Přejít na obsah


Fotka

Garmin etrex legend (ZKUŠENOSTI,ZÁŽITKY,...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Frody

Frody

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 19:21

Před týdnem jsem si koupil Garmin etrex legend a jako Geocacher začátečník si tuto GPS nemohu vynachválit.Jediná maličkost co mě trochu štve je nepřekonatelná paměť 8MB.Což je trochu škoda, ale jinak je dostačující a ,,jednoduchá" jen ze začátku jsem měl menší problém s připojením k počítači a ještě jsem přesně nezjistil jak funguje navigace po silnici.Byl bych rád pokud by jste do tohoto tématu napsali vaše zkušenosti,váš + a -, zajímavosti nebo také zážitky a čemu by jsme se s přístrojem měli vyvarovat atd......... Vým že je toto téma možná trochu omyté ale děkuji za každý příspěvek. DĚKUJI!!!!!;)
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 19:41

Legend navigovat po silnici neumí B)
  • 0

#3 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 19:53

Starý dobrý Legend naviguje po silnici perfektně, pokud se do něj předem nahraje trasa vygenerovaná z mapy.cz. Tato funkce mi třeba u Visty moc schází, protože ta si i takto nahranou trasu nesmyslně přepočte...
  • 0

#4 Langosh

Langosh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:12

POužívám Legenda taky celkem bez problémů, jediný, v čem má tento čip mezery, je to, když se pohybuju v terénu, který je zastíněn stromy...pak to chce trpělivost a najít vhodný signál...Jinak mám ještě subjektivní dojem, že se líp chytá družic, když jsou silný baterky.., ale jinak mi bohatě vyhovuje...:)
  • 0

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:39

První GPS jsem si koupil přesně před rokem, když listí opadávalo ... a o této vlastnosti systému jsem nevěděl. To bylo překvapení, když se na jaře rozvily svěže zelené lístky buků...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Tomka

Tomka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 11:48

Taky sem si ho nedávno pořídil a mslím si, že je plně dostačující. Sice má oprvdu v lese trochu slabší signál,ale aspoň je to nějaké dobrodružství :)
  • 0

#7 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 12:36

Já mám HCx. Kupoval jsem ho na jaře a naprosto super. Výdrž, routing, je prakticky nezničitelný a v lese si krásně pochoduji se signálem.
  • 0

#8 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 15:50

Jako mírný pokročilík souhlasím s hodnocením. Je to výborný přístroj pro vstup do geocachingu. Má omezení, přičemž největší také vidím ve velikosti paměti, možná v monochromatickém displeji a jeho velikosti. Ostatní vlastnosti, především výdrž, vodotěsnost a spolehlivost jsou dobré. Nikdy se mi nestalo, že bych musel resetovat, restartovat, instalovat nový soft (:P) nebo dělat podobné brikule. Pokud chceš služby většího kalibru, nezbyde než vybírat, dnes asi mezi kolouchem a oregánem.
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#9 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 15:53

Naprosto dostačující mapová GPSka, jediné co mi vadí je horší příjmač signálu (třeba na digitexu jsem s legendem chytil v pavilonech houby, přesto že tam měl být dostupný GPS signál)
  • 0

#10 baresata

baresata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 20:57

zlobr napsal/a:
Starý dobrý Legend naviguje po silnici perfektně, pokud se do něj předem nahraje trasa vygenerovaná z mapy.cz. Tato funkce mi třeba u Visty moc schází, protože ta si i takto nahranou trasu nesmyslně přepočte...



Mohl bys prosímtě Zlobře popsat jak tam tu trasu nacpeš? O téhle možnosti jsem vůbec nevěděl. Když to dělám přes GPX tak to tam mi to tam jde nacpat jen přes Mapedit z kteýho vyexportuju mps soubor a ten lze nacpat přes Mapsource do GPSky, ale je to jen skupina bodů nikoli trasa. Nevím jak nacpat rovnou to gpx do Legenda aby si tozachovalo charakter trasy. Dík
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 7:15

Legend (etrex) nikdy routovat nebude. Prostě tu trasu v MapSourcu musíš naklikat hodně hustě. Každou křižovatku, každou prudší zatáčku.
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 7:35

POZOR! Mapa TOPO50 je routovatelná, v Mapsource tedy můžeš routovat a trasu pak nahrát do Legenda. Přímo v Legendu, samozřejmě, routovat nelze.
  • 0

#13 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 11:43

baresata napsal:

Mohl bys prosímtě Zlobře popsat jak tam tu trasu nacpeš? O téhle možnosti jsem vůbec nevěděl. Když to dělám přes GPX tak to tam mi to tam jde nacpat jen přes Mapedit z kteýho vyexportuju mps soubor a ten lze nacpat přes Mapsource do GPSky, ale je to jen skupina bodů nikoli trasa. Nevím jak nacpat rovnou to gpx do Legenda aby si tozachovalo charakter trasy. Dík


No trasu z mapy.cz jsem uložil jako GPX a přímo nahrál do Legenda. Před každou křižovatkou pak GPS ukáže přesně odbočku i její úhel, prostě vlastně itinerář trasy z mapy...
  • 0

#14 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 13:33

PLAJ family napsal/a:
POZOR! Mapa TOPO50 je routovatelná, v Mapsource tedy můžeš routovat a trasu pak nahrát do Legenda.
Přímo v Legendu, samozřejmě, routovat nelze.

A co uvidíš v Legendu ? Pár bodů, který jsi naklikal v MapSourcu spojených přímkami. Routovat musí mapa i přístroj.
  • 0

#15 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 21:29

Jak já ho měl rád. Před třema týdnama jsem se vrátil z Německa. A podle všeho jsem ho doma někde založil a je pryč. Prolez jsem celej barák a fakt už nevím. Čím víc o tom přemýšlím, tak si ani nejsem schopnej vybavit, jestli jsem ho dotáh domů. Poslední, kde si ho 100% vybavuju je, že mi ho kluk dal k tachometru u auta a žena ho odtamtud někam dala. A to bylo naposledy, co ho někdo viděl. Ale bylo to fajn. Když pominu ty drobný lapáli ve městě, ve skalách a v lese. Ale nakonec jsem s ním všechno našel. Někdy jsem ale musel spíš odhadovat.
  • 0
Zdraví Dr. Taby

#16 Smisek

Smisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 21:51

Každopádně je to super GPSka, za tu dobu co ho mám mi už přirost k srdci. Na drobné obtíže se signálem si člověk časem zvykne a prostě s nima počítá;).. Samřejmě že to není nejlepší GPS ale to ani v dnešní době colorád a podobných být nemůže..
  • 0

#17 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2008 - 11:55

taky jsem o ni kdysi dávno uvažoval a nakonec jsem zvolil raději eTrex H sice je to nemapovka ale na GC je zatím nejlepší co jsem měl možnost otestovat.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#18 asta

asta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 22:40

velmi prosím o radu (začátečník): koupila jsem legenda, k tomu bylo cd s topo 50. V legendu mám basemap a když nahrávám s počitače okresy, mám tam vždy jen jeden. Měly by tam vejít asi 3-4. Poradte, jak tam dostat víc okresů.děkuji
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 23:02

asta napsal/a:
velmi prosím o radu (začátečník): koupila jsem legenda, k tomu bylo cd s topo 50. V legendu mám basemap a když nahrávám s počitače
okresy, mám tam vždy jen jeden. Měly by tam vejít asi 3-4. Poradte,
jak tam dostat víc okresů.děkuji

Ahoj. Musíš je nahrát všechny naráz, protože Mapsource při nahrávání vše, co už v GPS bylo, přemaže.
Postup je jednoduchý: Označ si v Mapsource více oblastí (na každou klikni) tak, aby se začervenily a objevily ve výpisu map v jedné ze záložek na levé straně obrazovky a pak klikni na ikonku nahrát do přístroje. Snad to bude fungovat.

edit: Kolik oblastí se ještě vejde poznáš podle čísílka pod okénkem s vybranými mapami. Musí být menší než 8 MB.
A ještě o kousek níž si odškrtni posílání routovacích dat. Legend je stejně nevyužije a vejde se do něj pak víc.
  • 0

#20 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 23:04

V MapSource postupně poklikej na požadované okresy pomocí Nástroje Mapa, na liště. Vybrané ti zrůžoví. Vlevo ve sloupečku pak sleduj, kolik mapy zabírají MB, musíš se vejít do 8 MB (které pokud vím, Legend má). Edit: Koukám, že kolega byl rychlejší :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama