Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1581 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:05

medwyn_cz: Gord totiz mysli ne hromadne mazani, ale hromadne odznacovani nalezu.

Ne, Gord mysli hromadne mazani. Ale i hromadne odnzaceni nalezu je na tom podobne, rovnez mam polozku neaktivni. Ale neni to tak dlouho, co Haluma toto upravoval a pripadalo mi, ze to funguje.

HaLuMa: Problem bude asi v tom, jakym zpusobem ty kesky oznacujes. Asi se ti dari se vyhnout akci, ktera nastavuje aktivni ikonky.

Vyzkousel jsem 2 metody:
1. CTRL+A
2. kiknout na kesku, SHIFT+klik na jinou kesku

Pak kliknout pravym mysitkem na nekterou z oznacenych kesek a mam funkci pro mazani (ale i nastaveni nalezu, resp. jeho zruseni) nedostupnou.

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1582 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:19

maaaca pouziva GSAK, takze export z geogetu nepripada v uvahu ani kdyby mi vyjel jeho nalezy z jeho databaze. Co se týče vyplněného jména...taky jsem kontroloval jestli náhodou. Opravdu to byl klasický čistý postup..improt, zobrazit vše ctrl+a upravit tagy přidat nález maaaca a nazdar...no to je jedno. Fakt nevim..je pravda, že už jsem trochu spěchal z práce, ale...fakt zas taková lama nejsem:-) Nevadí, šlo mi o navráceni databáze k ránu, což se stalo (ano jsem debil, že nevim že mam zalohu:-D), takže u mě dobrá;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1583 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:40

Qnik napsal/a:
maaaca pouziva GSAK, takze export z geogetu nepripada v uvahu ani kdyby mi vyjel jeho nalezy z jeho databaze. Co se týče vyplněného


Jestli to GPX jeste mas, tak bych se na nej rad podival, abych tomu prisel na kloub.
  • 0

#1584 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:44

gord napsal/a:
Ne, Gord mysli hromadne mazani. Ale i hromadne odnzaceni nalezu je na tom podobne, rovnez mam polozku neaktivni. Ale neni to tak dlouho, co Haluma toto upravoval a pripadalo mi, ze to funguje.


Mazani vice zaznamu jde, hromadne oznacovani/ruseni nalezu jsem jeste neudelal.

gord napsal/a:
Vyzkousel jsem 2 metody:
1. CTRL+A
2. kiknout na kesku, SHIFT+klik na jinou kesku

Pak kliknout pravym mysitkem na nekterou z oznacenych kesek a mam funkci pro mazani (ale i nastaveni nalezu, resp. jeho zruseni) nedostupnou.


V tom pripade se podivej, jestli nahodou nedelas tu pravou mys na radku, na kterem je zrovna waypoint. Zkus to udelat na radku, kde je zaznam o kesce. Tolik alespon muj pokus pred malou chvilickou.
  • 0

#1585 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 20:37

...ještě malá poznámka pro ty co nemůžou najít aktivní okno Geogetu - Alt+Tab ;)
  • 0

#1586 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 20:58

HaLuMa napsal/a:
Jestli to GPX jeste mas, tak bych se na nej rad podival, abych tomu prisel na kloub.


Muzu ti ho poslat zitra, ale jak rikam..podruhe vse probehlo v poradku. Takze asi opravdu byla chyba nekde na zidli, nebo nevím:-/
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1587 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 10:54

Nálezy lze ručně nastavovat i pro více kešek najednou.

...škoda že takhle nejde měnit i stát kešky - pak už by mě to zamykání listingu tolik netrápilo
  • 0

#1588 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 11:37

Dík za novou verzi, zatím vše šlape jak má..
  • 0

#1589 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 12:50

V posledni verzi GG se navratil stav z nektere z predchozich verzi: toolbar s ikonami pluginu se roztahuje (asi na maximalni velikost nebo na takovou velikost, aby obsahl ikony vsech pluginu) a tedy toolbar filtru je budto na dalsim radku nebo hoooodne odsazeny vpravo. Je to kosmeticke, ale trochu me to obtezuje ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1590 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 14:22

No, aby obsahl vsechny ikonky, to se tak automaticky roztahne. Pokud tam nejake ikonky nechces, vyhazej si je v PluginManageru. ;) Ona je to bohuzel neprijemna vlastnost toho Microsoftiho CoolBaru, ze kdyz povolis bar, ktery byl zakazany, tak se umisti bud co nevice vlevo, nebo vpravo. Sice to ve starsich verzich drzelo na miste, ale musel jsem to zmenit, protoze to na nekterych systemech bylo obludne pomale. :( Proto vrele doporucuji, ze pokud ti vadi mit ten toolbar nalepeny na pravem okraji, tak jej musis umistit na samostatnu radek, a on zustane vlevo. Nejak se mi nedari najit zpusob, aby mne vice poslouchal.
  • 0

#1591 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 18:55

Tak me napadlo, ze by Geoget2 mohl umet vzajemne s funkci Download PQ a import prochazet lokalni adresare v PC, najit GPX a nahrat ho. Docela by se mi to hodilo, co si myslite ostatni?
  • 0

#1592 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 19:00

Kuratkoo napsal/a:
Tak me napadlo, ze by Geoget2 mohl umet vzajemne s funkci Download PQ a import prochazet lokalni adresare v PC, najit GPX a nahrat ho. Docela by se mi to hodilo, co si myslite ostatni?

Myslím, že by stačilo, kdyby si pamatoval poslední adresář pro import i export B)
  • 0

#1593 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 19:05

Kuratkoo napsal/a:
Tak me napadlo, ze by Geoget2 mohl umet vzajemne s funkci Download PQ a import prochazet lokalni adresare v PC, najit GPX a nahrat ho. Docela by se mi to hodilo, co si myslite ostatni?


No, uz to dela... a tim adresarem je podadresar s nazvem PQ pod datovym adresarem geogetu. ;)

Dokonce tam mas i funkci, ktera to z toho adresare na jeden klik naimportuje, aniz bys e pokousel tahat data z postovniho serveru.
  • 0

#1594 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 17:36

Maly dotaz. Pouzivam makro na export POI. Pri kazdem exportu jsem klasicky dotazovan kam se ma potrebny soubor ulozit. Bylo by technicky mozne nejak natvrdo nastavit cestu k spravnemu adresari? Je to otazka upravy makra nebo pripadneho nastaveni geogetu?
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1595 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 19:30

Dotaz matri do vlakna s POI exortem, ne sem. Na disku mam verzi, ve ktere je to mozne nastavit natvrdo. Je to vec makra. Makro vydam snad nekdy behem mesice nove. To vydani stoji na me lenosti ;-) ...
  • 0

#1596 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 20:21

Omlouvam se za spatne razeni dotazu. Pouzivam makro od Qnika, ne tvoje. Zase tak moc tech par kliknuti neobtezuje, takze to nechame plavat :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1597 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 19:51

Mám problém...a nechce se kmi listovat 80 stran zpět.. Rozdělení podle výšky trvá u 500 nálezů cca 10 minut (Geoget 2.2.0) běžící na systému Windows 7. Má to tak být ?
  • 0

#1598 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:02

Trauma_Zero napsal/a:
Rozdělení podle výšky trvá u 500 nálezů cca 10 minut (Geoget 2.2.0) běžící na systému Windows 7. Má to tak být ?

divné, mám sice jen XP, ale ... co třeba použít databázi SRTM - pak nemusíš pro každou keš stahovat výšku přes Inet - řádově mnohem mnohem rychlejší ;)
  • 0

#1599 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:07

Trauma_Zero napsal/a:
Mám problém...a nechce se kmi listovat 80 stran zpět..

Rozdělení podle výšky trvá u 500 nálezů cca 10 minut (Geoget 2.2.0) běžící na systému Windows 7. Má to tak být ?


Problem je v tom, ze makro Elevation se snazi ptat serveru, ktery svoje verejne sluzby prestal poskytovat. takze nejen ze ti to dlouho trva, ono ti to vysku ani nezjisti.

reseni: otevri si v poznamkovem bloku soubor elevation.ggp.pas a na zacatku oprav adresu serveru na 'ws.geonames.org'

V kazdem pripade doporucuji pouzivat SRTM data (odkaz i predpripraveny balicek pro ceskou Republiku mas na geogetich strankach). Tim si usetris online dotazy - bude to rychlejsi. A navic se ti bude vyska ukazovat i v kazdem editoru souradnic uvnitr geogetu.
  • 0

#1600 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 20:17

SRTM je jen pro česko ? Jak zjistím výšku u mých 30 nalezených slovenských keší ? Chci to vše pro export do statistiky a dá se říct že to dělám poněkolikáté ale pokaždé s tím maturuji....
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama