Přejít na obsah


Fotka

Mapsource 6.15.3 - je vadný!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 7:20

a) To StanB99: ukládám na harddisk, i na "plochu" (kvůli testu) b) To Drobik: spouštím to jak ve skutečném počítači, tak ve virtuálním (virtualbox), obojí se chová stejně.
  • 0

#22 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 únor 2009 - 8:51

Mám také poslední verzi a s ukládáním nemám problém. Jen nevidí vlastní symboly :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#23 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 8:54

Tak jsem dneska nainstaloval posledni verzi 6.15.3 a export slape OK... Na www.path.cz se resil nejaky patch co ja vim...
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#24 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 9:45

ProKesTom napsal/a:
B) To Drobik: spouštím to jak ve skutečném počítači, tak ve virtuálním (virtualbox), obojí se chová stejně.

A zdroj dat ktore ukladas je GPSka alebo su zo suboru ktory si predtym otvoril? (priznavam ze celkom netusim v com by mohol byt problem)
  • 0

#25 nolada

nolada

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 11:55

ProKesTom napsal/a:
Mapsource v poslední verzi 6.15.3 neumí ukládat data ve formátu .gpx. Neinstalujte!
Zkoušel jsem jak přímo v počítači, tak i ve virtuálním počítači. V obou případech po instalaci této verze přestalo fungovat ukládání v .gpx formátu.


No, instaloval jsem jej přes 6.13.7 a pracuje normálně a hbitě. Mapy (CNE 2009, Topo Czech 2) zobrazuje lépe - přirovnal bych to k předešlé verzi 6.14xx, ale ta byla na mém compu hodně pomalá.
  • 0

#26 tonda_BM

tonda_BM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 14:15

Ve VirtualBoxu spouštím WinXP a Mapsource, vytvořím pár bodů a trasu. A bez problému uložím jako GPX. Podle mě se to chová normálně. Ta zrada bude někde jinde. Ovšem těžko říct kde, když se předchozí rady minuly účinkem. Ještě zbývá poslední možnost, nainstalovat ten Mapsource kompletně znovu.
  • 0

#27 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 16:54

Ahojky. Mam posledni verzi 6.15.3 a export slape OK.. v pohodě GPX nacita i ukládá.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#28 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 17:06

A nepripada vam zobrazena mapa trochu deformovana, jakoby protazena?
  • 0

#29 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 17:33

tak jsem díky této diskuzi vyzkoušel MS 6.15.3 a vše OK, i export funguje. Protažené mapy nevidím, ale mě se zase zdá při některých měřítkách jakoby rozmázlá, ale není to tak zlý. Rychlost je dobrá - předtím jsem zkoušel 6.14.1 a to byla hrůza, takže jsem se musel vrátit na 6.13.7 No uvidím časem, ale zatim se to jeví slušně
  • 0

#30 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 17:41

bertlak napsal/a:
A nepripada vam zobrazena mapa trochu deformovana, jakoby protazena?


Zdá se to být normální.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#31 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 17:53

Archi1 napsal/a:

bertlak napsal/a:
A nepripada vam zobrazena mapa trochu deformovana, jakoby protazena?


Zdá se to být normální.

Normalni to neni - je to hodne deformovane v horizontalnim smeru. Na samotne mape to az tak videt neni, ale schvalne si zkuste namalovat kolem libovolneho waypointu kruznici (Properties -> Proximity)...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#32 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 20:51

a) To drobik: zdroj dat je starý gpx (z mapsource), data stažená z Garminu, i jen jeden čerstvě v Mapsource udělaný bod. Vše stejné - soubor nevznikne. B) reinstalace Mapsource: jo, dokonce s úplnou odinstalací a od počátku základní verzi a pak upgrade (v6.15 je jen upgrade), jak na skutečném tak i virtuálním PC. Ve skutečném bych pochopil, že se to s něčím pere, ale ve virtuálním skoro nic není. No nic, 6.13 je taky dobrá ;).
  • 0

#33 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 20:52

PaBa: Normalni to neni - je to hodne deformovane v horizontalnim smeru. Na samotne mape to az tak videt neni, ale schvalne si zkuste namalovat kolem libovolneho waypointu kruznici Sofistikovana metoda! To vyzkousim. :) Ja kdyz porovnam 6.13 a 6.15 tak mapa CR je v novejsi verzi znatelne deformovana. Zustavam u osvedcene 6.13.;) Jeste by bylo zajimave si namalovanou kruznici premerit v kolmych smerech, zda udaje budou stejne.
  • 0

#34 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 21:31

ProKesTom napsal/a:
a) To drobik: zdroj dat je starý gpx (z mapsource), data stažená z Garminu, i jen jeden čerstvě v Mapsource udělaný bod. Vše stejné - soubor nevznikne.

Ty kokso, ina zahada :) Napada ma snad len pouzit strace, tam by bolo vidiet aky ma problem pri vytvarani suboru. Ak sa ti to este chce riesit, napis SZ :)
  • 0

#35 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 22:21

ProKesTom napsal/a:
a) To drobik: zdroj dat je starý gpx (z mapsource), data stažená z Garminu, i jen jeden čerstvě v Mapsource udělaný bod. Vše stejné - soubor nevznikne.
B) reinstalace Mapsource: jo, dokonce s úplnou odinstalací a od počátku základní verzi a pak upgrade (v6.15 je jen upgrade), jak na skutečném tak i virtuálním PC. Ve skutečném bych pochopil, že se to s něčím pere, ale ve virtuálním skoro nic není. No nic, 6.13 je taky dobrá ;).


Mám pocit, že tady ta otázka nezazněla a možná je moje poznámka trviální, ale do jakého adresáře to instaluješ? Když jsem instaloval svůj MapSource (mám 6.12.4), tak jsem někde narazil na upozornění, že je třeba to nainstalovat do adresáře, který ti to nabídne, jinak to mlže dělat problémy...
  • 0

#36 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 04 únor 2009 - 21:38

No, tak mně pro změnu nejde MS 6.15. po instalaci ani spustit. Hodí to hlášku (viz. obr.) a je po ptákách. Zlatá 6.13., že jsem se dal takhle blbě zlákat.
  • 0

#37 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:07

Problem je v nekompatibilite map pro novejsi verzi MapSource.

Doporucuji MapSource Maps Compatibility, na 99% pomuze.

http://www.path.cz/f.../file.php?id=91
;)
  • 0

#38 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 04 únor 2009 - 23:09

Takže jo. Nekompatibilita 1 free mapy Rumunska. Už to jede, díky moc. Tuhle utilitku jsem neznal.
  • 0

#39 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 04 únor 2009 - 23:16

No tak první dojem ... nic moc. Je to jakési rozostřené. Rychlost by šla, ale z té mazaniny by člověk začal za chvíli šilhat. Já vám nevím ......
  • 0

#40 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 10:45

Niraj napsal/a:
No tak první dojem ... nic moc. Je to jakési rozostřené. Rychlost by šla, ale z té mazaniny by člověk začal za chvíli šilhat. Já vám nevím ......

Me to take prijde dost rozmazane, pouzivam starou verzi 6.13.;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama