Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Chipset M/M2 firmware 2.80


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 7:13

Tak se snad Garmin chytnul za nos a vydal novy firmware pro chipset M a M2 (MediaTek). Je k dispozici via Webupdater. Po nacteni almanachu funguje zatim velmi dobre.. (Je to pro majitele Colorada, Vista HCx, ..).. Treba se konecne omezi oblibeny "drift" problem...
  • 0

#2 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 7:16

Píšou o tom zde. http://garmincolorad...f/home/42012189 a zkušenost http://garmincolorad...ew/home/6147171
  • 0

#3 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 19:37

Možná se zeptám hloupě, ale netuším jaký je rozdíl mezi via Webupdater a Webupdaterem přes, který stahuji aktualizace do Colorada. Můžete to osvětlit neznalci ? :o
  • 0

#4 efec

efec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 21:47

Via Webupdater - cestou, prostřednictvím Webupdateru. Prostě klasicky, připojit, zadat vyhledat nové verze, nenechat se odbýt hláškou, že firmware je aktuální, odkliknout "ano, vyhledat další podporu(je tam něco o hlasové podpoře)", a ona se tam objeví. nechat nainstalovat a je to. Teď jsem to udělal.
  • 0

#5 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 17:16

Tak kdosi psal, že upgrade mu odstranil "drift effect". Takže ještě chvíli posečkám a upgraduji taky.
  • 0

#6 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2008 - 19:00

Wachtici napsal/a:
Tak kdosi psal, že upgrade mu odstranil "drift effect".
Takže ještě chvíli posečkám a upgraduji taky.


Moje slova. Odstranění "drift effectu" by bylo super.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#7 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 7:24

Zatim to neni potvrzené, že nový firmware odstraňuje "drift efekt". Garmin tomu říká "multipath". V praxi to znamená, že přístroj na základě odrazů chybně vyhodnotí svoji polohu (třeba o 100m - většinou v severo-jižním směru) a pak následné diference (tedy jak se pohybujete) přepočítává od této chybné polohy. Na mapě pak vidíte přesný tvar zaznamené stopy, ale je posunutý. Pomáhá restartovat přístroj. On pak udělá nový "fix" a většinou se trefí do správného místa a už je to ok. Firmware 2.8 se nějak podivně chová k WAAS/EGNOS..Stěžují si na to Amíci. Že prej jim špatně chytá satelit 51, pak se snaží chytit 33 a na tom to nějak zamrzne. Pomůže WAAS Off/On.. V Evropě by to snad mohlo být o.k... Teď všichni horečně testují s pomocí referenční GPS, aby se potvrdilo/vyvrátilo, že "drift" je pryč. Možná bude nižžší citlivost (cena za odstranění driftu). Na plno to poznáme až v létě. Teď vzhledem k defoliaci stromů problémy s multipath moc nastávat nebudou..
  • 0

#8 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 9:06

Mám vytipovaných pár míst (svahy údolí), kde se Colorado takto chová. Takže vyzkouším a dám vědět...
  • 0

#9 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 13:47

g-o-cachers píše o přesnosti na

V porovnání se staršími obrázky se to výrazně zlepšilo.

Vybavuji si jen 2x podobnou situaci, kdy se mi to stalo.
  • 0

#10 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 14:13

jedna se o tyto obrazky

Colorado pred zmenou GPS Firmware
Colorado s novym GPS Firmware
60csx
  • 0

#11 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 21:12

Tak u mé VistyHCx se zázrak nedostavil a dál mě po několika hodinách pochodu, kdy ukazovala dobře, klidně navedla do vody Vložený obrázek.
Po VYP/ZAP už jsem stál o 63m jižněji na suchém břehu což i odpovídalo realitě :(
  • 0
VSA

#12 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 17:19

http://forums.ground...=184158&st=300#

Green = OR
Blue = CO
Red = 60csx
Yellow = Reference

Obrázek:
http://garminoregon....CO_OR_60csx.png
  • 0

#13 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 10:16

Už několik uživatelů Colorada hlasilo, že problémy který se objevovaly jsou pryč a GPS se konečně chová slušně. U HCx zdá se problém vyřešen není. Jsou to ale jen dohady..
  • 0

#14 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 17:25

me prijde ze se mi presnost zhorsila... vcera jsem mel na dejvickym namesti presnost 10m coz mi prijde dost hruza na to ze je to uplne otevreny prostor... driv to bylo v poradku a navigovalo to naprosto bez problemu... ted mi to prijde trosku jako legend kterej se rozmysli kde by to jenom mohlo byt... :-( da se nejak vratit ta puvodni verze toho firmware chipsetu?
  • 0

#15 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 17:42

Take jsem se konecne odhodlal dat firmware 2.70 a GPS Chipset firmware 2.80. Po prvnim zapnuti mne vydesilo,ze se prohodil sever a jih i s prislusnym obracenim mapy,ale po restartu vse OK i pri opakovanych startech. Presnost mi pripada zhruba stejna,jeste o vikendu budu vice testovat a zkusim delsi trasu autem. Jake mate prosim zkusenosti ostatni? Diky.
  • 0

#16 Gonzales_sx1

Gonzales_sx1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 22:23

Já jsem se po prvnim zapnutí také lekl. Byl jsem na balkóně a Kolouš mě hodil cca o kilometr bokem. Po opětovném zapnutí už v pořádku. Žádnou nepřesnost jsem nezategistroval.
  • 0

#17 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 11:29

Před časem jsem sliboval, že se podělím o zkušenost s chováním na místech kde Colorado vykazovalo nepřesnost kvůli (asi) odrazu signálu, zatím jsem moc příležitostí neměl, ale z toho mála mám pocit, že se nic nezměnilo. Ale už dávno jsem tu psal a jsem o tom celkem přesvědčený, že každé Colorado se chová trochu jinak...
  • 0

#18 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 15:32

S novym fw ujeto asi 140 km autem,vse OK, nalezeno 6 kesi,(na vic nebyl cas),vse OK. Col. se mi ted zda stabilnejsi,mene nachylne k odrazum i v meste. Citlivost je,podle mne, velmi dobra.
  • 0

#19 edi

edi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 16:11

:) ja bych řek ok je velke zlepšeni v přesnosti ;)
  • 0

#20 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2008 - 16:34

Citlivost se zdá výborná a přesnost také. Dvě keše nalezeny na 1 až 2m přesně. Ve městě to přestalo " driftovat" z jedné strany ulice na druhou. Zdá se mi trochu pomalé přepínání na automatický kompas pokud zastavím na kole tak šipka chvíli nereaguje na směr. Když přepnu jiný profil tak začne reagovat okamžitě. Rychlost hledání satelitů (po ztrátě signálu) je už také v pohodě. Zatím spokojenost ;)
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama