Přejít na obsah


Fotka

plně automatické statistiky na gc.com :)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#201 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 1:45

al-ash napsal/a:
rtfm dotaz (z tohohle: http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:user:nalezy jsem odpoved nevyhrabal): v seznamu kesek, nahrane do geogetu pomoci "Download found caches (GeoJarry)" nedokazu oznacit kese jako nalezene: tedy dokazu jen manualne po jedne kdy to vyzaduje zadavat u kazde kese datum nalezu rucne:( z navodu vyse jsem pochopil, ze by ty data nalezu mely jit naimportovat z http://www.geocaching.com/my/logs.aspx coz se mi ale nedari...

...dik za nakopnuti spravnym smerem (ne za nakopnuti za blby dotaz:) )

ttp://www.geocaching.com/my/logs.aspx Ti pouze oznaci kesky jako nalezeny pokud uz v databazi jsou, musis je ale nejdriv dostat do databaze (geojaryy, pq, skrysotlac..)
  • 0

#202 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:32

mikrom napsal/a:

al-ash napsal/a:
rtfm dotaz (z tohohle: http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:user:nalezy jsem odpoved nevyhrabal): v seznamu kesek, nahrane do geogetu pomoci "Download found caches (GeoJarry)" nedokazu oznacit kese jako nalezene: tedy dokazu jen manualne po jedne kdy to vyzaduje zadavat u kazde kese datum nalezu rucne:( z navodu vyse jsem pochopil, ze by ty data nalezu mely jit naimportovat z http://www.geocaching.com/my/logs.aspx coz se mi ale nedari...

...dik za nakopnuti spravnym smerem (ne za nakopnuti za blby dotaz:) )

ttp://www.geocaching.com/my/logs.aspx Ti pouze oznaci kesky jako nalezeny pokud uz v databazi jsou, musis je ale nejdriv dostat do databaze (geojaryy, pq, skrysotlac..)



...pokud to ale chapu, tak v databazi (pokud se tim mysli databaze geogetu) svoje nalezene kese mam: stahl jsem si je do geogetu pomoci pluginu geojarry a tim prikazem "download found caches"...
  • 0

#203 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:35

Je potreba rozlisovat dva ukony: 1. stahnuti a naimportovani nejakych kesi, lhostejkno podle jakych kriterii vybranych. (tedy jestli podle statu, nebo podle toho, ze je nasla nejaka osoba...) 2. oznaceni vlastnich nalezu. Jsou to dva samostatne ukoly, a splneni jednoho neznamena, ze se splni i druhy. ;)
  • 0

#204 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 12:08

HaLuMa napsal/a:
Je potreba rozlisovat dva ukony:

1. stahnuti a naimportovani nejakych kesi, lhostejkno podle jakych kriterii vybranych. (tedy jestli podle statu, nebo podle toho, ze je nasla nejaka osoba...)

2. oznaceni vlastnich nalezu.

Jsou to dva samostatne ukoly, a splneni jednoho neznamena, ze se splni i druhy. ;)


jj, uz jsem pochopil, ze geoget neoznaci automaticky kese, ktere jsem stahl podle kriteria "nasel jsem" jako nalezene...ale porad nevim, jak ony stahnute kese oznacit (hromadne, se spravnym datem nalezu bez nutnosti to vyplnovat u kazde kesky zvlast) jako vlastni nalezy:)
  • 0

#205 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 12:18

Vidim v podstate 2 moznosti: 1. stahnout a importovat listing kese tak, aby obsahoval i tvuj log (PQ, GeoJarry, Skrysotlac, ulozeni HTML listingu). Pokud je tvuj log starsi a neni zobrazen v "normalnim" listingu, musis stahnout a importovat listing se vsemi logy. 2. manualne oznacit v GG vsechny kesky, ktere jsi nasel
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#206 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 12:23

... a nebo az pote, co naimportujes do databaze ty kese, tak az pote provest import te stranky s tvymi logy, podle ktere se to oznaci. Cela tahle taskarice je z toho duvodu, ze keska je na webu indentifiovana ryznymi identifikatory - pocinaje tim GCxxxx kodem, pres interni poradove cislo, konce GUIDem A ruzne stranky pouzivaji ruzne identifikatory.
  • 0

#207 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 12:54

no mam rozdelanej plugin pro geojarryho, kterej by si stah stranku ../logs.aspx z ni si vytahal GUIDy nalezenejch kesi, a pak potahal pres nejakej while RAW listingy tech kesi a ty naimportoval. pak by to meli v pohode i lidi co chtej geoget jen kuli statistikam.. ale mam problem s tim, ze neumim naprogramovat hledani tech guidu ve stazeny strance :) jo programovani, to je prekerka..
  • 0

#208 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 13:01

No, mely by ti pomoci funcke na vyhledavani retezce v retezci (Pos) a pak funcke na vyzobavani podretezce z retezce (Copy). A pak hromadka otrociny kolem. ;)
  • 0

#209 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 14:24

mikrom napsal/a:
no mam rozdelanej plugin pro geojarryho, kterej by si stah stranku ../logs.aspx z ni si vytahal GUIDy nalezenejch kesi, a pak potahal pres nejakej while RAW listingy tech kesi a ty naimportoval. pak by to meli v pohode i lidi co chtej geoget jen kuli statistikam.. ale mam problem s tim, ze neumim naprogramovat hledani tech guidu ve stazeny strance :) jo programovani, to je prekerka..


Ja mam udelany makro, ktere ke vsem oznacenym kesim stahne listing se vsemi logy. To je na aplikaci jednoduchy - zobrazis seznam nalezenych, das CTRL+A a pak kliknes na makro. To by nestacilo?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#210 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:00

gord: jenze to uz obnasi ty kese mit v databazi, a stim se clovek kterej chce geoget jen kuli ggstatu a ten jen kuli statistikam nechce babrat (mluvim, ze zkusenosti kdy sem pul dne rozchozoval s nekym statistiky pres icq a kdyz sem teda rek, ze se na to mrknu pres vzdalenou plochu, tak sem prisel na to ze ten clovek nema v geogetu jedinou kes)
  • 0

#211 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:07

Myslim, ze ta Mikromova idea ma sve kouzlo a je uzitecna. Premyslim, jak ti nejlepe pomoci. ;)
  • 0

#212 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:15

Asi takhle... pridam do maker tri sikovne funkce, s jejich pomoci ty GUIDy z te stranky vytahas nakladem asi sesti radek kodu. :D Co ty na to?
  • 0

#213 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:36

mikrom napsal/a:
gord: jenze to uz obnasi ty kese mit v databazi, a stim se clovek kterej chce geoget jen kuli ggstatu a ten jen kuli statistikam nechce babrat (mluvim, ze zkusenosti kdy sem pul dne rozchozoval s nekym statistiky pres icq a kdyz sem teda rek, ze se na to mrknu pres vzdalenou plochu, tak sem prisel na to ze ten clovek nema v geogetu jedinou kes)


V tom pripade online Skrysotlacem na 3 kliknuti mam vsechny nalezene kesky, pres CTRL+I importuji a mam je tam se zakladnim listingem. Ale mas pravdu, ze o tom mluvim (pisu) tak trochu dost ovlivnen svym pohledem na vec. Treba se to opravdu bude hodit (i mne).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#214 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:40

Tady jde o to, ze novackovi reknes, nainstaluj tohle, k tomu tohle... a pak tady zmackni tohle tlacitko. A hotovo.
  • 0

#215 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 15:54

Ale jo, ja tomu rozumim, taky jsem 2x rozpohybovaval GG po ICQ.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#216 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 16:25

Mikrome, zkus ted novou verzi 2.1.3, kde jsem krome chyby v importu logu z HTML listingu (odhalil Gord, diky!) pridal par sikovnych funkci pro skripty.

Takze na ty tvoje GUIDy by se mohlo jit nejak takto...
Ve stringu S mel nactenou tu stranku, mej pripravenou promennou guid: string, a pak:
    if pos('My Geocaching Logs', s) <= 0 then
      exit; //asi je to jina stranka...
    while pos('<tr bgcolor', s) > 0 do //smycka, co probehne zaznamy na strance...
    begin
      s := separateright(s, '<tr bgcolor');
      //jsme na zacatku zaznamu cache...
      s := separateright(s, ' alt=''');
      lt := separateleft(s, '''');
      s := separateright(s, '<td');
      s := separateright(s, '>');
      s := separateright(s, 'guid=');
      guid := separateleft(s, '"');
      if isGuid(guid) then
      begin
         //delej neco s tim GUIDem...
      end;
    end;

  • 0

#217 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 16:26

No, ztratilo to indentaci, smajliky nemaji rady pascal, ale pochopitelne to snad je. ;)
  • 0

#218 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 17:26

mikrom napsal/a:
no mam rozdelanej plugin pro geojarryho, kterej by si stah stranku ../logs.aspx z ni si vytahal GUIDy nalezenejch kesi, a pak potahal pres nejakej while RAW listingy tech kesi a ty naimportoval. pak by to meli v pohode i lidi co chtej geoget jen kuli statistikam.. ale mam problem s tim, ze neumim naprogramovat hledani tech guidu ve stazeny strance :) jo programovani, to je prekerka..


Nejdeš na to moc složitě? Geojarry přece umí stáhnou seznam podle nálezců, ten hravě naimportuješ do databáze GG a pak na ně pustíš znova Geojarryho a necháš stáhnout kompletní listingy. Na všechno jsou makra hotová.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#219 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 19:25

No, kdyz nad tim tak premyslim, kompletni listingy mozna nejsou potreba... nestacilo by stahnout (a importovat) seznam podle nalezce a pak stahnout (a importovat) tu stranku s logama?
  • 0

#220 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 23:09

...tak jeste do toho vstoupim: musim se priznat, ze nejspis potrebuju navod pro blbce na oznaceni stazenych kesi do geogetu jako "nalezene":

1) delat to rucne jsem vyloucil: u kazde kesky zvlast "Nastavit nález" a zadávat datum nálezu...tohle bych byl schopny odotrocit u tech prvnich svojich 80, ktere mam ted, ale uz bych asi statistiky nikdy neaktualizoval:) a taky prinejmensim tusim, ze musi byt peknejsi zpusob, viz navod nize

2) v návodu na http://geoget.ararat...doc:user:nalezy jsem našel, že by to mělo jít skrz http://www.geocachin...ek/nearest.aspx když vyhledám všechny keše nalezené mnou...a tuto stránku uložím jako html a poté v geogetu dám import tohoto html souboru...výsledkem je, že se označí kešky, které byly na tomto html (tedy jen ty z 1. strany nálezů, všechny kešky jsem potom vybral tak, že jsem postupně uložil všechny strany nálezů a dal do složky a zvolil "importovat složku")....ale dál nevím co s tím: připadá mi, že import neudělal nic víc než označil všechny kešky a místo toho sem mohl označit vše přez ctrl + a

...je mi jasné, že nejspíš správně nerozumím tomu příkazu "importovat"...co vlastně dělá, když naimportuje htmlko stažené z GC.com obsahující seznam kešek...ale i přez dumání nad tím jsem na nic nepřišel,
dík za radu/návod pro blbého!
  • 0




8 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 8 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama