Přejít na obsah


Fotka

Historky z natáčení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 12:31

Takové téma na odlehčení.Podělte se o své veselé historky z lovu či eventu.Kdy jste se zasmáli nebo naopak zastyděli.Historky s mudly, kačery nebo georobotky.Začnu tedy jedním hezkým trapasem který se mi stal nedávno: Byl jsem takhle na celodenním lovu po Hranicku a Lipensku.Už se stmívalo a já od Hranické propasti směřoval domů.Cestou mě napadlo, že odlovím ještě Plovárnu Hranice GC139Z0 od GCS Teamu.Spěchal sem protože se už stmívalo. Vypočtu souřadnice finalky, ale díky spěchu samozřejmě blbě, ikdyž to je jednoduchý výpočet.Shodou okolností mi to vyšlo kousek od první stage a tak sem tam uháněl pro krabičku.Jenže na místě nebylo vůbec nic,co by mohlo skrývat krabku.Jen taková malinká něco jako budka na malém sloupku.Z listingu jsem věděl, že finálovka je něčím originálním,tak mě tedy hned napadl on kovoví kontejner na sloupku.Pochválil jsem v duchu GCS Team :) za originalitku a jal se prozkoumávat tuhle věcičku. A hle! otvor dovnitř a v něm modrý sáček...že by?Už jsem se chystal, že do tý pixly šáhnu, když v tom sem si v tom šeru, co už bylo všiml, že na té pixli je nakreslenej pejsek se zvednutým ocasem a dělá hádejte co? :D no a zrovna v té chvíli, kdy jsem todle v předklonu zkoumal asi ze vzdálenosti 5cm prošlo tak pět mudlů a ten pohled na mě jak zkoumám koš na psí exkrementy, musel být opravdu "divnej" :D No prostě ani sem nešel přepočítat koordináty a mazal od tama :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#2 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 12:46

Dovolím si doslova citovat log jednoho kačera, který sem taky chodí (že, poleroku...?), když pátral po mojí kešce:

Jdu si poklidne za šipkou, zastavím se vedle lavicky, šipka ukazuje metr, cekuju okolí, spatrím geocíl. Proti me jde chlápek se psem, takl si ríkám, že pockám, GPSku držíce pred sebou. Když je na mé úrovni, jen zvedne ruku a ukáže na cíl rka: Tam to je.
Takže díky za help a cache - vubec nevím komu za help, ale vím komu za cache :o)


Docela šupa, ale kdo byl ten neznámý, to se asi nikdy nedovíme.
  • 0
Tuž tak:

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 12:55

Dovolím si doslova citovat log jednoho kačera, který sem taky chodí (že, poleroku...?)


Já nic, já chci právníka :D

Docela šupa, ale kdo byl ten neznámý, to se asi nikdy nedovíme.


Byl to Kajosh :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 12:57

Historky z logbooku.Na to sem zapomněl.Dobrej nápad :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:04

polerok napsal/a:Já nic, já chci právníka :D


Nic! To viš, eště budeš ryžovat na moji slavě, ty gizde...! :D


Byl to Kajosh :D


A že bys to tež prasknul? A ja žiju v nejistotě... Ech... :@
  • 0
Tuž tak:

#6 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:11

Já mám jeden velkej zážitek, kterej sbírá úspěchy u nových cacherů. Jednou jsem se rozhodnul, pojedu na kole lovit cache. Georobotek (2 roky) sedí v sedačce a říká, Tati jedeme hledat poklady. Tak jsme vyrazili. První zastávka byla GCZR3X. Znám to tu a tak jsem si řekl, že to bude super jako první v řadě toho dne. Nepřístupnej terén pro georobotka v krokskách, tak ho vezmu na ramena a jdeme za šipkou. Když GPS ukazuje 2 metry položím ho na zem a ejhle vidím krabičku. Kouknu dovnitř, poklad. Další v řadě byla GC14M9P. Je uložena ještě hlouběji v lese a tak na kole cestou necestou, polem nepolem, přes polámané stromy, pod keřem a za keřem, až dojedu na místo, kde je možné nechat kolo. Půl hodiny hledám, telefon od geoženy, kde jsme že je potřeba nakoupit. "No prostě musíš počkat, teď jsem daleko!". Hledám a georobotek říká, že chce vzít na ramena. Tak jsme hledali spolu a když GPS ukazovala 3 metry, říkám, tady tě postavím a podívám se, když nic tak jedeme. Jakmile dostoupnul na zem uviděl jsem ten geoobjekt. Druhá v pořadí. Když mi to šlo tak krásně, tak jsem si řekl že musím odlovit i 3. a to multinu GC18MFH. Jedu na první zstávku a počítám. souřadnice finálky vypočteny hned a jedu na místo. Zde jsem byl snad 20 minut a nic. Řekl jsem si vyzkoušíme geotalisman georobotka a už mi seděl na rameni. Jdu za šipkou. GPS ukázala 1 metr. Položím ho na zem a jakmile dostoupnul otočím se a uviděl jsem krabičku. No posuďte není to znamení. Pravda další dny už nebyla konstelace hvězd tak příznivá a veškeré štěstí padlo na tento den, ale vykládám to každýmu kdo si to rád poslechne.
  • 0
Dartanan

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:25

A že bys to tež prasknul? A ja žiju v nejistotě... Ech...


On se prásknul sám asi týden poté :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 16:23

Dartanan napsal/a:
Já mám jeden velkej zážitek, kterej sbírá úspěchy u nových cacherů.
Jednou jsem se rozhodnul, pojedu na kole lovit cache. Georobotek (2


Fakt jsem si myslel , ze to dopadne tak, ze georobotek zustal u prvni kesky :-):P:D:D
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 19:59

Taky přispěju svou troškou do mlýna. O dovolené jsme byli v Římě, keší tam moc není, Italové GC tolik nepropadli, ale přece jen na těch nejprofláknutějších místech jsou. První na ráně byla mikro Colosseum GCMEP5. Podle mapy jsem tušil, kde bude. Na místo jsme dorazili kolem 11 hod., všude davy mudlů a šílené vedro. Tak jsme si sedli na zídku ve stínu, v podstatě na jediné volné místo. Vytáhnu PDA, pustím GeoScouta, kouknu na kompas a tam mi píše 3 metry. Jak jsem tak seděl na té zídce, zašátral jsem pod sebou a byla tam. V klidu jsem zalogoval a vrátil ji zpět a mudlové ve vzdálenosti cca 1 metr neviděli nic :) Druhý zážitek byl o něco později u Pantheon di Roma GC15BYW. Obhlížím telefonní budku a najednou stánkař od vedle říká anglicky něco jako - "Jo, je tam nahoře, jen si ji vezmi". Podle logů je to tam naprosto standardní situace.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#10 Katekita

Katekita

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:11

Tak já taky přispěju svou troškou do mlýna. V geocachingu jsem ještě nováček, nebyla jsem zatím ani na žádném eventu a z ostatních kačerů znám jen pár mých nejbližších přátel. Momentálně jsem navíc ve Francii, kde téhle zábavě dvakrát neholdují, alespoň nikdo z mého okolí. Vyrazila jsem ale na jeden víkend do Paříže s tím, že tam si trochu užiju. A tak si tak hledám keš u Louvru a nemůžu najít, jdu kousek stranou a v tom vidím chlapíka s GPS, jak si to štráduje podél zdi. Říkám si, hm, počkám a uvidím... jenže on tak bloudil kolem, tak jsem se za ním vydala. Nikdy předtím jsem takhle s jiným kačerem nemluvila, chtěla jsem to zkusit, navíc s cizincem, to může být zajímavý. Anglicky mu tedy říkám že co, ujasníme si, že skutečně hledáme tu samou věc a tak se bavíme, co v Paříži, mezitím nacházím kešu v místě, kam už jsem koukala, ale neviděla... a asi po pěti minutách se mě kolega zeptá, odkud jsem. Na moji odpověď: from Czech republic… reaguje slovy: Hm, tak to už nemusíme mluvit anglicky...:D Takže z mezinárodního geopřátelství nebylo nic, ale alespoň zdravím kolegu Macroska;) Btw. kdyby se někdo chystal v lednu nebo v únoru do Francie (sever až po Paříž) na kešování, dejte vědět prosím, ráda bych se případně přidala:)
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 20:55

kdyz jste u vtipnych zapisku, tak najdete nekdo ten zapis jak je v nem kulaty razitko Policie CR a zapis "ahoj"? myslim ze to vypravel minarjo nebo jak rikal Dragon myslim, ze nasel zapis kde jmeno bylo "majitel pozemku" a zapis "je krasne kdyz si lide hraji" :)
  • 0

#12 T.M.S. family

T.M.S. family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:14

Konečně rozumný téma :-) Na nedaleké keši Krásné (tuším že od Marwila) jsme našli log "cachera", který se podepsal jako "náhodný nálezce" a ještě připsal, že nám fandí! Moc nás to pobavilo.
  • 0

#13 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 22:15

Vzpoměl jsem si na log jednoho kačera,který se vydal na keš s pětihvězdičkovým terénem a byla to jeho asi desátá keš. :) "Tak tohle byl mazec!! Neprecetli jsme si porádne log a to nebylo moc dobrý. Když jsme místo našli tak já jsem to hned vzával protože bez potrebnýho náciní to proste nejde.No ale kámoše který jsem vzal na odlov se jen tak nevzdávaj a tak se ruznejma podeprenejma kládama snažili blazni dostat nahoru.No cistej nesmysl.Tak to asi po hodince vzdali a šli jsme to tedy ješte obhlidnout zezhora jestli by nešlo se nejak dostat zhora.Tam to vypadalo ješte hur než zdola a tak jsme se dali na ústup.jsme se brodili lesem na pole a v tom jsme nechapu jak narazili na starej ztrouchnivelej žebrík.Kde se tam vzal?Jediny co nás napadlo že to bude asi ze starý myslivecký cekaný.No tak jsme se rozdohli ze ho tam doneseme.Bylo to asi pul kilometru pekne nebezpecným sešupem a kus nam dokonce ztrouchnivenim upadl.No a žebrík kterej jen tak tak dosahl nebyl pro nikoho dost bezpecnej mimo jednoho kterej nahoru vylezl a pak nás tedy za pomoc se žebríkem nechal taky zalogovat i když nám vyhrožoval jestliže nevylezeme nahoru tak nic nebude.Mudlove vubec nechapali co se deje to snad pochopi ten kdo na míste byl :) Fota z "akce ješte pro zajímavost brzy uploadnu . Musím tedy ješte uvézt toho kdo se nebál a nahoru vylezl-Mato + Jara která nám vydatne pomáhala Díky P.s. žebrík nehledejte ukryli jsme ho na neznámém míste :)"
  • 0

#14 LeeHill

LeeHill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 0:19

Vesselych situaci za rok kesovani bylo dost. Vztekly duchodce si nas s Masem v Ostrave spletl s drogovymi dealery, pozorny obcan ve Vresine na me ze zahrady volal, slecno, je to pod kamenem vice vlevo, v Teskovicich mi mistni obcan po odlovu Lekninoveho jezirka opravil Geovozidlo. Nejlepsi situace ale nastala dnes v praci. Obcanka nam do lekarny vratila hromadu proslych leku v plastovych krabickach /kde k te hromade prisla je mi zahadou/, tak nad tim stojim a brecim nad hospodarskou skodou a zurim, ze nam to zabere aspon dva kontejnery na nebezpecny odpad, kdyz uslysim z fronty hlasek neznameho robotka: Tati, podivej se, kolik ma ta pani kesek!
  • 0
Podpis

#15 Vojtik

Vojtik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 13:36

Ahoj taky se pridam s vlastni hodne usmevnou historkou: Muj log na GC1G0NR: STF! Pri navratu ze sachoveho turnaje. Tatinek: Nezajdeme si na nase oblibene misto? Je to kousek a je tam pekny vyhled. Synacek: Jasne, jeee tady bych zalozil kesku, jdu pro ni najit vhodne misto. Tatinek: Pod lavicku ne, to spis tamhle do toho .... Synacek: Tam ne, je to plny smuly. Tatinek: Tak z druhe strany.. Synacek: Jee tati, tady uz jedna keska je, nekdo nam usetril praci! Diky za kes, udelala nam opravdu radost. TNLN Synacek jsem samozrejme ja!:)
  • 0

#16 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 15:56

cinca2008 napsal/a:
Vzpoměl jsem si na log jednoho kačera,který se vydal na keš s pětihvězdičkovým terénem a byla to jeho asi desátá keš. :)

"Tak tohle byl mazec!!
Neprecetli jsme si porádne log a to nebylo moc dobrý.
Když jsme místo našli tak já jsem to hned vzával protože bez potrebnýho náciní to proste nejde.No ale kámoše který jsem vzal na odlov se jen tak nevzdávaj a tak se ruznejma podeprenejma kládama snažili blazni dostat nahoru.No cistej nesmysl.Tak to asi po hodince vzdali a šli jsme to tedy ješte obhlidnout zezhora jestli by nešlo se nejak dostat zhora.Tam to vypadalo ješte hur než zdola a tak jsme se dali na ústup.jsme se brodili lesem na pole a v tom jsme nechapu jak narazili na starej ztrouchnivelej žebrík.Kde se tam vzal?Jediny co nás napadlo že to bude asi ze starý myslivecký cekaný.No tak jsme se rozdohli ze ho tam doneseme.Bylo to asi pul kilometru pekne nebezpecným sešupem a kus nam dokonce ztrouchnivenim upadl.No a žebrík kterej jen tak tak dosahl nebyl pro nikoho dost bezpecnej mimo jednoho kterej nahoru vylezl a pak nás tedy za pomoc se žebríkem nechal taky zalogovat i když nám vyhrožoval jestliže nevylezeme nahoru tak nic nebude.Mudlove vubec nechapali co se deje to snad pochopi ten kdo na míste byl :) Fota z "akce ješte pro zajímavost brzy uploadnu .
Musím tedy ješte uvézt toho kdo se nebál a nahoru vylezl-Mato + Jara která nám vydatne pomáhala
Díky
P.s. žebrík nehledejte ukryli jsme ho na neznámém míste :)"



No něco podobného se stalo na mé kešiGC1FMPG
Jenon bych podotkl že tyto ¨kačeři na to šly obráceně a to tak že na keš pro vozíčkáře šly z lanem víc v jejich lozích: :D

October 21 by greg98 (10 found)
Na tuto keš jsem si vzal lano a sedák a pri slanení na pilír byla keš obevena Majkem1825 ze zeme. díky za keš

October 21 by Majk1825 (17 found)
Zajímavé srovnání starých fotek a nynejšího stavu! Odloveno s greg98 který na to šel fakt složite a nakonec taková pohoda!!! Díky.
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#17 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 17:12

Tohle sice není přímo z hledání,ale zato je lehce předvánoční. Jelikož mám jako hrdý owner jedné kešky starost,co kdyby se ztratila,nakoupil jsem si do zásoby dvě náhradní krabičky.Dnes odpoledne jsem po kontrole keše začal doma hledat ty náhradní.Kde nic,tu nic.Nakonec jsem je nalezl. V kuchyňské lince,poblíž formiček na pečení cukroví.V jedné je kakao,ve druhé moučkový cukr :o
  • 0

#18 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 17:42

cinca2008 napsal/a:
Tohle sice není přímo z hledání,ale zato je lehce předvánoční.
Jelikož mám jako hrdý owner jedné kešky starost,co kdyby se ztratila,nakoupil jsem si do zásoby dvě náhradní krabičky.Dnes odpoledne jsem po kontrole keše začal doma hledat ty náhradní.Kde nic,tu nic.Nakonec jsem je nalezl. V kuchyňské lince,poblíž formiček na pečení cukroví.V jedné je kakao,ve druhé moučkový cukr :o


Tak v nich cukr a kakao nech,založ vánoční mystery a bonus pro FTF budou čerstvé ingredience na pečení :D:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 14:57

Konečně zase jednou vlákno, který je radost číst. :) Takovejch "povedenejch" historek s mudlama, kteří čuměj a čuměj - např. když člověk při improvizovaném odlovu Zbraslavské čistící webcam keše zametá pádlem od nafukovacího člunu :D - tak já vždycky říkám: Za blbce tu nejsme my, protože my víme přesně, co tu děláme - za blbce jsou ty co čuměj a nemaj páru... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 15:15

To já mám jeden předvánoční příběh. Před rokem manželka vyrazila s dcerou na turnaj, a aby se nenudila, tak jsem ji vybavil seznamem keší v okolí. Jelikož jejich poloha byla jasná a ve městě je stejně GPS na nic, tak hledala jenom podle mapy. Instrukce byly jasné - přijdeš na náměstíčko, zhruba uprostřed najdeš plechový poklop a zespoda je magnetická mikro. Náměstíčko našla bez problémů, horší to už bylo s poklopem. Pořád tam chodila sem a tam a nemohla nic najít. Taková krásná vánoční výzdoba okolo a přímo uprostřed náměstí krásně ozdobený vánoční strom. A taky že jo. Vlezla pod něj za hurónského smíchu okolo stojících dělníků. Keš si trůnila krásně nahoře na plechovém deklu. On ten dekl totiž zakrýval díru pro ten vánoční strom, a po odklopení byla keška nad ním a ne pod ním.
  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama