Přejít na obsah


Fotka

Korfu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 7:43

Ahoj Chystám se příští týden na Korfu. 1/Máte někdo zkušenosti s odlovem keší na tomto ostrově?Pokud ano,prosím o napsání svých zkušeností. 2/Má-li někdo zájem o umístění GC na Korfu pokusím se.Nic ale neslibuji.Nevím jaké nastanou okolnosti.Špatné počasí,obtížný terén,geoslepota a podobně. Díky za vaše názory a zkušenosti. Myškin
  • 0

#2 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 9:47

Vloni jsme jich tam asi šest našli. Více přes profil, bude-li zájem tak i tady.
  • 0

#3 supermanci

supermanci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 9:58

Tak já byl na Korfu tak před třemi týdny a něco téže odlovil. Takže bude-li zájem mohu napsat co a jak, dokonce mám "rozlovenou" multinu a chybí mi jen poslední stage, no asi ji jen tak nedám. Takže lze juknout do profilu a bude-li zájem, tak rád povím co a jak, a to i u těch , které nemám odlovené, páč některé jsem nedal jen o fous.
  • 0

#4 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 20:28

Zajímalo by mě jestli jste se pohybovali po ostrově vozem nebo jako turisté díky výletům za poznáním? Budeme bydlet v Barbati.Naivně se domnívám,že bych mohl vylézt na OUZO 2 GC8D3D a Palió Siniés GCXK74.Marně hledám nějakou podrobnou mapu Korfu,abych měl alespoň nějakou představu o tom jestli se tam dá dostat a hlavně jak.Prosím tedy,pokud je to možné,nějakým způsobem vysvětlit cestu.Díky
  • 0

#5 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 22:11

Tak v krátkosti: Nejlepší je si půjčit auto. My ho měli na dva dny, najeli přes 400km a bylo to málo. Stihli jsme pět kešek z asi osmi, které tam tehdy byly. Rádi poznáváme nová místa a tak jsme oželeli válení na pláži. Jezdili jsme podle mapy v Oziexploreru ( možná bych ji někde našel). Hodně nám pomohla, potkávali jsme na křižovatkách turisty s mapkou z autopůjčovny, kteří bloudili. Tebou uváděné kešky se nám líbily nejvíc, je dobré na ně vyrazit z Pantokratoru, kde necháš auto. Je to asi 3km 300m převýšení, pěšky. Vodu s sebou. Korfu je pěkný ostrov a ležet jen na pláži je škoda. Při keškování jsme zastavovali a testovali pláže kolem trasy. Mohu dát i pár nekeškových tipů.
  • 0

#6 supermanci

supermanci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 6:23

Mohu jen souhlasit s Honza.cz. Mi měly auto na 3 dny a ostro jsme projeli takřka celý (cca 550km). Určo se dá půjčit i skutr a nebo čtyřkolka. Já byl s malými dětmi, takže auto. Tebou zmiňované kašu jsem bohužel nedal, páč jak jsem zmínil - děti a 40°C. Ale návrh na vyražení z Pantokratoru je myslím rozumný, až na vrchol dojedeš autem a pak tradá. Mapu jsem měl bohužel v Garminu jen staženou nějakou free s halvními silničními tahy a to bylo o ničem. A místní mapy jsou trošku pekelné. Já měl dvě a na každé bylo trošku něco jiného a to jetš neodpovídalo skutečnosti. Ale dalo se to. No a s koupáním jsem to dělal stejně, po cestě jsem prostě vždycky někam zajel. Našli jsme tak velmi pěkné a opuštěné pláže B) . Inu děti musí člověk občas schladit. Ale jinak to byla paráda.
  • 0

#7 dannyx

dannyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 7:29

Já jich mám od tamtud 16 je to celkem sranda, ale hlavně nezapomen trekové boty!!!:)
  • 0
dannyx ;)

#8 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 7:41

Tak jen malé doplnění sklerotika, na Korfu jsem ještě měl Gpsdash v telefonu a mapu jsem už smazal s přechodem na OZIho. Jinak auto je vzhledem k provozu, vzdálenosti a převýšení lepší. Předjížděli jsme skůtry v kopcích. Skůtr je tak na zajetí do nejbližšího městečka, čtyřkolka na vyjetí po okolí.
  • 0

#9 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 8:09

Takže jediná možnost je autem?O to,že bych tam měl dojít pěšky ani tedy nemám uvažovat?Bohužel nebudu na dovolené s nikým koho bych přesvědčil aby si půjčil auto.
  • 0

#10 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 9:29

Neznám tvoji kondici, ale je to v horku, horské cesty, skutry jsme potlali dva a oba je tlačili a nesli. možná čtyřkolka. Ale to je jen jedno místo. A protože jsme na serveru geocaching a ne "válení na pláži" tak tady asi jinou radu nedostaneš. Opravdu se vyplatí si ostrov projet dokola a zkusit i jiné pláže. My jsme náhodou natrefili na nejhezčí pláž, ale steně po dvou dnech nás to táhlo do hor. Auto moc nestojí asi 35 euro na den.
  • 0

#11 supermanci

supermanci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 9:46

No pěšky se dá leccos. Ale jak jsem psal, už před měsícem tam bylo přes den 35-40. Takže chození jako jo, ale brzo ráno a pak snad v podvečer. Jinak je to zabíračka, páč všechno je nahoru a nebo dolu. Pokud budeš sám, dal bych 4kolku. Cenu neznám páč jsem ji neměl, ale to auto tak nějak odpovídá. Záleží na kolik dní a od koho. Mi to měly asi za nějakejch 90 na 3 dny. Jo a na pěško s botkama rozhodně nešetřit.
  • 0

#12 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 14:01

1-Řidičský průkaz mám,ale zkušenosti malé.Jsem tedy odkázán na druhé.Abych někoho přemluvil,musím mít silné argumenty.Málo kdo ovšem pochopí co mě táhne v takovém vedru za plastovou krabičkou.I když nabídnu nádherný výhled nebo něco podobného tak je to někdy málo.Proto jsem se chtěl spolehnout sám na sebe a dojít tam třeba pěšky. 2-Moje kondice není z nejlepších,ale 20 až 30 km zvládnu.Ovšem nejsem si jistý schopnosti ujít takovu vzdálenost při takové teplotě a takovém terénu. 3-Mapu jsem našel na této stránce (http://korfu.recko-i...apa-korfu-2.jpg),ale nevím,jestli by byla dostatečná 4-Představa,že budu několik dní bez lovu a stanu se vlastně mudlou je hrozná,ale když nepojedu s někým kdo je stejně zapálený jako já pak je takovy geocaching téměř nemožný
  • 0

#13 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 15:22

Hmm.... tak to každá rada drahá. Moje Jana má duši kačera, i když se ráda peče na písku. Ale letět někam takhle daleko a nevidět co je za kopcem a znát jen pláž, hotel a obchůdky, na to bych asi nepřistoupil. Pěšky je to problém, ostrov má asi60 km délku a dá se vlastně jen po silnici. Na stezky ovcí zapomeň. Jsou o hodně delší. Zkus nalákat na nejčistší a nejhezčí zátoku Agios Georgios. Kousek - 4 km je Tommys Lot moc pěkná keška.
  • 0

#14 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 18:39

Pokusím se pomalu nahlodávat a snad by mohli vyjít alespoň ty dvě mnou zmíněné výše (Palió Siniés,OUZO 2)Vypadá to,že je to nám nejblíž.Může to sloužit jako takový test. Pokuď skutečně přemluvím ostatní(nejen paní Myškinovou,ale i její sestru s přítelem)potřebuju alespoň dobrou mapu.A to co nabízí google maps na geocachingu je,alespoň pro mě,slepá mapa.Budu za tu cestu zodpovědný a nějaké bloudění je to poslední co bych si přál. Bohužel jsem zmlsaný z mapy.cz a nemám až tak moc velké zkušenosti s plánováním cest na takových místech.Možná je to jednoduché a já mám zbytečné obavy. Další duléžitou věcí je jaké jsou tam cesty a jestli tam platí oproti ČR nějaká zvláštní pravidla.
  • 0

#15 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 19:18

No, chápu tě. Taky jsem sháněl info. Autem se jezdí v pohodě, většinou asfaltky, po kopcích serpentiny, někdy úzké na plný rejd, větší auto má vždy přednost!!! Couval jsem třeba před autobusem do dvorka, abychom se vyhnuli. Ale velká ohleduplnost, ne jako u nás, žádní piráti, prostě pohoda. Mapu jsem měl podobnou jako je ve tvém odkazu, ale kalibrovanou pro GPS. kešky jsem lovil Legendem.
  • 0

#16 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 20:42

Taky mám Legenda.Ještě máme v záloze Mio 520.Mapa Korfu tam je,ale jestli bude vhodná pro nás to se uvidí. Podíval jsem se na stránky Palió Siniés.Waypointy jsou tam popsané dva.Kliknul jsem tentokrát na Microsoft MapPoint a tam to bylo srozumitelnější. Bohužel kalibrace mapy na GPS nebo něco podobného jen nad moje možnosti. Ještě jeden dotaz.Jakým způsobem a od koho se půjčují auta?
  • 0

#17 Lipov3cz3k

Lipov3cz3k

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 20:43

tady mas nejaky map - neni to nejlepsi, ale aspon tam jsou cesty http://maps.live.com...scl=1&encType=1 http://www.greekhote...p/corfu-map.htm
  • 0
. . . Production team
KoDeath, SnaP, the_Bloody, Chmelki

K750i + EVOLVE goTraxx + VlkGPS + HandyGeocaching + DELL AXIM X5pro

#18 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 21:01

Auto jsme měli od doporučené půjčovny, spřátelená s naší cestovkou, pozor na smlouvu vybrat bez omezení km, s plnou pojistkou. Auto přivezli před hotel, při vrácení jsme jen zaparkovali a nechali klíčky na recepci.
  • 0

#19 Ojin-14084

Ojin-14084

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 0:25

Ahoj, jsem ted na Zakyntosu a taky lovím. Vřele doporučuji auto s plnou pojistkou, tady je to + 9euro na den. Taky z vlastní zkušenosti říkám, že jsou potřeba pevné boty a oči otevřené, neboť je zde spousta hadů. Ale jinak je to vcelku zábava, konkrétně Zakyntos a mapa nejde k sobě. Řekové a jejich zakreslování ....poznáš sám. Koupil jsem zde mapu na které jsou jen hlavní tahy, nic podrobnějšího zde nemají ;) . No ve čtvrtek jdu odlovit, zbývající kešky tak dám vědět, zatím jsem ale všechny našel. Držím Ti palce.
  • 0

#20 supermanci

supermanci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 6:16

No juk jsem na Tebou uvedenou mapu a řek bych, že je o stupeň horší než co dostaneš od půjčovny (případně v aquaparku - mimo jiné též doporučuji navštívit). Za 2-5EUR seženeš na místě rozhodně lepší. Nicméně i když je na mapě cesta zakreslená nečekej, že je vždy pně funkční a také se nazalekni náhlých změn povrchů. Relativně široká asfaltka se klidně změní na užší beton a následně na zpevněnou polňačku. Jinak pokud půjčíš auto (půjčoven v každém středisku najdeš spousty) tak jsou tu i Drive-In cache s minimálním chozením a současně se dají navštívit ne tak turisticky vytížené pláže. Takže přemlouvací argumenty určitě jsou :P .
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama