Přejít na obsah


Fotka

Zpětně zakládané keše? Problém v PQ exportu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 14:48

Zdravím, narazil jsem poměrně nepříjemný problém. Mám nastavené pocket queries pro export všech českých keší (momentálně jich je 23). Vždycky když vidím, že se počet keší v poslední PQ blíží 500, datově ji omezím a založím novou. Nedávno jsem ale zjistil, že PQ, které jsem měl zastaveny na nějakých 490 keších najednou exportují 500, což znamená, že pokud je jich víc, tak o některé přicházím. Takže se ptám čím to a jak na to? Znamená to, že se keše zveřejňují antidatované a tudíž se PQ plní i zpětně? To by tedy znamenalo, že je potřeba PQ přidávat s mnohem větší rezervou, což je značně nepříjemné, protože za chvíli narazíme na strop 35 PQ. Co s tím?
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#2 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 14:53

Ahoj...problem to trosku je a funguje to tak, jak jsi napsal. Proste nektere kese jsou publikovany se starsim datem umisteni...(muze to nejspis vzniknout pozdejsim schvalenim, nebo i umyslnym antidatovanim..nevim). Ja si nechavam u starsich PQ rezervu tak kolem peti ci deseti kvuli odarchivacim, u poslednich trech PQ kolem dvaceti kousku (jinak v tuto chvili mam pro celou CR 22 PQ - ale uz se blizi 23. Pro informaci je v tuto chvili v CR 10 710 aktivnich kesi).
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#3 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 14:57

Problém také může být v odarchivaci některých kešek
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:00

No, pokud je mi znamo, tak jak GSAK, tak i Geoget, te kdyztak pri importu upozorni, ze nejake PQ je plne. Takze muzes hned operativne zasahnout, ne?
  • 0

#5 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:02

HaLuMa napsal/a:
No, pokud je mi znamo, tak jak GSAK, tak i Geoget, te kdyztak pri importu upozorni, ze nejake PQ je plne. Takze muzes hned operativne zasahnout, ne?

Ale i presto je dobre si nejakou rezervu ponechat. V pripade, ze prepisknu napriklad PQ 15 z 23, musim predelat nejen tu patnactku, ale vsechny nasledujici PQ.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:04

obavam se, ze 35 pq dosahne cr brzy tak jako tak. proste vznika hafo kesi. jinak to zpetne zaplneni je jednoduche - pri zalozeni dostane listing datum. pokud pak na nem autor pracuje x dnu, tydnu, mesicu .... a pri aktivaci listingu nezmeni datum, ale necha ci zapomene tam to puvodni, ma novy listing datum i treba z predchozich pq a je mezi ne zarazen. obzvlast, kdyz je ted pq plne do mesice. co s tim? nic :) vykasli se na celou republiku :) reseni by bylo leda systemove pridani k ceskym kesim rozdeleni po krajich. nebo do kriteria v pq pridej kruh treba 200 km, omezi ti to druhy konec republiky, ktery si muzes stahnout, az tam opravdu pojedes. nech posilat jen nenalezene, usetris trochu mista. edit: tak nez to vyplodim, uz tu davno je odpoved. :)
  • 0

#7 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:09

Pokud by to nekoho zajimalo, prikladam takovou nepravidelnou ministatistiku ubytku a prisrustku kesi v mych PQ za posledni zhruba dva mesice. Zelene jsou oznaceny ubytky oproti predchozimu stavu, cervene prirustky...
http://www.mejstrik....ocketQuerry.pdf
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#8 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:31

Takže řešení neexistuje, to jsem tušil. No, mylsím že 10 keší do rezervy možná nestačí, holt budu nechávat víc. Stejně mám v plánu předělat všechny PQ pro optimalizaci, abych trochu ušetřil místo. Těch 35 se nepříjemně blíží. Až na to dojde, tak holt budu exportovat podle oblastí, kam zrovna pojedu. V tom případě pak ale nemá moc smysl použítat Geoget a podobné vymoženosti, protože, abych si tam natáhl nějaký okruh a pak ho zase beze změny exportoval je trochu blbost. Kouzlo podobných programů spatřuji v tom, že tam mám celou republiku a exportuji si potřebné oblasti už z GG. Každopádně díky za odpovědi.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 15:46

Ale houbelec... az k tomu dojde, tak proste nebudes mit republiku zaktualizovanou behem jednoho tydne, ale behem dvou tydnu. To preci neni problem. O patricne automaticke prepinani sad PQ se pochopitelne postara nejaky programek. ;)
  • 0

#10 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 8:11

Taky právě řeším, co s tím. Taky mám 23 PQ. Denně jsem stahoval postupně tři z této sady plus okolí cca 50km včetně mých a poslední PQ ( aktuálně č. 23 ) abych měl novinky. Vím, že nepotřebuji stav všech kešek, ale rád si hraji a moci se podívat kamkoliv a rychle mělo své kouzlo. Začal jsem ručně přepínat sady PQ ( sudé a liché), ale už mě to nebaví. Prográmek na přepnutí sady by se mi líbil, ale neřeší problém. Kdyby aspoň šly nastavit kraje ( asi dělené po 490 kouskách). Ideální by bylo PQ s aktuální změnou stavu - archivované, temporarily unavailable, available. Další by mohlo být se změnou TB a GC. Nebo máte někdo nějaký nápad? Z GSAKu jsem jsem si makrem exportoval všechny nenalezené do TOMTOMa a když jsem někam jel, bylo moc pěkné vědět, že jedu kolem aktuální kešky. Takhle se mi povedlo i pár odlovů bez domácí přípravy.
  • 0

#11 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 8:49

Ahoj, ted jsem se zrovna koukal jak mi pekne PQ pretekaji a dole pod tabulkou jsem si vsiml napisu: You can create up to 40 queries. However, a maximum of 5 queries can be run each day. Searches with lines through them are deleted searches that ran in the last 24 hours. Mate nekdo vysvetleni k tomu cislu 40? Nechapu jestli se spusti i ty skrtnute.
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 8:52

no 40 je maximalni pocet PQ, ktere muzes vytvorit.
  • 0

#13 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 9:45

Skrtnute se nespusti, to jsou ty ktere byly spustene v poslednich 24 hodinach a pak je smazals. Zustanou tam tech 24 hodin od spusteni asi proto, abys mel jasno kolik a jakych PQ behem toho dne uz vyuzils z limitu 5ks/den
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#14 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:27

Ahojky, Poradí někdo jak smazat PQ na GC.com. Pokaždé když to chci udělat tak mi to dá hlášku *Your request has resulted in an error.* Díky za radu
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#15 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:54

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
Poradí někdo jak smazat PQ na GC.com. Pokaždé když to chci udělat tak mi to dá hlášku *Your request has resulted in an error.*
Díky za radu


zaškrtnout v prvním sloupečku a dole stisknout Archive. Ze seznamu ale zmizí snad až druhý den
  • 0

#16 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:22

A nebylo by resenim aby jsme si zasdileli vysledky pq? Takto by sla cela CR behem jednoho dne, kdyz se to rozlozi mezi vice uzivatelu. Takto se to zbytecne exponencialne zvetsuje nejen zatizeni servru pro generovani, ale kazdy resi svuj pisecek. Ja muzu klidne 5-10 PQ venovat, ale pokud nas bude vice, pocet klesne. Staci pak predci jen vysledek ktery si posilam na email, poslat na specialni email a dal automaticky rozeslat dalsim a nebo udelat filtr. Co vy na to? Nebo jsem prisel s krizkem po funusu a uz to nekdo zrealizoval? Michal
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 13:29

nezrealizoval, protoze to odporuje licenci.
  • 0

#18 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 17:48

HaLuMa napsal/a:
nezrealizoval, protoze to odporuje licenci.


Mmm, ale "nemusi o tom nikdo vedet" predci. Sice se da tedy po tech 14ti dnech udelat zmenou PQcek a tim mit komplet. Osobne celou CR nepotrebuji, udelam si vzdy oblast kde potrebuji a pak pouzivam online hledani na miste, pro pripadne zmeny, ale kdyz uz by nekdo touzil po kompletu...
Nicmene OKe.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 17:49

Tim jsem chtel rict, ze i kdyby to takhle nejaka skupina lidi delala, urcite se ti tim nebude chlubit ve verejne diskuzi.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 18:33

Když jsem ještě stahoval celou republiku přes PQ, tak jsem taky přemýšlel o tom, jak PQ optimalizovat (jednak tady na wiki je rozpis a do GSAKu existuje makro). Stejně se čas od času stalo, že nějaké PQ bylo přeplněno, ale chyba a rozdíl je plus mínus pár keší a v nějakém horizontu se to srovná... ... já si nastavil samotnou PQ na eventy a "mrtvé" typy keší a pak jednotlivé PQ na ostatní standardní kešky. Kromě toho mám samotné ještě PQ na nové keše, čímž se opravují případně přesahy 500 ks v PQ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama