Přejít na obsah


Fotka

Zkusenosti s N82 na GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 14:55

Zdravim, nemate nekdo zkusenosti s pouzivanim Nokie N82 na geocaching? Zajimaji me vsechny postrehy. Muj dosavadni mobil uz dosluhuje, takze potrebuji novy a tenhle se mi libi nejvic. Nepiste, prosim, ze si mam koupit klasickou GPS, PDA apod. Mam sve duvody proc do nich nejdu. Takze pouze info o tomto typu ci necem hodne podobnem, diky:)
  • 0

#2 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 15:52

Měl jsem Nokii N82 a úspěšně jsem s ní odlovil 148 kešek. Začal jsem s interním kompasem, ale nebylo to nejvhodnější díky nustnosti přepočítávat souřadnice a docela pomalé reakce v terénu a tudíš nepřesnosti. Posléze nainstalována skvělá aplikace Handy geocaching umožňující pohodlné načtení souřadnic a názvu kešek do oblíbených položek pohodlně pomocí waypointu přes domácí wifi. Tato aplikace též fungovala mnohem přesněji než interní Nokiácký kompas. Po nainstalování plnohodnotné navigace s hlasovým doprovodem Garmin Mobile XT se z Nokie N82 stala docela dobrá mašinka se kterou šlo cestovat po silnici, při přepnutí na Handy geocaching navigovat ke keškám, docela slušně fotografovat, kdykoliv si zatelefonovat a připojit se k internetu. To byly hlavní výhody a důvod proč jsem si jako další navigaci nekoupil turistického Garmina ale opět Nokii - tentokrát Nokii E71. Vše je téměř shodné s N82, akorát E71 má mnohem citlivější GPS čip.
  • 0

#3 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 9:19

já mám moc dobré zkušenosti s programem geocache navigator, odkaz ke stazeni je přímo na strankach gc.com nebo tady v geowiki. program je pro Nokie nabízen zdarma. Nepouzivam handy geocaching, ale myslim , že je to neco podobnyho. pak zkus třeba novou aplikaci (nástupce handy geoc.) Locify, ale tu ja zatim nemam moc osahanou. U techto aplikaci si tahas rovnou kesky z GC.com (ale nemusis, da se zadat i manualne bez pripojeni na net) Dalsi moznosti je symbianova aplikace Smartcomgps (mapy s koncovkou ogf2), moznost nahrani většího množství kešek najednou (formát wpt), docela dobry pro geocaching v zahranici.
  • 0

#4 mataludo

mataludo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 16:55

Geocache navigator jsem také na N82 zkoušel, fungovalo to dobře, ale neseděla mi absence češtiny a závislost na datových přenosech.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama