Přejít na obsah


Fotka

Amerika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 12:22

Tak mě dneska při čtení blesku docela hodně zatrnulo při zahlédnutí titulku "Zřítil se ze 30 metrů!". Cituji: "Obrovské štěstí měl muž (25), který se včera v podvečer v lomu Amerika na Berounsku zřítil do třicetimetrové hloubky. Pád přežil. S podezřením na poranění páteře byl převezen do pražské motolské nemocnice. Muž byl v bezvědomí, ale základní životní funkce měl zachovány...". Moje geohlava mě okamžitě připomělo cache Amerika (i když jsem ji ještě nenavštívil) a ... No přejme postiženému mladíkovi, ať už to byl kdokoli, uzdravení bez jakýchkoliv následků.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 12:27

Tak mě dneska při čtení blesku docela hodně zatrnulo při zahlédnutí titulku "Zřítil se ze 30 metrů!". Cituji: "Obrovské štěstí měl muž (25), který se včera v podvečer v lomu Amerika na Berounsku zřítil do třicetimetrové hloubky. Pád přežil. S podezřením na poranění páteře byl převezen do pražské motolské nemocnice. Muž byl v bezvědomí, ale základní životní funkce měl zachovány...". Moje geohlava mě okamžitě připomělo cache Amerika (i když jsem ji ještě nenavštívil) a ... No přejme postiženému mladíkovi, ať už to byl kdokoli, uzdravení bez jakýchkoliv následků.

Cache Amerika je umístěna hodně bezpečně a dost daleko od lomu. Do lomu se chodí lidi běžně koupat a prozkoumávat štoly (ačkoliv je tam vstup zakázán), takže to byl spíš nějaký plavec. To ovšem nic nemění na přání brzkého uzdravení.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 12:32

No mam pocit, ze tez mame v komunite jednoho muze, co re riti do hlubun viz cache "Oskar Schindler", ale cache Amerika je bezpecna a snad i diky velkemu EPE se nelze dostat az k tomu riceni.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 15:13

Mame kusok od Malej Ameriky chatu (v Srbsku) a spravy o tom, ze sa tam niekto zrutil, su na dennom poriadku. Su to blbci, ktori nezodpovedne riskuju a sami si su strojcom svojho nestastia... Videl som tam kopu ludi, co lozili uplne bez istenia a napr. typka, ktory liezol dolu po lane (nebol ale vobec isteny, len sa ho drzal rukami a nohami) a na krku mu viselo za ruky asi trojrocne dieta... (to by snad ani Pitr s Lucinkou neurobil :)))
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 19:45

... ale cache Amerika je bezpecna a snad i diky velkemu EPE se nelze dostat az k tomu riceni.

Taky doufam, pro jistotu jsem k popisu pridal "pri hledani neni treba priblizovat se k okraji lomu" hned jak mi Dorcadion licil sve jeskynarsko zachranarske vzpominky na neci smrtelny pad z mist pobliz cache.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 20:16

Taky doufam, pro jistotu jsem k popisu pridal "pri hledani neni treba priblizovat se k okraji lomu" hned jak mi Dorcadion licil sve jeskynarsko zachranarske vzpominky na neci smrtelny pad z mist pobliz cache.

Ja porad ziju v dojmu, ze jsou Ameriky dve - tzv velka, kam se leze dolu po lanech a slouzi ke koupani a pak ta, kde je kes - mala Amerika. Nebo me nekdo vyvede z omylu?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2005 - 21:21

Ja porad ziju v dojmu, ze jsou Ameriky dve - tzv velka, kam se leze dolu po lanech a slouzi ke koupani a pak ta, kde je kes - mala Amerika. Nebo me nekdo vyvede z omylu?

Koupani a cache jsou na Male Americe, pada se do obou.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 August 2005 - 9:51

Ja porad ziju v dojmu, ze jsou Ameriky dve - tzv velka, kam se leze dolu po lanech a slouzi ke koupani a pak ta, kde je kes - mala Amerika. Nebo me nekdo vyvede z omylu?

A aby toho nebylo malo tak je tam i Mexico, Kanada, Modlitebna, Podkova, Jizni Kriz, + . . . .
Peknej prehled muzes zjiskat na http://www.lomy-amerika.wz.cz/
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 August 2005 - 15:35

oficialne je este k tomu dolu do lomu na Malej Amerike zakazane chodit, ale ludia to veselo nerespektuju... Cache je ale ulozena v mieste, kde je pristup povoleny a je v bezpecnom prostredi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama