Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1741 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:42

a co tam tu volbu dat a v nastaveni ji mit moznost povolit/zakazat..s tim ze defaultne by to bylo zakazane??
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1742 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:46

HaLuMa napsal/a:
Ono tam toho schazi vicero, bude dodelavano postupne.

Co se tyce filtrovani Waymarku, tak muzes filtrovat podle jeho kategorii, ktere se ti objevi na konci seznamu typu geokesi.

Už to vidím... To je ale hrozně nepřehledný... Bylo by lepší, kdyby se to dalo filtrovat jen jako waymark obecně, kategorii pak uvidím v nějakém sloupci jako tag nebo tak něco...
  • 0

#1743 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:52

Jak jsem rekl, bude dodelavano postupne. Zatim si muzes filtrovat podle jednotlivych Waymark kategorii, coz nepovazuji za zadne nestesti ani za nic strasne neprehledneho. Nedramatizuj to. Kategorii ve sloupci muzes videt uz ted. Prihod si sloupec "druh".
  • 0

#1744 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 12:02

Ouha, teď jsem narazil na zásadní problém s inportem WM a Open keší... automaticky se započítají do Statistik :o Stačí mít standardní keš, openkeš a WM jednoho místa a rázem jsou do statistik 3 nálezy :D Tak to se s tím bude muset nějak začít počítat i v GGStatu B) No možná cesta, jak do statistik dostat WM a OpenCaching. OK. Vyřešeno smazáním WM a OpenCachí z databáze. Ideální by bylo, kdyby GG uměl pracovat s více databázema jako GSAK. Jo u OpenCachingu se ti keš Kvíz špatně importuje jako multinka místo mysterka.
  • 0

#1745 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 12:04

HaLuMa napsal/a:
Jak jsem rekl, bude dodelavano postupne. Zatim si muzes filtrovat podle jednotlivych Waymark kategorii, coz nepovazuji za zadne nestesti ani za nic strasne neprehledneho. Nedramatizuj to.

Kategorii ve sloupci muzes videt uz ted. Prihod si sloupec "druh".

Nedramatizuju, je mi jasný, že je to vývojová verze... Pracuje se ale při definici filtru s tím hrozně neprakticky. Naimportoval jsem si svoje WM a ty co jsem našel... a automaticky se přidalo cca 30 skupin, což při úpravě filtru je už neúnosný odklikávat, ještě když každý klikátko má 3 stavy a zádoucí je ten poslední :)
  • 0

#1746 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 12:56

Ja ti nevim, na cem to zkousis, ale ta klikatka u typu kesi/bodu jsou jen dvoustavova. Pokud je mas v tom tetim stavu, tak to je jen po importu ze stare verze GGF, rucne jej nastavit nejde. ;)
  • 0

#1747 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 12:59

sobikovi napsal/a:
OK. Vyřešeno smazáním WM a OpenCachí z databáze. Ideální by bylo, kdyby GG uměl pracovat s více databázema jako GSAK.


A co ti brani si tyhle veci davat do zvlastni databaze? Vzdyt muzes pouzivat vice databazi! Nikdo te nenuti si to hazet na stejnou hromadu ke geokesim!

sobikovi napsal/a:
Jo u OpenCachingu se ti keš Kvíz špatně importuje jako multinka místo mysterka.


Jo, to je tim, ze Opencaching sam vubec neprovozuji, takze neznam vsechny jejich nazvy druhu kesi. Existuje nekde seznam?
  • 0

#1748 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:15

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
OK. Vyřešeno smazáním WM a OpenCachí z databáze. Ideální by bylo, kdyby GG uměl pracovat s více databázema jako GSAK.

A co ti brani si tyhle veci davat do zvlastni databaze? Vzdyt muzes pouzivat vice databazi! Nikdo te nenuti si to hazet na stejnou hromadu ke geokesim!

Pokud vím, tak v GG nemám možnost zvolit si databázi, se kterou chci pracovat a která je default při startu GG...
  • 0

#1749 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:21

sobikovi napsal/a:
Pokud vím, tak v GG nemám možnost zvolit si databázi, se kterou chci pracovat a která je default při startu GG...


Tak to vis spatne. Pouzivam parametr -d=...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1750 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:22

Ale muzes mu rict adresar, kde ta databaze ma byt. Datovych adresaru muzes mit kolikchces a parametrem pri spusteni muzes geoget nasmerovat na adresar, ktery chces. Je to popsane na wiki, a to dokonce hned nekolikrat.
  • 0

#1751 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:43

HaLuMa napsal/a:
Jo, to je tim, ze Opencaching sam vubec neprovozuji, takze neznam vsechny jejich nazvy druhu kesi. Existuje nekde seznam?

Co jsem dohledal:
Událost = Event
Multicache=Multicache
Tradiční cache=Traditional
Neznámá=Mystery
kvíz=??? asi taky Mystery
Drive-in=??? asi Traditional
Virtuální=Virtual
Matematická??? asi taky Mystery
WebCam=Webcam
Pohybující=???
  • 0

#1752 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 14:55

HaLuMa napsal/a:
Ale muzes mu rict adresar, kde ta databaze ma byt. Datovych adresaru muzes mit kolikchces a parametrem pri spusteni muzes geoget nasmerovat na adresar, ktery chces. Je to popsane na wiki, a to dokonce hned nekolikrat.

njn, máte pravdu. Jen to není moc user friendly...
  • 0

#1753 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:02

sobikovi napsal/a:
njn, máte pravdu. Jen to není moc user friendly...


Tak tahle veta mi tu uz dlouho chybela. Naopak je to pohoda. Mam nekolik zastupcu a na ktereho kliknu, s tou DB mi pracuje.

Jiste to jde udelat volbou v menu v GG, ale znamena to nejakou praci navic. HaLuMa tu kdysi rikal neco o tom, ze nekdy v budoucnu, az nebude mit co delat, ... Prislib mame, tak to tak nechme. Vsak ono to nekdy bude.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1754 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:02

Ale HaLuMa ma prece v planu to udelat vice friendly. Bude mozno prepinat mezi databazemi podobne jako v GSAKu, jen to nebude brzo. Zatim to muzes resit takto.
  • 0

#1755 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 15:06

medwyn_cz napsal/a:
Ale HaLuMa ma prece v planu to udelat vice friendly. Bude mozno prepinat mezi databazemi podobne jako v GSAKu, jen to nebude brzo.

Zatim to muzes resit takto.

jj, už jsem si pro testování udělal několik zástupců. Ještě nějaké pěkné ikonky ;)
  • 0

#1756 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:52

Tak nevim, bud jsem blbej, nebo je neco jinak :) Sotva jsem se naucil ovladat filtr v GG a jeho "3-polohove" prepinani, tak v nove verzi se mi nejak nedari. U vyberu typu kesek mam ted jen 2 moznosti, bud ano, nebo ne. Neumim nastavit "toto ignoruj". Delam neco spatne, nebo se zmenil zpusob ovladani?
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1757 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 16:56

lukabike.com napsal/a:
Tak nevim, bud jsem blbej, nebo je neco jinak :)
Sotva jsem se naucil ovladat filtr v GG a jeho "3-polohove" prepinani, tak v nove verzi se mi nejak nedari. U vyberu typu kesek mam ted jen 2 moznosti, bud ano, nebo ne. Neumim nastavit "toto ignoruj". Delam neco spatne, nebo se zmenil zpusob ovladani?

Ignoruj = ne.
  • 0

#1758 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 17:03

sobikovi napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
Tak nevim, bud jsem blbej, nebo je neco jinak :)
Sotva jsem se naucil ovladat filtr v GG a jeho "3-polohove" prepinani, tak v nove verzi se mi nejak nedari. U vyberu typu kesek mam ted jen 2 moznosti, bud ano, nebo ne. Neumim nastavit "toto ignoruj". Delam neco spatne, nebo se zmenil zpusob ovladani?

Ignoruj = ne.

Diky za odpoved. Takto jsem se pokousel ovladat GG puvodne, bylo mi vysvetleno ze ma 3 volby a najednou je to zase jinak :) Ale nevadi, funguje to :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1759 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 19:47

lukabike.com napsal/a:

sobikovi napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
Tak nevim, bud jsem blbej, nebo je neco jinak :)
Sotva jsem se naucil ovladat filtr v GG a jeho "3-polohove" prepinani, tak v nove verzi se mi nejak nedari. U vyberu typu kesek mam ted jen 2 moznosti, bud ano, nebo ne. Neumim nastavit "toto ignoruj". Delam neco spatne, nebo se zmenil zpusob ovladani?

Ignoruj = ne.

Diky za odpoved. Takto jsem se pokousel ovladat GG puvodne, bylo mi vysvetleno ze ma 3 volby a najednou je to zase jinak :) Ale nevadi, funguje to :)

V mém mládí nás učili, že při programování je jenom yes a no, ne ještě maybe B) To byly doby. Dneska prý už to možné je :D
  • 0

#1760 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 21:33

panovem panove, snazite se usklibat, pritom by stacilo trosku premyslet. Takze zaprve - tristavove zaskrtavatko neni zadny muj vymysl, je to zcela standardni ovladaci prvek ve Windows a nejsem zdaleka sam, kdo jej pouziva. Za druhe - nastavovani filtru neni ani nahodou dvoustavove. Ono je z logiky veci skutecne tristavove. To by slo obejit za pomoci dvojice zaskrtavatek. Jedno pro stav ano-ne, a druhym by se ucinkovani tohoto filtru vypinalo-zapinalo. Ale proc to delat slozite, kdyz to jde udelat jednim ovladacim prvkem, ktery je presne k tomuto urcen? za treti - ze by nekdo nevedel jak na to, to asi tezko, kdyz na kazdeho neustale v levem hornim rohu sviti zcela nazorny navod. za ctvrte - vyber typu kesi tristavovy neni, stejne jako par jinych veci ve filtrech. Vyplyva to z logiky veci. Nejedna se o samostatny atribut, ale o vycet moznych stavu jednoho atributu, takze je mezi nimi logicka vazba OR. kdyz se nad tim zamyslite, tak zjistite, ze kdyz to bylo tristavove, tak se drive volby "musi mit" a "nesmi mit" zaroven vylucovaly. Keska tezko mohla mit nejaky typ a zaroven mohla mit nejaky jiny. keska muze mit prave jeden typ, takze muze splnovat prave jen jedno z tech mnoha zaskrtavatek. Kdyz muze splnit prave a jen jedno z tech zaskrtavatek, tak logicky bud ten typ ma nebo nema. Drive, kdyz to bylo tristavove, slo filtr nastavit bud pozitivne, nebo negativne. Mohl jsi rict, ze keska musi mit nejaky atribut, nebo naopak nejaky mit nesmi. Ale fungovalo to jen tehdy, kdyz se tyto dva zpusoby navzajem nemichaly. A uznal jsem, ze to muze byt pro nekoho obtizne pochopitelne, a pro nekoho, komu neni Boolova algebra blizka, mohlo byt obtizne vubec spravnou kombinaci zaskrtani vymyslet. Proto jsem to vymezeni udelal jen pozitivni a vystacil jsem si jen s dvoustavovymi zaskrtavatky. Aby se dal filtr jednoduse nastavit i negativne, pridelal jsem tam moznost dvojklikem filtr invertovat, coz jeho logiku otoci. Moznosti nastaveni jsou tak ve vysledku stejne, akorat se u toho uz nemusi tak premyslet. Cekal bych, ze tento krok treba takovy Sobik oceni, protoze tady vecne remcal, ze je to slozite a neintuitivni. Misto jasani, ale remca zase. Zjevne se snazim zbytecne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama