Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#161 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:29

tak opet nova verze: - oprava ruznych drobnych chyb - sada oprav kolem waypointy (jejich import, dlouhe popisky z webu, vylepsena prace s waypointy co maji prazdne souradnice, atd.) - zcela novy parser obrazku listingu. U nove importovanych kesi by tim padem mely fungovat obrazky na evince a pod. - vylepseny import s moznosti nalejvani iprotovanmych kesi rovnou do vypisu. - Zmena prace s importovanymi logy. K tem logum... nyni se pred importem logy z databaze nemazou, ale pridavaji se k soucasnym. A na konci importu se provede uklid logu, ktery se ridi nastavenim v 'settings->cache informations'. Tam se nastavuje, kolik nejnovejsich logu se ma schovavat. Zbytek se sam odmaze. (0 = zadne se neschovavaji, -1 schovavaji se vsechny.) A pak tam jsou dve zaskrtavatka. Prvni zajisti, ze navic k tem X nejnovejsim logum se schovaji vsechny vase vlastni logy. A druhe zaskrtavatko zajisti,z e se navic k tem X nejnovejsim logum schovaji tzv. dulezite logy. Co to je? To je posledni enable/disable log, posledni log o udrzbe, ale take posledni log o presunu souradnic. Ano, jsem si vedom, ze pri pravidelne aktualizaci muhou nejake logyprobehnout bez povsimnuti. Vim to, ale porad si myslim, ze tento system automatickeho uklidu logu je lepsi nez dratem do voka. ;)
  • 0

#162 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 15:18

Díky za novou verzi! Vypadá to, že waypointy nyní fungují. Objekt pro Ref bod asi ještě není - nebo jo?
  • 0

#163 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 15:22

neni, na to jsem dneska zapomnel.
  • 0

#164 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:04

HaLuMa napsal/a:
neni, na to jsem dneska zapomnel.


Taky by to asi chtělo ošetřit chování k PM keším.

GC1FQ5H
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#165 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:23

kolombo napsal/a:

Taky by to asi chtělo ošetřit chování k PM keším.

GC1FQ5H


Co konkretne je tam za problem?
  • 0

#166 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:23

Nešlo by rozšířit ohodnocení keše (logu) z "můj" na "náš"? Mám na mysli častou situaci, kdy v rodině je víc kačerů, dohromady používáme jeden GeoGet, ale každý zakládá / loguje za sebe. Např (viz výše) - zachovat nejen moje logy, ale naše logy. Je možné přidávat fiktivní keše? Třeba rozpracovanou keš (ještě před publikací), její varianty?
  • 0

#167 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:31

ProKesTom napsal/a:
Nešlo by rozšířit ohodnocení keše (logu) z "můj" na "náš"? Mám na mysli častou situaci, kdy v rodině je víc kačerů, dohromady používáme jeden GeoGet, ale každý zakládá / loguje za sebe. Např (viz výše) - zachovat nejen moje logy, ale naše logy.


Tedy ze by i vsechny vase kese byly oznacene jako vlastni?

ProKesTom napsal/a:
Je možné přidávat fiktivní keše? Třeba rozpracovanou keš (ještě před publikací), její varianty?


Ano, je. geocache->new cache a tam zadat novy GC kod.
  • 0

#168 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:36

a) ano b) nojo, ale tam máš asi nějaký test na správnost GC kódu, co jsem zkusil to nevzalo.
  • 0

#169 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 21:48

ad a) ... No, ideálně i možnost odlišit: tuto keš našel jen někdo z týmu, tuto všichni, tuto nikdo.
  • 0

#170 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 23:16

medwyn_cz napsal/a:

gord napsal/a:
staci znovu naimportovat listing vybranych kesi.


Neni treba ani listing, staci vypis z nearest - neboli seznam kesi.


Díky, zkoušel jsem na to jít přes LOC soubory, ale to nepomohlo. Ukládat výpis keší mě nenapadlo, že si to GG dokáže vycucnout. Stále a stále mě ten program udivuje B)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#171 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 8:07

ProKesTom napsal/a:
B) nojo, ale tam máš asi nějaký test na správnost GC kódu, co jsem zkusil to nevzalo.


Test je jen na formalni spravnost kodu.

Nejlepsi je, kdyz tam das opravdovy kod. Zaloz si na gc.com novy listing a dostanes prideleny GC kod. Ten pouzij, a zacni pracovat na kesce. Tim i zajistis, ze az keska skutecne vyjde, pekne se ti v databazi prepise aktualnimi udaji. ne?
  • 0

#172 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 9:41

Zkusil jsem import zjednodušeného GPX, který byl expoortovaný z GeoGetu a nepovedlo se. Zjistil jsem, že: - za GC kódem je za mezerou přidán kód velikosti, typu a obtížnosti, což vadí - pokud přidám do <wpt> sekce <groundspeak:cache xmlns:groundspeak="http://www.groundspe...com/cache/1/0"> </groundspeak:cache> tak import proběhne.
  • 0

#173 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:01

s tim vytvorenim fiktivni kese jsem taky trochu zapasil. existuje pixla která jde zalogovat víckrát a kvůli statistikám, jsem si ji tedy i víckrát musel vytvorit tu samou cache. tak jsem si kód vymyslel..u jednoho jsem se do pixly trefil a u jednoho to je v cajku..jde o to na jak dlouho:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#174 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:03

PeBo napsal/a:
Zkusil jsem import zjednodušeného GPX, který byl expoortovaný z GeoGetu a nepovedlo se.
Zjistil jsem, že:
- za GC kódem je za mezerou přidán kód velikosti, typu a obtížnosti, což vadí
- pokud přidám do <wpt> sekce
<groundspeak:cache xmlns:groundspeak="http://www.groundspe...com/cache/1/0">
</groundspeak:cache>
tak import proběhne.


Zjednodusene GPX neni urceno pro k importu, ale k jednoduchemu exportu zakaldnich informaci o bodech do MapSource. I kdyz to takto obelzes, nenaimportuje se vse potrebne!

Importuj plne PQ GPX.
  • 0

#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:06

Qnik napsal/a:
s tim vytvorenim fiktivni kese jsem taky trochu zapasil. existuje pixla která jde zalogovat víckrát a kvůli statistikám, jsem si ji tedy i víckrát musel vytvorit tu samou cache. tak jsem si kód vymyslel..u jednoho jsem se do pixly trefil a u jednoho to je v cajku..jde o to na jak dlouho:-)


Kod musi zacinat na GC a pak musi nasledovat sekvence povolenych znaku. Delka fiktivniho kodu muze byt delsi nez co se ted pouziva na GC.

takze u fiktivnich kodu doporucuji je delat treba o dve cifry delsi nez normalni GC kod, alespon pa na prvni pohld je videt, ze je to fiktivni, a zaroven jeste nejakou dobu nebude hrozit, ze by ses trefil do nejakeho existujiciho kodu.
  • 0

#176 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:08

HaLuMa napsal/a:
Zjednodusene GPX neni urceno pro k importu, ale k jednoduchemu exportu zakaldnich informaci o bodech do MapSource. I kdyz to takto obelzes, nenaimportuje se vse potrebne!

Importuj plne PQ GPX.

OK. Teď už vím, k čemu je zjednodušené GPX dobré :)
Díky!
  • 0

#177 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 04 září 2008 - 19:27

Používám GeoGet pár dní, a nefunguje mi následující (nebo něco dělám blbě): importuji přes html, po naimportování se mi však neobjeví nic ve sloupcích Last Found ani v Size, u Type se mi zobrazuje všude Unknown a tudíž ve sloupci Info je pouze ikona otazníku. A nač je slupec Status? Všude tam mám "o". Díky za odpovědi, Jarda
  • 0

#178 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 19:45

HaLuMa napsal/a:

Qnik napsal/a:
s tim vytvorenim fiktivni kese jsem taky trochu zapasil. existuje pixla která jde zalogovat víckrát a kvůli statistikám, jsem si ji tedy i víckrát musel vytvorit tu samou cache. tak jsem si kód vymyslel..u jednoho jsem se do pixly trefil a u jednoho to je v cajku..jde o to na jak dlouho:-)


Kod musi zacinat na GC a pak musi nasledovat sekvence povolenych znaku. Delka fiktivniho kodu muze byt delsi nez co se ted pouziva na GC.

takze u fiktivnich kodu doporucuji je delat treba o dve cifry delsi nez normalni GC kod, alespon pa na prvni pohld je videt, ze je to fiktivni, a zaroven jeste nejakou dobu nebude hrozit, ze by ses trefil do nejakeho existujiciho kodu.


Prave jsem v GG2 zkusil vytvorit fiktivni kesku k jedne, ktera ma fiktivni bonusovku. Pridal jsem 2 znaky. Zda se mi, ze ji GG nevytvoril, nebo se mi nejak nedari ji najit nebo se k ni dostat (CTRL-G mi nic nenajde a jina cesta me nenapada).
  • 0

#179 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 19:53

Nirfaz napsal/a:
Používám GeoGet pár dní, a nefunguje mi následující (nebo něco dělám blbě): importuji přes html, po naimportování se mi však neobjeví nic ve sloupcích Last Found ani v Size, u Type se mi zobrazuje všude Unknown a tudíž ve sloupci Info je pouze ikona otazníku.
A nač je slupec Status? Všude tam mám "o".


Aby se ti projevilo to, co jsi naimportoval, musis obnovit seznam (F5) nebo po importu misto uzavreni dialogu, kde GG oznamuje kolik ceho importoval das "View" (nebo jak se jmenuje to tlacitko vlevo dole).

Sloupec status ukazuje stav kesky (tak trochu v souladu s barvou). Kolecko znamena, ze mas ke kesce listing. POkud importujes jen LOC, bude to bez kolecka, pokud j keska dissabled, bude cervena a s minusem, modra s teckou pri zapsanem Write note. Asi jsem na neco zapomnel, ale jde na to prijit pokusama nebo si treba HaLuMa najde chvilku a napise to do dokumentace. Vlastne bych to tam mohl pridat i ja, co? :o
  • 0

#180 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 04 září 2008 - 20:29

Jasně, o tom obnovení seznamu vím. Bez toho by se mi tam neobjevila ta keška vůbec. Mně jde o to, že se mi objeví v seznmu nová keška, ale nemá vyplněné některé z těch sloupců. Když dám import tak po jeho proběhnutí se objeví závěrečná zpráva s tím, kolik se čeho naimportovalo. Příklad: otevřu si stránku s vybranou keškou, dám "uložit stránku jako" a nabídne mi to uložení pod jménem "cache_details.aspx.htm". Tak to třeba nechám. V GeoGetu dám Ctrl-I (import souboru) a najedu na tu uloženou stránku.Vše se naimportuje a vyjede výsledná zpráva, kolik čeho se naimportovalo. A zde mám v oddělení "Cache Logs" počet 0, jinak je všude nějaká cifra. Zprávu potvrdím OK, dám F5 pro aktualizaci a v seznamu mi keška přiskočí. Ale nemá vyplněné ony sloupce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama