými je radno doma schovat (resp. znepřístupnit) některé věci, jako jsou např. kuchyňské nože, elektrické nářadí, tatínkova beretta apod. Doma si to člověk jednak uhlídá, druhak za to nese vlastní trestní odpovědnost.
Jiná situace je venku v přírodě. Dítě se hraje, najde cache a zužitkuje ji včetně obsahu po svém (viz např. Tři kříže). Jsou-li tam kinder figurky, pohraje si s nimi, jsou-li tam nože, učiní taktéž. Rodič žije v domnění, že je dítě v bezpečí, protože je na stokrát prověřeném místě. Rodič neví, že tam mezitím nějaký geoanarchista strčil krabici s nožem. Následky mohou být tragické.
Geocaching není výběrová disciplína, je to naprosto otevřená hra pro všechny, kteří jsou ochotni respektovat pravidla. Bohužel znám ze svého okolí pár lidí, kteří pravidla porušují jen tak "ze sportu" - zde se dostáváme tam, k čemu vyzývá Dape - použití hlavy.
Jediné, co mě napadá v souvislosti s tím malým nožíkem je, že autor nemá vlastní děti. Možná se pletu.
Možná to je až příliš striktní, ale já se přimlouvám za to, aby se nečinily vyjímky (cesta do pekla je většinou dlážděna dobrými úmysly). Nůž je nůž bez ohledu na svoji velikost. Diskuse o tom, co ještě je nůž se zraňujícím potenciálem a co už ne je zbytečná.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem v minulosti taky dával do některých cache věci, které tam nepatřily. Naštěstí to nikomu nezpůsobilo žádnou újmu, nicméně po prostudování pravidel (kdopak z nových geocacherů je četl?) si dávám pozor, aby bylo vše tak, jak má být. To je můj postoj.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 12:58

To jo, ale tak malý děcko švýcarák neotevře, nemá šanci, to si leda zlomí nehet. Ale v podstatě máš pravdu. Člověk musí myslet na to, co dělá.
Udělala se nám tady z toho pěkná nudle, což? :-D
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 15:04

Asi bychom se měli dohodnout na významu termínu dítě. Já za děti v mezích této diskuse považuji špunty od tří do sedmi let, před kterými je radno doma schovat (resp. znepřístupnit) některé věci, jako jsou např. kuchyňské nože, elektrické nářadí, tatínkova beretta apod. Doma si to člověk jednak uhlídá, druhak za to nese vlastní trestní odpovědnost.
Jiná situace je venku v přírodě. Dítě se hraje, najde cache a zužitkuje ji včetně obsahu po svém (viz např. Tři kříže). Jsou-li tam kinder figurky, pohraje si s nimi, jsou-li tam nože, učiní taktéž. Rodič žije v domnění, že je dítě v bezpečí, protože je na stokrát prověřeném místě. Rodič neví, že tam mezitím nějaký geoanarchista strčil krabici s nožem. Následky mohou být tragické.
Geocaching není výběrová disciplína, je to naprosto otevřená hra pro všechny, kteří jsou ochotni respektovat pravidla. Bohužel znám ze svého okolí pár lidí, kteří pravidla porušují jen tak "ze sportu" - zde se dostáváme tam, k čemu vyzývá Dape - použití hlavy.
Jediné, co mě napadá v souvislosti s tím malým nožíkem je, že autor nemá vlastní děti. Možná se pletu.
Možná to je až příliš striktní, ale já se přimlouvám za to, aby se nečinily vyjímky (cesta do pekla je většinou dlážděna dobrými úmysly). Nůž je nůž bez ohledu na svoji velikost. Diskuse o tom, co ještě je nůž se zraňujícím potenciálem a co už ne je zbytečná.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem v minulosti taky dával do některých cache věci, které tam nepatřily. Naštěstí to nikomu nezpůsobilo žádnou újmu, nicméně po prostudování pravidel (kdopak z nových geocacherů je četl?) si dávám pozor, aby bylo vše tak, jak má být. To je můj postoj.

Nepletes se, deti nemam a ani si zadne nebudu do tohoto zleho sveta porizovat, co kdyby nejaky zly geonacista jako ja nekam dal maly nozik a me dite s nim spachalo harakiri po te, co snedlo 2 bagry z kindervejce, coz zajedlo kovovou minci. At tak ci tak, zjevne je zde tabor rozdelen na dve poloviny, nekteri zastavaji nazor zdraveho ruzumu pred importovanymi pravidly z jineho vesmiru, ke kterezto skupine se ja jednoznacne priklanim a pak jsou tu druzi, kteri chteji do puntiku respektovat neco co se jim naridi, byt to pozbyva smysluplnosti. Kdyz uz nic jineho, rozpoutala se tu diskuse, byly projeveny vice ci mene zaimave nazory a rozhodne to smysl melo Nekdo si v uvodu posteskl, jak to bylo bezva, kdyz tady jeste nebyli anarchiste a vsecko se dodrzovalo bez ohlednu na to, zda to bylo ucelne ci ne a lidi k sobe meli uctu, no uplne jak za prvni republiky a ted? Skandal! Lezou jsem cizi lidi, co si dovolujou krom hledani pokladu polemizovat z pravidly strycka Sama, humbuk! Plne souhlasim a omluvam se za pokus vznesti neklid mezi stado ovci :)P.S. Kdyby preci jen nekdo chtel ten svycarak, dejte vedet, nekam to skovam a zaslu souradnice :) Jo a uzijte si geokalbu, burcacek bude jiste lahodnej, skoda, ze je to tak daleko :(
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 13:12

To jo, ale tak malý děcko švýcarák neotevře, nemá šanci, to si leda zlomí nehet. Ale v podstatě máš pravdu. Člověk musí myslet na to, co dělá.
Udělala se nám tady z toho pěkná nudle, což? :-D


Myslím si, že nemá smysl tuto diskusi dál rozepisovat, protože už to stejně nikam ta nudle nevede. Je už tak klikatá, že nevím, kde je její začátek! :-)) A proto, při geocachingu (a tudíž i při vkládání věcí do kešek) se chovejme, abysme se za to nemuseli stydět a aby věci námi uložené v keškách nevadily i případně našim dětem, kdyby je tam nalezly. To je celé. ÓÓ, jak jendoduché pravidlo, ne? :-)))
Přece, jak jsem psal, používejme trochu i mozek. Přece i při tak jendoduché věci co do kešky dát nepotřebujeme mít soupis věcí co ano a co ne, ne???? :-))))

  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 20:01

Prdola , 2.9.2005 0:30
[Odpovědět]
Ja si naopak myslim, ze to napsal dost priposrane.

Myslis ty taky na neco jinyho :-) ?
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 20:37

P.S. Kdyby preci jen nekdo chtel ten svycarak, dejte vedet, nekam to skovam a zaslu souradnice :) Jo a uzijte si geokalbu, burcacek bude jiste lahodnej, skoda, ze je to tak daleko :(

Jsi fakt skvelej, takovej odvaznej a jeste i moudrej, to my ovce fakt jenom cumime, kam se na tebe serem,takovyho bouraka jako si ty uz jsme tady daaavno potrebovali. Jestli jediny, co te trapi je ze ti nechteji dovolit ten svycarak nekam dat a ty ho pritom tak moooc touzis ho nekomu venovat, tak ja bych si ho teda vzal. Nosil bych ho porad u sebe, fakt. Souradnice urcite posli. Diky. Jestli mas i dalsi tipy, co bys rad rozdaval, nejak se domluvime a vzdycky by se pro to nekdo stavil. Mej se a zase napis.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 13:32

Myslím si, že nemá smysl tuto diskusi dál rozepisovat, protože už to stejně nikam ta nudle nevede. Je už tak klikatá, že nevím, kde je její začátek! :-)) A proto, při geocachingu (a tudíž i při vkládání věcí do kešek) se chovejme, abysme se za to nemuseli stydět a aby věci námi uložené v keškách nevadily i případně našim dětem, kdyby je tam nalezly. To je celé. ÓÓ, jak jendoduché pravidlo, ne? :-)))
Přece, jak jsem psal, používejme trochu i mozek. Přece i při tak jendoduché věci co do kešky dát nepotřebujeme mít soupis věcí co ano a co ne, ne???? :-))))

Dovolil bych si upozornit, že většina předmětů v cache je malá a dá se omylem spolknout a to je daleko nebezpečnější, než zavřený nůž.
Asi by se tedy mělo napsat do USA a požadovat úpravu pravidel a do cache nedávat raději vůbec nic.

Děti mám dvě a obě zatím žijí, i když máme doma nože, dokonce i velké a dokonce je sami používají ...

Možná by bylo vhodné si uvědomit, že pravidla jsou překlad z USA, tedy ze země, kde se běžně píše do návodů:
Nesušte živá zvířata v mikrovlnné troubě atd.

  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:00

Jsi fakt skvelej, takovej odvaznej a jeste i moudrej, to my ovce fakt jenom cumime, kam se na tebe serem,takovyho bouraka jako si ty uz jsme tady daaavno potrebovali. Jestli jediny, co te trapi je ze ti nechteji dovolit ten svycarak nekam dat a ty ho pritom tak moooc touzis ho nekomu venovat, tak ja bych si ho teda vzal. Nosil bych ho porad u sebe, fakt. Souradnice urcite posli. Diky. Jestli mas i dalsi tipy, co bys rad rozdaval, nejak se domluvime a vzdycky by se pro to nekdo stavil. Mej se a zase napis.


Jasne :) Souradnice numerka svycaraku dostanes, zda se, ze me a par dalsich lidi plne podporujes :)) Co se tyce ostatnich artefaktu , bohuzel jaksi nevim, co bys zrovna potreboval, takze kdyztak bud konkretnejsi a urcite se nejak dohodneme... Ve skutecnosti si myslim, ze podobne invektivy nejsou na miste a ackoliv me napada cosi o "potrefenych ovcich" nebudu to dale rozdmychavat a pokud ti moje nazory vadily, moc se za ne omlouvam, ted to myslim vazne. Bavme se dal touhle bezva hrou a stopneme flamewars! Ty moc dobre vis, ze jde o princip a nikoliv o jakysi "svycarak" Pokud se chces utkat na poli (doufam) smysluplne diskuse, muzeme tak pokracovat mailovou cestou a zde zbytecne nedelat nadale dusno. Z tveho utoku opravdu nebylo prilis patrne, jaky vlastne zastavas nazor, takze nevim, jak jinak reagovat. Tez se mej prima a taky se nekdy ozvi.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:08

Jsi fakt skvelej, takovej odvaznej a jeste i moudrej, to my ovce fakt jenom cumime, kam se na tebe serem,takovyho bouraka jako si ty uz jsme tady daaavno potrebovali. Jestli jediny, co te trapi je ze ti nechteji dovolit ten svycarak nekam dat a ty ho pritom tak moooc touzis ho nekomu venovat, tak ja bych si ho teda vzal. Nosil bych ho porad u sebe, fakt. Souradnice urcite posli. Diky. Jestli mas i dalsi tipy, co bys rad rozdaval, nejak se domluvime a vzdycky by se pro to nekdo stavil. Mej se a zase napis.

To snad nebylo nutné. Zajímalo by mě, jestli ti nekteří někteří, kteří píší zde do fóra takovéto expresivní výlevy, by to byli ochotni totéž říci tomu druhému přímo do očí. Jestli ne, tak jsou to srabi. Jestli ano, tak to svědčí o jejich vychování.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:08

Pokud ale u nás může osmileté děcko koupit švýcarák v obchodě, tak by neměl být problém, pokud ho někdo šupne do keše. Je to totéž, jako by do ní šupnul 500 korun a děcko si nůž koupilo v nejbližším kovomatu.

Neni to totez. To ze si dite nuz koupit MUZE neznamena ze to i UDELA. Muze ho napadnout cokoliv jineho. Kdyz nuz najde, uz ho ma a jina moznost tu neni. Ze by osmiletemu diteti prodal nuz za 500,- jen jedinec uznavajici pouze ta pravidla, ktera mu vyhovuji a navic si to filosoficky zduvodni je dalsi vec - zrejme se jich v nasem okoli vyskytuje vic nez si myslime.
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 13:45

Jo. Rozhodne bych do cache nedaval CITO sacky. Ten, kdyz se nasadi na hlavu muze privodit uduseni. Velmi nebezpecna vecicka.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 13:51

Dovolil bych si upozornit, že většina předmětů v cache je malá a dá se omylem spolknout a to je daleko nebezpečnější, než zavřený nůž.


:-)))))))))))))))))
můžeme ještě tuto plodnou diskuzi dovézt ad-absurdum. :-)
Nejlépe je nechat v kešce hromady molekul suchého vzduchu, ať si každý vybere tu svoji, co mu nebude vadit. :-)

  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:26

To snad nebylo nutné. Zajímalo by mě, jestli ti nekteří někteří, kteří píší zde do fóra takovéto expresivní výlevy, by to byli ochotni totéž říci tomu druhému přímo do očí. Jestli ne, tak jsou to srabi. Jestli ano, tak to svědčí o jejich vychování.

Ano, vychovala me delnicka trida pod vedenim Komunisticke strany ceskoslovenska a takhle to dopadlo. Jsem hnusne nevychovane prase a toto smutne dedictvi si ponesu cely zivot. Ale pockat - neni zasada mluvit slusne jen nejake pravidlo, ktere neni potreba tak striktne dodrzovat? Vzdyt takovato slova muzou slyset i osmilete deti v Kaufhofu, tak co bych ho nesoupnul taky do fora.
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:32

Neni to totez. To ze si dite nuz koupit MUZE neznamena ze to i UDELA. Muze ho napadnout cokoliv jineho. Kdyz nuz najde, uz ho ma a jina moznost tu neni. Ze by osmiletemu diteti prodal nuz za 500,- jen jedinec uznavajici pouze ta pravidla, ktera mu vyhovuji a navic si to filosoficky zduvodni je dalsi vec - zrejme se jich v nasem okoli vyskytuje vic nez si myslime.


tak ale k tomuhle musim jeste rici par slov, to mi proste neda. Osmilete dite zrovna tak (a mnohem snaze) muze slupnout happy hippo od kinderu, je to fakt rychjelsi, nez otevrit ten nozik. Lec je-li mu onech proklamovanych 8, VI, ZE PLASTY SE NEJI, pac maj nizkou energetickou hodnotu, nechutna to jako zmrzlinovej pohar a je to proste celkove zbytecny pojidat, stejne tak vi, ze kdyz se poreze, TAK TO BOLI a tece z toho krev. a veskerej uzitek taky zadnej. Ty si hrome nikdy nemel rybicku jako malej kluk nebo co, ze porad tak ohledne toho toliko vyvadis?

  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 13:57

:-)))))))))))))))))
můžeme ještě tuto plodnou diskuzi dovézt ad-absurdum. :-)
Nejlépe je nechat v kešce hromady molekul suchého vzduchu, ať si každý vybere tu svoji, co mu nebude vadit. :-)


no, ještě mne napadlo, kdyxby přece jen někoho napadlo vytvořit seznam povolených položek :-)), tak stačí pak psát krátce: Vložena položka č. 357, popř. 357b (což je vlastně 357 v jiném barevném provedení) :-), odebána položka č. 1123c. :-))) Komu se to líbí, může na tom začít pracovat. Jsem zvědavej tedy na takovýto seznam všech možných a přípustných věcí včetně jejich modifikací a provedení. Např. Autíčko velké, tedy položka 527c) není nebezpečná věc, ale autíčko malé - položka 527a) je již nebezpečná, protože se dá polknout a hrozí zadušení. na to bychom měli brát při vytváření seznamu zřetel. :-)) OK? :-)

  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 22:46

Kašli na to, na jarryho prostě nemáš. ;-) Seš začátečník, jako já, tak bys měl asi držet hubu a krok a nekazit mazákům JEJICH hru. Jde tu přece o JEJICH děti!
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2005 - 23:09

Ty si hrome nikdy nemel rybicku jako malej kluk nebo co, ze porad tak ohledne toho toliko vyvadis?

To vis, ze mel, vlastnorucne jsem si na ni vyzebral Na Ohrade na ulici. Jeste jsem nechodil do skoly. Stala 1,20. Pri zavirani jsem se porezal, ale nezemrel jsem. Asi mi ji nasi zabavili, nejak si o ni vic nepamatuju. Ale to je jina historie. Tady byla rec o tom, ze MUZE neni totez jako UDELA.
Me osobne by nuz v kesi nevadil. Ale jediny, kvuli cemu vyvadim je, ze tech par zasad by se dodrzovat melo, protoze salamovou metodou se z nich zacne ukrajovat a ze hry nezbude nic. Me se taky par pravidel nelibi ( rad bych obnovil moznost zakladat virtualni kese napr.) a asi i neco dalsiho, ted zrovna nevim. Ale chci tu hru hrat a tak to takhle dodrzuju. Kdyby se mi pravidla MOC nelibila, hral bych jinou hru s GPS, je vic moznosti s jinymi pravidly a mozna i bez nich. Tady je to proste takhle. Jen mi vysvetli, proc tam chces davat zrovna ten nuz? Ja myslim, ze tady kazdej uz svuj ma, protoze vi, ze v kesi ho (teoreticky) nenajde. V kesi Radost se teda ted zrovna rybicka vyskytuje, nemel jsem nic na trade a jen tak ji "odstranit" me nenapadlo. Takze deti, hura do Radosti FX.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2005 - 0:32

Seš začátečník, jako já, tak bys měl asi držet hubu a krok a nekazit mazákům JEJICH hru.

Vstipit si uzitecne zasady chvili trva. Jedna z nich je, ze do kese se nema davat nic k jidlu. To neni jen tak ze srandy, mysi citi jidlo a kes rozkousou. A co dnes (vcera?) ctu v logu o nalezeni kese? In: susenky, trvanlivost do roku 2050. To je jako by do kese dal casovanou bombu. Az ti mysi pro takovouhle blbost znici kes a ty tam budes muset mazat s novou, asi nebudes rad. Ale nekdo to jeste nevi, tak se to musi pripominat, proc to brat jako ze se nekdo nadrazuje?
Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my budete i vy . To plati i v zivote geocachera, nejenom na hrbitove :-).
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2005 - 0:19

To vis, ze mel, vlastnorucne jsem si na ni vyzebral Na Ohrade na ulici. Jeste jsem nechodil do skoly. Stala 1,20. Pri zavirani jsem se porezal, ale nezemrel jsem. Asi mi ji nasi zabavili, nejak si o ni vic nepamatuju. Ale to je jina historie. Tady byla rec o tom, ze MUZE neni totez jako UDELA.
Me osobne by nuz v kesi nevadil. Ale jediny, kvuli cemu vyvadim je, ze tech par zasad by se dodrzovat melo, protoze salamovou metodou se z nich zacne ukrajovat a ze hry nezbude nic. Me se taky par pravidel nelibi ( rad bych obnovil moznost zakladat virtualni kese napr.) a asi i neco dalsiho, ted zrovna nevim. Ale chci tu hru hrat a tak to takhle dodrzuju. Kdyby se mi pravidla MOC nelibila, hral bych jinou hru s GPS, je vic moznosti s jinymi pravidly a mozna i bez nich. Tady je to proste takhle. Jen mi vysvetli, proc tam chces davat zrovna ten nuz? Ja myslim, ze tady kazdej uz svuj ma, protoze vi, ze v kesi ho (teoreticky) nenajde. V kesi Radost se teda ted zrovna rybicka vyskytuje, nemel jsem nic na trade a jen tak ji "odstranit" me nenapadlo. Takze deti, hura do Radosti FX.

Jak vidno, k dohode nedospejeme, neni nam to souzeno, o to vic me mrzi moje temer jista neucast na geokalbe. Kde by se dalo pohovorit o tom, ze ac mame protichudne nazory, dost z nas dodneska vzpomina na verneovky, stevensonuv ostrov pokladu, foglarovky, batlicku apod a i proto hrajem tuhle hru. Pokud by v teto, tehdy neodolatelne literature existovala takova nesmyslna omezeni a v premluve by bylo ono Samovske "nikdy to nezkousejte doma" nikoho z nas by to nebavilo a davno bysme dedeckuv odkaz odtahli na dvoukolaku do nejblizsi sberny a za utrzeny peniz bychom zakoupili hromadu zmrzlin a flustrubku v podobe kratke konzole na zavesy (U Rotta, 12,50Kcs) a hromadu modeliny...Cili takova kalba by nas na kazdy pad mohla dat dohromady natolik, ze bysme se mozna i prestali handrkovat. Verim ze hlavne tam bychom mohli najit spolecnou rec i s panem Jarrym... Vzpomenme jen na legendarni "sestiboky kamen" a co pod nim bylo a jake uzasne dobrodruzo to odstartovalo. Zvazujem proto relevantnost zakazu a prikazu, kdo z nas jest fotrikem, necht si dobre hlida ratolesti a necht zapudi predstavy o tom, ze okolni svet usiluje o zivot jeho potomku ve snaze mu je zamordovat tim, ze je do cache davano neco tak klukovskyho a spravnackyho, jako je nozejcek mensi rybicky...
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2005 - 1:01

, ze je do cache davano neco tak klukovskyho a spravnackyho, jako je nozejcek mensi rybicky...

Ty jsi covece nejakej messermaniak, ne :-)? Jako kluci jme meli lecos, ale projektovat svoje predstavy o klukovstvi a spravnactvi furt jenom do nozu? Myslim ze i na te geokalbe bys nakonec vytahl vreckovy nozik :-). Mel sis dat nick Mackie.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama