Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1721 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 16:25

Vzdyt pisu, ze by sis mohl v plugin managerovi explicitne rici, ktere z ggc maker v popup menu chces. jinak: mluvis asi o ggp makrech, to jsou ve skupinach. Ale ggc jsou ta makra v listingu.
  • 0

#1722 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 22:25

Ahojky, Geoget již nějakou dobu k plné spokojenosti používám, a měl bych k němu dva dotazy. 1) Dá se nějak někde nastavit (přesněji zvětšit) maximální délka listingu, který Geoget ke keškám na požádání stahuje? Už se mi párkrát stalo, že byl listing natolik ukecaný, že mi jeho výpis skončil těsně před vzorcem pro výpočet finálky nebo mi zůstala skryta jiná nezbytná data. Vzhledem k velikosti paměti mého Oregána je mi celkem jedno, jestli GPXko s nahranými keškami předpokládané oblasti odlovu bude mít dvě mega nebo deset, takže bych rád tu délku listingu nastavil na "nekonečno". 2) Jaký je nejlepší postup na updatování stavu kešky? Poslední dobou se mi často děje, že keška je na GC.com normálně v provozu, ale já mám v Geogetu ještě pořád stav z doby, kdy byla disable (nebo naopak si jdu pro kešku, kterou mi Geoget hlásí jako aktivní, a teprve na místě zjistím, že keš je už týden nebo dva disable). Zkouším updatovat přes Download Update nebo přes Download All (a potom samozřejmě F5), ale stav kešky zůstává pořád z doby před několika týdny. Přitom fungl nové kešky mi to normálně přidává včetně souřadnic a všeho. Jediný postup, na který jsem přišel a který tohle řeší, je stažení listingu u kešek, které chci mít aktuální. To se mi pak stav skutečně změní na aktuální, ovšem dělat tohle periodicky třeba pro všechny pražské kešky je práce na dlouhé zimní večery. Existuje nějaký elegantnější postup? Předem díky za každou radu, Jarda
  • 0

#1723 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 23:15

1. nejde o listing, ale o jeho export. Exporty jsou zcela volne a kazdy si je muze upravovat podle sveho. Proto treba existuji i exporty urcene primo pro Oregon, ktere se snazi tyto problemy nejak resit. Poohledni se na webu geogetu po pridavnych makrech. 2. To je obecny problem. Nejlepsi postup je krmi to z PocketQuery, ale to te stoji par stovek rocne. Pokud stahujes z webu pres GJ, jsi omezeny tim, co ti web nabizi. A ten, bohzuel, neobsahuje zadny seznam 'zmenenych kesi'. Proto jediny zpusob, jak hromadne ziskat aktualizaci stavu kesi je 'download all' Neni to tak hrozne, protoze tato operace nestahuje listingy, jen zakladni informace o kesich, takze to netrva celou vecnost. Pokud si nastavis GJ tak, aby tahal misto cele republiky jen oblast, co te zajima, tak je to jeste mnohem rychlejsi.
  • 0

#1724 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 0:10

HaLuMa napsal/a:
1. nejde o listing, ale o jeho export. Exporty jsou zcela volne a kazdy si je muze upravovat podle sveho. Proto treba existuji i exporty urcene primo pro Oregon, ktere se snazi tyto problemy nejak resit. Poohledni se na webu geogetu po pridavnych makrech.

2. To je obecny problem. Nejlepsi postup je krmi to z PocketQuery, ale to te stoji par stovek rocne.

Pokud stahujes z webu pres GJ, jsi omezeny tim, co ti web nabizi. A ten, bohzuel, neobsahuje zadny seznam 'zmenenych kesi'. Proto jediny zpusob, jak hromadne ziskat aktualizaci stavu kesi je 'download all' Neni to tak hrozne, protoze tato operace nestahuje listingy, jen zakladni informace o kesich, takze to netrva celou vecnost.

Pokud si nastavis GJ tak, aby tahal misto cele republiky jen oblast, co te zajima, tak je to jeste mnohem rychlejsi.


1) Díky, pohledám to. Myslel jsem, že to je součást Geogetu a že tudíž budeš vědět, že v tom a tom PAS souboru se na řádce XY změní ta a ta konstanta a bude. Nevadí, kouknu se.

2) Já jsem si PM v létě pořídil, takže přes to PocketQuery by to asi šlo, jenže mi to časově nepřijde o moc jednodušší, než prostě stáhnout listingy u všech keší k odlovu.
Pokud jde o Download All, tak to jsem po neúspěšném Download Update také zkoušel. Mám nastavený filtr jen na svůj aktuální kraj-Prahu, takže Download All trvá jen chviličku. Problém ale je, že ani tak žádná změna nenastala. Kešky byly pořád postaru. Netušíš, čím by to mohlo být?
  • 0

#1725 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 8:24

1) Geoget ma listingy cele, export je exportuje jiste cele. Problem je v Oregonu, ktery nedokaze zobrazit dostatecny pocet znaku. Ja to resim tak, ze nahravam kesky i jako POI a nejenom jako GPX. Pokud by nahodou nejaka keska mela kratsi listing, kouknu do poi, kde ho ma vzdy cely. GSAK a Mozigo maji nejake exporty, ktere kesky rozrezavaji na vice a kazde te uriznute kesi vlepi kousek listingu. Tenhle pristup se mi ale nelibi, takze to delam tim vyse zminenym. Podivej se do meho podpisu, kde najdes odkazy na stazeni exportu specialne naprogramovanych pro Oregon. 2) Pokud to uspesne probehlo, zmena jiste nastala. Problem je ale s archivovanymi keskami, ktere se pomoci "Download All" nemuze podarit stahnout. (proste na webu pri vyhledavani nejsou videt) Hodne doporucuju nechat si poslat dve PQcka s Prahou a potom pomoci databazovych nastroju archivovat dlouho neaktualizovane kesky. Pokud mas v Geogetu krabicek malo, pomouze i vyfiltrovani cele databaze a stazeni listingu pomoci Geojarry pro vsechny kese.
  • 0

#1726 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 8:33

Download All ovsem nestahuje listingy. Takze rozumnejsi cesta je vybrat si kese z cilove oblasti (treba stred a 20 km okolo), ty oznacit a pro ne stahnout listing. Tim dojde k aktualizaci vsech informaci o kesi vcetne aktualizace listingu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1727 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 8:35

gord napsal/a:vybrat si kese z cilove oblasti (treba stred a 20 km okolo), ty oznacit a pro ne stahnout listing.


A tohle zase nedotahne do databaze kese, ktere tam jeste nejsou :-)

Je treba to kombinovat.
  • 0

#1728 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 12:05

Jednoduchý dotaz na export :) Které GPX mám exportovat aby tam toho bylo co nejvíc? Díky za odpověď :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#1729 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 12:30

POI GPX z medwynova makra :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1730 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 12:31

gord napsal/a:
POI GPX z medwynova makra :)


A sežerou mi to programy:
GCZII
Geoscout 2
Beeline
???
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#1731 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 12:41

Dle meho jsou vysledkem standardni (rozumej: pro gc.com) gpx soubory. Tak snad ano.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1732 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 15:01

Díky Halumovi a Medwynovi za odpovědi. Hned se na ta makra mrknu.
  • 0

#1733 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:03

majkeld napsal/a:
Porucha přístupu na adrese 00585F2D v modulu 'geoget.exe'. Čtení adresy 00000360."


Bohuzel, z tohoto nelze poznat vubec nic. Me pomuzes tim, ze mi hodis do soukrome zpravy to, co se to objevi po kliknutina tlacitko "details..." Dik.
  • 0

#1734 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 23:41

Koukám nový GG2 je na světě. Děkuji. Pokusil jsem se naimportovat nějaké waymarky, ale jsou bez ikony. Nedalo by se doimplementovat ještě ikonu?
  • 0

#1735 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 23:57

Prkotinky, jako je ikonka, se resi az v druhem kole. ;) Ja spise cekal, ze ocenis podrobne filtrovani podle vsech druhu kesi. Tolikrat sis na to stezoval... B)
  • 0

#1736 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 0:22

mam taky novej geoget. a je to super. Chlapi jen tak dál...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#1737 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 8:36

HaLuMa napsal/a:
Ja spise cekal, ze ocenis podrobne filtrovani podle vsech druhu kesi. Tolikrat sis na to stezoval... B)

Jj, už jsem na to koukal, rozšíření filtrů je supr. Díky. Měl bych k němu ale dvě malé připomínky. Mezi možností filtrování schází nově možné importované waymarky a open cache (nebo jsem na to nepřišel) a pak by bylo asi užitečné filtrování kromě data založení i data poslední aktualizace (větší/menší než zadané datum, možná mezi dvěma daty).
  • 0

#1738 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 8:51

Ono tam toho schazi vicero, bude dodelavano postupne. Co se tyce filtrovani Waymarku, tak muzes filtrovat podle jeho kategorii, ktere se ti objevi na konci seznamu typu geokesi.
  • 0

#1739 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:57

Jen jsem se chtěl zeptat... Dělám statistiky pro team. Vždycky v GG změním nick, nahraju PQ finds, změním nick nahraju další PQ finds, atd a nakonec nick změním na teamovej. Nebylo by možný aby pixla, která už je označena jako nalezená by změnila datum nálezu, když by v následujícím PQ byl ten nález uskutečněnej někdy dřív? Tedy..kontrolovat datum nálezu a případně nastavit to dřívější??
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1740 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:21

Docela nerad bych menil dogma, ze jakmile si clovek nejak oznaci nalez, tak mu nebude nicim prepatlany. Sise mne napada, jestli by se tento a i jine problemy nedaly resit elegantneji, treba tim, ze by se GGstat naucil brat nalezy odjinud, treba z nejakeho jednoducheho CSV textaku. Pak by se uz resila jen uloha prevodu MyFindPQ na textak.
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama