Přejít na obsah


Fotka

BOTY DO ROBOTY !!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#61 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 10:35

Rufuc napsal/a:
na keškování a chození v terénu mám primárně Boty Keen Targhee II Mid M. ... a na léto nějaké trekingové sandály, jistojistě od Keenu

Jj, KEENy jsou opravdu super, také mám dobré zkušenosti. Do sandál letos také určitě půjdu. Jsou pohodlné, můžu jen doporučit!
  • 0

#62 albatros

albatros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 12:13

sandál od Keenů nemá chybu mám kožené provedení a je bez konkurence od jara do podzimu jinal Meindlovky celkem letiité, ale super
  • 0

#63 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 12:35

Musím se přidat k předchozím...od jara do podzimu jsou Keeny naprosto ideální a pohodlné botky. Když je zima, nosím nízké turistické boty Garmont s goretexovou membránou, na jteré taky nedám dopustit...
  • 0

#64 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 12:52

Dorcadion napsal/a:
... to já mám od roku 1994 již potřetí Meindl Island Pro, A vydržely vždy opravdu hodně. Narozdíl od Garmontů jsou stále dělané v Evropě (SRN a Slovinsko). Vřele doporučuju...

http://www.bartsport...indl-island-pro


Nelze než souhlasit. Tyto boty mám asi 14 let. Po 12 letech zkolabovala celá podešev. Dovozce mě informoval, že je to problém VIBRAMU, který podešev i s podrážkou dodává jako komplet. Nové podražení stojí cca 1500,-. Boty jsou zase skoro jako nové. Používám je převážně v zimě do sněhu. MEINDL je tradiční německý rodinný podnik. Kvalita obuvi tomu odpovídá. Drží se stranou designových a módních výstřelků a zůstává u tradičních vzorů a zpracování. Velmi zajímavý do těžšího terénu nebo na dlouhé výpravy je určitě tento klasický model bez GORE membrány, který podle mne vydrží snad úplně všechno.;)
http://www.meindlbot....php?produkt=42
Na lehčí výlety po celý rok mám ještě ASOLO Fugitive GTX. Po dvou letech prakticky každodenního nošení už ale tečou jako řešeto. GORE membrána už se asi někam vysypala.:(
http://www.asolo.cz/...y-Fugitive-GTX/
Jinak v sandálech nebo keckách se dá projít ledacos. Jen si musí člověk zvyknout a přizpůsobit chůzi terénu. Šerpové v Himalájích také chodili dříve bosi, takže ono to jde. Pokud od těžkých bot vznikne množství puchýřů nebo při omrzlinách prstů, se sestup z hor v lehoučkých sandálech jeví jako vysvobození.
  • 0

#65 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 15:07

No já tedy přispěji. Nosím sebou dvoje boty. Vyšší pohory s goretexem a lehoučké kvalitnější tenisky. Podle terénu se potom pružně měním, tím se zároveň vyvaruji problému se zapařenou nohou. Jinak co se týče značek tak v Olmu máme smůlu, prostě AKU, Meindl a občas Asola. Membrána v Aku vydržela dva roky u Meindlů zatím tři roky drží, ale včil jsem si všiml, že mi jeden nýt začíná prořezávat kůži. Meindlovky mám Coloráda.
  • 0
Kolo jede

#66 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 10:58

CykloDav napsal/a:
No já tedy přispěji. Nosím sebou dvoje boty...


Tak to máš s těma víc botama recht :D Já mám v oktávce obuvnictví. Na GC tam mám kanady 90, a lehčí gore trekovky, potom se mi tam válej kožený sandály a ještě tam někde budou boty na golf :o Prostě není nad to , když si je z čeho vybírat :D
To nemluvím o Merelkách ve kterých řídím
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#67 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 12:42

Opravdu dobré boty - Hanwag Alaska - http://www.hudy.cz/g...9&nLanguageID=1. Mám je asi šest let, už toho prodělaly dost a noha stále jako v bavlnce. Když jsem je kupoval, zkoušel jsem troje nebo čtvery přibližně stejné modely bot od různých výrobců. Většinou byly o něco levnější a dobré, ale tyhle jsem už nechtěl z nohy sundat.
  • 0

#68 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 17:24

Jedině MEINDL, the best boty ever B)
  • 0

#69 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 19:14

Já mám už 5 let McKinley AQUAMax MAXIGRIP. Už je nedělají, nejpodobnější jsou dnes jejich YUKON TREK AQ M. Nemají vadu, prostě suchoučké bačkůrky. Měl jsem předtím americké HighRoad, (dárek zpoza louže), ale ty mi po třech letech praskly ve švu.
  • 0

#70 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 21:01

Jo jo. Moje zkušenost z "praxe" je také taková, že veškeré goretexové a podobné výdobytky jsou sice skvělé na sváteční chození pro fajnovky, ale jinak dlouho nevydrží. Pokud si člověk občas vyšlápne od auta pro kešku, tak ano, jinak jedině samotná poctivá pravá kůže. No třeba ty kanady. Ale zas chudinky zvířátka. Ach jo.
  • 0

#71 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 21:26

zlobr napsal/a:
Jo jo. Moje zkušenost z "praxe" je také taková, že veškeré goretexové a podobné výdobytky jsou sice skvělé na sváteční chození pro fajnovky, ale jinak dlouho nevydrží.


Moje boty budiž důkazem toho, že toto tvrzení není pravda ;) Předchůdce Asolo Contour XCR (myslím, že se to jmenovalo Aztec) jsem měl přes dva roky, musel jsem je vyměnit, protože jsem ošlapal podrážku (Vibram) na nepřijatelnou hloubku dezénu :), ale jinak byly skoro jak nové. A to jsem je rozhodně nešetřil, nespočetněkrát zmokly, občas zapadly do nějaké bažinky, vylezly na nějakou skálu a tak podobně...
Jediné výhrady se týkaly toho, že bota je nízká, takže do ní někdy teče vrchem a taky že Goretex XCR má omezenou nepromokavost. Co se kvality/výdrže týče, tak proti nim nemůžu říct ani ň.
  • 0

#72 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 21:43

abakus napsal/a:

zlobr napsal/a:
Jo jo. Moje zkušenost z "praxe" je také taková, že veškeré goretexové a podobné výdobytky jsou sice skvělé na sváteční chození pro fajnovky, ale jinak dlouho nevydrží.


... a taky že Goretex XCR má omezenou nepromokavost. Co se kvality/výdrže týče, tak proti nim nemůžu říct ani ň.


Pokud má omezenou nepromokavost, pak nemá smysl vůbec. Dobře ošetřovaná kůže je nepromokavá dostatečně. I takový pěkně savý "goretex" jsem již v jedněch botách měl. Pravda je, že se neprodřel tak rychle jak originální, ale zas je to skutečně úplně na nic...
  • 0

#73 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 23:41

No jestli si myslíš, že normálně proprší, tak to jsi na omylu. Musí být dlouho v pořádným slejváku, pak to nezvládnou. Je to daný tím, že navrchu mají látku. Jiný goráče s nubukem mi nepromoknou ani při brodění sněhem. Tak nějak nechápu o co ti jde. Šmahem jsi odsoudil všechny goratexový boty a očividně si myslíš, že neexistuje jiná možnost. Že já jsem zas něco napsal... tohle je fakt zabitý fórum :|
  • 0

#74 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2009 - 22:22

Goráč XCR bych tak nezatracovala. Boty s touhle membránou nepropustily ani kapku, když jsem chodila na exkurzích potokem (že mi tam nekonec nateklo zvrchu nepočítám:p)...A na puťáku, kde byly prakticky 24 hodin pořád v mokru a dešti, začaly propouštět až po týdnu. Fakt je, že když se to nějakou dobu intenzivně používá, goráč promokne dřív, ale oproti botám bez goráče paráda...B)
  • 0

#75 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2009 - 22:37

tak koukám co jsem tady kdysi napsal "...v sandálech chodim od března..." no jestli to bude letos od dubna, tak to bude zázrak :o
ten GTX je nepropustnej, ale vydrží tak 2-3 roky a pak začne týct. dobře impregnovaná kůže vydrží pořád /dokud se nerozpadne/. problém je v tom, že o ty kožený se člověk musí starat, takže mám hadrový GTX, kašlu na ně a za 3 roky koupim nový.
a ještě k sandálům: chválíte tady Keen, který budou určitě dobrý, já ale nedám dopustit na TEVY - už mám troje a další objednávám B)
  • 0

#76 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 9:58

Teva je špička. Má tradici, sportovní sandály vyráběli asi jako úplně první.
  • 0

#77 newkangaroo

newkangaroo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:38

Pánové, já používám už léta letoucí pánskou trekingovou obuv od firmy Merrell. Jedny jsem měl už dávno. Ty moc dobře neposloužily, nevím proč, ale dal jsme jim ještě jednu šanci a teď ty současné mám 3. rok a držej jak přikovaný:-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama