Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#41 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 19:42

To Polerok: 1) Pokud ti makro hazi nejake chyby, napis prosim konkretne jake... 2) Musis si pojmenovat jednotlive soubory s polygony jmenem, ktere chces pouzit ve sloupci County (napr. pokud pojmenujes soubor s polygonem okresu Beroun "Beroun.txt", objevi se u prislusnych kesi v kolonce County "Beroun")
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#42 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 19:47

>>>Mejstro<<< Chtěl jsem to pak zeditovat, ono se totiž blbě pracuje, když máš místo monitoru čtverec uprostřed a nejde to změnit :@
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#43 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 19:50

polerok napsal/a:
>>>Mejstro<<<

Chtěl jsem to pak zeditovat, ono se totiž blbě pracuje, když máš místo monitoru čtverec uprostřed a nejde to změnit :@


A mas verzi 7.5? Nejsem si jist zda to funguje ve verzich 7.2.x, ale rekl bych ze ne (promenna $d_county se objevila az v nove bete).
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#44 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 19:55

Mejstro napsal/a:

polerok napsal/a:
>>>Mejstro<<<

Chtěl jsem to pak zeditovat, ono se totiž blbě pracuje, když máš místo monitoru čtverec uprostřed a nejde to změnit :@


A mas verzi 7.5? Nejsem si jist zda to funguje ve verzich 7.2.x, ale rekl bych ze ne (promenna $d_county se objevila az v nove bete).


Ok, tak makro už teda jede - velké červené beta mě odradilo od stažení :D - nicméně nepřiřazuje, jen projede :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#45 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:01

Ok, tak makro už teda jede - velké červené beta mě odradilo od stažení :D - nicméně nepřiřazuje, jen projede :(

1) mas nastavene spravne cesty k souborum s polygony?
2) mas pripadne posledni patch na GSAK 7.5 (161)? http://gsak.net/boar...showtopic=10016
3) zkontroluj zda mas verzi s uzavrenymi polygony (prvni verze obsahovala chybicku): http://geoget.ararat...le/CZOkresy.zip
4)...tohle je asi ptakovina, ale mas zobrazeny sloupec County? ;)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#46 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:03

1+2+3>ANO 1>ono je vidět, jak to všechny ty pol. projede v tom okně, ale nic nepřiřadí 2>Stahoval jsem to teď :) 3>Tak jest, stahoval jsem tu opravenou...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#47 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:15

Tak nic no. Jsem zapnul a vypnul GSAK a jede jako po másle.... Asik zase blbej den :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#48 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:18

Nejdřív do makra napiš jen tohle :

#Nastavi County na Dany okres

$CestaKPolygonum="D:\Mapy_GPS\GSAK\Macros\Okresy\*.*"

$data = GetPolygon("y",$CestaKPolygonum)

---------------------------------------------------

Nic víc, pouze si uprav cestu na tu, kam jsi rozbalil data okresu. Název souboru je zárovň udaj o názvu okresu (Beroun.txt - v GSAKu budes mit Beroun), který se vloží do sloupce County (ten si je třeba nechat zobrazit).

Edit: Tak koukám že jsem přišel s křížkem po funuse
  • 0

#49 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:28

Mluvil jsem s Mikem o moznosti generovat mapy okresu CR pomoci makra FSG. Zatim to neni primo mozne, ale navrhl reseni:

Adding county level maps is 'on the list' as Clyde would say.
KoosKoos has released an excellent macro to map US counties which uses map files we added to the gsak server. Those maps can then be added to the 'Notes' section in FSG.

Link na makro:
http://gsak.net/boar...t=0

If you want to do the same for CZ then I would need an outline CZ county map like the ones used for States to post on the server. You could then make a version of the KoosKoos macro with CZ data.


Nemam ted uz moc casu a dostal bych se k tomu az pristi tyden. Chci se tedy zeptat, zda se toho nekdo nechce ujmout. :)
(docela pekna mapa okresu je na adrese: http://www.zemepis.c...mapy/okresy.jpg)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#50 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:59

Funguje to skvěle (a to jsem si betu 7.5 nainstaloval omylem :), jen to má problém s příhraničními keškami, takže by to asi chtělo polygony upravit podobně jako u krajů EDIT: tak jsem se do toho nakonec pustil (podobně barbarským způsobem jako u krajů). U hranic je 35 okresů takže doufám, že bych to mohl mít v pátek upravené. Holt poslední dobou tráním nějak moc času v práci :(
  • 0

#51 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 8:41

V tomhle jsem absolutni lama - kdyby se nekomu podarilo udelat makro na doplneni kraju pro geoget.... a vymyslet nejak mapku... budu vdecny! ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 8:53

brazajar napsal/a:
V tomhle jsem absolutni lama - kdyby se nekomu podarilo udelat makro na doplneni kraju pro geoget.... a vymyslet nejak mapku... budu vdecny! ;)


Doplneni kraju i okresu pujde hned v dalsi uvolnene verzizzce Geogetu. Tentokrate bude primo nabito novinkami, ale posledni novinku musim jeste dodelat. ;) Takze zkus vydrzet do vikendu.
  • 0

#53 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 9:28

Davam na vedomost, ze v radioamaterine existuji zkratky nazvu okresu. http://www.crk.cz/CZ/OKRZNC.HTM. Mozna by se daly zafusovat k hodnote nalezu v danem okresu a byl by vetsi prehled, co to za okres je. I kdyz podle toho, jak bude mapa velka, by to moho naopak zneprehlednit. Urcite v Praze, tam to bude naslapany. Rikam, jenom je to upozorneni, ze to existuje a pouziva.
  • 0

#54 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 9:38

HaLuMa napsal/a:

brazajar napsal/a:
V tomhle jsem absolutni lama - kdyby se nekomu podarilo udelat makro na doplneni kraju pro geoget.... a vymyslet nejak mapku... budu vdecny! ;)


Doplneni kraju i okresu pujde hned v dalsi uvolnene verzizzce Geogetu. Tentokrate bude primo nabito novinkami, ale posledni novinku musim jeste dodelat. ;) Takze zkus vydrzet do vikendu.


Milerad vydrzim.. a diky za program! :D
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#55 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 9:54

to V&F: pokud by bylo potřeba použít zkratky okresů, tak bych byl pro staré SPZ. Např.: NB - Nový Bor :P:D:D
  • 0

#56 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 0:02

Tak jsem si s polygony prochu pohrál a výsledek je ke stažení na
http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje (polygonCZ (verze 3)). Mělo by to přiřadit všechny kešky v ČR (kromě jednoho exempláře v Praze, který je už ale dávno archivovaný)

Doufám, že jsem tam nic nezkazil :) Každopádně podotýkám, že aby to fungovalo, je třeba mít nainstalovaný GSAK verze 7.5.0.160 a vyšší
  • 0

#57 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 0:04

no jeste by to chtelo tu vazbu s GeoGetem.. to je furt samej GSAK.. :)
  • 0

#58 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 0:11

mikrom napsal/a:
no jeste by to chtelo tu vazbu s GeoGetem.. to je furt samej GSAK.. :)


GeoGet jsem zkoušel několikrát, ale nějak mi nesedne ovládání. Třeba ale někdy víru změním :)
I když v případě, že si člověk vytvoří nějaká makra, tak se mu do přechodu na jinou platformu moc nechce. Z podobného důvodu jsem velmi spokojený s Maxthonem, i když spousta známých se diví, že můžu používat MSII ;)
  • 0

#59 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 0:44

vsak nerikam, ze ty makra musis psat ty, ale jen chci povzbudit nejakeho lepsiho pisatele maker nez jsem ja. :)
  • 0

#60 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 6:52

rsc_cz napsal/a:
Tak jsem si s polygony prochu pohrál a výsledek je ke stažení na
http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje (polygonCZ (verze 3)). Mělo by to přiřadit všechny kešky v ČR (kromě jednoho exempláře v Praze, který je už ale dávno archivovaný)

Doufám, že jsem tam nic nezkazil :) Každopádně podotýkám, že aby to fungovalo, je třeba mít nainstalovaný GSAK verze 7.5.0.160 a vyšší


Diky za upravene polygony. Vypada to, ze ted vse funguje naprosto automaticky. Chtel jsem te jeste poprosit. Mohl bys mi poslat v GPX tu kes, ktera nebyla prirazena (pokud je archivovana, tak mi asi chybi v databazi). Diky moc
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama