Přejít na obsah


Fotka

Logování TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 21:38

Už to tady bylo, a asi ještě bude. Hlavně v období dovolených. A to je - netrpělivost nálezců TB a GC. Cacher najde v keši TB či GC, ten samý den jej chce zalogovat, ale co to? Na netu ještě v keši není! Jaká to hrůza!? Zase někdo nezodpovědný vyzvedne "trackable item" a jen tak jej utrousí! :( a nezaloguje. Přátelé, kamarádi, prosím vás, buďte trpěliví! Ne každý má možnost zalogovat ihned, dokonce se najdou jedinci, kteří jsou schopni přežívat bez internetu dny i týdny, a přesto přitom kešují a přesouvají TB a GC. Takže doporučuji takovým netrpělivým nálezcům, počkat pár dní (do pondělka) a pak kontaktovat posledního držitele. A hlavně "negrabovat" hned!! P.S.: Je zajímavé, že se obecně se respektuje hledání keší bez GPS, ale že cacher může být i několik dní či, nedejbože, týdnů bez internetu to se jeví mnoha cacherům jako naprosto nepředstavitelné ba dokonce nemožné!
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 21:59

jj, ideální dát si takový TB/GC a kešku na watch list a čekat pár dní. On ho jednou někdo zaloguje... Já občas ještě na stránku GC dám Write note, že je u mně a pak ji smažu... aby majitel věděl, že TB/GC žije.
  • 0

#3 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 22:16

a kdyz to tu uz bylo...neni lepsi ten stary topic jen refreshnout ? na druhou stranu bych byl veril, ze PLAJ family je uz natolik zkusenym tymem, ze by mel vedet, ze problemy ceskeho geocachingu tady, na foru gc.cz, stejne nevyresi :D
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 23:11

AgentJ napsal/a:
PLAJ family je uz natolik zkusenym tymem, ze by mel vedet, ze problemy ceskeho geocachingu tady, na foru gc.cz, stejne nevyresi :D

Sice asi nevyřeší, ale k téhle prosbě se připojuju také. Třeba zabere aspoň na někoho.
Člověk se vrátí s TravelBugem 300 m zpátky ke keši, do které ho zapomněl šoupnout, pečlivě zapíše do logbooku i s názvem a když se po dvou dnech dostane k netu (v neděli večer), už není co logovat. Kdosi prostě objevil v keši TB, který v ní "vůbec nebyl zalogovaný".
Určitě teda žádná tragédie, jenom to prostě nas... a TB má o zastávku méně :(
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 6:37

tak mu to grabnete zpatky a hned vlozte do kese ;)
  • 0

#6 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:40

Dain & Olik napsal/a:
tak mu to grabnete zpatky a hned vlozte do kese ;)

a kdyz si nepamatuju cislo?
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:50

Dain & Olik napsal/a:
tak mu to grabnete zpatky a hned vlozte do kese ;)

Byl už vložený do jiné keše, jinak bych to tak udělal.
  • 0

#8 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:18

Dain & Olik napsal/a:
tak mu to grabnete zpatky a hned vlozte do kese ;)

Taky to tak dělám. Aby si dotyčný uvědomil, že byl moc "hrr". :)
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:31

hrabosman napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
tak mu to grabnete zpatky a hned vlozte do kese ;)

a kdyz si nepamatuju cislo?

tak to uz nic. nebo muzes rozpoutat emailovou valku o cislo s tim grabovacem ;)

alkes: tak ten byl fakt hrrrr :)
  • 0

#10 vendin

vendin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 15:11

Taky se mi to stalo už několikrát. Párkrát už jsem tomu zkusil předejít jedním z těchto dvou způsobů: 1) přilepím na minci takové to kancelářské žluté lepítko se vzkazem typu "jsem bez netu, vložení zaloguju až v pondělí" 2) na týdenní dovolené jsem měl "přítele na telefonu", který přez můj profil vložil TB pomocí write log s hláškou "vložil jsem do keše TB, zaloguju se až po návratu z dovolené" obojí zafungovalo.
  • 0

#11 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 21:08

... přilepím na minci takové to kancelářské žluté lepítko se vzkazem typu "jsem bez netu, vložení zaloguju až v pondělí"


Ano, ano. Tak jsem to resila na Slovensku, kde jsem byla (ó hrůza) bez pripojeni. Ale jinak se snazim co nejdriv logovat!
  • 0

#12 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 12:48

Stala se nám taková věc - přítel našel GC, na netu ji retrievnul z kešky a pak ji zase do stejné keše omylem vrátil. Tak jsem poslední log smazala, aby byla pouze vyzvednuta. Ted ji nemuzeme nikam vlozit, nezobrazuje se nám v nabídce možnost "placed it". Jak mame postupovat? Reseni by bylo, abych ja ji od nej grabla a do dalsi kese vlozila ja? Lze to takto provest? Diky za radu
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#13 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 13:33

Problém vyřešen :P
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#14 ptolemayos

ptolemayos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2008 - 20:04

Ahoj, rád bych se zeptal zkušenějších, jak postupovat v tomto případě: Včera jsem v Táboře odlovil keš, ve které měl být geocoin A. Podle systému se stále nachází v kešce, ale fyzicky tam nebyl. OK, to není můj problém, někdo ho zřejmě dologuje později. Nicméně, v keši jsem našel geocoin B, který tam vůbec neměl být a jehož poslední aktivita je tři týdny stará (nějaký pohyb po Praze). Podle logu má geocoin B stále v držení jeden kačer. Jak mám postupovat? Mám tomu kačerovi napsat mail, aby dal věci do pořádku, pokud není "grabnutí" žádoucí? A co mám zatím dělat s keší? Lze si zalogovat její nalezení a záležitosti s coinem vyřešit až dodatečně? Další věc je, že zítra odjíždím na výlet ve směru, kam má geocoin B putovat. Mám si ho zatím nechat u sebe a nedávat ho do další keše, než se problém vyřeší? Předem moc děkuju za radu!
  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2008 - 21:05

Ahoj. Cache si určitě můžeš zalogovat nezávisle na geocoinu, jenom nezapomeň do logu napsat, že sis ho vzal ("out: ..." ). Co se týče dalšího postupu, bude každopádně dobré napsat mail současnému "paírovému" držiteli. Mohl coin uložit před delší dobou a zapomenout a nebo, což se mi i zdá pravděpodobnější, coin uložil dost nedávno a ještě se nedostal k zalogování. Přes Vánoce to může být složitý, třeba je někde bez jednoduchého přístupu k netu. Mohlo by to osvětlit i absenci geocoinu "A". Kdy byl dotyčný naposled přihlášený na geocaching.com si můžeš ověřit v jeho profilu ("Last Visit" ). Nevšimnul sis náhodou, jestli nebylo něco (log, výměna coinů) v papírovém logbooku? Nejlepší asi bude fakt několik dní počkat a pokud nebude cacher vůbec reagovat a nezbude než grabnout, tak coin aspoň protáhni přes tu táborskou cache (Drop a Retrieve), aby o tuhle zastávku nepřišel. Jestli ho zatím poslat dál, nevím. Pokud tak uděláš, každopádně si nezapomeň opsat trackovací číslo a nejlépe na kus papíru přilož k minci prosbu ať i ostatní posečkají s logováním a také celou situaci vysvětli pomocí "Write a note" do listingu coinu. Hezké Vánoce a ať se to brzo vyřeší. ;)
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2008 - 21:06

ptolemayos napsal/a:
Ahoj, rád bych se zeptal zkušenějších, jak postupovat v tomto případě:
Včera jsem v Táboře odlovil keš, ve které měl být geocoin A. Podle systému se stále nachází v kešce, ale fyzicky tam nebyl. OK, to není můj problém, někdo ho zřejmě dologuje později.

Nicméně, v keši jsem našel geocoin B, který tam vůbec neměl být a jehož poslední aktivita je tři týdny stará (nějaký pohyb po Praze). Podle logu má geocoin B stále v držení jeden kačer.

Jak mám postupovat? Mám tomu kačerovi napsat mail, aby dal věci do pořádku, pokud není "grabnutí" žádoucí? A co mám zatím dělat s keší? Lze si zalogovat její nalezení a záležitosti s coinem vyřešit až dodatečně?

Další věc je, že zítra odjíždím na výlet ve směru, kam má geocoin B putovat. Mám si ho zatím nechat u sebe a nedávat ho do další keše, než se problém vyřeší?

Předem moc děkuju za radu!


Zaloguj k tomu coinu "write note" a zkus počkat. Nemá každý stále k dispozici Internet, když je mimo domov.

V papírovém logbooku byl coin zapsaný ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 ptolemayos

ptolemayos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2008 - 11:15

Zalogoval jsem note a poslal mail současnému držiteli. S umísťováním coinu tedy zatím počkám. V papírovém logboooku byl poslední zápis pouze jednořádkový bez informací o GC, ale na detailní zkoumání bohužel nebyl čas... Díky za Vaše rady
  • 0

#18 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 0:09

Nedavno se mi stalo, ze mi GCoin nesel "upustit" do kesky, kam jsme jej umistili. Samozrejme jeste ten den si jej vzal jiny kacer. Nakonec i pres prosbu na adminy GC, kteri nepochopili nas problem, se mi jej podarilo upustit az v notes, v samotnem logu mi nevyskocila moznost vybrani itemu a pusteni do kese. Jinak to, ze v kesi je GC hlaseny a fyzicky neni, to uz jsme take parkrat zjistili
  • 0

#19 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 8:54

Cau, nevim jestli to tu jiz nepadlo, ale neni nic snazsiho, nez kdyz najdu v kesi nezalogovany coin, a nechci li na to myslet (a nakonec treba i zapomenout), coin grabnout a vlozit do kese s vlastnim logem, pak jej z kesky jiz klasicky vyzvednout. Snad to neni proti nicemu, cesta coinu se nezkrati a ja jej muzu zase nekam bezstarostne dat, aniz bych pak zjistil, ze nemam pznacene cislo, a taky nemusim cekat zbytecne tyden ci ctrnact dnu... ;)
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 10:00

Autacek napsal/a:
Cau, nevim jestli to tu jiz nepadlo, ale neni nic snazsiho, nez kdyz najdu v kesi nezalogovany coin, a nechci li na to myslet (a nakonec treba i zapomenout), coin grabnout a vlozit do kese s vlastnim logem, pak jej z kesky jiz klasicky vyzvednout. Snad to neni proti nicemu, cesta coinu se nezkrati a ja jej muzu zase nekam bezstarostne dat, aniz bych pak zjistil, ze nemam pznacene cislo, a taky nemusim cekat zbytecne tyden ci ctrnact dnu... ;)

To považuju za poměrně dobré, ale krajní řešení, které by mělo následovat, až po pár dnech čekání. Nikdy nevíš, kudy všudy GC/TB od posledního řádného logu cestoval, kolik lidí čeká na zalogování, atd.
Ideální je prostě počkat, pokud to jde. Pokud ne, tak ale opravdu aspoň takhle.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama