Přejít na obsah


Fotka

Colorado firmware 2.70


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 15:51

hradnik napsal/a:
Asi malý offtopic, ale vy, co píšete, že vám to s 2.70 vytuhlo...vytuhávalo vám to i s 2.60? ...

S 2.6 mi to vytuhavalo pri celodennim provozu nekolikrat. S 2.7 to vytuhava vic nez o polovinu mene. :)
Vytuhava mi pravidelne 3x behem prejezdu po dalnici Praha-Brno. Registruje to polohu, ale prestane posunovat sipku na mape, stoji stale na stejnem miste. Pritom s ni ale otaci podle aktualniho zemepisneho smeru jizdy.
Pak mi vytuhava nekdy pri zmenach z automobilové na geocachingovou navigaci. Mam u kazde jinou mapu. Pokud pred prepnutim zrusim navigaci na cache, prepnu na geocaching a dam navigovat, tak to nevytuhne. Podle mne je nejaka chyba pri navigaci- vypoctech aktualni cary a prepnuti na jinou mapu a navigaci za sipkou.
Verze 2.7 mi to pri celodennim prepinani obcas taky udela. Ale rozhodne ne tak casto. S 2.6 to bylo skoro pravidlem.
  • 0

#22 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 17:55

Tak jsem tu 2.7 s mapou PRO 2.0 testnul. Rano zapnuto v 6:50, par kesi v Plzni a navrat ve 22:00. Celou dobu byla zapnuta (GPSka) a vzdy jsem se navigoval od kese ke kesi a pak domu. Za celou tu dobu vytuhla jen 1 (slovy = jednou!!!), coz je fakt bomba! A ten vytuh byl hned na dalnici Praha - Plzen. Je pravda, ze vse trva trosku dyl, nez si to prelouska, asi ta mapa je docela zahul na mozecek, ale jsem spokojen, driv by bylo vytuhlo nejmin 5x. Take mi to ukazuje pri profilu auto jinou mapu nez pri geoprofilu, ale nove jsem sii dal mapu napevno se severem nahoru, lepe se pak orientuju v terenu a prijde mi to, ze to Kolouchovi dela lip, nez kdyz se mapa tocila jak na obrtliku a sipka smeru byla furt nahoru, ale to je jen muj nazor.
  • 0

#23 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 18:40

Rad bych se zeptal,vadi u 2.70 cestina,nebo ne? Diky.
  • 0

#24 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 18:43

1gato1 napsal/a:
Rad bych se zeptal,vadi u 2.70 cestina,nebo ne? Diky.

Nevim jestli vadi nebo ne. Ja tam mam original prekladu, tak jak se fw nahral. Neprepisuju ten prekladovy soubor a neodstranuju diakritiku.
Me pripada ze nevadi... :)
  • 0

#25 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 23:16

petegeo napsal/a:

1gato1 napsal/a:
Rad bych se zeptal,vadi u 2.70 cestina,nebo ne? Diky.

Nevim jestli vadi nebo ne. Ja tam mam original prekladu, tak jak se fw nahral. Neprepisuju ten prekladovy soubor a neodstranuju diakritiku.
Me pripada ze nevadi... :)


Souhlasim, s cetinou primo ve fw je OK. Colorado se chova celkem korektne. Akorat na jdmom miste ve Frydku-Mistku proste tvrdosijne odmitlo navigovat v autorezimu. Proste rekl ze cesta neexistuje. Po vypnuti a znovu zapnuti to skoncilo vytuhem. Kdyz jsem popojel o cca 1km tak zas zacal navigovat jak ma. Prpste co kus to original jak tak sleduji. Jinak vytuhy jak se tu popisuji jsme ani s 2.6 nemel a 2.7 je na tom podobne.
  • 0

#26 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 10:37

U mě funguje 2.70 bez tuhnutí, zamrznutí apod. Čeština je původní. Jen včera se mi Kolouš zbláznil v Brně na Náměstí Svobody. I přes restartnutí a novou kalibraci kompasu se mapa točila kam chtěla a při přibližování k WP metry ubývaly, ale šipka ukazovala neustále dozadu. Prostě naprosto nepoužitelná navigace. Jinde funguje bez problémů, s FW 2.60 jsem tu nebyl, takže nemůžu porovnat. Asi nějaké mimozemské poruchy :o.
  • 0

#27 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 11:54

Tak přesně tohle se mi stalo u Rozdělovských věžáků na Kladně. Nepomohl ani restart. Musel jsem znova zkalibrovat kompas. Pak už vše bez problémů. Jo, jo jsou věci mezi nebem a zemí:D Jinak se mi to stalo s 2.40 hned při prvním použití GPS. Češtinu používám svojí s diakritikou.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#28 kulin&janek

kulin&janek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2008 - 14:24

O vikendu jsem taky do kolouse narval novy fw a hned po zapnuti se zasekl. Od te doby jede korektne a zatim bez problemu, ale moc jsem netestoval, protoze jsem o vikendu ven nemohl a ted se k tomu pridala jeste ryma. Presto jsem ze skoly vyrazil na jednu kesku a vse v pohode. Takze u me zatim dobry
  • 0

#29 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2008 - 15:51

Tak po 14 dnech s 2.70 jsem zpět u 2.60.

Proč?

1) Delší hledání družic ( i desítky minut)
2) Jednou se mi také obrátila šipka. Restart nepomohl. Chybu měl kompas.
Po jeho zkalibrování se vše urovnalo
3) Po ztrátě signálu a jeho znovu nalezení trvalo dlouho dopočítání aktuální pozice - i 10sítky minut.
Někdy aktualizace polohy ani neproběhla - pouze po restartu.
4) Několikrát mě GPS navigovala s velkou chybou ( po opětovném zapnutí vše O.K.)
Při odlovu http://www.geocachin...d6-913f48c7873f mě GPS odvedla jinam o 250 m?!?!?!:o
Měl jsem plný signál a přesnost ukazovala 4m. To jsem opravdu nepochopil.

Po nahrání 2.60 všechny chyby jsou pryč.
Hledání družic je velice rychlé ( 1-2 min) a přesnost v navigování taky v pořádku. Rychlost aktualizace polohy po ztrátě signálu je téměř okamžitá.
Opět jsem navštívil http://www.geocachin...d6-913f48c7873f a přesnost nálezu byla do 2m

Nevím asi mám smůlu, ale s/w 2.70 u mě nefungoval korektně.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#30 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2008 - 2:38

Tak poté, co se mi Kolouš s FW 2.70 zbláznil v Brně (viz jeden z předešlých příspěvků), v tomto pokračoval i včera, kdy na úplně volném prostranství sice jakoby fungoval, ale naprosto odmítal navigovat, což je u navigačního přístroje trochu nepříjemné, že :|. Poté, co nepomohly restarty, jsem na chvíli úplně vyndal baterky a Kolouš se vzpamatoval. Ještě to s FW 2.70 chvíli zkusím.
  • 0

#31 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2008 - 16:22

Tak přesně takhle mi blbne Colorado s posledním firmware 2.70, takže už je tam starší verze 2.60, snad se umoudří
  • 0

#32 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 21:36

No pár postřehů k FW 2.70 Musím říct že moje Colorado po nahrání 2.70 se chová celkem stabilně, například po Francii jsem najezdil cca 700km a z toho vytuhlo jen jednou v Paříži, což si myslím je velmi slušný výsledek :-). Co mě ale fakt štve je to zdlouhavé vyhledání družic. A už pár metrů od okna nenajde při startu svoji pozici. Staršímu firmwaru stačilo pár družic nad horizontem a už to tam během chvíle i když s menší přesností bylo.
  • 0

#33 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 8:05

Ted se me stalo ze me kolous tesne pred finalkou jedne cache v Beskydech vytuhl - musel jsem vytahnout baterky. Vratim je tam, chci se podivat na hint a v GPS z puvodnich cca 1800 kesi neni ani jedna:o At jsem delal co jsem delal, bez PC jsem ty kese jiz nedokazal zobrazit.:| Doma u PC jsem postupnymi kroky (abych zjistil kde je chyba) odebiral jednotlive GPX soubory s kesemi i tempsoubory colorada. Pak jsem smazal waypointy a nahral (jen nektere) GPX soubory s kesemi, ktere tam byly puvodne a vse se zdalo byt funkcni jak ma. Takze stacilo jen GPX vyjmout s kolouse, vymazat WPTy a nahrat znovu GPX. Mozna ani nebylo treba mazat ty WPTy. Takze proc se to stalo netusim, ale hlavne ze to jiz zase jde. Snad se to nebude opakovat.
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 10:40

pravdepodobne bude, chybu nejspis dela nejaky listing, u ktereho colorado není schopno prechroupat zmet html znaku a tak uz pak gpx nezobrazi. jedine reseni je asi projizdet gpx před nahranim do colorada optimalizerem v mozigo, ktery vyhazi html tagy. tenhle problem jsme uz resili nekdy na zacatku leta, bylo nas vic. mne uz se to s optimalizerem pak nikdy neopakovalo.
  • 0

#35 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 12:12

Dain & Olik napsal/a:
pravdepodobne bude, chybu nejspis dela nejaky listing, u ktereho colorado není schopno prechroupat zmet html znaku a tak uz pak gpx nezobrazi. jedine reseni je asi projizdet gpx před nahranim do colorada optimalizerem v mozigo, ktery vyhazi html tagy. tenhle problem jsme uz resili nekdy na zacatku leta, bylo nas vic. mne uz se to s optimalizerem pak nikdy neopakovalo.


Ne v tom chyba neni. Vsechny GPX soubory jsem mel prohnany optimalizatorem. Vsechny kese jsem v GPS videl na jednu z nich se navigoval a po vytuhnuti a restartu tam uz nebyly. Az jsem se dostal z Beskyd domu tak pak pomohlo jen vyjmuti a znovu vlozeni GPX pomoci PC.
  • 0

#36 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 13:33

trochu OT: docela se bavím, když čtu, jak majitelé kolouše jásají, že jim přístroj zamrzává už jen cca 1x denně :-)
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 13:38

no tak v tom pripade nemam sajn, co to zpusobuje.
  • 0

#38 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 14:08

Numira napsal/a:
trochu OT: docela se bavím, když čtu, jak majitelé kolouše jásají, že jim přístroj zamrzává už jen cca 1x denně :-)


ne, ne, 1x během 700km navigování (a bylo to během 3 dnů)
tak to je jiný kafe ;)
  • 0

#39 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 14:22

S 2.60 mě nezamrzlo ještě ani jednou. Přes 1000 km v autě a 300 na kole / pěšky. Je to naprosto spolehlivý stroj ;)
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#40 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 15:19

Numira napsal/a:
trochu OT: docela se bavím, když čtu, jak majitelé kolouše jásají, že jim přístroj zamrzává už jen cca 1x denně :-)


Tomu moc nerozumim???? Neco na zpusob: Kdyz ja nemam kozu,at chcipne koza i sousedovi???

Ja tedy mam zatim fw 2.60 a naprosta spokojenost,ke zmene jsem se zatim neodhodlal,vse chodi jak ma v aute i pro pesi v CR i cizine. Jenom nekdy pri slabych bateriich pri startu se nerozjede,zatuhne,nedokonci start a to vyresim vymenou baterii. Asi 3 - 4x za leto.A diky za zkusenosti s Col. vsem pisicim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama