Přejít na obsah


Fotka

stahovani cache pres USB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 02 December 2008 - 21:17

Mam N 78. Zatim se mi nepodarilo rozchodit nejaky software, aby se mi propojil mobil s PC a stahoval cache. Programy se vzdy chteji pripojovat na internet primo z mobilu (WiFi, wap). Takze jsem nucen bloudit mestem a hledat free wifi, i kdyz mam doma internet... Existuje takovy program?
  • 0

#2 Skraby

Skraby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 December 2008 - 22:02

Nejsem si zcela jist dotazem. ale jestli se jedná o Nokii tak Nokia PC Suite http://www.nokia.cz/A4745146 Skraby
  • 0

#3 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2008 - 19:46

Nokia PC Suite pouzivam. Me nejde o kopirovani nejakych souboru do telefonu, ale o software pro geocaching, ktery by umel stahovat cache pres USB (listing, logy, souradnice) a rovnou by navigoval. Nemyslim tim ukladani stranek offline.
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 04 December 2008 - 15:15

Beranci napsal/a:
Nokia PC Suite pouzivam. Me nejde o kopirovani nejakych souboru do telefonu, ale o software pro geocaching, ktery by umel stahovat cache pres USB (listing, logy, souradnice) a rovnou by navigoval. Nemyslim tim ukladani stranek offline.

Jak to myslíš? Přece, když vyrveš ten drát a vyrazíš hledat, v tu ránu máš vše stažené v mobilu rázem offline. Ale jestli to myslíš tak, že by ti program navigoval s mapama a šipkou a rovnou i sám pracoval např. s pocket query, tak o tom nevím.
  • 0

#5 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 December 2008 - 16:02

Beranci napsal/a:
Nokia PC Suite pouzivam. Me nejde o kopirovani nejakych souboru do telefonu, ale o software pro geocaching, ktery by umel stahovat cache pres USB (listing, logy, souradnice) a rovnou by navigoval. Nemyslim tim ukladani stranek offline.


Taky trosku nechapu na co se presne ptas...
Ja na svem HTC Touch pouzival Locify - pripojil jsem se pres wifi, vyhledal si kese kolem mista kam jsem mel namireno...a stahnul si je do mobilu, pak se pomoci Locify navigoval... Durhou variantou bylo, ze jsem si na gc.com pomoci greasemonkey scriptu ulozil pozadovane kese na server locify ... a pak doma pres wifi sit si je postahoval do aplikace do mobilu...

Ale obavam se, ze to co chces ty neni - musel bys mit nejakym zpusobem rozchozeno to, abys na net pristupoval pres ten usb kabel.. coz nevim jestli jde.

Mozna bych se primlouval za to ten dotaz vice upresnit.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#6 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 December 2008 - 20:27

Jde mi o nejaky program, ktery by si umel sahnout na internet pres USB. Doma mam internet privedeny sitovym kabelem, a ten do mobilu nezapojim.
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 7:44

Asi jsem jeden z dalsich, kteri tvuj dotaz/pozadavek nechapou. Co znamena "na internet sahnout pres USB"? USB je protokol propojeni kabelem mezi dvema zarizenimi. Internet neni zarizeni :-) Pripojeni mobilu do internetu mas, mas aplikaci v mobilu, ktera umoznuje timto pripojenim stahnout informace o kesich, mas aplikaci (treba tutez), ktera umoznuje navigovat na stazene kese. Kde je problem? Ze bys chtel, aby mobil stahoval kese pripojenim se do internetu cestou mimo "mobilni sit", tedy jakoby routovanim pres PC? No, ne ze by to neslo, ale s prostym javovym telefonem sotva a pak je to drbanim se levou rukou za pravym uchem. Musel bys z PC udelat router (nebo proxi) a server, k tomuto serveru pripojit mobil jako sitove zarizeni, ktere pres proxi na PC pujde na internet. To pres USB asi nebude uplne primitivni, nevim o zadnem volne dostupnem programu, ktery by to umel. Nebo ani toto neni spravne pochopeno? Tak co vlastne mas a co chces? A pokud chces odpovedi, tak to asi budes muset trochu podrobneji vysvetlit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 8:14

Asi jsem pochopil co chces ... Symbianovy telefon jsem nikdy nemel ... WM to maji pres activesync (pro XP) nebo media centre (vista) ... Ted nevim jestli symbian synchronizuje pres to taky ..... Mne (s WM6) to jelo na stolnim ale za boha jsem to nemohl rozjet s notasem ... at jsem vrtal do nastaveni jak jsem chtel ... (sdileni internetu z PC pro PPC pres USB pomoci activesync ;) ) Tento tyden jsem nasel na warforu toto reseni: Rucne upravit nebo vytvorit reg soubor s timto textem: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services] "AllowLSP"=dword:00000000 Ale to je reseni jen pro WM ... treba tam mas neco podobne .... nebo to pomuze nekomu jinemu ;)
  • 0

#9 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 13:28

Beranci napsal/a:
Jde mi o nejaky program, ktery by si umel sahnout na internet pres USB. Doma mam internet privedeny sitovym kabelem, a ten do mobilu nezapojim.


Mam otazku, co chces mit pripojene za zarizeni prez USB k tomu telefonu? Podle toho ti mozna poradime, ale v podstate jak uz bylo napsano, jsou 2 moznosti.
Online pripojeni z telefonu v terenu, napriklad geocachenavigator, HG ci jeho novejsi podoba.
Offline - to mas program pro navigaci, ktery komunikuje s GPS a zaroven ma v nejake "databazi" ktera je lokalne ulozena treba nejen mapy, ale i polohu bodu, ktere ti promitne do mapy.

Nevidim totiz smysl, proc mit telefon v terenu propojeny zkrze USB s necim dalsim.

HG umi navigovat i bez pripojeni na internet, tak i treba SmatComGPS. Viz http://www.google.cz...h?q=smartcomgps
Michal
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 17:58

Už jsem to asi pochopil, on chce prostě doma vzít mobil, pomocí USB ho připojit ke kompu a v mobilu si spustit internet za pomoci využití právě domácí sítě. Tak mě napadá, zda by nebylo nejjednodušší si domu pořídit wifinu a připojovat se mobilem k ní.
  • 0

#11 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 18:53

Chci presne to, co psal zlicinaci. Nechci doma platit za pripojeni k netu pres mobil. na balkone mi sice funguje krajska verejna wifi sit Rowanet, ale to je dost neprakticke reseni. Doma wifi sit nepotrebuju (bylo by to jen kvuli pripojeni mobilu).
  • 0

#12 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 19:53

Beranci napsal/a:
Chci presne to, co psal zlicinaci. Nechci doma platit za pripojeni k netu pres mobil. na balkone mi sice funguje krajska verejna wifi sit Rowanet, ale to je dost neprakticke reseni.
Doma wifi sit nepotrebuju (bylo by to jen kvuli pripojeni mobilu).


Ja presne z tohoto duvodu doma wifi mam... a pak prisel notes, takze prisla vhod (ono pripojeni z postele je taky prima...:)).

Co tohle...? ale take zalezi na tvem poskytovateli...:
http://www.cz.o2.com...SBkabel_WXP.pdf
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#13 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 20:46

brazajar napsal/a:
Co tohle...? ale take zalezi na tvem poskytovateli...:
http://www.cz.o2.com...SBkabel_WXP.pdf


Jestli tomu dobre rozumim, tak to je opak toho, co chci ja:), ze se muj pocitac (ktery uz je pripojen na internet) pripoji pres telefon.
  • 0

#14 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2008 - 21:14

Beranci napsal/a:
Chci presne to, co psal zlicinaci. Nechci doma platit za pripojeni k netu pres mobil. na balkone mi sice funguje krajska verejna wifi sit Rowanet, ale to je dost neprakticke reseni.
Doma wifi sit nepotrebuju (bylo by to jen kvuli pripojeni mobilu).

No, takže vlastně potřebuješ ;) Je to praktické řešení, budeš ležet v posteli, bez drátu ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama