Přejít na obsah


Fotka

Mohu vybrat GC z kešky, kde jsem již dříve byl?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 kuzmapb

kuzmapb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 14:00

Ahoj, nějak jsem nenašel v pravidlech, proto se ptám tady: Pokud se v kešce, kterou již mám ulovenu, objeví GC (nebo TB), zajedu si tam na kole (je to dobrý důvod pro pohyb :-) ), opíšu si jen číslo a GC nechám v místě. Nyní je v jedné kešce TB, který by chtěl do Číny. Mám možnost jej příští týden předat kolegovi z Číny, který by ho tam odvezl. Mohu si TB vzít, i když už jsem kešku kdysi navštívil a mám ji tedy odlovenu? Díky za odpověď... Honza
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 14:04

kuzmapb napsal/a:
Ahoj,
nějak jsem nenašel v pravidlech, proto se ptám tady:
Pokud se v kešce, kterou již mám ulovenu, objeví GC (nebo TB), zajedu si tam na kole (je to dobrý důvod pro pohyb :-) ), opíšu si jen číslo a GC nechám v místě.
Nyní je v jedné kešce TB, který by chtěl do Číny. Mám možnost jej příští týden předat kolegovi z Číny, který by ho tam odvezl. Mohu si TB vzít, i když už jsem kešku kdysi navštívil a mám ji tedy odlovenu?
Díky za odpověď...
Honza


jasne, normalne ho vezmi a vyjmuti napis jako write note. a obzvlast, kdyz mu pomuzes v ukolu.
  • 0

#3 Thovt

Thovt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 14:26

Myslím, že není důvod proč ne, zvlášť je-li možnost TB dostat tam, kam chce.;)
  • 0

#4 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 19:20

Neni to nahodou Tyger cub ??:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#5 baresata

baresata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 20:12

Jako majitelum geocoinu je nám mnohem milejší, když někdo GC "discoverne" v keši, kam za ním jede aby ho třeba měl v profilu do sbírky nebo ho jako write note vysvobodí odněkud, kde dlouho ležel. Zdá se nám to pořád lepší než, když ho někdo dotáhne na event a pak ho discoveruje 50 lidí za sebou spolu s 30 jinými GC a TB nebo vykrade GC a TB ve všech keších v okolí a dá si je do své nově založené keše jako lákadlo. Popř. do nové keše dlouho schraňuje GC aby na ně nalákal kešery na svou novou kešku. Mimo toho dlouhého schraňování snad nic není proti pravidlům, ale fér se nám to taky nezdá. Ale je to jen hra, z které má radost každý sám za sebe takže pokud vysloveně neškodí , takproti gustu..
  • 0

#6 kuzmapb

kuzmapb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 21:06

Housle napsal/a:
Neni to nahodou Tyger cub ??:D

Ne, je to http://www.geocachin...15-b6c722826165

Příští týden odevzdám čínskému kolegovi...
  • 0

#7 kuzmapb

kuzmapb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 21:08

baresata napsal/a:
Jako majitelum geocoinu je nám mnohem milejší, když někdo GC "discoverne" v keši, kam za ním jede aby ho třeba měl v profilu do sbírky nebo ho jako write note vysvobodí odněkud, kde dlouho ležel. Zdá se nám to pořád lepší než, když ho někdo dotáhne na event a pak ho discoveruje 50 lidí za sebou spolu s 30 jinými GC a TB nebo vykrade GC a TB ve všech keších v okolí a dá si je do své nově založené keše jako lákadlo. Popř. do nové keše dlouho schraňuje GC aby na ně nalákal kešery na svou novou kešku. Mimo toho dlouhého schraňování snad nic není proti pravidlům, ale fér se nám to taky nezdá. Ale je to jen hra, z které má radost každý sám za sebe takže pokud vysloveně neškodí , takproti gustu..

Tak teď nevím, jestli jsem udělal dobře nebo špatně... :D
  • 0

#8 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 21:41

kuzmapb napsal/a:
Tak teď nevím, jestli jsem udělal dobře nebo špatně... :D


Určitě dobře. Rozhodující je přání ownera. Dostat do Číny.
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#9 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2008 - 7:14

Na vzití GC nebo TB z již objevené kešky není nic proti pravidlům ani nějaké etice - je to pro TB i GC dobré, že si jich takto někdo všímá a že je posune dál.
  • 0

#10 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2008 - 16:17

A co se tyce poctu? Je dovoleno mit u sebe vice travel veci najednou? A druha vec, jak se divate na posouvani geocoinu jen o "par metru"? Ja treba spoustu geocoinu nechavam lezet v kesich, protoze vim, ze v nejblizsich nekolika tydnech bych ho nemohl posunout dal nez o par ulic. A abych si zapsal cisla a pak jen na webu zalogoval poznamku, ze jsem ho videl a pridal si do profilu ikonku, to taky pro mne moc neni.
  • 0

#11 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2008 - 6:08

prdlik napsal/a:
A co se tyce poctu? Je dovoleno mit u sebe vice travel veci najednou?

Ani držení více trackables současně není nic proti ničemu - tedy pokud je nedržím půl roku.
A pokud jde o posun "za roh" - proč ne, pokud to nějak neodporuje přání ownera. Hlavně že se hýbe!
  • 0

#12 LOBOtomy6

LOBOtomy6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 9:29

Je pravda, že smyslem TB a GC je cestovat a zase cestovat, ale myslím, že by to cestování mělo taky stát za to. Preferuji spíše delší posuny, než jen z ulice do ulice. Pokud to tedy není cílem TB,GC, který by se měl přednostně dodržet. Zatím vyzvedávám Travel Items v případě, kdy vím, že jedu někam kousek dál (zahraničí, jiný kout naší vlasti).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama