Přejít na obsah


Fotka

Klub luštitelů hlavolamů.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:31

V jiných vláknech se řeší kešky o ničem a na hnusných místech, kde se říká, že Tě nikdo nenutí tam chodit. Jenže to, že se mi nelíbí většinou poznám až na místě. V případě šílených mysterek je zřejmé už z listingu, že na ni nemám nebo mě to luštění nebaví.... Opravdu není povinnost ji odlovit! A pokud někomu vadí, že svítí v nejbližších nenalezených, tak je tu ještě "ignore listing" B)
  • 0

#42 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:32

zdefran napsal/a:
GRYNGLEM jsem se prokousal a zlí nejste. Ale diskuze na toto tema také není marná. Ale primárně sedět na zadku doma a kroutit čočkama nad šiframa, místo toho abych bloudil v přírodě mně moc nesedí. Šifrujte co se do vás vleze.:D Děláte kolem kešule začarovaný kruh.:P Povinná výbava kačera by měla být osobní vědma s křišťálovou koulí.:D



Můžeš se tomu bránit, můžes proti tomu protestovat, můžes před tím zavírat oči, ale to je asi tak vše, co proti tomu můžeš udělat..

Jára Cimrman
  • 0

#43 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:32

MedoMys napsal/a:
A kde jsi vyčetl, že "v geocachingu jde primarane o poznavani novych mist" ? Pochop to, v geocachingu jde o ...

Nemá to cenu, ten člověk je buď neschopen nebo přinejmenším neochoten normální debaty a jen provokuje. :(
  • 0

#44 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:33

alkes napsal/a:
Nešel by zas doimplementovat smajlík koulející očima?
Btw. myslím jediný příspěvek, který opravdu patří do sekce "geocaching.cz | Dotazy a připomínky" :D:D


Spávná připomínka. Hint "koulejte očima jako Hurvínek" jsem už u své keše GC1FTG5 použil. B)
  • 0

#45 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:42

alkes napsal/a:

MedoMys napsal/a:
A kde jsi vyčetl, že "v geocachingu jde primarane o poznavani novych mist" ? Pochop to, v geocachingu jde o ...

Nemá to cenu, ten člověk je buď neschopen nebo přinejmenším neochoten normální debaty a jen provokuje. :(


Když takovou banalitu nepochopím, jak mám rozluštit šifru?:(
Lušti - ú*L?SI-NB+AH,,N**ENA+-LBká6@ !!!
Ukaž co umíš! :D
  • 0

#46 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 12:51

na www.geocaching.com ...hned zkraje.... ...Kdokoliv s GPS jednotkou mùže pak zkusit lokalizovat geocache.... ...čili bez potřeby nosit sebou křišťálovou kouli a Enigmu.:D
  • 0

#47 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 13:11

zdefran napsal/a:
Tajemství šifrování leze na svělo. Dík za odkazy. Třeba to někomu pomůže. A když by ještě bylo co přidat, neškodilo by to. :D Ovšem prolomení některé šifry by mohlo být ještě vázano na potvrzení o uběhnutí stovky pod 8 sec. Nejen duševní, ale i fyzické výkony by mohly být kriteriem pro nalezení. Sportem ke zdraví kačerů!! :D


Třeba někdo přijde s tím, že udělá něco jako GC1DXQR a na každém zastavení bude kus kódu. ...sezbírej, vylušti a pak běž k cíly! To by byla obtížnost 6 z 5 :D
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#48 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 13:20

zdefran napsal/a:
Když takovou banalitu nepochopím, jak mám rozluštit šifru?:(
Lušti - ú*L?SI-NB+AH,,N**ENA+-LBká6@ !!!
Ukaž co umíš! :D

Poměrně jednoduché... klíč je: ‼ ↓ NUL ‼ ↓ ♣ NUL ♠ ☺ ♪ ◘ ♂ NUL ↓ ♀ ► ☻ ♥ ☺ ♦ ☺ • ¶ ☼ ♂ ♠ ◘ ↕ ◄ ↕
Jsem rád, že to aspoň přiznáš. :)
  • 0

#49 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 15:11

To potom ovšem mění situaci.:D
  • 0

#50 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 15:43

Caster napsal/a:
Ja osobne se chytl na jedne z pomucek v listingu a prislusnemu note autora. A nebylo to tezke :)


A jaká je ta správná přesmyčka? Mě furt mate že ta zjevně rozkazovací věta končí tečkou, místo toho aby tam byl poctivej vykřičník. Když civím na takovou botu, nemůžu se soustředit :@
  • 0

#51 zdefran

zdefran

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 15:48

že nejnovější typy umí rozšifrovat zašifrované souřadnice. GPS má dešifrovací program, který nejprve pozná jakým způsobem byla šifra vytvořená a pak šifru rozšifruje. Výsledek už naviguje šipkou ke kešce. Tyto typy zatím nejsou na trhu, protože je používá armáda na odchyt teroristických keší. :o
  • 0

#52 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 9:26

Geocaching je v poslední době primárně o hádkách na fórech, koukám :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#53 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 10:08

Hmm, já u jedné své mysterky obtížnost přestřelil a teď mi na ni nikdo nechodí :). Dobře mi tak :P Čím zkušenější cacher ji začne luštit, tím větší matematické složitosti v tom vidí a tápe. Ale pořád lepší něco luštit, než mysterky s podmínkou typu "Vyfoťte se s trenkama na hlavě" a pod ptákoviny.
  • 0

#54 R-A-von-B

R-A-von-B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 1:04

Kdo tu hledáte nějaké návody a nakopnutí, kterak luštit šifry v keškách, tomu doporučím Manuál Tmou: http://tmou.gdi.cz/a...x.php?what=rtfm. Najdete tam dost základních principů, které se v šifrách využívají, ale nečekejte, že podle toho vyluštíte všechny mysterky. Dobrá šifra se pozná podle toho, že je originální a vy musíte uhodnout či zanalyzovat, co tím chtěl básník říci. To je pravé kouzlo luštění šifer, ne že někde zalistuji a najdu přesný princip :)
Tak vzhůru do toho!
  • 0

#55 jt-k

jt-k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 13:49

Myslím, že jako autor Grynglete mám do toho co mluvit. Choďte na keše na které máte a na které chcete jít. Buďte tolerantní. Když jsem keš zakládal, bylo mi jasné, že kdo Č..... H....... nezná, bude mít problém. Odkaz tam není schválně- je to obtížnost 4*, tak to chcete mít za minutu? Keše, které jsou často navštěvované, musí autor který to myslí s GC aspoň trochu vážně, často navštěvovat a udržovat, dodávat ukradené. Proto je Gryngle jaké je. Jinak od Zdefrana kritika sedí, jednak má počet keší 7/10, jednak si u Grynglete napsal 2.9.2008 12:12 o nápovědu, kterou jsem stejně jako všem kdo se trápili, poskytl. Jinak Franto tvoje včera nová keš Gryngle-Krumpach GC1HBMN, je inspirována tou mojí. Proč se ale jmenuje Gryngle? To je místní název území nad bludovským zámkem, vpravo je Františkova alej, vlevo Na vískách. Nejde zde o výraz z geomorfologie. Navrhuji změnu co říkáš? Třeba údolí Krumpašského potoka, nebo Bořiny podle kopce nad keškou. Gryngle je i podle Googlu jen JEDNO! ;)
  • 0

#56 bobiCZek

bobiCZek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2008 - 8:43

zdefran napsal/a:
na www.geocaching.com ...hned zkraje....
...Kdokoliv s GPS jednotkou mùže pak zkusit lokalizovat geocache....
...čili bez potřeby nosit sebou křišťálovou kouli a Enigmu.:D


Ja fakt nevim, co tu porad resis. Pokud se tobe osobne na geocachingu libi poznavani novych mist, tak si uzivej tuhle stranku veci a nech ostatni, at si zase resi slozite mysterky, kdyz je to bavi. Verila bych tomu, ze mezi kaceri je cast lidi, co chodi rada i ruzne sifrovaci hry, a pro takove jsou podobne mysterky prijemne. Ja se taky setkala s par mysterkami, se kteryma sem nehnula, ale to se prece v zivote stane,ne? To by si mohl postupne zacit brojit proti terenu 4 a vice...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama