Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#461 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:14

black777jack napsal/a:

zmijovkar napsal/a:

black777jack napsal/a:
Tak tento kačer už to opravdu přehnal! Po nálezu 5-ti keší založil vlastní. A takhle to dopadlo... GC2M5VY.


Nepřehnal jsi to náhodou spíš Ty?
Četl jsi logy? - líbí se.
Vyfouknul Ti nápad?


Taky nepochopil...:D


Lepší, než kdybys to myslel vážně ;)
  • 0

#462 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:15

black777jack: dík za upozornění ...podle logů a favorites to vypadá pěkně(rozhodně se to vymyká zaběhlému náhledu na kešky nováčků)...už ji mám v plánu na příští týden, hodí se mě do cesty.
  • 0

#463 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 22:33

Také mi spíše přijde, že to je zkušeny cacher. Keš vypadá moc pěkně. škoda jen že je tak daleko:(
  • 0

#464 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2011 - 13:31

Tak teď jsem prohlédl skoro celé fórum a nestačím se divit...proč dělat ze hry, kde jde o zážitky a dobrodružství, pomalu stát ve státě pomocí testů a jiných vymyšleností? Je fakt, že rvát do každé telefonní budky filmovku už je o něčěm jiném než o zážitcích, ale když chce někdo založit keš na určitým místě, tak musí o tom místě něco vědět. A určitě by měl mít odloveno pár kousků podle toho, jaký typ keše chce zakládat...třeba na pěknou mysterku by měl mít pár těch mysterek odlovených, stejně tak když chce založit tradiční, tak by měl mít i několik těch tradičních, a tak. podobně. Ale hlavně musí to být na nějakém zajímavém místě a ne nakaždém rohu, jak je tomu v našem hlavním městě:-D. Ale hlavní je u toho zakládání používat hlavu a dát si na tom fakt záležet. To je můj názor a za tím si stojím.
  • 0

#465 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 20:11

GC2M5VY mám dnes odlovenou, FAV, 4*, doporučuju (owner měl v době založení 4 nálezy).
  • 0

#466 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 217 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 20:37

zmijovkar napsal/a:

black777jack napsal/a:

zmijovkar napsal/a:

black777jack napsal/a:
Tak tento kačer už to opravdu přehnal! Po nálezu 5-ti keší založil vlastní. A takhle to dopadlo... GC2M5VY.


Nepřehnal jsi to náhodou spíš Ty?
Četl jsi logy? - líbí se.
Vyfouknul Ti nápad?


Taky nepochopil...:D


Lepší, než kdybys to myslel vážně ;)


black777jack nauč se prosím číst na keš jsou pochvalné logy tak nevím o čem tu mluvíš.Taky mně zaujala tak se ji chystám odlovit.
  • 0

#467 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 20:55

jackcomputer napsal/a:

zmijovkar napsal/a:

black777jack napsal/a:

zmijovkar napsal/a:

black777jack napsal/a:
Tak tento kačer už to opravdu přehnal! Po nálezu 5-ti keší založil vlastní. A takhle to dopadlo... GC2M5VY.


Nepřehnal jsi to náhodou spíš Ty?
Četl jsi logy? - líbí se.
Vyfouknul Ti nápad?


Taky nepochopil...:D


Lepší, než kdybys to myslel vážně ;)


black777jack nauč se prosím číst na keš jsou pochvalné logy tak nevím o čem tu mluvíš.Taky mně zaujala tak se ji chystám odlovit.

A další :D
  • 0

#468 Wiki&

Wiki&

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 16:56

Jak už někteří víte, píši absolventskou práci na s tématem geocaching. V jedné z kapitol jsem se zaobíral potížemi s nováčky a udělal jsem pár nábrhů, zde úryvek z mé práce: V kapitole 2.2 Trendy Geocachingu, jsem psal o problému s novými hráči, kteří neznají princip hry, neovládají pravidla a nelámou si hlavu se zásadami, které by každý kačer měl dodržovat. Navrhl jsem jako proti opatření informační a motivační semináře. Jelikož se ale noví hráči registrují denně a tyto semináře by pro některé z nich mohly být mimo jejich bydliště, napadlo mě další možné řešení, které jsem rovněž navrhl groundspeak teamu. Jednalo by se o rozšíření funkcí stránky geocaching.com v podobě interaktivních prvků a inteligentních funkcí pracujících na principech počítačových video her. Tak, jako v počítačové hře, kde musí hráč postupným získáváním zkušenostních bodů odemykat další hrací úrovně, další předměty a podobně, tak i zde, bude mít hráč z počátku zpřístupněné pouze tradiční keše, obtížnost terénu 1 , obtížnost úkrytu 1. Každou ulovenou keší, by získal zkušenostní body (podle typu a obtížnosti) které mu při dosažení určité úrovně odemknou další úroveň obtížnosti terénu/úkrytu, případně další typ keší. Nový hráč by hned po registraci měl přístupnou krátkou introdukci do hry (obsáhlejší než video „co je geocaching“ příloha ....). Dále bych spustil jakéhosi interaktivního průvodce geocachingem pro začátečníky, kde by byly důkladně vysvětleny všechny pojmy, pravidla a zásady. Tento, by byl zakončen krátkým testem, který by ověřil znalosti nováčka. Teprve poté by mu byla odemknuta možnost otevírat listingy jednotlivých keší a lov prvního pokladu by tak mohl začít. Tento průvodce by při každém odemknutí další úrovně připomněl čím se liší od té předchozí a na jaké nové aspekty si tu hráč musí dávat pozor ( terén ** mohou být nezpevněné cesty, multi cache je více zastávková cache, mystery cache vyžaduje luštění – seznámit hráče se základními typy šifrování a kódů (do skauta už dnes bohužel děti moc nechodí) a další). Mnohdy se totiž stává, že nově registrovaný uživatel, já jim říkám „hurá hráči“, si hned jako první cache troufnou na multi, nebo mystery cache, aniž by věděli o co jde a aniž by ovládali základy geocachingu. Dělají tak zbytečné chyby, které vedou ke zmatku ostatních hráčů, nebo rovnou k zániku samotné cache. Dalším častým problémem jsou založené cache novými hráči, kteří mají jen pár odlovených cache. Často tyto „keše“ dlouho nevydrží z důvodu amatérských chyb (umístění na soukromém pozemku, příliš viditelný úkryt, případně chyby rovnou v profilu „keše“). Tyto cache se po krátké době archivují a už nemálo trasovatelných předmětů se v takovýchto „keších“ ztratilo po tom, co byly vykradeny. Proto bych navrhnul zavést pravidlo, že každý hráč (bez ohledu na to, kolik má nálezů), který zakládá svou PRVNÍ cache, musí toto provést za asistence cachera s vyšší hodností než on sám a s počtem alespoň 5 úspěšných (nearchivovaných) „keší“, nebo alespoň dvou „keší“ které byly zveřejněny bez připomínek od reviewera. Výše popsané opatření by dozajista pomohlo výrazně snížit chyby nováčků a sloužit jim jako kvalitní úvod do světa tajných pokladů všude kolem nás.
  • 0

#469 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:13

Wiki&: Vskutku promyšlený systém, ale nepřijde mi ani trošku dobrý. D/T 1/1 mívají právě "oblíbené" městské zaokapovky - tohle chceme nováčkům ukázat jako první, aby si vzali příklad, jak to má vypadat? To není třeba, to funguje i samovolně. Bohužel.
  • 0

#470 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:39

Wiki& napsal/a:
... Tento průvodce by při každém odemknutí další úrovně připomněl čím se liší od té předchozí a na jaké nové aspekty si tu hráč musí dávat pozor ( terén ** mohou být nezpevněné cesty, multi cache je více zastávková cache, mystery cache vyžaduje luštění – seznámit hráče se základními typy šifrování a kódů (do skauta už dnes bohužel děti moc nechodí) a další). ...


To jako, ze by byly povoleny jen predem definovane kody a sifry? Ale fuj ! Prave volnost prinasi nove myslenky, nebo novy nahled na stare na zname veci. Tady by se do hry zanesla byrokracie a casem by to skoncilo zalozenim ministerstva pro geocaching. To radsi ne.

Abych pavdu rekl, tak posledni dobou jsem navstivil nemalo cache prave od novych hracu, ktreri jeste psali do listingu, ze to je jejich prvni cache a nikde jsem nenarazil na vyslovene spatnou cache. Ano par chyb se naslo, ale staci napsat e-mail vysvetlit situaci a v cem je problem a vetsina novych hracu podekuje a zjedna napravu.

Tak nejak nevim o cem se tu stale diskutuje. Myslim, ze by jste meli nazout boty a vyrazit do prvniho lesu co uvidite (tedy alespon 1km od silnice) a je po problemu.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#471 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:15

[quote]Wiki& napsal/a:
Jak už někteří víte, píši absolventskou práci na s tématem geocaching.....

Omlouvám se, že je to mimo téma, už jsem na to narazil několikrát a nedá mi to, abych se nezeptal. Zajímalo by mne co je to za školu a jak je vůbec možné, že se zpracovávají absolventské práce na téma geocaching a pod. Zas tak starý nejsem, ale my jsme se ve škole učili a ne si hráli. Já vím, je to mimo, tak pardon:-).
  • 0

#472 Wiki&

Wiki&

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:28

Chryseis: máš pravdu, na tenhle fakt jsem nepomyslel, ale za jádrem celého nápadu si stojím, začít od píky. Poznat celej systém, časem si sám udělá názor jak to má být, až pozná lepší a propracovanější keše na vyšších úrovních.

Solim: šifry byly jen příklad, samozřejmně že nemám zájem na tom povolovat jen předem definované šifry apod. Jenom znát nějaké základy jako úvod do mystery keší by nebylo špatné, trošku podráždit fantazii, inspirovat, rozšířit obzor. To je můj úmysl v tom návrhu. jinak proti nováčkům nic nemám, sám se ještě považuju za nováčka (i po těch dvou letech), stejnně tak netvrdím že nováček založí špatnou keš. Na konci to píšu, pomůže to snížit potíže tím spojené.

Akrij_uj: je to škola cestovního ruchu, což geocaching bezesporu ovlivňuje. Dneska nejsou školdy tak zaprdnutý jako možná dřív, jsou otevřené novým nekonvenčním věcem a moje téma přijali s nadšením. Nejde o hraní si ale o poukázání na skrytější faktory a třeba v ekonomice cestovního ruchu je oficiálně zmínka o geocachingu jako o novém vzrůstajícím trendu. V odbornejch školách se o tom brzo začne učit. Je to přirozený vývoj
  • 0

#473 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:29

Akrij_uj napsal/a:
jak je vůbec možné, že se zpracovávají absolventské práce na téma geocaching a pod.

To mi taky nejde na rozum :o
  • 0

#474 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:45

Wiki& napsal/a:
.... a třeba v ekonomice cestovního ruchu je oficiálně zmínka o geocachingu jako o novém vzrůstajícím trendu. V odbornejch školách se o tom brzo začne učit. Je to přirozený vývoj


Děkuji za vysvětlení, jen mi přijde, že třeba jen cestovním ruchem obchodováním a tomu podobnými aktivitami se zabývá tolik lidí a nějak stále méně lidí něco produkuje. Ale asi už starý jsem, tak vezmu psa a jdu hledat nějakou tu krabičku.
  • 0

#475 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:47

Wiki& napsal/a:
V odbornejch školách se o tom brzo začne učit. Je to přirozený vývoj

No potěš pánbu já myslel, že je to skvělá hra a ne něco pro vědecký výzkum.
  • 0

#476 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 19:46

ad Wiki&: absolventska prace zkousne vsechno, ale realita je jina a takove omezeujici navrhy tu ma nekdo minimalne jednou do mesice. Debatovat se da o cemkoli, moznost zavedeni nulova.
  • 0

#477 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 19:48

bodlak napsal/a:

Akrij_uj napsal/a:
jak je vůbec možné, že se zpracovávají absolventské práce na téma geocaching a pod.

To mi taky nejde na rozum :o


Geocaching je porad nova moderni zalezitost (bez ohledu na skutecne datum vzniku hry) pro radu lidi, zejmena kvuli dostupnosti GPS. At se nam to libi nebo ne, bude se stale vice a vice popularizovat. Minimalne do doby, nez se jako zajimava hra omrzi, takze jeste hooodne let.
  • 0

#478 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 22:42

Wiki& napsal/a:
Tak, jako v počítačové hře, kde musí hráč postupným získáváním zkušenostních bodů odemykat další hrací úrovně, další předměty a podobně, tak i zde, bude mít hráč z počátku zpřístupněné pouze tradiční keše, obtížnost terénu 1 , obtížnost úkrytu 1. Každou ulovenou keší, by .......

To je ale ptakovina. Vzdyt se jedna o hru. A pokud bude jedna z deseti kesi spatna... no a co? M.j. je spousta her, kde k odemykani urovni nedochazi a vsichni hraji hned naplno.
  • 0

#479 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:16

Kolik že nalezených? Ne, kolik nalezených je mi ukradené. Ale odchylka 97 metrů? Ach betatesteři, zase vás nikdo neoslovil? GC2NDW5
  • 0

#480 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:21

2 Tiskar94: pohoda ne... přijdu, vytasím GPS, zapnu ji, opíšu první číslo po nalezení satelitů a je zaměřeno :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama