Přejít na obsah


Fotka

Garmin etrex legend (ZKUŠENOSTI,ZÁŽITKY,...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 iwca

iwca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 9:11

Ahoj, uvažuju o koupi eTrex Legend HCx (nemám zatím vůbec žádné zkušenosti s navigacemi), může mi někdo říct, zda tahle navigace podporuje soubory GPX? A pokud nepodporuje, jak to funguje při nahrání kešek - do mapy se nahrají jen body? Co nápověda a jiné zajímavé informace o objektech - to si musím nastudovat předem na netu? Děkuji za jakékoli informace, jsem fakt úplný začátečník, tak mi promiňte, pokud je dotaz hloupý.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 9:26

iwca napsal/a:
Ahoj, uvažuju o koupi eTrex Legend HCx (nemám zatím vůbec žádné zkušenosti s navigacemi), může mi někdo říct, zda tahle navigace podporuje soubory GPX? A pokud nepodporuje, jak to funguje při nahrání kešek - do mapy se nahrají jen body? Co nápověda a jiné zajímavé informace o objektech - to si musím nastudovat předem na netu?
Děkuji za jakékoli informace, jsem fakt úplný začátečník, tak mi promiňte, pokud je dotaz hloupý.


GPX body se souřadnicemi podporuje každá GPSka, prostě soubor otevřeš v PC nějakým SW, často MapSource k mapám, a nahraješ do GPS.

Co se listingu a dalších informací o keši týče, tak to jen Colorado a Oregon.

Jen někteří šikovní kačeři umí dostat do legendy POI bodu název keše a nápovědu k ní.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 iwca

iwca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 10:33

to kolombo: děkuju za info
  • 0

#24 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 10:52

iwca napsal/a:
Ahoj, uvažuju o koupi eTrex Legend HCx (nemám zatím vůbec žádné zkušenosti s navigacemi), může mi někdo říct, zda tahle navigace podporuje soubory GPX? A pokud nepodporuje, jak to funguje při nahrání kešek - do mapy se nahrají jen body? Co nápověda a jiné zajímavé informace o objektech - to si musím nastudovat předem na netu?
Děkuji za jakékoli informace, jsem fakt úplný začátečník, tak mi promiňte, pokud je dotaz hloupý.


Ahoj vlastním zmiňovanou GPS ku a za tu dobu co jí mám tak jí můžu vytknou jen dvě věci při dohledávání docela pomala odezva na změnu směru a vzdálenosti a občas se mi stává že při poklepu se mi sama od sebe odpojí turistická mapa asi kontakt na kartě.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#25 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 11:09

iwca napsal/a:
Ahoj, uvažuju o koupi eTrex Legend HCx (nemám zatím vůbec žádné zkušenosti s navigacemi), může mi někdo říct, zda tahle navigace podporuje soubory GPX? A pokud nepodporuje, jak to funguje při nahrání kešek - do mapy se nahrají jen body? Co nápověda a jiné zajímavé informace o objektech - to si musím nastudovat předem na netu?
Děkuji za jakékoli informace, jsem fakt úplný začátečník, tak mi promiňte, pokud je dotaz hloupý.


Ahoj. Používám zmíněnou navigaci někdy od léta a jsem zcela spokojen. Předně je to vysoká citlivost i v lese je slušný signál, pak odolnost a výdrž.

Co se týká práce s počítačem a nahrávání bodů. Můžeš u každé cache využít v listingu tlačítko
SEND TO GPS
.
Já osobně dávám přednost stažení souboru pomocí
LOC WAYPOINT FILE
. Potom soubor proženu programem GCLocConvert, který mi správně pojmenuje cache a přiloží hint. A samozřejmě k tomu chodím s papírem. Jistota je jistota.
  • 0

#26 iwca

iwca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:18

děkuju ještě jednou za všechny poznatky. V podstatě kromě vlastních souřadnic mi jde asi nejvíc o Hint (zajímavosti si člověk nemusí číst v terénu). Pokud tedy existuje nějaký způsob, jak do eTrex Legend HCx dostat i Hint, tak to si jí asi pořídím :-) Můžeš mi, prosím, jenom ještě napsat něco o tom prográmku GCLocConvert (nebo GloctConvert??) co je to zač a kde se dá sehnat? Iva (28 let, Zahradní město dříve Strašnice - vtipné, ne :o)
  • 0

#27 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:09

iwca napsal/a:
děkuju ještě jednou za všechny poznatky. V podstatě kromě vlastních souřadnic mi jde asi nejvíc o Hint (zajímavosti si člověk nemusí číst v terénu). Pokud tedy existuje nějaký způsob, jak do eTrex Legend HCx dostat i Hint, tak to si jí asi pořídím :-) Můžeš mi, prosím, jenom ještě napsat něco o tom prográmku GCLocConvert (nebo GloctConvert??) co je to zač a kde se dá sehnat?
Iva (28 let, Zahradní město dříve Strašnice - vtipné, ne :o)

http://www.google.cz...cacheLocConvert
Hint je pak uložen v poznámce. Ta je pravda omezena velikostí, ale většinou se vejde.
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:17

iwca napsal/a:
děkuju ještě jednou za všechny poznatky. V podstatě kromě vlastních souřadnic mi jde asi nejvíc o Hint (zajímavosti si člověk nemusí číst v terénu). Pokud tedy existuje nějaký způsob, jak do eTrex Legend HCx dostat i Hint, tak to si jí asi pořídím :-) Můžeš mi, prosím, jenom ještě napsat něco o tom prográmku GCLocConvert (nebo GloctConvert??) co je to zač a kde se dá sehnat?
Iva (28 let, Zahradní město dříve Strašnice - vtipné, ne :o)


No, dříve byl takový zvyk hledat první hodinu bez hintu :-)

Já si většinou hint hledám z mobilu až když ho potřebuju, ale zpravidla hledám mimo město, kde nemusím být nenápadný v davu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 iwca

iwca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:19

aha, no oběma děkuju, děkuju, děkuju - za program i za seznámení se zvyky - začínám, takže jsem nevěděla nic - všechny informace se hodily :) Iva
  • 0

#30 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:31

Pro nejrychlejsi prenos souradnic do GPS funguje tlacitko "Send to GPS" v listingu, prenese to i doplnkove body, pokud jsou v listingu. Jinak doporucuji, Vistu pouzivam uz ve treti variante (Vistu, Cx a HCX) a HCx je povedena, chyta signal i v vlaku EC, kde si Cx ani neskrtla. Jen jednu chybu ma a to ze nekdy malikno ujede ze sve cesty, ale poslednim upgradem firmware se to vyrazne zlepsilo (uz to bylo probirano), ale to je zalezitost chipu MediaTek. Ale staci vypnout a zapnout a je vse vporadku (nedes se, stava je to jen nekdy, ja to pozoruji tak jednou za 14 dni a to jen diky tomu, ze to vim).
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 17:16

bodlak napsal/a:
Legend (etrex) nikdy routovat nebude. Prostě tu trasu v MapSourcu musíš naklikat hodně hustě. Každou křižovatku, každou prudší zatáčku.

Co myslíš tím "routováním"? Já podle Garmin eTrex Legend HCx (jen s na kartě dodanou TOPO Czech, a mimo se základní taky) jezdím po silnicích bez problémů. Nastavím cíl, nechám spustit výpočet (navigovat podle silnic) a mám itinerář a na mapě vidím cestu podle silnic, před každou křižovatkou vidím, kam odbočit a kdy. Podle mne to JE routování.
Viz http://navigovat.mob...D=3&EXPS=&EXPA= (to je sice Vista, ale liší se v podstatě jen kompasem, routování je stejné)
  • 0

#32 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:39

dr.vota napsal/a:
Co myslíš tím "routováním"? Já podle Garmin eTrex Legend HCx (jen s na kartě dodanou TOPO Czech, a mimo se základní taky) jezdím po silnicích bez problémů...

No jo. Reaguješ ale na příspěvek, který není o Legendu HCx, ale o Legendu. :)
Stejně tak by ideálně mělo být celé vlákno mimochodem.;)
  • 0

#33 euforia

euforia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 23:24

Chci si koupit tuto GPS, jak je to s dobijenim? Pouze do auta?
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 23:31

Strkaji se do toho Tuzkovky, a ty se v pristroji dobijet neumi. (na to musis mit externi nabijecku). nicmene napajet z kabliku se to umi, akorat musis mit na to specielni kablik.
  • 0

#35 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 9:40

euforia napsal/a:
Chci si koupit tuto GPS, jak je to s dobijenim? Pouze do auta?


Jak již bylo zmíněno Legend jede na tužkové baterie. Výborné jsou dobíjecí, třeba NiMH, aspoň 2500 mAh. Pozor typ baterií je třeba v přístroji nastavit. Mám ten samý typ baterií ve foťáku a taky ve světle na kole, takže nehrozí, že zůstanu bez energie. Výdrž je značná - celý den, ovšem bez podsvícení! Fakt je, že přes den podsvícení není vůbec třeba. Mám nabíječku těchto baterií do auta, ale zatím jsem jí nikdy nepoužil :).
Jinak tento přístroj je pro začátečníka ideální volba!
/takže jsem vlastně taky začátečník/ :D
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#36 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 11:38

a je fajn.. poohlížím se i po něčem lepším,ale zatím mě k tomu nic nežene..jediné co mi na tom vadí, že když jsem kousek od keše,je pomalý,ale to je i tím, jaká je přesnost.když je třena 8m musím ujít těch 8m aby se šipka pohnula. co se týče přesnosti, Mio C250 (mám je v autech) to mi ukazuje třeba jen 1m, a Legend 5m. a nevím jak s ostatníma,ale v hustším lese něco najít je taky radost.. líbí se mi na něm napájení tužkovkami, bere i ty, co mi už foťák hlásí jako prázdné.. ovládání jednoduché,pro začátečníka jako jsem já (Foud It 166x)jak dělaný.. snese i hrubší zacházení,párkrát mi spadl, jednou i do vody a v pohodě... ale fakt nemám možnost srovnání s jinými..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#37 kalisek

kalisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 7:30

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, co se stane když se mi odejdou baterky např. někde upostřed trasy, kterou si budu chtít nasledně uložit. Uloží se někde v legendu trasa, kterou jsem už prošel nebo po výměně baterek bych jel znova od nuly? Zajímal by mě i případ kdyby se přístroj nevypnul díky vybitým baterkám ale vypnul bych ho sám.
  • 0

#38 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 8:01

V obou případech se trasa uloží. Po výměně baterek pokračuje ukládání. Jen bude přerušená.
  • 0

#39 euforia

euforia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:46

Jeste dotaz,kde najdu licencni cislo pro mapy? mam gps, cd s mapama, ale cislo ne a ne najit. Koupena je pres eshop.
  • 0

#40 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:24

Na krabici nebo na CD bývá většinou 12-ti místný kód který je třeba spolu s dalšími údaji zadat zde http://www.garmin.cz/unlock/ a nechat si vygenerovat 25ti místný kód pro Mapsource.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama