Přejít na obsah


Fotka

Colorado vs Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Perez

Perez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:44

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit? Rozhuduju se mezi koupí turistické GPSky Garmin Colorado300 a novým modelem Garmin Oregon300. V podstatě se jedná o velice podobné přístroje, kdy nojvější vychází ze staršího a podle toho co jsem četl, tak už má vychytou řadu dětských nomocí, které provázeli Colorada, navíc má dvojnásobnou interní pamět a hlavně ovládání pomocí dotykového displeje...což může a nemusí být výhoda...má s tím někdo nějaké zkušenosti...jsem zatím vcelku "na vážkách", opravdu nevím, který model bych si měl vybrat... Dík za odpověd
  • 0

#2 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:04

Jednoznačně Oregon, tvrdí to i čtyři z pěti Marků Lutonských ;)
  • 0

#3 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:12

Mno, ja osobne jdu do Oregonu ;) Teda pokud Garmin do te doby neprijde s jinym "státem" :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#4 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:16

Neřekl bych, že je to jednoznačné. Spíš záleží na vlastnostech které preferuješ. Pokud se s tím hodláš potápět, Oregon asi bude lepší, ale pokud je pro tebe důležitější lepší ovládání a čitelnost displeje, tak rozhodně Colorado. Co se týká SW vybavení, řekl bych že s posledními verzemi na tom budou dost podobně. Tj. mají skoro stejné chyby i funkce.
  • 0

#5 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:09

Ale ne, Oregon to nebude úplně jednoznačně. Colorado má o dost lepší displej, na ovládání se dá zvyknout, a horší vodotěsnost každému nevadí. Doporučil bych vyzkoušel v prodejně oba přístroje, a rozhodnout se podle toho, který z nich se dotyčnému víc líbí.
  • 0

#6 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:34

Taky bych to tak viděl,Oregon na mě působí celkově lepším dojmem ale Colorado má opravdu lepší displej a momentálně má i dost výhodnější cenu. Tohle rozhodování je na hraně, proto bych doporučil několika dení/výkendový test obou přístrojů. V důsledku pro rozhodnutí kterou GPS, můžou sehrát dost velkou roli maličkosti, o kterých si člověk v diskuzích ani neškrtne (vlastní zkušenost). Sám to doporučuji zákazníkům,kteří se nemohou rozhodnout. Poslední dobou tuto službu u mě využívá čím dál více zákazníků. Vezmou si 2 GPS, mezi kterýma se rozhodujou,vyzkouší si je "omaká ovládání"a jednu pošlou zpět.
  • 0

#7 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:44

Colorado má ale jeden docela zásadní problém: po několika měsících používání začne drhnout kolečko. Protože jsem ho měl v ČR asi jako jeden z prvních, stalo se mi to také jako jednomu z prvních. Teď se ale objevují další výskyty tohoto problému, a řekl bych, že to je hardwarová vada. Z tohoto důvodu bych z hlediska ovládání vybral Oregon, dotykový displej nebude tak náchylný jako mechanický ovládací prvek.
  • 0

#8 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 17:16

Dnes konecne byl cas, tak jsem ozkousel Oregona na kole na jedne delsi multine. A musim rict, ze dotykove ovladani na kole je super, proti pro mne skoro nepouzitelnemu Coloradu. U Colorada vzdy pri drcnuti mi misto potvrzeni sjel prst niz a akorat jsem se v menu soupnul niz. Dotykovka v Oregona fakt pouzitelna. Co se tyka displeje na slunicku v pohode, ve stinu horsi, ale zadne problemy jsem nemel. Nejak si ted nevybavuju rozdil mezi Coloradem a Oregonem co se tyka citelnosti. Jinak dnes se mi Oregon pri autonavigaci s mapou Atlas 7 2xvypnul, jako kdyz dojdou baterky. Bude to zrejme nejaka chybka, protoze se to stalo ve Zbiroze na kruhovem objezdu cestou tak i zpet na stejnem miste. Colorado jsem mel mesic a pak ho prodal s tim, ze kdyz mi nebude Oregon vyhovovat vratim se zpet ke kolousovi...ale ted uz vim, ze nevratim ;):) Oregon me vyhovuje mnohem vic, ale mel jsem rad i Colorado :D
  • 0

#9 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 18:44

to Perez: Díky, toto téma jsem chtěl nahodit taky, ale předběhnul jsi mě... :) S velkým očekáváním se těším na rady, ale osobně asi budu volit Oregon, protože voděodolnost je pro mne dost důležitá, vzhledem k použití na kole a turistice v náročném terénu (expediční, vysokohorská).
  • 0

#10 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 18:59

Při reálném provozu je u Colorada opravdu velmi omezující fakt, že není v jakémkoliv ochranném pouzdru ovladatelné (=použitelné). A pokud budete plánovat opravdu náročné použití např. na moři nebo v bouřce na hřebenu Vysokých Tater, tak Oregon můžete dát do Aqupacku a stále jej bez problémů a jakéhokoliv rizika používat. U Oregonu je navíc pár drobných příjemností, které ale velmi zpříjemňují používání. - Pokud např. začnete posouvat prstem mapu při jejím prohlížení, tak z displeje "odjedou" (zmizí) datové položky, které zbytečně zmenšují prostor pro zobrazení mapy. Buďto je programátorský tým Oregonu více invenční, nebo jedno zařízení "mají raději", každopádně nechápu, proč dodnes Colorado nemá tolik potřebný Manager stop.
  • 0

#11 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:04

Jeste kdyby v Oregonu pribyly sipky na posun v listingach, pripadne tlacitko samosatne na zobrazeni logu jako u Colorada. A pro me hlavne vyber kategorii vlastnich POI bodu. Pak bych byl uplne spokojenej :D
  • 0

#12 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:15

K vypínání na kruhovém objezdu. Tady je řešení: http://www.path.cz/f...&start=20#p2148
  • 0

#13 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:27

Dikes, dnes jsem tam jeste nekoukal, nenapadlo by me, ze by tohla delat cestina....
  • 0

#14 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 22:11

nazdrek takze mam za sebou asi 1000km na motorce s Coloradem a jsem naprosto spokojenej ohledne ovladani v rukavich mel jsme predtim legenda a to se neda srovnat, jinak po tom co sem si colouse upravilů aby byl vodotesny bydrzel i 2 hodiny v desti na masine a v pohode
  • 0

#15 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 12:12

Vyfoť jaks Colorado upravil, mně osobně to nezajímá, ale pro ostatní určitě poučné téma a námět na kutilské odpoledne ;)
  • 0

#16 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 12:51

v porovnavaci tabulce Colorád a Oregonů 300 a 400 jsou v radku Built-in memory , ktery navic v porovnani s ostatnimi skoro jako jediny nabyva vzdy jinych hodnot:D, pro me dost matouci udaje. Nerozumim, proc maji tristovky pamet uvedenou jako definitivni a ctyrstovky tam maji jenom Yes:o Mam totiz za to, ze zabudovana pamet je vzdycky fixni nebo se pletu ? Nebo ji tristovky maji fixni a ctyrstovky nak sdilenou ?
Tusi nekdo, jak to je presne ?:|

Predem dik za nakopnuti a at to moc neboli:)
  • 0

#17 Perez

Perez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 15:38

to AgentJ No popravdě, taky mi není jasný jak to myslej s tou pamětí ...napsat built-in nebo "yes" je pro mě trošku nedostačující informace. Pokud bych ovšem vycházel z předpokladu, že tak jako Oregon 300 vychází, či spíše navazuje na Colorado 300, tak i "400-řada" by mohla vycházet z Colorada 400, to bychom pak měli pamět víc jak 8GB a to už je opravdu dostačující. Je to ale jenom dohad, takže můžem o tom tady spekulovat, nicméně by neškodila nějaká oficiální informace od výrobce nebo dovozce...
  • 0

#18 Perez

Perez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 17:06

OPRAVA (než mě za to někdo vykostí ;) : COLORADO 400 má snad udajně 3,8 GB a ne 8 GB...nevím co jsem to napsal za nesmysl (teda asi tuším, odkud jsem to vzal...koketuju i s myšlenkou GPS telefonu a zaujala mě N95 8GB od Nokie...takže asi tam...)
  • 0

#19 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 18:37

8GB si můžeš koupit např. jako microSD kartu Kingston (mám jednu v HTC TC).
  • 0

#20 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2008 - 10:59

Caute , mam oregona druhy den a jsem z neho jelen srnec a danek dohromady , chci ho pouzivat vice mene na geocaching a kdyz si vyexportuji kesky ve formatu gpx a natahnu do oregonu , tak se mi v zalozce hledej vyskytne jen jedna polozka ostatni se nekam zatoulaj , ve finale je nachazim normalne na mape jako kesky ,ale jsou v sekci soft waipont manager , kde nejsou k nim listingy ... nebyl by nekde navod pro pitomce ?? :-) Dik
Dan pechytce
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama