Přejít na obsah


Fotka

Vývoj geocachingu v ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#21 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 7:58

Je pravda, ze posledni dobou vznikaji nove kese jako houby po prutrzi mracen. Ale pokud nove vznikly kacer ( casto slysim namitku, ze dnes je kacer kde kdo, ale tezko chtit po nekom, aby si s nama nehral, jen kvuli nasemu "utajeni", prece jen i mi jsme nejak zacinali ) pociti potrebu zalozit svoji krabici, tak uz ma velkou vetsinu atraktivnich lokalit zabranou a musi se spokojit s 2. ligou umisteni. Pokud je umisteni na urovni 4. okresniho preboru a jeste navic naprosto nezajimave a nicnerikajici, tak je na posouzeni reviewera, jestli ji schvali, ale to uz zase zavani totalitou. Takze zaverem, ze je, a zrejme hlavne bude, prekeskovano vyplyva z podstaty kesingu sameho a je to asi prirozeny vyvoj.
  • 0

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 7:59

Iluvator napsal/a:
...a pak jestli si pamatuji dobře někde u Prahy je hodnotící keš. :)

Přímo v Praze GC18P96 a GC18F8V

V.O.S.K. napsal/a:
...Holt kešerstvi ztratilo svou elitářskost...

Checht. :-/
  • 0

#23 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:00

a jeste ke kvalite kesi... schvalne si proctete nejaky americky listingy, vetsinou je tam akorat napsana velikost schranky jinak nic a mista nevypadaji nijak zajimave. V Nemecku a Rakousku listingy vetsinou jen v nemcine a to i tesne u hranic, napoveda taky jen v nemcine, takze my, cesti kešeri, jsme akorat hrozne zmlsani napr. Mel-manovyma kesema a jemu podobnych
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#24 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:02

na druhou stranu, ja jsem vzdycky tak si myslel, ze by bylo docela dobry, kdyby se povolovalo zakladani kesi az s urcitym poctem nalezo (100?), ma to sice mraky chyb, ale jina regulace me nenapada
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#25 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:21

Ja sam jsem zacal teprve nedavno...a netroufam si rict, jestli ta ktera kes ma smysl. Vybiram si podle cile vyletu - kese v okoli domova, popr. v Praze pro vylety s malou, dal kdyz jedu nekam dal... Je to na kazdem, jestli se na tu kterou kes vyda - je preci k dispozici listing, logy... A pokud se mi kes nebude zdat - napisu to do logbooku, k Found IT na netu. Myslim, ze to s geocachingem bude stejne jako v jinych ... zabavach - proste nastane prirozena selekce...ted je geocaching asi uz lehce modni zalezitost (zminka o gc.com byla nekdy - pokud se nepletu, mozna i drive - pred prazdninama v casposie zamerenem na fotografovani, u clanku o gps a fotografovani). Asi jako u vseho zalezi na lidech - na ownerech pri zakladani jestli maji co nabidnout, na hledacich jestli davaji hodnoceni podle sebe nebo jen radsi napisou TFTC ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#26 Lenka1982

Lenka1982

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:52

Musím říci, že já o geocachingu vím v podstatě pár týdnů, když nepočítám to, že jsem o tom kdysi cosi zaslechla a pustila to z hlavy. Naprosto mě to uchvátilo, ale už teď vím, že ze mě nebude sběrač bodů, že právě spíš vyhledávám tu možnost, že se podívám na pěkná místa, kam bych normálně nešla/nejela. Samozřejmě je ve mě někde i to malé dítě, které má radost z pokladu (o to víc mě vždycky zklame, když v krabičce najdu opravdu nesmysly (plastový kousek něčeho, reklamní kalendář-vizitku...). Ale masový nárust zájmu chápu. Především to chápu u rodin s dětmi. Dneska je těžký se něčím zabavit. A ještě těžší je se zabavit někde venku. Takže na jednu stranu je dobře, že kačeři přibývají, protože to znamená, že lidi víc chodí do přírody, třeba (jo, jsem naivní) si té přírody začnou i víc vážit, přestanou v ní dělat binec. Ale pak tu je ta druhá strana, s kterou sice zatím nemám zkušenost, ale z vašich poznámek to vidím - cache na každém nezajímavém rohu a kdo není kačerem jakoby nebyl. A u kešek se budou stát fronty ;)
  • 0

#27 Lenka1982

Lenka1982

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:56

V.O.S.K. napsal/a:
na druhou stranu, ja jsem vzdycky tak si myslel, ze by bylo docela dobry, kdyby se povolovalo zakladani kesi az s urcitym poctem nalezo (100?), ma to sice mraky chyb, ale jina regulace me nenapada


hihi, na stovku se v životě svým tempem nedostanu. Mám to jako občasný relax se psem. Ale... souhlas s tím, že by nemělo být "ježíš, teď jsem kačerem, honem založit mega tucet krabek všude, ať jsem IN".
  • 0

#28 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:04

hihi, na stovku se v životě svým tempem nedostanu. Mám to jako občasný relax se psem. Ale... souhlas s tím, že by nemělo být "ježíš, teď jsem kačerem, honem založit mega tucet krabek všude, ať jsem IN".


neboj, prvnich dvacet jde ztuha, prvni stovka jeste taky, ale pak se to rozjede
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:07

Tak to jsem asi něco zaspal. :D:D:DB)
  • 0

#30 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:22

Ty statistiky jsou DĚSIVÉ. Exponenciální nárust keší i kačerů. To, že je jeden kačer na jednu keš je děsivá zpráva, protože každý kačer si bude chtít keš založit. Bojíme se také toho, že se geokešing stane módní záležitostí a že každý puberťák, který bude chtít být in, bude MUSET hledat kešky, protože jen tak dá vrstevníkům dostatečně najevo, že už vlastní nový model mobilu se zabudovanou GPS a spolužáci ještě né. Za jakoukoli popularizaci geokešingu v časopisech a jiných polulárních médiích bych věšel za uši do průvanu. Na této zábavě je mimo jiné hezké to utajení, nikdo z okolních mudlů neví, že čekáme až vypadnou, proč necháváme kola u cesty a lezeme do toho krpálu atd. Jednou jsem ráno lovil u školy v křoví, když jsem vylezl, tak do práce přicházející učitelka povídá svému kolegovi jakoby šeptem, ale úmyslně nahlas, abych to slyšel: "Ten pán tam snad čůral!" Obávám se, že o tyto nezapomenutelné zážitky přijdeme a za dva roky bude říkat: "Zas nám dali nějaku tu svoji pitomou pixlu!". Nechtěli bychom se dožít toho, že budeme čekat u kešky na zalogování, jak kdysi ve frontě na maso.
  • 0

#31 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:46

ale, zas tak zly to nebude. Asi budeme muset ted chvili prezit boom, za dva-tri roky zase bude modou neco jinyho a zustanou jen ti skalni, nebo spousta kešeru bude takova, ze da za mesic jednu ci dve kesky, kdyz akorat budou nekde na vylete a pujdou okolo. Me ta zabava chytla a uzivam si ji a nedivim se nikomu, kdo si ji chce uzivat taky. Z principu se mi nelibi, kdyz se o geocachingu nekde pise v mediich, to mi vadi, geocaching by se mel sirit spis septandou, ale nejakeho rekordniho narustu kešeru se nebojim.
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#32 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:49

rodinka Veverek napsal/a:
Nechtěli bychom se dožít toho, že budeme čekat u kešky na zalogování, jak kdysi ve frontě na maso.


Prijde mi to usmevne. Vis kde jsme se poznali s Alkesem? V listopadu 2005 na Grand Canyonu. Stali jsme onehda az treti v rade. Prave tam logoval Smooky2. Tenkrat se vyskytovalo po cele CR sotva 600 kaceru a tahle kes neni zrovna v centru Prahy. Letos o prazdninach jsme natrefili jen na jednu dvojici kaceru.
Co se tyce tohohle, je to porad dobry. Na druhou stranu prohodis alespon par slov.
  • 0

#33 Bestyas

Bestyas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 9:49

souhlasím, myslím, že časem zůstanou jen ti nejvytrvalejší......;)
  • 0

#34 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:08

rodinka Veverek napsal/a:
Nechtěli bychom se dožít toho, že budeme čekat u kešky na zalogování, jak kdysi ve frontě na maso.

Letos mám přes 200 nalezených a potkal jsem 1 kačera, takže bych to tak nehrotil. Ono taky jde o to, kde se pohybuješ - většinou platí, že blbější /jednodušší/ keše mají víc nálezů :)
Ale dost keců, jdu dodělat listing nový multiny :D
  • 0

#35 otahapet

otahapet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:14

rodinka Veverek napsal/a:
Bojíme se také toho, že se geokešing stane módní záležitostí a že každý puberťák, který bude chtít být in, bude MUSET hledat kešky.


tohohle se neboj jakakoli aktivita pri ktere se musi chodit PESKY nechava dnesni mladez naprosto chladnou:)
  • 0

#36 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:28

derilin napsal/a:
(Pokud by někoho zajímaly nějaký další statistiky, můžu je udělat.)

Pokud to bude takhle poračovat, je za chvili keš fakt na každým rohu.

GC zdar


Nemohl bys to převést do semilogaritmického grafu?
  • 0

#37 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:30

Medcin napsal/a:

derilin napsal/a:
(Pokud by někoho zajímaly nějaký další statistiky, můžu je udělat.)

Pokud to bude takhle poračovat, je za chvili keš fakt na každým rohu.

GC zdar


Nemohl bys to převést do semilogaritmického grafu?


Beru zpět, neproklikal jsem všechny grafy
  • 0

#38 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:33

Za našich nalezených 260 kešek jsme kačery potkali jen jednou a to hned u naší první kešky (Nepočítám FTF, tam je setkání s kačery samozřejmé). Nevadí nám potkávat kačery u kešek, ale potkávat tam kešující mudly ano. Zní to skoro jako protimluv, že? :) A exponenciála je exponenciála. Počet kešek i kačerů se za rok zhruba zdvojnásobí, dnes kačerů i kešek asi 10000, pokud dobře počítám tak v roce 2017 budeme zakešování v rastru 161 metrů a v roce 2019 vymřou skuteční mudlové.
  • 0

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:40

derilin napsal/a:
http://geowiki.hidde...ého_geocachingu


To je divný, nejde mi to otevřít ani ve Firefoxu ani v IE :-( Stále to hlásí, že spojení přerušeno :-( Že by kvůli té češtině?
  • 0

#40 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 10:55

Roman_Jaromer napsal/a:
To je divný, nejde mi to otevřít ani ve Firefoxu ani v IE :-( Stále to hlásí, že spojení přerušeno :-( Že by kvůli té češtině?


me to taky nejede....v nicem...ani wiki neotevru
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama