Přejít na obsah


Fotka

Založení cache - zjištění okolních


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2008 - 22:38

Tak jestli to má být na zajímavém místě, tak ji klidně založ. To ti nikdo nezakáže. Sám ale píšeš, že nemáš moc času, tak snad ho budeš mít na případnou údržbu kešky. Není to jen o tom, schovat krabičku, ale to již jistě víš.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2008 - 1:04

chipoliny napsal/a:
Se nezlob, ale můžu kešovat třeba deset let, mít 40 kešek...Roky přece nehrají roli. Spíš naopak. Když tak dlouho kešuju a mám málo kešek, asi nejsem pro to tak zapálený nebo nemám tolik času, takže mám na to založit KVALITNÍ kešku? Já jen vycházím z toho co vidím. Ty kvanta kešek a spousta z nich stojí za pěkný kulový...

Se nezlobim, nicméně... Delší doba vylučuje hurá akci a třicet keší, mnoha druhů, velikostí atd., je podle mě dostatek. Pokud ne, tak by to nezachránilo (podle mého názoru) ani víc. Kolik je dostatek podle tebe? 50? 100? 1000? V tomhle absolutní pravda prostě neexistuje. Kolik nalezených myslíš že stačilo na kvalitní založenou před čtyřmi lety? ;)
Bylo to původně delší, ale zbytek raděj censored. Stejně tu už většina věcí padla a mě už tyhle debaty taky nebaví.
Keší je nadpočet (dobrých i špatných), kešerů je nadpočet, jenže zpět se to při zachování aspoň nějaké svobody teď už vrátit nedá...

edit: Nene žádný flamy, takže další část umazána, sorry.
  • 0

#23 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 10:50

Tak v tom trumfování. Vím o mysterce co je finále 36km od výchozích souřadnic. A počty odlovených keší? Vím o lidech co založí do přírody mikro, kam se vejde jen tužka s papírovým loogbukem a s papírkem kde jsou napsaný čísla coinů (víc se toho tam nevejde), mají již odloveno přes 900 keší a stejnně tuto keš ocení velikostí smal. Máte pak vidět ty kyselý obličeje malých dětí, když je vezmete na takovou keš.:( Ps: jinak přesouvám toto vlákno do obecného. Přesáhla požadavky Poradny
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:11

Iluvator napsal/a:
Tak v tom trumfování. Vím o mysterce co je finále 36km od výchozích souřadnic.
A počty odlovených keší? Vím o lidech co založí do přírody mikro, kam se vejde jen tužka s papírovým loogbukem a s papírkem kde jsou napsaný čísla coinů (víc se toho tam nevejde), mají již odloveno přes 900 keší a stejnně tuto keš ocení velikostí smal. Máte pak vidět ty kyselý obličeje malých dětí, když je vezmete na takovou keš.:(
Ps: jinak přesouvám toto vlákno do obecného. Přesáhla požadavky Poradny


No, celý problém je v tom, že cit pro pěknou keš nezískáš ani počtem založených, ani nelezených. Ten prostě máš nebo nemáš.

Pokud někdo závodí v odlovech a loví spousty keší a má tedy poměrně vysoké číslo, nic to neříká o jeho pečlivosti a o tom, jakou má fantazii a jak se bude starat o založenou keš ....

Tohle je věčná debata ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:22

Co dodat, máš pravdu. Já už také nad tím jen mávám rukou.... jen někdy se ozvu :D
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#26 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:28

Iluvator napsal/a:
... mikro, kam se vejde jen tužka s papírovým loogbukem a s papírkem kde jsou napsaný čísla coinů ...

Asi jsem lama, ale k čemu je v keši "papírek kde jsou napsaný čísla coinů" ?
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:37

Iluvator napsal/a:
Tak v tom trumfování. Vím o mysterce co je finále 36km od výchozích souřadnic.

No a není to už tak trochu proti pravidlům? Žil jsem doposud v omylu, když jsem si myslel, že musí být finále mysterky do 10km od výchozích souřadnic? Mám dojem, že jsem to někde četl.
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:38

Iluvator napsal/a:
Co dodat, máš pravdu. Já už také nad tím jen mávám rukou.... jen někdy se ozvu :D

Souhlasím s Kolombem i ostatníma, tohle je debata stále dokola a nikdy nebude mít konce... co kačer, to názor a postoj k dané věci. Nicméně, než stále lamentovat, tak bychom mohli pro to něco udělat - a třeba tím, že tady budou články popisující nálezy těch pěkných keší. Prostě dát najevu "davu" co může být pěkné atd.???
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 11:40

dr_vota napsal/a:

Iluvator napsal/a:
Tak v tom trumfování. Vím o mysterce co je finále 36km od výchozích souřadnic.

No a není to už tak trochu proti pravidlům? Žil jsem doposud v omylu, když jsem si myslel, že musí být finále mysterky do 10km od výchozích souřadnic? Mám dojem, že jsem to někde četl.

Ano, s tím souhlasím. Tohle je dle mého nesmysl. Docela by mne zajímalo, o jakou jde keš, jaký má počátek keše význam, když finále je tak daleko...
  • 0

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 13:18

sobikovi napsal/a:

dr_vota napsal/a:

Iluvator napsal/a:
Tak v tom trumfování. Vím o mysterce co je finále 36km od výchozích souřadnic.

No a není to už tak trochu proti pravidlům? Žil jsem doposud v omylu, když jsem si myslel, že musí být finále mysterky do 10km od výchozích souřadnic? Mám dojem, že jsem to někde četl.

Ano, s tím souhlasím. Tohle je dle mého nesmysl. Docela by mne zajímalo, o jakou jde keš, jaký má počátek keše význam, když finále je tak daleko...


Má to význam, protože stále jsou mezi námi kačeři, kteří se rádi a klidně i daleko projdou :-)

A koukám do pravidel a nic o 10ti km tam nevidím !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 16:00

Má to význam, protože stále jsou mezi námi kačeři, kteří se rádi a klidně i daleko projdou :-)


Tohle je spíš argument pro multku ne?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#32 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 18:39

kolombo napsal/a:
....
A koukám do pravidel a nic o 10ti km tam nevidím !!!

V Pravidlech jsou 3 km. viz http://geowiki.hidde...2F_Puzzle_Cache Jde hlavně o zaměření cesty TB a GC. U té keše co mluvím je to jedno protože finále je mikro, takže tam stejně nikdo nic nenechá - jde o GC18BVE

Osik napsal/a:
Asi jsem lama, ale k čemu je v keši "papírek kde jsou napsaný čísla coinů" ?

To jsem také nepochopil......
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 22:29

Iluvator napsal/a:

kolombo napsal/a:
....
A koukám do pravidel a nic o 10ti km tam nevidím !!!

V Pravidlech jsou 3 km. viz http://geowiki.hidde...2F_Puzzle_Cache Jde hlavně o zaměření cesty TB a GC. U té keše co mluvím je to jedno protože finále je mikro, takže tam stejně nikdo nic nenechá - jde o GC18BVE


To není pravidlo, ale doporučení, takže pokud má keš hlavu a patu, tak může mít klidně 200 km.

A pokud nemá hlavu a patu, tak je jedno, jak je dlouhá.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 8:36

kolombo napsal/a:
To není pravidlo, ale doporučení, takže pokud má keš hlavu a patu, tak může mít klidně 200 km.

A pokud nemá hlavu a patu, tak je jedno, jak je dlouhá.

To mi moc nepřijde, obzvlášť po zkušenostech ze schvalování poslední keše. Měla to být multi a se vzdáleností jsem měl stejně dohady, jako s mystery, právě hlavně kvuli TB a GC. Nakonec jsem stejně zkončil na tomto pravidle.
Je fakt, že na mikro by Reviewři asi přivřeli oko, ale s normální krabicí se mi nepovedlo prorazit.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#35 mamutagabi

mamutagabi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 22:22

TO JSOU ALE DEBATY O NIČEM
  • 0

#36 petr74

petr74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 7:27

chipoliny napsal/a:
Ach jo, ted jsem napsal do našeho blogu článeček jak jsem rozladěn kvalitou některých kešek a zakládáním za každou cenu, zvlášť u nováčků. No a teď koukám, odloveno 30 kešek a chce zakládat. Jsem rezolutně proti! :@ Ale to je asi fuk.:(


Chipoliny, neuraž se prosím, ale... Kolik nálezů jsi měl, když jsi zakládal Huga z Danova, třeba? O pět víc, než tu zmińuješ, pokud se nepletu... Nebo mě prosím oprav.
Já to neodsuzuji - kde kdo takto začínal, včetně mě. Ale měl by si to umět přiznat a netvářit se, jako by geocaching vymyslel. Tím netvrdím, že Tvoje první cache nemůže být naprosto úžasná - ale proč bys to potom Ty měl tvrdit o pixlách někoho jiného? Ano, vidím kolem sebe, že se geocachingu věnuje kde kdo, že se z toho stává móda. A každý také hned touží po vlastní pixle. Často na úkor kvality. Ale odsuzovat někoho za přesně totéž, co jsem kdysi sám udělal, nezlob se na mě,ale....
Byl bych nerad, kdybys to bral nějaký osobní útok;)
  • 0

#37 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 16:38

EDIT: cetla jsem vlakno od zacatku a jsem na tom podobne jako kacer, ktery zalozil tohle tema...mam odloveno 30 krabicek a neda mi to nezareagovat... myslim, ze mam odloveno dost na to, abych videla jak dobre, tak spatne krabky...az budu mit zalozeno, prijedte se podivat a zhodnotit ...na krabickach pracuju uz delsi dobu, shanim obsah, ktery nebudou tvorit jen zbytecnosti, darky pro FTF, logbook nebude jen kus papiru nebo ustrizeneho sesitu...kdo trochu pouziva hlavu a nechce delat krabky jen proto, aby mel body do statistik, tak muze udelat krabicky na urovni. Nedavno u nas vznikla nova serie v miste, ktere mam rada a mam k nemu urcity vztah, je tam hezka priroda i pamatky a jake bylo moje prekvapeni, kdyz jsem zjistila, ze oblast je "zaplacnuta" 5 kešemi, ktere tvorily bud zavarovaci sklenice nebo obyc plastove krabky jen s kusem sesitu a neorezanou tuzkou...autor si sice trochu pohral se sifrou pro bonusovou kes, ale zbytek me akorat rozladil...autora neznam, nechci ho kritizovat, ale po tomto zazitku jsem se nerozmyslela a jala se uskutecnovat napady, ktere jsem mela v hlave uz delsi dobu... Vim, ze dabata o omezeni zakladani kesi pro novacky je nekonecna, ale "striktni zakaz" nelze akceptovat. Nechci se tu s nikym hadat, ale tohle jsem zkratka napsat musela...
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#38 petr74

petr74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 18:59

Souhlasím. Nenech se otrávit. Já tedy také nemám nehledáno kdoví kolik - nemám čas se tomu věnovat tak, jak bych chtěl. Ale už jsem si všiml, že právě někteří ti zkušenější leckdy založí cache na místě, které je zajímavé právě jen tím, že je na něm cache. Taky jsem zaznamenal, že si kolega vzal z krabičky, co se mu líbilo a nevložil vůbec nic! A byl to právě jeden z těch zkušenějších - řekněme řádově o několik set nálezů. Jmenovat nebudu. Nevidím důvod, proč by ten, kdo k tomu bude přistupovat seriózně, nedovedl udělat stejně dobrou cache, jako dlouholetý harcovník. Podstatná je myslím zejména fantazie a ta se naučit nedá. Co se člověk naučí, je nakonec jen řemeslo - takže potom může skončit tak, že seká jednu krabičku jako druhou, všechny na jedno brdo. Netvrdím, že zkušenost žádnou roli nehraje. Jenom by se neměla přeceňovat. Konec konců, co mi bude platné, že jsem viděl několik set krabiček, když tedy většina z nich byla tak hrozná?
  • 0

#39 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 21:00

petr74 napsal/a:
Konec konců, co mi bude platné, že jsem viděl několik set krabiček, když tedy většina z nich byla tak hrozná?

Dovíš se, jak se to nemá dělat. ;)
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 22:17

ProKesTom napsal/a:

petr74 napsal/a:
Konec konců, co mi bude platné, že jsem viděl několik set krabiček, když tedy většina z nich byla tak hrozná?

Dovíš se, jak se to nemá dělat. ;)


A nebo si řekne: "Takhle je to normální, tak to udělám stejně ..."
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama