Přejít na obsah


Fotka

Multicache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 0:25

Dost se objevuje souvětí, kešku jsme nenašli, tak jsme použili nápovědu, a objevili za 3 min.

Jen tak trochu mimo k tem napovedam. Vtipna napoveda je treba u Bobove drahy. To si clovek rozlusti a hned ma jasno :-) Fakt jsem se po rozlusteni dost nasmal. K multicachim se vyjadrovat nebudu, neb je mi to uplne jedno. Stejne si popisy vzdycky tisknu na papir a kdyz ne, tak ani nevim, ze tam nejaka cache je. Zkratka bych to nechal, jak se komu libi. Coz je rovnez me vyjadreni k dalsim nekolika threadum, ktere tu ted koluji nebo kolovaly. Jediny co mi trochu (obcas dost) vadi je snaha o jistou preorganizovanost, ale to uz moc odbocuju.
Dobrou noc. Michal
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 3:11

ne ne, nijak zle to neberu, akoráte si myslím, že je lepší přijeti na slepou kešku a zdolati ji, než stahovat nápovědy abych ji pokořil. Pravda do dnešního dne jsem za 13 dní pokořil pouhých 30 kešek, ale nikdy jsem k jejich zdolání nepoužil nápovědy, nebo přítele na telefonu. Přečti si logy. Dost se objevuje souvětí, kešku jsme nenašli, tak jsme použili nápovědu, a objevili za 3 min. To je stejné, jako když řeknu: Jsem myslinec, vylezu na posed, vy mi chyťte srnce, přiveďte před posed, a já ho střelím. No nic, neber to zle, ale myslím, že startovací cache je menší zlo, než nápovědy stažené, ba po telefonu od předchozích nálezců. Já tu cache nemusím nalézt za každou cenu, ale musím ji nalézt sám, né si připsat pouhý bod, za to, že ji před dvěma dny našel můj přítel a řekl mi kde leží.

Je to na dlouhé povídání a možná bychom se za čas i na něčem shodli. Ale já hovořil o popisu a ne o nápovědě. A pokud si někdo vyjede popis i s dešifrovaným hintem, je to myslím každého věc ;-). To co třeba upoutá tvoji pozornost a na první pohled spatříš, druhému může uniknout. Každý vnímá jinak a kouká jinýma očima. A to se pak i malá rada a nápověda náramně hodí :-D
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 8:32

Myslím, že jsi jasný příklad toho, proč si myslim, že nováčci zbaštili všechnu moudrost světa :-(. Nejdřív se zeptáš, jestli by se nedalo nějak vyřešit lovení multi bez popisu a hned se omluvíš, za případnou hloupost, protože si začátešník... Když se ti někdo napíše, že to tvoje řešení je sice pěkné, ale v praxi né vždy použitelné a nikoho k tomu nemůžeš nuttit, tak tady děláš chytrýho (navštěvovanost keše mluví o její kvalitě, použití nápovědy je pro loosery,...).
Nejprve si ujasněme pojmy.
Já (nemluvím o Groulovi) dělám geocaching proto, že jsou to pro nás takové tipy na výlet. Odlovení více chache podnikáme jen pokud to jde v rámci výletu (přizpůsobíme trasu), nebo pokud jedeme ještě s někým na geovýlet případně setkání. Když jdeme na cahce, tak se snažíme mít vytištěn popis (včetně zkoódované nápovědy)´, pokud ho nemáme vytištěný, máme ho v notebooku nebo souřadnice zkontroluje Groula přes wap (bohužel se nám už několikrát stalo, že se souřadnice posunuly a GPS o tom neměla ani páru :-)). Pak nějakou dobu hledáme (podle terénu a počasí to může být 15 minut a nebo třeba i hodinu). Pokud se nezadaří, vyluštíme si nápovědu a může se stát, že je tak jasná, že opravdu po minutě cache máme (a nebo hledáme další hodinu). Pokud nám nápověda nepomůže, zeptáme se "přítele na telefonu" - prostě některého z našich kamarádů. Takhle postupujeme ze stejného důvodu, jako chceš ty popis pro multi někde na startu. Když už jsme na místě, tak je škoda cache nenajít. A navíc, pokud cache je poněkud dál od bydliště majitele, snažíme se vyvarovat hlášek "cahce je ukradena", protože víme, že to stojí spoustu času a energie ji zkontrolovat a zjistit, že tam vlastně je. Ještě se nám nestalo, aby nám třeba Dorcadion volal, že se právě vrátil z Nezapomenutelné keše, kam se máme určitě jet podívat, protože je naprosto vtipně ukrytá ve falešném kanálu, který je asi metr od jediného buku v okolí.... a pokud by nám to nebylo jasné, tak nám ještě pošle fotku, abysme to trefili. Tak tak to opravdu nechodí. Aspoň u nás ne. A nápovědu občas použijeme a nestydíme se za to.
Ty jsi pravděpodobně lovec bodů (nebo se tak aspoň tváříš). 30 keší za 13 dnů je víc jak dvě za den. Navíc bys chtěl na startu multi nějaký popis, abys mohl lovit kdykoliv a kdekoliv.
Prostě každý z nás očekává od geocachingu něco jiného. Vzhledem k tomu, že na našem začátku bylo caches poměrně málo, nebyl pro nás problém se na každou připravit a užít si jí. Na tvém začátku je překešováno, a tak pravděpodobně očekáváš, že budou v novinách vycházet inzeráty "Navštite mou cahce", na fóru bude probíhat lobování ("zvolte si nejlepší cache") a podobně. No, třeba to tak nakonec dobadne. Ať tak jak tak. Pokud se chceš vypravit na některou multi nebo mysteri cache, na které jsem se podílela (tzn. owner je Groula nebo Ivcatko), tak se prostě budeš muset připravit předem. U některých se jedná opravdu o přípravu (Brdský poklad, Rusalka), jinde si musíš vytisknout a přečíst popis (Na Dva medvědi aneb cesta černým Kladnem je opravdu důležité číst až do konce). Vzhledem k tomu, že už je krabiček po ČR poházených spoustu, můžeš tenhle typ úplně vynechat a spokojit se s tím, že nejdeš nějakou tradiční. Ačkoliv je i u některých tradičních dobré si přečíst popis, aby bylo možné třeba respektovat obsah (Čabárna, Amerika), protože se nic nestane, pokud ti to nevyjde a místo zvířátka dáš korále na krk.
Ber to tak, že štěstí přeje připraveným ;-)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 10:38

No nejjednodussi je upgradnout si account na gc.com na Premium a vyuzivat jejich Pocket queries ... ma to jednu vadu, stoji to $30/year ... na PDA pak data loaduju do GPxSonaru. Samozrejme existuji i reseni 'zadarmo', ale ne uz tak jednoducha ... ale vhledem k tomu, ze se u compu pohybujes 'vice nez normalni lide', tak urcite zvladnes i ta 'slozitejsi' reseni ... ;-)

Pripadne se da vyuzit Vogiho seznam cachi v HTML/PDB (http://vogi.wz.cz/), s tim je minimim prace a zvladne to kazdy. Asi jedinou nevyhodou je pomalejsi aktualizace, ale me to zatim skoro vzdycky stacilo.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 10:46

Citanie napovedy je uplne normalna vec. ja ked to dlhsie neviem najst, precitam si napovedu.
Napoveda nam umoznuje hru zjednodusit pre tych, ktori chcu cache rychlejsie, pripadne vobec najst a skomplikovat pre tych, ktori ju chcu hladat uplne samostatne. Zalezi na Tebe, co Ta bavi.
Navyse niektore cache sa bez napovedy najst mozno ani nedaju - casto je v mieste tak zly signal, ze by si tam musel nechat GPS aj s pocitacom a ist sa na 2 tyzdne prejst, aby Ta to zameralo.

  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 12:18

Ivet, musim rict, ze ve spouste veci s tebou souhlasim :-) Pro nas s Gabi je geocaching zpusob jak poznat zajimava mista a treba dodat spolecnym prochazkam trosku vzruseni a nejaky "vyssi" cil :-) A uz jsem se diky hledani kesek dostal na spoustu uzasnejch mist, za vsechny bych jmenoval treba Working Cache II. Co se tyce multi, mystery a dalsich kesek, tak ty mam rad predevsim z toho duvodu, ze nabizi trosku odlisne a zajimave zazitky - stopovani sviticich Kocicich oci v zasnezenem ztichlem lese bylo moc fajn a moc se nam libilo. A napovedu obcas pouzivam, kdyz to skutecne nejde jinak, nebo treba take na velice exponovanych mistech, abych na sebe a kesku neprivolaval zbytecnou pozornost nejakym smejdenim okolo, pokud neni na prvni pohled jasny, kde ta pixla je :-)

Kazdymu, kdo ma problemy s popisek kesek bych vzkazal - kup si mobil, PDA nebo aspon hooodne velkej balik papiru :-)

Je to jen hra, zabava a bude takova, jakou si ji udelame.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 15:04

[quote]
Myslím, že jsi jasný příklad toho, proč si myslim, že nováčci zbaštili všechnu moudrost světa :-(. Nejdřív se zeptáš, jestli by se nedalo nějak vyřešit lovení multi bez popisu a hned se omluvíš, za případnou hloupost, protože si začátešník... Když se ti někdo napíše, že to tvoje řešení je sice pěkné, ale v praxi né vždy použitelné a nikoho k tomu nemůžeš nuttit, tak tady děláš chytrýho (navštěvovanost keše mluví o její kvalitě, použití nápovědy je pro loosery,...).

Nejprve si ujasněme pojmy.

/quote> JJ kešky přibívají. Ale to nejní tím, že jsem sběrač, ale tím, že každý den po práci vezmu kolo ujedu si svých 50 - 70 a u toho něco seberu. Jsem pražák a pro mnoho kešek bych si mohl dojít v pantoflích a pyžamu, jak je mám blízko, ale zdolané je nemám. Zato je mám z Liberecka, Písecka, Plzeňska atd. Takže to asi nebude jenom o multi sberu že jo? Můj dotaz ohledně startovacích kešek vznikl z toho, že třeba já opravdu nemůžu na kole vozit GPS, telefon, noťas, foťák a další. Prostě se mi to na to kolo nevejde. Jinak nápovědu jsem nikdy nepoužil, a nepoužiji, protože ta keška není pro mne sběr, ale výzva. A buď se kolem sebe dokážu dívat a taky se trochu řídit intuicí a najdu ji, nebo pro mne zůstane nedostižnou. Nemusím jí mít za každou cenu. Bod je sice dobrý, ale nejní nezbytný. Samozřejmě můj dotaz na startovací kešky neber jako ohrožení geocachingu, byl to pouze námět jak pomoci nepřipraveným, jako jsem mnohdy já, protože kolikráte nevím, kam mne to zanese.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 15:36

Zkoušel si třeba používat papír. Vim, že je momentálně digitalizovaná doba, ale papír se pořát prodává. Než vyrazíš na kole, tak se rozhodi KAM pojedeš, podívej se CO je v okolí a keše, které tě zaujmou si prostě vytiskni nebo opiš. Plánování ti zabere tak 10 minut (s tiskárnou). Je to sice neekologický, ale pokud si několik keší překopíruješ do jednoho dokumentu a nebudeš to tiskout jen z gc.com, tak to snad pro přírodu nebude taková tragédie a pokud nalezenou cache (popis) odložíš do tříděného odpadu, tak to snad pro naši přírodu nebude taková katastrofa.
Tvůj dotaz rozhodně neberu jako jakékoliv ohorožení (jen mě některé věci řekněmě "překvapují"). Prostě ses zeptal a odpověď je nejde to protože:
- ne všude je to možné
- ne vždy pouhý popis z internetu stačí
- není to v pravidlech, takže i když to tady někdo odhlasuje, tak to neznamená, že to všichni budou dělat

BTW: Budu si tě muset poznamenat do deníčku. Až se potkáme na nějakém geopivu, tak od tebe musím zjistit, proč ti jde tak o popisy na startu, když "keška není pro sběr, ale výzva".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama