Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1761 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 21:46

HaLuMo, kliiid :) Chyba byla mozna u me, napovedy jsem si nevsiml...Kazdopadne to jak to funguje ted se paradni, jen jsem to proste necekal. Jak jsem psal driv, kdyz jsem s GG zacinal, tak jsem byl nestastny prave z duvodu jak pises: Ve filtru jsem si navoli ze chci zobrazit tradicku a zaroven multinu a pak jsem byl rozcarovan z toho, ze nevidim nic. No a bylo mi vysvetleno ze se situace ma tak a tak a ze mam 3 volby - ano, ne a mozna. Fajn, naucil jsem se to pouzivat, fungovalo to dobre. No a dneska spustim GG a ono je to jinak, volby jsou jen dve. Funguje to jeste lip, jen jsem na to musel prijit a nehledat to co tam neni :) Takze z me strany diky, jak za GG, tak za vysvetleni :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1762 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 22:18

Halumo, co povídáš. Já jsem jen pro ano/ne, takže jen plus, pozitivní a díky ;)
  • 0

#1763 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 22:20

HaLuMo, veliké díky za novou verzi. Konečně jsem se dokopal k instalaci a nestačím koukat. Super ;)
  • 0

#1764 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 8:29

Je možnost nějak napsat importní makro? Jedná se mi o možnost importu z uložené htm stránky waymarku...
  • 0

#1765 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 8:50

Importni makro napsat jde, jen bude velka otrava tu HTML stranku parsovat. Zrovna waymarky obsahuji dosti nekonzistentni vystupy. To vymyslel nejaky chaotik. ;)
  • 0

#1766 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:24

Měl bych pár dotazů k regulárním výrazům v Makrech pro GeoGet 2.
- jaká je přesná syntaxe regulárního výrazu, má obsahovat i lomítka na začátku a konci řetězce jak jsem to četl v návodu http://www.linuxsoft...?id_article=947
- je některá z funkcí pro makra vytvořit pole hledaných řetězců a teprve s nimi pak pracovat? Jde mi o to vyzobat z HTML jen některé údaje (adresu, název apod.) a zbytek zahodit a se získanými daty teprve dál pracovat

Stále pracuji na makru pro automatické generování seznamu Geocoinů, ale pořád mi to nějak nevychází. Zatím jsem se dopátral k řešení přes PHP http://diskuse.jakps...=9&topic=101330. Regulární výraz by měl být PERL kompatibilní, ale nenašel jsem odpovídající funkci PHP funkce preg_match_all.

PS: V manuálu nefunguje odkaz na "syntaxi podobnou Perlu".
  • 0

#1767 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:37

function RegexFind(const ARegExpr, AInputStr: String): boolean Obrahuje v prvnim parametru pouze regularni vyraz. Protoze je oddelen od "testovaneho" stringu, neni treba jej oddelovat lomitkem, "pozna se" to podle toho, ze je to prvni parametr.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1768 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:40

Zkus tenhle navod: http://mp3bookhelper...xpressions.html

Vychazi to z helpu te knihovny, kterou pouzivam, a jejiz web nejak chcipnul.

Pokud jde o kolekce retezcu, podivej se na tridu TStringList. Myslim, ze se to i v par slozitejsich makrech pouziva. Pokud by tech dat melobyt hodne, pak se da jeste uvazovat o ukladani do databaze (bud svoji stale, nebo docasne).
  • 0

#1769 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:45

Záleží co znamená pro program hodně. 1000 je již hodně či málo. Od toho by se dalo odvíjet použití databáze či nikoliv.
  • 0

#1770 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:54

Tam uz zalezi na pouziti. treba jestli budes delat hodne vyhledavani nahodne povahy, pak uz bych to do databaze dal. Pokud jde treba jen o to, ze tam postupne neco nasyslis a pak to sekvencne probehnes, tak na to je to zase malo. ;)
  • 0

#1771 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:00

Nastíním postup: 1. Pomocí GeoJarry stáhnu stránky s vlastními a nalezenými geocoiny/TB 2. Ze stránek získám název obrázku geocoinu, jeho název a odkaz na jeho stránky 3. Setřídím geocoiny podle čísla (název obrázku) 4. vygeneruji HTML soubor se seznamem geocoinů a uložím někam do PC První bod jsme tady někde na fóru už vyřešili a druhý právě teď řeším, protože s PHP umím tak jsem se dopracoval s nápovědou k řešení. Nicméně Pascal mi zatím moc nejde a tak se snažím převést řešení PHP do Pascalu, ale evidentně na to jdu ze špatné strany.
  • 0

#1772 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:19

A kdyz uz mas v php bod 2 vyresen, proc to neudelas az po bod 4 vcetne? Vzdyt je jedno, jakym zpusobem to thml ziskas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1773 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:25

No nezdá se mi to elegantní posílat ty stažené stránky někam na server a pak zase výsledek zpět a hlavně nemám žádný vhodný hosting kam bych to umístil.
  • 0

#1774 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:09

Pokud umis psat treba v C-cku, nebo jinem jazyce schopnem produkovat klasicke DLL knihovny, pak je tu jeste moznost to naprogramovat jako DLL a to ze skriptu zavolat. I tato moznost existuje.
  • 0

#1775 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:33

No nezdá se mi to elegantní posílat ty stažené stránky někam na server a pak zase výsledek zpět a hlavně nemám žádný vhodný hosting kam bych to umístil.

Tomu nejak nerozumim, geojarry preci stahne stranky do nejakeho temp adresare, ty to localne parsujes, zpracujes a nekam lokalne nahrajes vysledne HTML. To se pak muze treba pridat do profilu pres GgStat. Kde je treba nejaky hosting?
  • 0
MaFa

#1776 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:32

No jasně když to budu dělat jen pro sebe tak si to spustím na localhostu, ale chtěl jsem to udělat pro všechny. Tím pádem by musel být PHP skript na nějakém veřejném serveru a to se mi nechce.
  • 0

#1777 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:55

No jasně když to budu dělat jen pro sebe tak si to spustím na localhostu, ale chtěl jsem to udělat pro všechny. Tím pádem by musel být PHP skript na nějakém veřejném serveru a to se mi nechce.

Aha, tak to jo. Ja myslel ze chces udelat makro do GG.

Z jineho soudku: zaznamenal jsem pozadavek na mapu kraju/okresu Slovenska, co ty na to? Ta ceska od tebe tady nema ve svete geocachingu konkurenci. Pripadne i jine zeme v okoli.
  • 0
MaFa

#1778 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:12

Tady asi dochází k nedorozumění. Pochopitelně chci vytvořit GG makro. Jenže v pascalu mi to moc nejde a našel jsem řešení v PHP (to umím více) a chtěl jsem ho převést na úroveň makroskriptů. Gord však napsal proč to rovnou neudělám celé v PHP a pak jen asi předám výsledek skriptu. No a na to jsem reagoval. Pokud je zájem o Slovensko, není problém. Vždy je důležité sehnat vektorovou mapu daného státu (vč. krajů/okresů). Tu jsem našel a tak mohu dodělat. Pár dní to ale zabere.
  • 0

#1779 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 22:06

PetrX napsal/a:
Pokud je zájem o Slovensko, není problém. Vždy je důležité sehnat vektorovou mapu daného státu (vč. krajů/okresů). Tu jsem našel a tak mohu dodělat. Pár dní to ale zabere.


...a když už v tom budeš, nebylo by i Irsko?
...no asi vím jak odpovíš, ale za otázku nic nedám :D
  • 0

#1780 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 9:04

No a víš, že se docela mýlíš :). Až bude mapa Slovenska vrhnu se na Irsko. Podklady jsem taktéž našel. Ještě že existuje ta wikipedie, to se pak pracuje snadno a nikde to hledat nemusím :). Edit: Nemáš náhodou někde seznam krajů/okresů včetně SPZ zkratek. Vím, že se to u nich nazývá jinak, ale nechce se mi to hledat jak prostě obdoba našeho členění ;) ať to nemusím hledat.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama