Přejít na obsah


Fotka

tématické GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 21:22

máte taky založený tématický GC nebo TB, který chce cestovat jen po určitých místech? My nedávno založili minci (geocoin Radyně), která chce cestovat jen po hradech, zámcích, tvrzích atd. Na třetí zastávce se mince dostala do kešky Československý vlčák... Kačer, který jí tam dal, má odloven 21 kešek a 16 přenosných pokladů. U mice byl popis, kde chce cestovat, česky a anglicky a to samé na stránkách mince. Je tohle normální věc? Má vůbec cenu zakládat tématické GC a TB? Máte někdo podobné zkušenosti? Docela nás to zklamalo, to už více pochopím kráděž :(
  • 0

#2 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 21:26

CHápu že když se někomu dostane TB nebo GC a je tam mise napsaná anglicky nebo jiným cizím jazykem tak to někteří nepochopí ale když je to česky.Tak mu napiš jestli umí číst
  • 0

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 21:31

Na druhou stranu, byl by jsi rád, pokud by Ti coin ležel někde půl roku jenom proto, že by Ti málokdo mohl zaručit, že ta další cache, kterou navštíví bude ta tématická?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 21:37

polerok napsal/a:
Na druhou stranu, byl by jsi rád, pokud by Ti coin ležel někde půl roku jenom proto, že by Ti málokdo mohl zaručit, že ta další cache, kterou navštíví bude ta tématická?

to je pravda,někdy je lepší aby se posunula trochu dál a má větší šanci že se posunu dál a bude tak moc dojít zase na místo na který si řekneš
  • 0

#5 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 21:49

máš pocit, že zámků, hradů, tvrzí a podobných věcí je v naší republice málo? a když už tedy mám takovouhle minci, tak když plánuji výlet, plánuji na některou tuto cache. V tom bych tak velký problém neviděl edit: tak jsem se podíval, v předchozí keši ležela 4 dny, tak si myslím, že minimálně měsíc bych vydržel a byl v klidu.
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 22:05

100Dteam napsal/a:
máš pocit, že zámků, hradů, tvrzí a podobných věcí je v naší republice málo? a když už tedy mám takovouhle minci, tak když plánuji výlet, plánuji na některou tuto cache. V tom bych tak velký problém neviděl

edit: tak jsem se podíval, v předchozí keši ležela 4 dny, tak si myslím, že minimálně měsíc bych vydržel a byl v klidu.


Málo kdy jsem schopen říct: Teď vezmu tenhle TB protože chce do zámku, protože tam pozítří, příští týden, za 20 dní pojedu....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 22:12

ne, myslel jsem to opačně, vezmu GC, vidím, že chce na hrad, příští víkend plánuji lov, tak lov naplánuji takovým způsobem, abych se dostal na hrad
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 22:16

100Dteam napsal/a:
ne, myslel jsem to opačně, vezmu GC, vidím, že chce na hrad, příští víkend plánuji lov, tak lov naplánuji takovým způsobem, abych se dostal na hrad


Myšlenka hezká, ale kolik lidí si plánuje výlety podle toho, co chce "nějáký pitomý kus plechu"?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 22:26

Tak já většinou zakládám tématické TB.. Zrovna jsem založil 2 ze 3 a jedno z toho bylo odcizeno :(:(... No, to jedno mi někde putuje, ale chtěl bych si ho zase vzít zpátky... Stejně to neplní to, co jsem vlastně chtěl.. [tb]TB1CHH2[/tb]
  • 0

#10 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 22:40

Obávám se, že na lidi, kteří nebudou respektovat tvoje přání, budeš narážet u libovolného tématického geocoinu. Dokud jich to bude aspoň významná část dodržovat, tak tématické coiny smysl mají.
  • 0

#11 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 7:27

Už jsem na to dávho přišel, že to nebudou plnit.. Ale co se dá dělat, že?B)
  • 0

#12 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 9:35

nevim, přijde mi to docela smutné, věci, které mají zůstat v ČR taky nikdo neodveze pryč. Tedy zatím jsem si nevšiml. TB který má zůstat co nejdále od ČR lítá z Japonska do USA a zase zpět a nikoho by ani nenapadlo toto téma porušit. Sice si asi lidé neplánují výlet podle toho, kam chce kus plechu, ale zase ten kus plechu tak často v ruce nemají a zrovna ten kačer, kterého uvádím já, evidentně podniká výlety jen z toho důvodu, aby něco přenosného našel... Jinak si nedokážu vysvětlit statistiku 21 keší - 16 přenosnejch. A nebo má víc štěstí, něž rozumu
  • 0

#13 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 9:55

Myslim že teďkon už je tato diskuze taková bezpředmětná neboť GC je v keši o pejskách a ten kdo ho tam dal už se pro něj asi vracet nebude. Ale ještě z tim plánováním výletů k hradu co když ho třeba nenajde(buď hrad nebo keš)to kvůli tomu má projezdit půl republiky než ho konečně umístí??
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#14 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 10:01

Tak já mám podobnou zkušenost měli jsme tématický TB který měl být pouze v čr a cestovat po rozhlednách [tb]TB1RC33[/tb]. To že svoji misi neplnil na plných sto procent jsme s manželkou oželeli ale to že ho jeden nejmenovaný kačer odvezl do Anglie nás hodně zamrzelo. Teď si putuje západně od Londýna a já jen doufám že se ještě vrátí zpátky. Taky nepochopitelné...
  • 0

#15 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 10:19

máte taky založený tématický GC nebo TB, který chce cestovat jen po určitých místech? My nedávno založili minci (geocoin Radyně), která chce cestovat jen po hradech, zámcích, tvrzích atd.


Osobně si myslím, že v naší společnosti všichni na všechno koukají hrozně negativisticky. Co se na to podívat z hlediska pozitivního?
- mince žije
- mince putuje (což je prvotní úkol mincí - proto ten název trackables)
- jako autor tématického GC či TB by jsi měl být potěšen a vyskytovat se na vrcholu ukojení v době kdy se tvůj cestovatel dostane na příslušné místo. Řečeno jinak - sledovat její cestu za plněním tvého úkolu. Musíš počítat s tím, že nebude imrvére na hradě či zámku.
Sám mám taky jeden GC vyslaný z Anglie s plánem dostat se zpět do ČR. Kde myslíš, že je teď??? Myslíš, že jeho poslední destinace v Itálii je někde mezi Anglií a ČR? Ale nesejří mě to, kochám se tím kudy všudy musí prolézt, aby se dostala ke mě. Prostě to ber z té lepší stránky a buď rád, že tvá mince žije. Sám jsem již ztratil jednu.

věci, které mají zůstat v ČR taky nikdo neodveze pryč.

Neviděl? Třeba můj další GC měl na lístku zprávu o tom, že chce cestovat jen v rámci ČR a ejhle najednou byl v Polsku. Naštěstí mě ho jeden hodný kačer přivezl zpět.

TB který má zůstat co nejdále od ČR lítá z Japonska do USA a zase zpět a nikoho by ani nenapadlo toto téma porušit

Viděl jsem GC s cílem jet do Irska. Vzal jsem ho z ČR do Anglie, uložil do TB hotelu v Londýně. Kde myslíš, že byla jeho další zastávka? Švédsko není zrovna země mezi Anglií a Irskem. ;-) A to je jen jeden příklad. Těch mincí ve watchlistu s cílem cesty mám hafo.

Proto chci říct na závěr již jednou vyřčenou větu. Buď rád, že žije a otvírej láhev šampáňa v době, kdy splní tvůj cíl.
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 10:42

Šmarjá, je to hra - hrou se mají lidé pobavit. A ty chceš, aby pro TVÉ pobavení lidi dělali to, co si TY vymyslíš, a když to neudělají, laješ jim? Ale no tak... Plně tě chápu, ale co s tím naděláš... kamarádčoft si nevynutíš. Koneckonců, tohle zlobení se je stejně podivné a kontraproduktivní, jako chlápek s holí, kerej mlátí buberťáka v parku, řva "A budeš se ke mně chovat slušně, parchante!!!" B)
  • 0

#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 10:56

JohnnyM. napsal/a:
Tak já mám podobnou zkušenost měli jsme tématický TB který měl být pouze v čr a cestovat po rozhlednách [tb]TB1RC33[/tb].


No vida, já mám zase tematický coin který má cestovat po hradech a památkách vůbec a nějakou dobu cestoval po vrcholcích kopců...

Mne osobně nedělá problém přizpůsobit další výlet za cachemi požadavku vlastníka coinu a pokud je přímo u coinu podmínka kterou nemůžu splnit tak ho prostě neberu.

V září se mi povedla zajímavá věc - na Monte Baldu nad Lago di Garda jsem v cachi našel několik TB a namátkou jsem jeden z nich vzal. V penzionu kde jsme bydleli jsem si zjistil jestli nemá nějaký úkol a on to byl "závodní" TB s cílem v Praze :). Jiný závodní TB z téže cache zamířil do Německa a mám dojem že tam bloudí do teď.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 10:58

Citecka napsal/a:
Šmarjá, je to hra - hrou se mají lidé pobavit.
A ty chceš, aby pro TVÉ pobavení lidi dělali to, co si TY vymyslíš, a když to neudělají, laješ jim? Ale no tak...


Já zase pro pobavení jiných lidí stěhuju JEJICH TB a coiny tak jak si ONI přejou a neubyde mne, naopak mám radost z toho když může nějaký TB splnit svůj úkol (vím že se TB nějakého českého cachera dostal na jižní pól).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 11:56

Nekdy posunu jak si owner prikazal, nekdy se to nepovede. A kdyz se to nepovede budu snad viset? nebo kamenován? nebo se bude nekdo stourat v mem profilu a psat tu o me svoje posudky? Trochu ulitavate, ne!?:@
  • 0

#20 Gwen_CZ

Gwen_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:49

Krkovicka napsal/a:
Nekdy posunu jak si owner prikazal, nekdy se to nepovede. A kdyz se to nepovede budu snad viset? nebo kamenován? nebo se bude nekdo stourat v mem profilu a psat tu o me svoje posudky? Trochu ulitavate, ne!?:@


Vidím to podobně, člověk se snaží úkol splnit, nebo mu aspoň napomoct, ale ne vždycky se to zadaří.

Na druhou stranu se mi nedávno stalo, že mi od ownera jednoho TB přišlo poděkování za posunutí a za fotky v logu, což potěší.....:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama