Přejít na obsah


Fotka

GCZF3K Armáda konečně zasahuje - proti dětem


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
11 odpovědí na toto téma

#1 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 20:09

Armáda ČR dne 17. listopadu, tedy na den výročí sametové revoluce se rozhodla trochu oživit vítr, přicházející z Moskvy a ke keši Dětský ráj (GCZF3K) umístila ceduli „Vojenský prostor, vstup zakázán!“. Tím zřejmě hodlá přispět k celkovému pozitivnímu náhledu veřejnosti na Armádu a ještě více upevnit svůj svazek s civilisty.
Je fakt, že pozemek patří státu a spravuje ho Armáda ČR. Armáda ho ale vůbec nevyužívá, a kdyby nebylo pana Trejbala, celý pozemek by zarostl jak šípkový zámek trním a jiným neřádem. Jestli ho Armáda spravuje takto, tedy že jí zajímá pouze to, jestli náhodou jí někdo nedá nějaké prachy, byť by to byly rodiny s dětmi, pak ho z vyššího hlediska mravního spravuje špatně!
Upozorňuji případné hledající kačery, že území je normálně přístupné a že z jiných stran tato nesmyslná cedule není a je možné normálně keš dohledat.
  • 0

#2 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 0:47

Bill22 napsal/a:
Upozorňuji případné hledající kačery, že území je normálně přístupné a že z jiných stran tato nesmyslná cedule není a je možné normálně keš dohledat.

Bez ohledu na to co si o zpusobu vyuzivani daneho prostoru myslis Ty nebo ja nebo kdokoli jiny jedna se nepochybne o vojensky prostor (nejedna se nahodou o byvale cviciste?). Muzeme protestovat proti zpusobu vyuzivani prostoru nebo proti onomu zakazu vstupu pripadne i proti zpusobu vymezeni prostoru, ale bohuzel u toho zakazu je armada v pravu. Jelikoz je pozemek jeji, byla by odpovedna v pripade urazu, treba za zlomenou nohu v nejake dire, ktera by se v tomto prostoru nalezala. Nejsem si moc jisty, zda je zodpovedne nabadat k porusovani takoveho zakazu aspon do doby, nez prislusne organy (Magistrat) s armadou vyresi i kdyz je mi jasne, ze takove reseni se muze tahnout dost dlouho a klidne se muze stat, ze ono detske hriste bude prohlaseno za nepovolenou stavbu. V takovem prostoru by spravne ani kes nemela byt.
  • 0

#3 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 6:56

A co je podle Tebe vojenský prostor? Je to každý pozemek ve vlastnictví státu, který spravuje armáda? Já nevím, jakými zákony se to řídí, ale v tomto prostoru NIKDY nebyl žádný zákaz vstupu ani jiné označení. I za dob, kdy tam hodně dávno jezdily tanky, tam lidi normálně chodili a nikomu to nevadilo. Kdyby tam keš nesměla být, tak by to asi reviewer neschválil. K úrazu může dojít klidně v jakékoliv části celého tohoto prostoru, tak já nechápu, proč je najednou zákaz právě jen pro území hřiště.
  • 0

#4 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 7:34

Bill22 napsal/a:
A co je podle Tebe vojenský prostor? Je to každý pozemek ve vlastnictví státu, který spravuje armáda? Já nevím, jakými zákony se to řídí, ale v tomto prostoru NIKDY nebyl žádný zákaz vstupu ani jiné označení. I za dob, kdy tam hodně dávno jezdily tanky, tam lidi normálně chodili a nikomu to nevadilo. Kdyby tam keš nesměla být, tak by to asi reviewer neschválil.
K úrazu může dojít klidně v jakékoliv části celého tohoto prostoru, tak já nechápu, proč je najednou zákaz právě jen pro území hřiště.

Vubec nezalezi na tom, co si o vojenskem prostoru myslim ja nebo Ty. Sam ve svem prispevku uvadis, ze pozemek je ve sprave armady. Takze prostor tedy vojensky je. Jednoznacne by se to dalo zjistit asi v katastru nemovitosti. Dalo by se zrejme diskutovat o tom, jak je tento prostor vyznacen. Ale to by asi nic na tom, ze se o vojensky prostor jedna, nezmenilo. Pri tom naprosto vubec neni podstatne, jestli tam kdy nejaky zakaz byl nebo nebyl. Ted tam zakaz je a dokud prislusny urad nezjisti (treba na Tvuj podnet) ze si tam tu ceduli dal nekdo svevolne, tak to tak proste je. A reviewera do toho nemotej, ten prece nema zadny seznam zakazanych, vojenskych, soukromych a je nevim jakych jeste vsech moznych prostoru. Je plne na zodpovednosti majitele kese, aby na podobnych mistech kese nezakladal nebo v pripade jako tento kes premistil nebo disabloval. Neber to prosim jako ze chci kohokoli obhajovat, taky se mi to nelibi. Ale pokud je situace takova jak popisujes, pak se s tim mnoho delat neda. Ja bych osobne nejlepe ve spolupraci s dalsimi zainteresovanymi pokusil domluvit a podal bych podnet na Magistrat (nebo Mestsky urad nebo jak se ty byvale narodni vybory jmenuji) at se tim zaobira a pokusi se nejak s armadou dohodnout. Konecne by delali neco uzitecneho.
  • 0

#5 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 7:58

Podnět už byl podán a doufám, že se tím MÚ začne zaobírat co nejdřív. Mě prostě vadí, že se někdo probudí právě teď, když se zjistí, že si tam chodí hrát děti a že to nevadilo několik desítek let v minulosti, kdy si do celého prostoru Ráje (tak se říká celé oblasti, nejen prostoru hřiště) chodily celé rodiny i s dětmi na výlety. Jak se liší prostor hřiště od zbytku? Tím, že je tam pískoviště s hračkami a pár houpaček? A proč je tedy cedule jen u hřiště a ne jinde? Jestli má někdo obavy o zdraví dětí, pak je to chvályhodné. Měl by ale mít pak obavy o zdraví všech, kdo do celého jeho důležitého vojenského prostoru vstupují. Až budu mít čas, pokusím se vyhledat právní předpisy (pokud existují), které upravují definice a správu vojenských prostorů. Ale to všechno není podstatné. Celá kauza nevyplývá z nějakých humanitárních pohnutek. Tady jde prostě a jen o prachy. Podle toho, co píšou noviny, se jedná buď o prodeji nebo o pronájmu pozemku hřiště. A neberu závěr, že „teď tam zákaz je … tak to prostě je“. Zatím to tak je a právě proto se s tím musí něco dělat. A keš je na místě, kam když člověk půjde zdola, na ceduli nenarazí, i kdyby jí hledal.
  • 0

#6 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 8:13

Podle toho, co sám píšeš, vidím v právu armádu. Je úplně jedno, že "to tak bylo desítky let" a "my jsme to tu zvelebili". Píšeš hodně subjektivně asi proto, že cítíš, že s tím asi nic moc dělat nemůžeš. Nezlob se, ale tady na tomto fóru nic nevyřešíš, ani se ho to tak nějak moc netýká. Zkus si nejdřív zjistit, jak to opravdu je, jaké jsou pohnutky k tomuto jednání, jaké jsou právní vztahy, a pak začni vyjednávat s armádou, v případě neúspěchu zkus hledat pomoc u obecního úřadu. Víc se s tím asi dělat nedá ...
  • 0

#7 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 8:31

Já na fóru nic vyřešit nechci. To se samozřejmě bude dít jinde. Toto téma jsem založil hlavně proto, aby se případní hledači keše nepolekali cedule, protože technicky vzato keš ani není na vlastním území hřiště. A že to vidím subjektivně, máš pravdu. Asi jsem ovlivněný situací, kdy pánové z generálního štábu mnoho let licitovali o prodeji žateckého letiště s naprosto nesmyslnými finančními požadavky. Už dávno na jeho místě mohly vyrůst podniky, které by místním lidem daly práci. Ale to sem nepatří, sorry.
  • 0

#8 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:00

Bill22 napsal/a:
Já na fóru nic vyřešit nechci. To se samozřejmě bude dít jinde. Toto téma jsem založil hlavně proto, aby se případní hledači keše nepolekali cedule, protože technicky vzato keš ani není na vlastním území hřiště.

No kdyby ses choval odpovedne, tak nebudes nabadat k porusovani zakazu, naopak budes varovat pred moznymi problemy. Nic na tom nemeni fakt, ze misto je pristupne i jinak nez pres inkriminovanou ceduli. Ten pozemek nekomu patri (v tomto pripade armade) a jeho majitel si nepreje volny pohyb osob. A to je nutne respektovat. Pokud chceme zit v pravnim state, pak musime zakony ctit i kdyz nam to zrovna nejde pod nos. Podle Tebe uz byl podnet podan, takze ted neni jine reseni nez vyckat jak vse dopadne a samozrejme na prislusne organy tlacit, protoze jinak je reseni opravdu asi dost v nedohlednu.
  • 0

#9 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:25

O moji odpovědnost neměj starosti. Jestli jsi nepochopil, o co mi jde, tak je mi líto. Ten zákaz platí jen pro území hřiště, keš je mimo něj. To bylo základním smyslem a podstatou mého příspěvku. A už to dál nehodlám řešit.
  • 0

#10 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:56

Bill22 napsal/a:
Ten zákaz platí jen pro území hřiště, keš je mimo něj. To bylo základním smyslem a podstatou mého příspěvku.

Ale to jsi napsal az ted a ja nejsem jasnovidec. Je-li kes mimo uzemi vojenskeho prostoru, pak nevim proc se neco takoveho vubec resi na tomto foru?
  • 0

#11 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:05

... a ke keši Dětský ráj (GCZF3K) umístila ceduli „Vojenský prostor, vstup zakázán!“ ...

Z toho jsem tedy opravdu nepochopil, že keš je volně přístupná. Z tvého původního příspěvku jsem pochytil jen slovní útok na naši armádu, a to dost bulvárním stylem s nepodloženými argumenty, který se mi vůbec nelíbí :( Myslím, že nemáš právo někoho soudit za způsob využívání svého pozemku a už vůbec nemáš právo takto plyvat na armádu, když si na jejím pozemku něco postavíš a jí se to nelíbí. Zkus říct, jak by ses zachoval, kdyby si někdo do tvého zarostlého sadu postavil třebas altánek ... Ať jsou úmysly sebekrásnější, nemáš právo se takto chovat.

EDIT: ještě bych dodal - bohužel, nebo spíš bohudík ;) už tu nemáme komunismus a všechno nepatří všem. Když se jedná o soukromý majetek, má právo si s ním každý nakládat (s malými omezeními) dle libosti. Zajeď se podívat třeba do Francie, Itálie apod. - většina pozemků je oplocena a kdyby tě někdo načapal, pěkně by tě hnal. Neříkám, že se mi to líbí nebo nelíbí, jen konstatuji, že to tak je a že nikoho by nenapadlo k tomuto říct jediné slovo. B)
  • 0

#12 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:22

On to ale není soukromý majetek ani majetek armády. Je to majetek státu. Tak se uklidni a nesrovnávej nesrovnatelné. Na soukromý majetek bych keš nedával. A protože už to fakt dál nehodlám řešit, končím s diskuzí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama