Přejít na obsah


Fotka

Založení cache - zjištění okolních


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 P.Kunc (Santa)

P.Kunc (Santa)

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2008 - 15:47

Dobrý den, chtěl bych založit novou cache na velmi pěkném místě, které je však na výskyt keší velice frekventované. A proto bych se chtěl zeptat, zda se dá někde ověřit, že na daném místě keš můžu založit a bude odpovídat pravidlům, co do četnosti keší v oblasti. Díky Petr.
  • 0
Santa

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2008 - 16:21

rekl bych, ze je nesmysl, nutne tam nahnacat dalsi kes, kdyz sam pises, ze je hodne frekventovane. ale je otazka, cemu rikas hodne frekventovane :). pravidlo cetnosti neni. pravidlo je kruh 161m od schranky - budto finalove nebo fyzicke krabickove stage. overit nemuzes, leda napsat reviewerum a optat se, zda to co chces, nema vzdalenostni kolizi 161m. pokud jim chces ulehcit praci, odlov si to ostatni a sam uvidis, kde je volno.
  • 0

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 9:11

Nejlepsi je opravdu nejprve odlovit v tom miste vsechny cache. Tim mas hned stoprocentni jistotu co kde je. Jen nejak nechapu tu neustalou snahu (nejen tebe) zjistit volne misto jinak, nez odlovenim okoli. Vzdyt to je snad ten nejjednoduzsi a nejlogictejsi zaklad, nez nekde neco zalozim.. :o
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 9:16

Ano, a hlavně to chce mít odlovené VŠECHNY multiny a mysterky v okolí do 10 km od plánovaného místa :) Vím minimálně o jedné, co je 9,5 km daleko od výchozích souřadnic.
  • 0

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 17:07

dr_vota napsal/a:
Ano, a hlavně to chce mít odlovené VŠECHNY multiny a mysterky v okolí do 10 km od plánovaného místa :) Vím minimálně o jedné, co je 9,5 km daleko od výchozích souřadnic.

Je tak to ja tim nejblizsim okolim myslel okruh 40km :D:D To vis, malomesto.... :D:D:D
  • 0

#6 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 17:21

Ach jo, ted jsem napsal do našeho blogu článeček jak jsem rozladěn kvalitou některých kešek a zakládáním za každou cenu, zvlášť u nováčků. No a teď koukám, odloveno 30 kešek a chce zakládat. Jsem rezolutně proti! :@ Ale to je asi fuk.:(
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 17:52

No tak když někdo kešuje přes rok, tak snad zas takovej nováček není ani s třiceti nalezenýma ne? A krom toho to není 30 traditional micro u pražských patníků...B) Ale to jsme zas u té debaty, co tu byla nedávno. :P
  • 0

#8 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 17:55

Už se vidím,jak drtím všechny 4-5kové mysterky,abych si mohl založit vlastní keš :|
  • 0

#9 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:06

alkes napsal/a:
No tak když někdo kešuje přes rok, tak snad zas takovej nováček není ani s třiceti nalezenýma ne? A krom toho to není 30 traditional micro u pražských patníků...B) Ale to jsme zas u té debaty, co tu byla nedávno. :P


Se nezlob, ale můžu kešovat třeba deset let, mít 40 kešek...Roky přece nehrají roli. Spíš naopak. Když tak dlouho kešuju a mám málo kešek, asi nejsem pro to tak zapálený nebo nemám tolik času, takže mám na to založit KVALITNÍ kešku? Já jen vycházím z toho co vidím. Ty kvanta kešek a spousta z nich stojí za pěkný kulový...
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#10 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:17

Se nezlob, ale můžu kešovat třeba deset let, mít 40 kešek...Roky přece nehrají roli. Spíš naopak. Když tak dlouho kešuju a mám málo kešek, asi nejsem pro to tak zapálený nebo nemám tolik času, takže mám na to založit KVALITNÍ kešku? Já jen vycházím z toho co vidím. Ty kvanta kešek a spousta z nich stojí za pěkný kulový...

A co takhle zalozit geoinkvizici? O kandidatovi na papeze uz bych vedel. Nebo geoKSC, ktera by urcovala kdo co muze a kdo co ne.
  • 0

#11 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:25

No já spíš sázel na zdravý rozum, ale ten se asi vytrácí...
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#12 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:28

dr_vota napsal/a:
Ano, a hlavně to chce mít odlovené VŠECHNY multiny a mysterky v okolí do 10 km od plánovaného místa :) Vím minimálně o jedné, co je 9,5 km daleko od výchozích souřadnic.


Já znám mysterku, která je 13 :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#13 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:36

chipoliny napsal/a:
No já spíš sázel na zdravý rozum, ale ten se asi vytrácí...

A co maji takoveto zakazy spolecneho se zdravym rozumem? Ale koncim s touto diskuzi, nehodlam zaprasit dalsi vlakno nesmyslnou polemikou o nicem. To rad prenecham zdejsim inkvizitorum.
  • 0

#14 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 18:46

Zakázat se to nedá... A zdravý rozum mi velí raději míň dobrých kešek než kvanta bezduchých krabiček.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 19:07

Zdravej rozum, ale s klapkama na očích, chipolini. Je to hra PRO VŠECHNY, a s tím nic nenaděláš. Vymysli inkvizici, a pak se můžeš nahlas divit, že se tu objevuje nějaká "opencaching" a že k ní utíká tolik lidí... Prostě takhle to funguje, smiř se s tím. Jakmile dosáhne rozšíření GC limitní hranice (bude odcházet stejný počet lidí, jako přicházet nováčků), pak se začne komunita chovat zhruba kontinuálně, a bude lze leccos předvídat. Teď se z fáze nadšenců přechází na fázi "masová" a tohle všechno jsou projevy. Takže nezakazuj, nerestriktuj, vychovávej. Jevy jako ztrácení coinů, kešky rostoucí jak houby po dešti, to k tomu prostě patří. Nadšený nováček v entuziasmu si založí kešku. Pak se na ní buďto naučí spoustu, co pak zužitkuje, anebo prostě vychladne, odejde, o kešku se nepostará, a po čase sama "vyhnije". Tak to prostě už bude pořád. A ano, mám pár odlovených keší. Ale podobných her a aktivit se aktivně účastním a tvořím už přes dvě desítky let (tfuj)... Pet of Citecka Team
  • 0

#16 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 19:24

Jo je to tak jak říkáš. Já taky nezakazuju. Ono to ani nejde. To je jasný. Apeluju na rozum nově příchozích (když říkám nově, mám na mysli počet odlovených kešek, ne roky u GC). A hlavně prosím všechy, aby do logů psali i oprávněnou kritiku a ne jen "díky za keš..." To alespoň pomůže vyhnout se zmetkům a některé ownery snad přiměje na kešce pracovat.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 19:33

Ach jo, už jste zase u toho zda má někdo právo zakládat či ne? Jak už tady padlo, není 30 keší jako 30 keší... Záleží na prostoru, ale určitě to chce odlovit co se dá, a tím eliminovat případnou kolizi na minimum. Když si nejsem jistý, není problém napsat na reviewera a zeptat se, určitě odpoví... Finálovky mysterk či multinek ve vzdálenosti několika km jsou spíš vyjímkou než pravidlem.
  • 0

#18 P.Kunc (Santa)

P.Kunc (Santa)

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 20:46

Měl jsem v úmyslu založit cache v Hradci Králové u jedné velmi krásné památky, na kterou se asi trochu zapomnělo a myslím si, že je to škoda. Proto jsem psal, že četnost jiných krabiček je velká, jelikož je v tomto městě mnoho krásných míst. Rozhodně jsem ale neměl v úmyslu založit keš uložením nezajímavou a neudržovanou. Zda by byla kvalitní po ostatních stránkách netuším... byla by to má první. Radši ale počkám než budu mít na účtu stovky odlovených, abych si "vydobil své právo" a zatím nic zakládat nebudu :D. A to, že mám zatím jen 30, není otázkou zapálenosti, ale časové vytíženosti. Všem ostatním děkuji za přínosné rady, které jednou určitě využiji ;).
  • 0
Santa

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 21:26

A to je možná škoda. Víš, v každém městě je spousta krásných míst a ne každý je vidí. Takže udělat krabičku na nějakém pěkném místě, o kterém moc lidí neví, je fajn. Jo a dokud ji nezaložíš, tak stejně nezjistíš, zda se bude líbit nebo ne. A vždycky se najde spousta kecalů, co budou říkat, že na to nemáš nárok, protože máš jen 30...
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 21:54

P.Kunc (Santa) napsal/a:
Měl jsem v úmyslu založit cache v Hradci Králové u jedné velmi krásné památky, na kterou se asi trochu zapomnělo a myslím si, že je to škoda. Proto jsem psal, že četnost jiných krabiček je velká, jelikož je v tomto městě mnoho krásných míst. Rozhodně jsem ale neměl v úmyslu založit keš uložením nezajímavou a neudržovanou. Zda by byla kvalitní po ostatních stránkách netuším... byla by to má první. Radši ale počkám než budu mít na účtu stovky odlovených, abych si "vydobil své právo" a zatím nic zakládat nebudu :D.

A to, že mám zatím jen 30, není otázkou zapálenosti, ale časové vytíženosti.

Všem ostatním děkuji za přínosné rady, které jednou určitě využiji ;).


No, hlavně nedej na řeči rejpalů na fóru :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama