Přejít na obsah


Fotka

"Projekt" GSAK Makra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 8:48

Tenhle dotaz smeruje primarne na administratory serveru a autory ruznych maker pro GSAK, ale i na ostatni uzivatele. Na ruznych forech a osobnich strankach muzeme najit spoustu peknych maker pro GSAK (od Miona, Suplera, rsc_cz, XiXi_teamu a dalsich), ktera se pomerne spatne dohledavaji a uzivatele o nich casto nemusi mit ani tuseni. Mel bych proto navrh na vytvoreni samostatneho vlakna v diskusi (napriklad Makra GSAK), do ktereho by autori mohli vkladat sva makra (co prispevek, to jedno makro, ktere by si autor sam udrzoval), vcetne popisku, dokumentace, napovedy, podpory atd. (neco jak MacroIndex na GSAK.net). Do tohoto vlakna by mohl napriklad smerovat odkaz z Projektu v levem sloupci na GC.CZ. Co myslite... Stalo by to za uvahu? Bylo by to mozne realizovat? Byl by o to vubec zajem?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 9:23

Jsem pro všemi deseti
  • 0

#3 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 10:07

Určitě ano, pomohlo by mi to.
  • 0
Galdra

#4 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 10:35

Super napad! Nekdy clovek hleda po vsech certech :)
  • 0

#5 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 11:49

Super nápad! Jsem za.
  • 0

#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:16

Pro.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#7 ivrys

ivrys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 12:28

Skvělý nápad :-)
  • 0

#8 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 13:28

Výbornej nápad.
  • 0

#9 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:07

Jo jo tento napad se mi urcite libi. Nevim jak toho efektivne dosahnout, ale na foru GSAKu se mi take libi, ze k temto makrum existuje prehledny hromadny index a dusledne se dba na to, ze v ramci vyvoje a i dsikuze o jednotlivych jednotlivych maker zustavaji aktivni jenom odkazy na posledni aktualni verze. Ostatne tak to i Mejtro tady navrhuje.
  • 0

#10 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:09

Nevim jak toho efektivne dosahnout, ale na foru GSAKu se mi take libi, ze k temto makrum existuje prehledny hromadny index

¨
To není tak těžké, stačilo by aby někdo hlídal poslední verze těch maker a udělala se k tomu obyčejná html stránka s tabulkou či seznamem....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#11 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:17

polerok napsal/a:
To není tak těžké, stačilo by aby někdo hlídal poslední verze těch maker a udělala se k tomu obyčejná html stránka s tabulkou či seznamem....


No bojim se, ze napriklad pri tak zasadnim a rychlem vyvoji jak pracoval Mejstro na vytvoreni a ladeni makra o okresech neni schopen dostatecne rychle aktualizovat nekdo jiny nejakou stranku nez autor makra. Myslim, ze nějaka automatizace je nutna a asi kazde makro by melo mit sveho autora nebo garanta ktery by jej spravoval a to vcetne nejakeho popisoveho tagu zobrazeného v celkovém indexu maker
  • 0

#12 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:22

Tak prostě každý, kdo vytvoří nebo upraví makro nahraje tu novou verzi do indexu. Přepsat html adresu snad umí každý :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#13 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2009 - 14:57

Posilal jsem Pepovi svoji predstavu, tak snad se ozve...

Predstavoval bych si to asi takhle (myslim ze neni nutne vyvyjet nejaky sofistikovany system - alespon pro zacatek :) )

Cela vec predpoklada jednoho ci vice adminu, kteri budou STRIKTNE dbat na to, aby se ve vlaknech jednalo POUZE o makrech

Jeden vychozi thread/skupina - Makra GSAK rozdeleny na Macro index a Support threads

Macro index = seznam maker => 1 makro = 1 thread (pravo zapisu jen autor a admin). Toto vlakno by si autor sam administroval, vlozil makro ke stazeni, informace o vlastnostech, pouziti, napovedu, updaty atd...)

Support threads = pravo zapisu pro vsechny diskutujici, moderator dba na to aby prispevky byly k veci. Mozno vznaset dotazy k makrum, hlaseni chyb atd.
Kdyby si kazdy auto pri zalozeni vlakna v Macro indexu rovnou zalozil "Support thread" a prolinkoval si je, nebylo by tezke v tom udrzet poradek.

Myslim, ze s podporou Pepy by to slo realizovat na stavajicim systemu fora. Samozrejme to predpoklada, ze budou mit autori maker zajem vytvorit a spravovat informace na tomto serveru. Na tom to cele stoji a pada...

Jo..a moc by se mi libila ikonka GSAKu pod/nad ikonkou GeoGetu v projektech :);)

Nevim jak toho efektivne dosahnout, ale na foru GSAKu se mi take libi, ze k temto makrum existuje prehledny hromadny index a dusledne se dba na to, ze v ramci vyvoje a i dsikuze o jednotlivych jednotlivych maker zustavaji aktivni jenom odkazy na posledni aktualni verze.


Take jsem si myslel, ze to je automaticke, ale pokud na GSAK.NET publikuji novou verzi makra, tak ta stara tam zustane, pokud ji v predchozim prispevku neodstranim. Je pravda, ze ten Macro index zobrazi v seznamu jen tu posledni verzi.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#14 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 8:44

Já bych byl taky pro - bylo by to super. Právě před třemi dny jsem si trochu "vymazlil" profil na GC.COM a musel jsem dost hledat jak se co dělá, kde to vzít a jak nastavit GSAK. Psal jsem i pár lidem. Pokud autoři maker a další nadšenci zrealizují, zakřičím "HURÁÁÁ". Ale myslím si, že stejně jsou autoři maker mezi sebou v kontaktu a mají své soukromé web stránky k této problematice, které aktualizují. Nebyla by to pak dvojí práce? Nestačilo by, kdyby tady vznikla stránka s odkazy (třeba i více odkazů na jedno makro/problém - včetně přímého linku na makro na stránkách GSAKu)? Už tady bylo i pá vláken, ale pročítat je celé je zdlouhavé a sem tam vlákno "ustřelí" k jinému tématu. Jen námět na úsporu času a energie.
  • 0

#15 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 9:05

Super napad! Idealni je postup co napsal Mejstro... Mam sice vsechny tyto makrove stranky v oblibenych, ale proc je nemit na jednom miste? Par lidi pouziva i mene obvykla makra, ktera by se mohla nekomu hodit a kdyz bude i mensi navod tak to bude dokonale.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 13:06

Mejstro napsal/a:
Macro index = seznam maker => 1 makro = 1 thread (pravo zapisu jen autor a admin). Toto vlakno by si autor sam administroval, vlozil makro ke stazeni, informace o vlastnostech, pouziti, napovedu, updaty atd...)

tohle by byl asi problém. php-fusion neumí zakládat vlákna, do kterých pak může psát jen autor.

gerdik napsal/a:
Nestačilo by, kdyby tady vznikla stránka s odkazy

Na realizaci pouhého indexu by se mohla využít wiki. A ta by se hodila i na popisy jednotlivých maker. Je to na zvážení.

Většina autorů maker je má na svých vlastních stránkách, takže jde o to, jestli to chtějí publikovat i jinde a jakým způsobem.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 13:16

tohle by byl asi problém. php-fusion neumí zakládat vlákna, do kterých pak může psát jen autor.


Tak by snad mohl v Macro Indexu fungovat system zamykani, odemykani.
Autor zalozi vlakno - zamkne (a odemkne jen v pripade aktualizace)
Moderator dohlizi aby ve vlakne byly pouze prispevky s makry

Většina autorů maker je má na svých vlastních stránkách, takže jde o to, jestli to chtějí publikovat i jinde a jakým způsobem.

Na tom to stoji. Vyjadrilo se tady dost lidi, ze by to privitali, ale nikdo z autoru..tak nevim :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 13:18

Pokud by chtěl někdo založit index maker třeba na wiki, tak mu v tom asi v zásadě nic nebrání, není třeba ničí spolupráce a v případě potřeby může udělat aktualizaci kdokoliv
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama