Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#241 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 0:12

Kapitola:
Jen jsem se chtel zeptat proc se vrati po vykonani makra zpet do nastaveni makra a neukonci po opusteni tohoto okna:

Vyzkousej novou verzi. Je prilozena v tomto prispevku.

Sodobar:
Mimochodem, je schválně, že v souhrnu pod mapou jsou různě široké sloupce?

To je schvalne :). Tabulka se generuje dynamicky na zaklade poctu vyplnenych okresu.

..když jsem přeinstaloval starší verzi, tak mi to přemazalo moje nastavení barev. A než jsem to znovu nastavil, tak jsme musel pár map za sebou vygenerovat :-)

To by nemelo. Soubor obsahujici nastaveni je kompatibilni napric verzemi. U jake verze se to stalo?

Jinak je tady nova verze nejen pro Kapitolu:

Verze 2.8:
1) Pridana moznost automaticky ukoncit makro po vygenerovani mapky okresu. Defaultni nastaveni je na "VYPNUTO"
2) Upraven formular makra

Stahovat muzete tady:
http://www.mejstrik....pCountiesCZ.gsk

Budu rad pokud makro vyzkousite a date vedet zda funguje
(narazite-li na nejakou chybicku, dejte mi prosim vedet urcite :) )
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#242 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 6:05

...
Zvlast ocenuji to, ze na rozdil od mnoha jinych lokalnich maker je i pridano na stranky GSAKu, zvlast ted co GSAK podporuje autoupdate maker je to myslim obzvlast prijemne.



Narozdíl od jiných Mejstro přišel na to, jak se tam dají makra přidat. Já ne :)
  • 0

#243 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 6:34

rsc_cz napsal/a:
Narozdíl od jiných Mejstro přišel na to, jak se tam dají makra přidat. Já ne :)


Neni to tak tezke :). Staci zalozit vlakno v knihovne maker GSAK -> Macro Library (Macro Code ONLY) - je potreba vybrat spravnou skupinu.

Do vlakna napises prispevek, vlozis makro jako prilohu a pak se vlakno zamkne, aby do nej mohl psat jen autor (uplne dole - Moderation Options - Open this topic).

Z tohoto vlakna se pak odkaz na makro automaticky prenese do Seznamu maker (http://gsak.net/board//MacroIndex.php)

Pokud chces, muzes jeste vytvorit jakysi "Support thread" jako bezne vlakno v prislusne skupine (GSAK -> Support -> Macro Support (Questions) ) a prolinkovat obe vlakna mezi sebou.

Take me jeste napadlo, zda by neco podobneho jako MakroIndex na GSAK.net nemohlo byt na GC.CZ. Existuje spousta bezva "lokalnich" maker od Miona, Suplera, rsc_cz, XiXi_teamu a dalsich, ktere jsou rozhazeny vsude mozne po forech a osobnich strankach.
Co takhle vytvorit "Projekt" napriklad GSAK Macros v levem navigacnim pruhu a tam to cpat, aby bylo vse pohromade s popisky, napovedou, dokumentaci atd...?

  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#244 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 10:06

Mejstro napsal/a:

..když jsem přeinstaloval starší verzi, tak mi to přemazalo moje nastavení barev. A než jsem to znovu nastavil, tak jsme musel pár map za sebou vygenerovat :-)

To by nemelo. Soubor obsahujici nastaveni je kompatibilni napric verzemi. U jake verze se to stalo?

Stalo se mi to, když jsem verzí 2.6 přeinstaloval nějakou starší. Číslo si nepamatuji (nestíhám instalovat všechny verze, které jenom chrlíš :-)), ale byla to verze bez tlačítka Uložit nastavení. Tak jsem počítal, že to bylo kvůli tomu.
  • 0

#245 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 10:33

Ještě malá připomínka. Dle mého názoru není nutné, aby se pokaždé při ukončení makra zobrazovala zpráva, že mám data ve schránce. Snad jen pro nového uživatele makra to má smysl. Myslím, že by stačilo, kdyby tento tento text figuroval někde na formuláři makra. A v helpu už to také je. Ale opakuji, je to jen můj názor ;) S návrhem na nějakou databázi maker zde na gc.cz souhlasím všemi deseti! Skvělý nápad! :D
  • 0

#246 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 10:54

moravan napsal/a:
Ještě malá připomínka. Dle mého názoru není nutné, aby se pokaždé při ukončení makra zobrazovala zpráva, že mám data ve schránce.

Uz jsem na to take myslel. Nechci to vyhazovat uplne, ale do nove verze pridam zase nejake zaskrtavatko :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#247 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 11:17

Mejstro napsal/a:
Vyzkousej novou verzi. Je prilozena v tomto prispevku.


Zdravim az ted jsem vyzkousel a jsem spokojen.
Dekuji uctive, na nejakem eventu kde se pripadne potkame mas u me sklenku neceho co si sam vyberes a me nepolozi ;)
  • 0

#248 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 11:49

Předesílám, že vůbec nevím jak a jestli vůbec by to šlo udělat. Ale nešlo by, aby ta mapa byla "aktivní"? Kdybych najel kurzorem na nějaký okres, tak by se u šipky ukázal např. počet keší, zvýraznil by se příslušný obdélníček dole pod mapou nebo by se napsal název okresu? Co? :-) To by se mi líbilo, občas nevím, co je to za okres.
  • 0

#249 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:03

Sodobar napsal/a:
Předesílám, že vůbec nevím jak a jestli vůbec by to šlo udělat. Ale nešlo by, aby ta mapa byla "aktivní"? Kdybych najel kurzorem na nějaký okres, tak by se u šipky ukázal např. počet keší, zvýraznil by se příslušný obdélníček dole pod mapou nebo by se napsal název okresu? Co? :-)
To by se mi líbilo, občas nevím, co je to za okres.


Tak nevim jak by tohle slo udelat. Zkusim zapatrat...Mozna by stacilo jen vlozit k okresum nejakou "Alt" poznamku...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#250 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:05

Mejstro napsal/a:

Sodobar napsal/a:
Předesílám, že vůbec nevím jak a jestli vůbec by to šlo udělat. Ale nešlo by, aby ta mapa byla "aktivní"? Kdybych najel kurzorem na nějaký okres, tak by se u šipky ukázal např. počet keší, zvýraznil by se příslušný obdélníček dole pod mapou nebo by se napsal název okresu? Co? :-)
To by se mi líbilo, občas nevím, co je to za okres.


Tak nevim jak by tohle slo udelat. Zkusim zapatrat...Mozna by stacilo jen vlozit k okresum nejakou "Alt" poznamku...


V normálním webstylu by se to dělalo tak, že by jsi ten obrázek rozporcoval a pak ho poskládal pomocí pozicování, příčemž by jsi dal tag který určuje funkci "při najetí myší"
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#251 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:11

moravan napsal/a:
Ještě malá připomínka. Dle mého názoru není nutné, aby se pokaždé při ukončení makra zobrazovala zpráva, že mám data ve schránce.


Verze 2.9:
1) Pridana moznost potlacit okno s informaci o umisteni kodu mapy do schranky (defaultne nastraveno na FALSE)
2) Upraven formular makra

Stahovat muzete tady:
http://www.mejstrik....pCountiesCZ.gsk

Budu rad pokud makro vyzkousite a date vedet zda funguje
(narazite-li na nejakou chybicku, dejte mi prosim vedet urcite :) )
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#252 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:35

Macro je opravdu super, je to paradni prace :) Moc diiiiiiky chlape.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#253 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:42

Sodobar napsal/a:
Předesílám, že vůbec nevím jak a jestli vůbec by to šlo udělat. Ale nešlo by, aby ta mapa byla "aktivní"? Kdybych najel kurzorem na nějaký okres, tak by se u šipky ukázal např. počet keší, zvýraznil by se příslušný obdélníček dole pod mapou nebo by se napsal název okresu? Co? :-)
To by se mi líbilo, občas nevím, co je to za okres.



Mělo by to jít přes tag <map> - viz http://www.jakpsatwe...brazky.html#map nebo http://www.elima.cz/...al/tag_map.html (tam je i ukázka), obrázek se nijak řezat nemusí
  • 0

#254 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:46

rsc_cz napsal/a:

Sodobar napsal/a:
Předesílám, že vůbec nevím jak a jestli vůbec by to šlo udělat. Ale nešlo by, aby ta mapa byla "aktivní"? Kdybych najel kurzorem na nějaký okres, tak by se u šipky ukázal např. počet keší, zvýraznil by se příslušný obdélníček dole pod mapou nebo by se napsal název okresu? Co? :-)
To by se mi líbilo, občas nevím, co je to za okres.



Mělo by to jít přes tag <map> - viz http://www.jakpsatwe...brazky.html#map nebo http://www.elima.cz/...al/tag_map.html (tam je i ukázka), obrázek se nijak řezat nemusí


No, ono je to vlastně zase pozicování, jen nevím, zda-li je to to co zde bylo požadováno. Ono udělat z části obrázku odkaz je jedna věc, udělat, aby ten odkaz uměl efekt zvýraznění druhá a zapojit do toho ještě zvýraznění nějáké tabulky, která je pokaždé jiná je zž úplně jiná liga bych řekl...
Krom toho nevím, jestli by tento způsob šel na nepravidelné objekty - kterými okresy bezesporu jsou...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#255 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:08

Vzhledem k tomu, ze mam omezeny pristup k samotne mape a nechci Mika neustale obtezovat, primlouval bych se jen za nejake Alt popisky nad mapou (nebo obecne neco, co jde vlozit primo do generovaneho html kodu) Kdyby se do toho nekomu chtelo tak at me kontaktuje a dame to dohromady. Nevim jestli na to tenhle tyden budu mit cas :(
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#256 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:08

Nemusí to nikam odkazovat - prostě se do ALT (nebo TITLE?) někam napíše jméno okresu (případně i s počtem kešek) a tohle se objeví při najetí myší nad příslušný okres na mapě. To aby se zvýraznila buňka v tabulce by určitě šlo udělat také (kombinace (x)html, css a javaskriptu dokáže mnoho), ale bylo by to určitě mnohem složitější a možná i zbytečné. Co jsem slyšel, tak na gc.com některé tagy omezují, takže by to tam nakonec třeba ani nefungovalo EDIT: jo jo, vánoční volno skončilo, hurá do práce. Procházka po Velkolomu Čertovy schody se mi moc líbila a zítra jí mám v plánu zase. Snad nikde nezbuchnu z etáže ;)
  • 0

#257 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:12

Co jsem slyšel, tak na gc.com některé tagy omezují, takže by to tam nakonec třeba ani nefungovalo


Řekl bych, že by to tam 100% asi nefungovalo.....


  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#258 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:39

Pokud jde o mě, tak název okresu by mi bohatě stačil! ;)
  • 0

#259 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:39

Pokud uz nekdo z Vas v HTML tohle delal, mohl by mi poslat nejaky vzorovy kus kodu (co nejjednodussi, aby to slo do makra co nejlepe zakomponovat), pripadne nejake know-how jak na to? Take by se mi to moc libilo, ale nemam ted momentalne cas to hledat... Zatim by stacilo jak namapovat Alt popisek na urcite misto v obrazku (nazev okresu a pocet nalezenych uz tam budu schopen dodat...to v promennych uz je) Diky diky moc :-)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#260 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:58

Mejstro napsal/a:

Verze 2.9:
1) Pridana moznost potlacit okno s informaci o umisteni kodu mapy do schranky (defaultne nastraveno na FALSE)
2) Upraven formular makra

Stahovat muzete tady:
http://www.mejstrik....pCountiesCZ.gsk

Budu rad pokud makro vyzkousite a date vedet zda funguje
(narazite-li na nejakou chybicku, dejte mi prosim vedet urcite :) )

Super práce, funguje bez chybičky. Děkujeme.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka